İçeriğe Yönlendir

2012 Fiesta İlk Bakımı

Mehmet Özkaya

Recommended Posts

Yusuf Taş

Hayırlı olsun.Cam suyu çok pahalı damlası altından değerli değişirlerse ford servisi batar sonra Allah korusun :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

2012 fiesta 1.25 ilk 15000 km bakımı yağ , yağ filtresi , 4 adet buji, polen filtresi, karter tapası, balata spreyi (bir kaç fıs fıs), 338 tl eskişehir otokoç ( indirim yapılmış hali ) cam suyunuda değişmemiş haramiler...

ben karlıyım ozaman levent bey benim camsuyunu değiştirmişler :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Camsuyunu silme doldurup masmavi bir şekilde gideceğim. artık korkuyorum :D

Yorum bağlantısı
Mustafa İnceboz

Merhaba ;

İzmirde servise giden arkadaş (Uğur Çimen) aracı otokoç mı götürdün, yoksa arkas mı? Benden arkas 380 TL istedi. Manisa 320 TL. Önümüzdeki hafta gidecem bi aksilik olmazsa..

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

ben arkasa götürdüm.fordun kdv bizden kampanyası var.müşteri hizmetlerini arayıp kayıt kaptırdıktan sonra servis bakımında kdv indiriminden yararlanabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Çarşamba günü yaptırdım ilk bakımı.Çanakkale-Arslanlar da yağ,yağ filtresi,hava filtresi,sprey,cam suyu :D ,antifriz eksiği tamamlandı,gerekli kontroller yapıldı 220 TL ödedim.İlgi süperdi gerçekten.Yemek,çay,kahve muhabbet çok iyiydi. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa İnceboz

Bende ilk bakımı için çanakkale gitmek lazım. manisa da 320 izimir arkas ta 380 tl diyorlar, Değiştrecekleri malzeme aynı.. haftasonu gideceğim pazarlık yapayım çanakkale de 220 ye yaptırmışlar diye.

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Bende ilk bakımı için çanakkale gitmek lazım. manisa da 320 izimir arkas ta 380 tl diyorlar, Değiştrecekleri malzeme aynı.. haftasonu gideceğim pazarlık yapayım çanakkale de 220 ye yaptırmışlar diye.

Buyurun beklerim,misafir edeyim sizi :) .Olmadı faturayı taratıp resmini koyarım.Çok demişler fiyata.Yakıt filtresi dahil olmasın o fiyata.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa İnceboz

Geçen hafta manisa da bakımı yaptırdım. 230 tl ye ve 7 ye böldürttüm. Çanakkale de böyle ise neden sizde böyle dedim. fiyatı geri çektiler.

Yorum bağlantısı
Emre Çıplak

Konunun biraz dışında ama bizim araçlarda rodaj süresi ne kadardır acaba?

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Geçen hafta manisa da bakımı yaptırdım. 230 tl ye ve 7 ye böldürttüm. Çanakkale de böyle ise neden sizde böyle dedim. fiyatı geri çektiler.

İyi yapmışsınız sevindim.Neden fazla ödeyesiniz?Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Emre bey, ilk 1500 aracı sıkıştırma, 5000km dolana dek sakin kullan ama yavaş gitmeye gerek yok, sadece yüksek hıza yavaş yavaş çık, 5000 den sonra iş tamam, araç dizelse 10000 km den sonra tam rayına oturur, deneyimle sabittir.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Çıplak

Emre bey, ilk 1500 aracı sıkıştırma, 5000km dolana dek sakin kullan ama yavaş gitmeye gerek yok, sadece yüksek hıza yavaş yavaş çık, 5000 den sonra iş tamam, araç dizelse 10000 km den sonra tam rayına oturur, deneyimle sabittir.

Teşekkürler Ali bey.

Yorum bağlantısı
Adem Güler

Ben aracı alır almaz tam gaz gelmiştim çevre yolundan son devir hep.inşaallah çok zarar vermemisimdir bilgisizlik işte.konuya gelince ilk bakım yasal son süre nedir.aracın faturası 11 nisan da kesilmiş.son gün 11 nisan mı.km yı doldurması mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Adem Güler

Evet evren hocam 1 yıl.gün olarak son gün fatura tarihine göre zannediyorum

Yorum bağlantısı
Volkan Özüdoğru

Arkadaşlar benim aracın da 75.000 km bakım zamanı geldi.

Sizden önderi rica ediyorum.Sizce direk Ford servisine mi götürmeliyim aracı yoksa tanıdık bildik bir ustaya mı emanet etmeliyim.

Antalya'da ikamet ediyorum.

Eğer bir ustaya emanet edeceksem nelerin değiştiğine dikkat etmeliyim??

Yağ değişecek,mazot filtresi değişecek...

Öneri ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Serkan Unal

ankara turoto 318  lira hava filtresi ,yağ, balata sprayı baska da bişi yok  pahalı yaa...

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Adanada mayısın sonunda yaptırdım fiyat aşağıdaki gibiydi. Ankarada pahalıymış.

fatura_001.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Unal

anlamıyorum ki sizin içeriklere baktım aynı birde bunlar neden polen filitresini değiştirmiyorlaar? polen filitresi yok kalemler arasında değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Ben 10 000 km de bakıma girdim. Polen filtresini değiştirmen gerekmez. 2 bakımda 1 tavsiye ediyoruz dediler. Ama istersen değiştiririz dediler. Sanırım 70 80 tl bir fiyatı vardı. Bende istemedim. 

Yorum bağlantısı
Rahmi Nural
(düzenlendi)

Ben ilk bakıma 12000 km de girmiştim.İkinci bakım 27000 de.Ben bu km ye ulaştığımda 2 yıl geride kalmış olacak.Doğal olarak aracın garantiside bittiği için artık servisle bir bağlantım kalmayacak.Kimseyi zengin edemem...

tarihinde Rahmi Nural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...