İçeriğe Yönlendir

Yeni Golf VII (7) Üretilmeye Başlandı Ve 4 Eylül'De Sahneye Çıkıyor...

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Selçuk Keleş

İnsanlarımızın çoğunluğu başkası ne yapıyorsa onu yapıyor, ne alıyorsa onu alıyor. Bu nedenle de şişirilmiş bir sürü piyasa var. "İkinci elde pek değer kaybetmiyor hımm o zaman vw alayım". Ekonomik koşulların etkisini de göz ardı etmemek lazım.

Düşünmek araştırmak bilinçli olmak herkesin harcı değil. Bu bir algı meselesi.

Bu durumun değişeceğini sanmam.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 5 hafta sonra...
Anil Berke Kavraal
(düzenlendi)

:D :D :D :D

tarihinde Anil Berke Kavraal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Ben bu kalitelerdeki bir arabada 33,6 m 100-0 fren mesafesi hiç görmemiştim. Bu test ve rakam gerçek ise (gerçek olmalı ama artık hiçbir teste güvenimde kalmadı. Dünyanın her yerinde "money talks" oldu sanki ) çok çok iyi bir değer. Sırf bu rakam için bile bu arabayı ciddi düşünürüm

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben bu kalitelerdeki bir arabada 33,6 m 100-0 fren mesafesi hiç görmemiştim. Bu test ve rakam gerçek ise (gerçek olmalı ama artık hiçbir teste güvenimde kalmadı. Dünyanın her yerinde "money talks" oldu sanki ) çok çok iyi bir değer. Sırf bu rakam için bile bu arabayı ciddi düşünürüm

Bir önceki kasa ile aralarında 100 küsür kilo fark olduğunu unutmamak lazım. yeni platform ile 100 küsür kilo hafifledi. Bu da frenajda yakıtta olumlu etki. Ne kadar doğrudur tabi bilemiyoruz.

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Bir önceki kasa ile aralarında 100 küsür kilo fark olduğunu unutmamak lazım. yeni platform ile 100 küsür kilo hafifledi. Bu da frenajda yakıtta olumlu etki. Ne kadar doğrudur tabi bilemiyoruz.

Hocam NTV'deki Saffet bey bahsediyordu MQV platformumu (ismi böyle birşeydi) kullanılacakmış artık VW grubunun yeni araçlarında. İlk olarak Yeni Audi A3 ve Golf VII'de kullanmışlar, üçüncü olarak kullanılan modelin Skoda Octavia olduğunu söylemişti Saffet bey. Yani artık VW grubundaki yeni araçlar eski kasalarına göre 100-150 kg arasında hafif olacakmış. Eğer 33 metre civarıysa, muazzam bir değer bencede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

850260206949763125.jpg

265378000983083755.jpg

MQB; Modular Transverse Matrix yani esnek üretim platformu... Orta-Uzun vadeli amaç B segmentinden E segmentine kadar bir çok farklı büyüklükteki aracın şasi üzerinde oranlar ile oynayarak aynı platformdan üretilebilmesi...

Basına verilen bilgi maliyetlerin ve üretim hızının kayda değer oranda iyileştirilmiş olması... farklı segmentteki araçlarında aynı platforma entegre edilmesi ile çok ciddi maliyet avantajları planlanıyor...

Yani Polo dan A6 ya kadar bir çok aracın aynı platformdan çıkabilmesi yakındır.... Kişibaşı bir otomobil düşen bir dünyaya doğru gidiyoruz...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

dunlop Sport Maxx RT 91W size 225/45R17W) lastiklerle 33 metre de durmuş.

google translate çevirdi , pdf çevirmez sanıyordum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Golf 7 Arka bağımsız süspansiyon ile torsiyon çubuklu süspansiyon farkı.

Golf-Achsen-Grafik-19-fotoshowImageNew-e78f99b0-652063.jpgGolf-Achsen-Grafik-19-fotoshowImageNew-4b356041-652064.jpg

Golf-Achsen-Heckansicht-19-fotoshowImageNew-41d9046-652052.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Koca

850260206949763125.jpg

265378000983083755.jpg

MQB; Modular Transverse Matrix yani esnek üretim platformu... Orta-Uzun vadeli amaç B segmentinden E segmentine kadar bir çok farklı büyüklükteki aracın şasi üzerinde oranlar ile oynayarak aynı platformdan üretilebilmesi...

Basına verilen bilgi maliyetlerin ve üretim hızının kayda değer oranda iyileştirilmiş olması... farklı segmentteki araçlarında aynı platforma entegre edilmesi ile çok ciddi maliyet avantajları planlanıyor...

