İçeriğe Yönlendir

Yeni Ford Tourneo Custom

Hüseyin Matur

Recommended Posts

Mustafa Özcan

İçini çok beğendim aynı şeyleri dış görünüm için söyleyemeyeceğim.... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Güzel reklam.. :good1:

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

reklam güzel de mondeonun karizması gitmiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

İyi günler geçen hafta 5+1 deluxe aldım daha önce 88 model avrupa transiti (alman fordu filan değil yanlış anlaşılmasın)olan birisi için bulunmaz bir nimet ve çok tatlı bir araç.

En sevdiğim özelliği eco yani otomatik start stop sistemi kırmızı ışıkta veya herhangi bişey için durduğunuzda vites boşta, ayağınızı debriyajdan çektinizde stop ediyor. Debriyaja tekrar bastığınızda çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Dün en dolusunu test ettim. Eco moduna alındığında araç 115'i geçmiyor. Genel olarak güzel. Test aracını bir gün boyunca servis bana tahsis edecek. Geniş kapsamlı bir test yapmayı düşünüyorum. Esp vs. ne varsa devreye sokmaya niyetliyim. :)

En boşunda arka sileceği almışlar ve lastik ebatını 16'dan 15'e düşürmüşler. Silecek işi çok canımı sıktı. Neticede güvenlik için bile gerekli bu kadar mı olur yani.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Reklamlarında vatandaşı kandırmasa iyi olurdu. En az yakan ticari, yıllardır Traffic. 100km'de 1000 bg'leri 6 litre, 115 bg'leri 5,8 litre ile yıllardır bir numara.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Reklamlarında vatandaşı kandırmasa iyi olurdu. En az yakan ticari, yıllardır Traffic. 100km'de 1000 bg'leri 6 litre, 115 bg'leri 5,8 litre ile yıllardır bir numara.

Bu kasanın verilerini bende merak ediyorum. Üşendim bakamadım ağırlık farkı varmı acaba.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

6.5 litre'den bahsediyor. Yakarmı o kadar, kesinlikle. Yaklaşık 1600-700 kilo vardır yeni kasası

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Bendeki 5+1 Deluxe bayiden verdikleri broşüre göre;

Azami yüklü ağırlık 3100

Boş Ağırlık 1921

İstihap Haddi 1179

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

6.5 litre'den bahsediyor. Yakarmı o kadar, kesinlikle. Yaklaşık 1600-700 kilo vardır yeni kasası

Bayiden test aracını salı günü tüm gün alacağım. En dolusu ve uzunu olacak. İstanbul git-gel Yalova içi derken yakıt konusuna açıklık getireceğim.

--------------------------

Arkada silecek yok diye Hyundai h1'e kızardık, transitte en boş modelinde sileceği almış.

lVcja.jpg

4elSx.jpg

Resimde en boş modelin iç görüntüsü. Vites topuzunun aynı kalmasına ve kolçak bulunmasına şaşırdım. Neden çünkü silecek yok. Birde lastik ebatı boş modelde 15 inç diğerlerinde 16 inç.

4nOi2.jpg

Merceksiz ve mercekli far yapısı.

PNhwS.jpg

3Cl2I.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar benim çok hoşuma gitti :) Ancak dün serviste bir tane vardı. Elaman IDS cihazına bağlıyamıyordu. Sonra başteknisyen gitti ne yaptılar bilmiyorum. Ama için dışı güzel bir araç.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
(düzenlendi)

21.yüzyıla gelmişiz klıma ve esp opsiyonel böyle bişey olmaz. Eski model için söylüyorum

Ama Şuan bu modelde en boşunda bile klıma ve esp standart sunulmuş.

Ayrıca;

Şunu anlayabilmiş değilim diğer modeller transit custom geçiyor (310s trend, 310s kombi trend, 310s kombi deluxe) ama 8+1 titanium tourneo custom yazıyor neden böyle

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Koltuklu vip model tourneo custom, diğerleri transit custom olarak geçiyor. Connectlerde olduğu gibi. Onların da binekleri tourneo connect diye geçiyordu.

