İçeriğe Yönlendir

Fusion Dizel Almak Istiyorum.

Halil Hıdırlar

Recommended Posts

Halil Hıdırlar

Herkese merhaba, yan komşu formdan Ka kullanıcısıyım aracımı satıp dizel Fusion almak istiyorum. Form sayesin 5 ayda ka nın bütün kronik sorunlarını tespit ettim. Acaba Fusion dizel alırken dikkat etmem gereken önemli konular hakkında bilgi paylaşımı yaparmısınız.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Neden Fusion peki ?

Biz sana neden fiesta dedik mi? :D

Herkese merhaba, yan komşu formdan Ka kullanıcısıyım aracımı satıp dizel Fusion almak istiyorum. Form sayesin 5 ayda ka nın bütün kronik sorunlarını tespit ettim. Acaba Fusion dizel alırken dikkat etmem gereken önemli konular hakkında bilgi paylaşımı yaparmısınız.

Teşekkürler.

1.6 mı 1.4 mü ona kara vediniz mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Hıdırlar

1.4 Gibi duruyor yada bilmiyorum ikisinden hangisi daha iyidir. Fusion tercihim yüksek tavan fiyatıma göre birazdaha ferah iç hacim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

ben km yükselince cok ses yapıyo dizelleri diye lpg li aldım :biggrin: .dizel olacaksa kesinlikle 1.6 tavsiye ediyorum

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

1.4 dizel bizimki. Araç yüksek hızlardada alçak hızlardada baya motor sesi alıyor. Rölantide öyle. Yani herzaman motor sesi var. Turbo devreye girince iyi hızlanıyor. Yoksa zaten gitmeye niyeti yok. :D :D

Bütçeniz ne kadar ?

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

1.4 dizel bizimki. Araç yüksek hızlardada alçak hızlardada baya motor sesi alıyor. Rölantide öyle. Yani herzaman motor sesi var. Turbo devreye girince iyi hızlanıyor. Yoksa zaten gitmeye niyeti yok. :D :D

Bütçeniz ne kadar ?

yüksek km derken devir değil yaşlanmasından bahsetmiştim mert

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

fusion yüksekliği, yakıtı,genişliği,bagajı ile gayet kullanışlı bir araç .hele benimki otomatik çok keyifli..

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Evet genel olarak çok memnunuz çok çok çok ekonomik 1.4 dizeli. Uzun yolda klima açık 4.3 yakıyor. Lux donanımı olursa daha iyi olur tabiki. Bizimki comfort donanımlı. Kapılardanda rüzgar sesi geliyor yüksek hızlarda. Ama ses yalıtımı adına Hüseyin Abi'nin yaptığı şeyler işe yarıyor. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

1.4 Gibi duruyor yada bilmiyorum ikisinden hangisi daha iyidir. Fusion tercihim yüksek tavan fiyatıma göre birazdaha ferah iç hacim.

1.6 dizel tavsiye ederim. :)

Güçlü motor, güçlü tork kullanımı çok rahat.

Ses konusunda benim yaptığım çalışmaları yaparsanız C sınıfı bir araç sessizliğinde olur. :D

1.6 LPG li iyi olur ayrıca otomatik ve LUX versiyonuysa dadından yinmez. :)

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

ben satılığa çıkarmıştım kıyamadım vazgeçtim..çünkü tam üseyin abinin anlattığı gibi benimki :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Isık

Benim araba 1,6 lux 85.000 km de hiç sorun yaşamadım canavar gibi çekiş gücü var 1,4 kullandım bizim arabaya göre hantal geldi. Aracımız bozuk yolda altı değmeden giden, yakıtı 5.2 litre (karışık sürüşte) ,sert süspansiyonlu olduğu için çok sallanan, kapı yada bagajından ses gelen gürültülü, bagajı oldukça geniş, şasesi ve kaportası sağlam bir araçtır. Bence estetik yerine ekonomik olarak tasarlanmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutlu Küpeli-2

2006 model fusıon 1.6 TDCİ lüx kullanıcısıyım.Dizel tavsiye ederim performans konusunda beni çok memnun ediyor.Kullanması zevkli bir araç(şehir içi).Süspansiyonları sert değil aslında olması gereken gibi o yükseklikteki bir araçta bulunması gereken süspansiyonlara sahip.aracım 58.000 km de ufak tefek ses geliyor ama kendiliğinden kayboluyor tabi km artınca seslerde orantılı olarak artacaktır.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erman Yaman
(düzenlendi)

bende 2005 1.4 dizel kullanıcısıyım motor sesi olayı ve bagaj iç hacim konusu çok dogru sesi hep duyuyorsun ama çok keyifli bir araç çokta rahat. 125 te almıstık 130 binde şuan büyük çaplı hiçbir sorunu yok.Ayrıca hız konusunda bana göre gayet iyi basıyor. Tek şikayetim benim yeri çok hissediyorum banket olsun çukur olsun :)

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yazı fontlarında değişiklik yapmıyoruz
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya

Bende Fusion 1.6 tdci lüx düşünüyorum, Fiestam 1.4 tdci, motor dışında iç hacim olarak çok fark varmıdır?Lüx paketin artıları nelerdir?Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Fusion sa 1.6 tdci olması Allah' ın emridir, 1.4 yetmiyor çünki, onun dışında klasik basit sorunları var, ama halletmekte basit :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Benim araç 195 bine geldi. Bir sorun yaşamadım. Tavsiye ederim. Su pompası 170 binlerde biraz sızdırdı ama farkedilerek değişti.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Düzgün bakım, bilinçli kullanım, düzgün mazot, 500.000km. rahat gitmeli, aslında 1.000.000 km. derim ama bizde mazot kalitesi hala olması gerektiği gibi değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Valla ben o nedenle daha kullanırım diyerekten GTL mazot alıyorum. (Gas to liquid- doğalgazdan sentezli)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben almıyorum, gtl de gtl etken maddesi zaten o kadar azki, almana gerek yok, ben ne performans ne menzil ne çekiş, fark göremedim, tek farkı fiyatı :)

Bildiğim kadarıyla tek rafinerileri var ve saf gtl dedikleri şeyi yetiştirmeleri mümkün değil, ayrıca saf olsaydı, okuduğum kadarıyla aşırı setan olan bir maddeymiş, bizim dizellerin EuroX motor falan olması lazımmış, saf halde motor :bomb: yani :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...