İçeriğe Yönlendir

2012 Fiesta İlk Bakımı

Mehmet Özkaya

Recommended Posts

Mehmet Özkaya

Arkadaşlar bir kaç ay önce aldığım Fiesta 1.4 TDCI aracım ilk 5000 km sini doldurdu. Sıfır alan arkadaşlar ilk bakımlarını kaç km de yaptırdılar. İlk bakım masrafları ne kadar oldu?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kurtuluş Pekşen

Araç garanti kapsamında olduğu için KM dolmadan yıllık bakıma girmesi gerekir yani tam bir yılı doldurduğunda sizi servisten ararlar. Tabi KM önce dolarsa 15000KM yapılacak

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yağınızı çubuktan kontrol edin. Motor suyunu kontrol edin gözle haznesinden. PArkettiğiniz yere akan kokan var mı dikkat edin. Yolda giderken sağa sola gezme de yoksa genelde birşey yoktur.

avatar resmi koymayanlar hani mesaj gönderemeyceklerdi? Koyun ama hadi arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Merhaba Mehmet Bey,

TDCI Fiestanızın ilk bakımı 15000 km de yapılacaktır. Tercihinize bağlı olarak 7500 km de hava filtrenizi değiştirebilirsiniz. Periyodik bakımınız muhtemelen 350-380 TL tutarında olacaktır.

Saygılarımla

sadece hava filtresinin serviste değişim ücreti nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

periyodik 15bin bakımımı, ben euro 4 dizel motor 1.4 için 280 liraya yaptırdım..

seninki de 320 lira civarlarında tutabilir....

farkın sebebi euro 4 hava filtresi 21 lira euro 5 filtresi 60 lira civarlarında...

ben 5bin km de bir filtre değiştirmeye çalıştım (k&n yi temizliyorum:)

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ne olmuş burada ya hayırdır arkadaşlar ,biraz sakin olalım,saygılı olalım lütfen.Konudaki mesajların bir kısmı silinmiştir.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

sadece hava filtresinin serviste değişim ücreti nedir acaba?

Hava filtresini serviste değiştirip çok daha fazlasini ödemeyin... Filtreyi kendiniz alıp değiştirin çok basit... Olmadi herhangi gibi özel serciste değiştirin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertan Hasan Turgut

selam,

geçen gün ilk bakımı yaptırdım.10250 km.bakım faturası:400 tl

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

hayırlı olsun Hocam :)

Bakımda neler yaptılar? Neleri değiştirdiler?

Yorum bağlantısı
Sertan Hasan Turgut

Yusuf Bey,

Cevap gecikti kusura bakmayın,

Fren,balata kontrol ve temizliği,genel kış kontrolü,motor bakımı,motor yağı değişimi,camsuyu,yağ filtresi,hava filtresi ve silecek(kampanya kapsamında ücretsiz)

saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

teşekkür ederim Sertan Bey

silecekler bedavaya gelecek anlaşılan :bravo:

bana 420 tl dediler yakıt filtresi de dahilmiş

Yorum bağlantısı
Erhan Ay

Sakarya Akgün - 250 tl ödedim yaklaşık 1 ay önce.15000 km bakım yaptırdım.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

teşekkür ederim Sertan Bey

silecekler bedavaya gelecek anlaşılan :bravo:

bana 420 tl dediler yakıt filtresi de dahilmiş

Yakıt filtre si 15,000 de değişmiyor ,30,000 de değişecek ( yani servis bülteni) bu şekilde

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

O zaman değişmeye gerek yok şimdilik.Bu da fiyat düşecek manasına geliyor :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

alakasız olacak ama 2012 x paket fiesta da kaç hava yastığı var 2 mi 3 mü?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fiyatlara bak, 100 tl. lik malzeme, değişim süresi 30 dk. istedikleri para 400 tl. civarı, birde işten anlasalar gam yemeyeceğim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

bu gun bende aracıma bakım yaptırdım.kdv bizden kapmanyası dahilinde 330 lira ödedim.km dolmadığı için 2, yıl bakımına girdi araç.normal bakıma ilave olarak bujiler değişti.benim anlamadığım faturada karter tapası değişmiş görünüyor sordum her bakımda değiştiriyorlarmış.muhtelif sarf malzeme 12 tl.sıvı katı atık bedeli 3 tl.vallaha heryerden götürüyorlar.özel servisten fiyat aldım aynı bakım 200 lira dendi.ee garanti olunca mecbur :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bu gun bende aracıma bakım yaptırdım.kdv bizden kapmanyası dahilinde 330 lira ödedim.km dolmadığı için 2, yıl bakımına girdi araç.normal bakıma ilave olarak bujiler değişti.benim anlamadığım faturada karter tapası değişmiş görünüyor sordum her bakımda değiştiriyorlarmış.muhtelif sarf malzeme 12 tl.sıvı katı atık bedeli 3 tl.vallaha heryerden götürüyorlar.özel servisten fiyat aldım aynı bakım 200 lira dendi.ee garanti olunca mecbur :)

Klasik taktik, karter tapası değişimi gereksiz, ben garanti bittikten sonra hiç değişmedim, birkez pulu değiştim o kadar, bunlar servislerin para kırma numaraları, birde sağa sola balata spreyi sıkarlar, lastik aksama gelip gelmediğine bakmazlar ama servisler arkadaşlar....

Serviste özellikle belirtin, sadece yağını suyunu değişin, ilave tek şey istemem diyin,10 lira 20 lira neden vereyim kardeşim, aslında bu iş baştan saçma, istediğim yerde yaptırırım, faturasını saklarım, orjinal parça kullandıktan sonra garantiden çıkamaz araç, ama gelde anlat, adamlar üretim hatasını kabul etmiyor mahkemelerde uğraştıryor, bunumu kabul edecekler, neyse garanti bitsin 100 liraya malzemeyi al, 1 saatte kendin değiş bitsin iş, o zamana dek para vermeye devam...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Coşkun Uçar

Anlaşıldı bakım zamanı gelmeden elden çıkarıcaz demek'ki, neredeyse bakım parasının üzerine biraz daha koysam bi model yükseğini alırım...:)...gerçi daha 1 sene var bakıma yeni yaptırmışlar 20.000 bakımı.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kasap

bende yaklaşık 4 ay önce 15000 bakımı için 320 tl ücret ödemiştim..klimayı birkez dahi kullanmadım ama bakım kapsamında filtrelerin hepsini değiştirdiler..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...