Yani Polo dan A6 ya kadar bir çok aracın aynı platformdan çıkabilmesi yakındır.... Kişibaşı bir otomobil düşen bir dünyaya doğru gidiyoruz...

Teşekkürler hocam, ben MQV olarak hatırlamışım, düzelltiğiniz için tekrar sağolun :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Bu gibi teknik rakamlarda oynayacaklarını sanmıyorum. Başka test baktım aynı modelin ama bulamadım karşılaştırmak için. Bence 33.6 mt. dedilerse öyledir, riske girmezler.

Aracın yorumlarında money talks'ın farkı zaten hep görülen bir şey.

Şimdiye kadar VW'nin test yorumlarında "eksileri" kısmında "sıkıcı iç tasarım" cümlesinden başka hiç bir şey görmedim yıllardır :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bu gibi teknik rakamlarda oynayacaklarını sanmıyorum. Başka test baktım aynı modelin ama bulamadım karşılaştırmak için. Bence 33.6 mt. dedilerse öyledir, riske girmezler.

Aracın yorumlarında money talks'ın farkı zaten hep görülen bir şey.

Şimdiye kadar VW'nin test yorumlarında "eksileri" kısmında "sıkıcı iç tasarım" cümlesinden başka hiç bir şey görmedim yıllardır :)

Bu testleri yapanlar sağolsunlar. Vede alman arabasını test eden alman dergileride kofmuş burda bunu görüyoruz net olarak. 33,6 Çoook aşırı bir rakamdı kafama hiç yatmamıştı zaten.

dürüstlük sadece kavram olarak kalmış, yaşasın kapitalizm verin parayı istediğinizi yazdırın yada yaptırın....

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bu testleri yapanlar sağolsunlar. Vede alman arabasını test eden alman dergileride kofmuş burda bunu görüyoruz net olarak. 33,6 Çoook aşırı bir rakamdı kafama hiç yatmamıştı zaten.

dürüstlük sadece kavram olarak kalmış, yaşasın kapitalizm verin parayı istediğinizi yazdırın yada yaptırın....

Türk testlerinde hemen bütün araçlar 36-39 m arasında duruyor. yoldan, havadan, sudan mı bilmiyorum :crazy:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Türk testlerinde hemen bütün araçlar 36-39 m arasında duruyor. yoldan, havadan, sudan mı bilmiyorum :crazy:

Asfalt, lastik sıcaklığı vs çok etkiliyor.

Ben benim Golf 6'nın frenlerini çok beğeniyorum, focusa yaklaşmış iyi ayarlamışlar.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Ne ilgisi var. Otomatik bir aracın performans yada fren testini yapmak kadar kolay ne olabilirki? Memleketimize ve kendimizede bu kadar haksızlık yapmayalım. Artık bu komplekslerden kurtulmamız lazım. 33,6 metrede duran araçların fren teknolojileri golf!ün diğer kardeşi porche'de olabilirde bu basitlikteki bir araçta olması biraz zor...

E-dergi testlerini hep aynı yolda yapmaktadır ve bildiğim kadarı ile şu anda Türkiye' de bu işi en ciddi yapan kuruluş...

Ben beğeniyorum Golf 7 yi

Bende beğeniyorum ve otomatik seçeneği her modelde olduğundan almayı düşündüğüm tek araç gibi şu anda. Ama kör gibide her şeyine inanmakta cahillikten öteye gitmez...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Ben bu videoda ki testi kaale almam çünkü iki hızlanma testinde farklı sonuç çıkıyor ( 11,5 sn - 11,7 sn ). Kullanımla alakalı sanırım.

Money talks diyoruz da daha iki testte aynı rakamı yakalamayı beceremiyorlar

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

yazdığımı yanlış anlamışsınız. yerli malını her zaman desteklerim, öyle bir kompleksim olmadı hiç.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Ben bu videoda ki testi kaale almam çünkü iki hızlanma testinde farklı sonuç çıkıyor ( 11,5 sn - 11,7 sn ). Kullanımla alakalı sanırım.

Yolun eğimi ile alakalı, gayet açık net ve oldukça basit bir test. Güvenip güvenmemk izleyene kalmış.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yolun eğimi ile alakalı, gayet açık net ve oldukça basit bir test. Güvenip güvenmemk izleyene kalmış.

Şartlar belirtilmeden yapılan testten yolum eğimini mi anlamamız gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Bende beğeniyorum ve otomatik seçeneği her modelde olduğundan almayı düşündüğüm tek araç gibi şu anda. Ama kör gibide her şeyine inanmakta cahillikten öteye gitmez...

Tabi ki ben sadece dış görünüm olarak çok beğeniyorum.

Çok araştırdığımı söyleyemem.

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...