21.yüzyıla gelmişiz klıma ve esp opsiyonel böyle bişey olmaz. Eski model için söylüyorum

Ama Şuan bu modelde en boşunda bile klıma ve esp standart sunulmuş.

Ayrıca;

Şunu anlayabilmiş değilim diğer modeller transit custom geçiyor (310s trend, 310s kombi trend, 310s kombi deluxe) ama 8+1 titanium tourneo custom yazıyor neden böyle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Servisten test aracını aldım. Güzel bir test yapayım hemde işlerimi göreyim diyorum. Yarın İstanbul seyahatinden sonra test yazısı hazırlamayı merak edilen sorulara cevap bulmayı düşünüyorum. Test araı custom'un en dolusu. Start stop, esp, şerit takip vs. tüm özellikler mevcut.

MLXdl.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

İstanbul turumuz devam ediyor. Önce Servet abinin dergaha ardından Süha'nın yanına uğradım.

EMJLH.jpg?1

Namaz molası.

Gsssp.jpg?1

Buradan takımı servis ile toplayıp fuara akacağız kısmetse..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araba fena. Mondeo'nun, meganın yolda duramadığı yere girmemizle çıkmamız bir oldu. Ne ara kayacak diye beklerken baktım düz yola çıkmışım. Anlayamadım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Benim Deluxe niye gövde rengi arka tampon ve yan aynalar yapmamışlar yav çok yakışıklı duruyor maşallah :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
Benim Deluxe niye gövde rengi arka tampon ve yan aynalar yapmamışlar yav çok yakışıklı duruyor maşallah :)

Boşuna demedik. :)

Abi servisten böyle test arabası alabiliyorsan bize de bineklerden ayarlayabilir misin testini yazalım? :)

Sadece bana özel.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
Cihan Kozal

Selam arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. Araç iç ve dış donanım olarak çok güzel. Ama şöyle bir sorun yaşadım start stop özelliği belli bir zamandan sonra çalışıyor ve ayağımı debriyajdan çektiğim vakit araç otomatikman duruyor. Yanlız benim anlamadığım konu bazen ayağım elim hiç bir yere dokunmazken birden start stop arabayı otomatikman çalıştırmaya başlıyor neden servise henüz gitmek nasip olmadı ama gitmeden bilen varsa beni aydınlatsın. 

Yorum bağlantısı
Cihan Kozal

Bu arada araçdan çok menmunuz gerçekden Caravelle ve Transporter a rakip olarak çıkarılmış. Biz aslında Wv Caravelle alıcaktık fakat araçda donanım ve bagaj yoktu. Sonra bi tavsiye forda gittik. Araç full yok yok en donanımlı araçdan daha iyi.... bi televizyon buzdolabı eksik. Biz aile ve iş için kullanıyoruz. Hem kendim hemde babam kullanıyor.Arkada Denizli-İzmir arası yolculuk ettim ve gram rahatsız olmadım. Çok rahat. Özellikle şöföre çokda bir şey bırakmamışlar siz sadece aracı kullanıyorsunuz. Farlar otomatik uzunlar otomatik yanıyor.Yağmur sensörü park sensörü yol sensörü cabası. Yanlız yakıt konusunda katalogdaki verilerle benim hesapladığım veriler birbirini tutmuyor. Araç biraz yakıyor. zamanla düşeceğine inanıyorum şu an 3600 km de bakacağız artık ama araba çok çok ama çok keyifli. 85 LT bagaj hacmi var daha ne olsun hangi araçda bu kadar bagaj hacmi var tam bir aile arabası. Bu arada aklıma geldi uzun yolda çok az yakıyor bilginize. Şehir içi fazla... 3-4 kere depo doldurdum bazen gideceği mesafeyi gösteren km 770 km bazende 830 km mesafe veriyor ne ile alakalı çözemedim hep full mazot aldım ama değişkenlik gösterdi hiç dikkat ettinizmi bilmiyorum. Araç içi ısıtma sistemi çok iyi.... ortalama klima ile 5 dakikada arabanın içini ısıtabiliyorsunuz.Soğutma işini henüz yapamadım malüm hava şartları ama dakika tuttum ortalama 5 dakika da ısındı. Yalıtımı iyi , aracı stop ettikden 5-6 saat sonra tekrar bindim aracın içi sıcacıktı buda iyi bir etken bence.Motoru 2.2  155 beygir baya baya şahlanıyor. Alet güçlü yokuşları banamısın demeden çok rahatlıkla çıkıyor.Yüklü haldeyken bile performansından hiç bir şey eksilmedi.Ford bu sefer gerçekden yapmış.Geçen arkadaşın biri arka cam daha büyük olsaymış güzel olurdu dedi ama bana göre arka cam gayet yeterli. Büyük olsa bagaj kabak gibi meydana çıkacak buda hiç hoş olmazdı bana göre.Yolda durduranlar soranlar oluyor cidden hakketen ticaretin yakışıklısı demeleri normalmiş. Birde BİNEK sınıfı olması var ya hele o ayrı bir avantaj. Daha aklıma gelen birşey olursa yazarım. Veya sormak istediğinz bir şey olursa yardımcı olurum.Resim daha sonra ekleyeceğim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cihan Kozal

Selamlar. Var mı kullanıp da bir sıkıntı yaşayan. Geçen haftalarda aracı 4-5 kişi test etti hepside bayıldı. Hatta dün arabaya 8 kişi bindi her birine sordum rahatmısınız diye hepsinden olumlu cevap aldım. Yani yolda giderken bacak bacak üstüne atabileceğiniz tek araba (kendi sınıfında ) Araca kim bindiyse ford yapmış abi ya sözünü duyuyorum yani. Geçenlerde yolda giderken karşıdan gelen araç öncamı çatlattı çok canımı sıktı nazar diyorum en kötüsü böyle olsun. Araca film koruma yaptırmayı planlıyorum acaba boyaya zarar veririmi bilgisi olan varmı bu konuda. Birde geçen servise gittiğimde sordum bu araçlara multi medya oynatıcı takılıyor mu diye araç yeni olduğunu için henüz bilmediğini ford un da henüz yapmadığını söyledi. Bu işi yapan bir kaç kişiye sordum Torneo costom ne dediler :) Neyse bir araştırıcam buzdolabı televizyon taktırmayı planlıyorum araç müsait bence hayırlısı diyelim. Neyse görüşmek üzere inşallah.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Selamlar. Var mı kullanıp da bir sıkıntı yaşayan. Geçen haftalarda aracı 4-5 kişi test etti hepside bayıldı. Hatta dün arabaya 8 kişi bindi her birine sordum rahatmısınız diye hepsinden olumlu cevap aldım. Yani yolda giderken bacak bacak üstüne atabileceğiniz tek araba (kendi sınıfında ) Araca kim bindiyse ford yapmış abi ya sözünü duyuyorum yani. Geçenlerde yolda giderken karşıdan gelen araç öncamı çatlattı çok canımı sıktı nazar diyorum en kötüsü böyle olsun. Araca film koruma yaptırmayı planlıyorum acaba boyaya zarar veririmi bilgisi olan varmı bu konuda. Birde geçen servise gittiğimde sordum bu araçlara multi medya oynatıcı takılıyor mu diye araç yeni olduğunu için henüz bilmediğini ford un da henüz yapmadığını söyledi. Bu işi yapan bir kaç kişiye sordum Torneo costom ne dediler :) Neyse bir araştırıcam buzdolabı televizyon taktırmayı planlıyorum araç müsait bence hayırlısı diyelim. Neyse görüşmek üzere inşallah.

Focus 3 multimedya sistemi olur gibi. Yapıları aynı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...