İçeriğe Yönlendir

Mk3 145 Ps Mondeo --- Mk2 130 Ps Mondeo Performans Test

Eray Eski

Recommended Posts

Serhat Çerçi

Mk3 lanse edildiğinde yapılan testlerde benzinli mk2'nin ara hızlanmasının halefinden daha iyi olduğu yazılmıştı aslında.

Yorum bağlantısı

Şimdi Cem Abi'nin aracı kötülemek gibi olmasın ama Melih onu kullandıktan sonra benim bildiğim 2.0ler gibi gitmiyor, hatta hiç gidiyor gibi değil demişti...

Ertan duymasin bunu. hemen motoru sokmeye baslar :D komple rektefiye yapar.

Cem abinin araci aldigi yasli sahibi arabayi uzun sure dusuk devir kullandiysa motor sagir kalmis olabilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

MK2 uzamış ve hatta kopmuş gitmiş. :)

Nedenlerini bilemiyorum ama Mk3 hiç hızlanmıyor gibi geldi bana. Mk2 ile kıyaslamamak adına yola konsantre olarak hızlanmayı algılamaya çalıştım. Yine de çok yavaş geldi. Ben otomatik kullanan biri olarak MK3 için bunu söylüyorsam bence bir problem var. Mırnav mı? diyorum. Haklı mıyım? Konuyu takip ederek öğrenmek isterim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Carbon clean

ilk yapilacak sey o zaten Mehmet abi. ama son bi defa daha geceyimde oyle CC yapsin. zira bidaha gecememe ihtimalim var :D

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Mk3 ün bujiler ve buji kablolarını değiştirdim, baskı balata ve volanı değiştirdim,CC yaptırdım, hego sensörleri (egzos yolundaki,baş ve sondaki her ikiside aldığımın haftasında değiştirmiştim), geriye Subap ayarı,O2 sensörü(debimetre denen sensör olduğunu tahmin ediyorum,ve katalitik kalıyor dokunmadığım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Testte sürücü değiştirin derim.

MK2 2. viteste kaç km hıza ulaşıyor bunu bilen varmı.

Çünkü MK3 2. viteste 85 geçemiyor. Yani MK2 ikinci viteste 120 km hıza ulaşıyorsa(Focus 1 ulaşıyor mesela) MK3 kullanıcı 3. vitese erken geçmiş veya vites geçişinde geçikme yapmışsa MK2 sürücüsü daha avantajlı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Testte sürücü değiştirin derim.

MK2 2. viteste kaç km hıza ulaşıyor bunu bilen varmı.

Çünkü MK3 2. viteste 85 geçemiyor. Yani MK2 ikinci viteste 120 km hıza ulaşıyorsa(Focus 1 ulaşıyor mesela) MK3 kullanıcı 3. vitese erken geçmiş veya vites geçişinde geçikme yapmışsa MK2 sürücüsü daha avantajlı olur.

Hocam emin misin?

Mk2 de 2.viteste mk3 ile yaklaşık aynı hız yapar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam emin misin?

Mk2 de 2.viteste mk3 ile yaklaşık aynı hız yapar.

MK3 85 km hızı geçmiyor. Test ettik. Hatta forumdan bir arkadaşta söylemişti. Maraşta bir arkadaş çok uğraştı 85 km hızı geçmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Erdoğan

Ben yokken epey sohpet dönmüş eray cevabi çok erken vermişsin artık gelde bir rolling yapalım cevap net ortaya çıksın bizim dendeiğimiz yol 0-400 metre gibi çok kısa bir yol ilk video da göründüğü gibi biraz fark var arada fakat döner kavşak olduğu için ben cesaret edip giremedim ondan dolayı geçti gibi gözüküyo inşallah daha uzun bir yolda deneyecez ikinci video ise ben fazla patinaja kaldığım için yarışa devam etmedim eray hemen gel artık da deneyelim

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben yokken epey sohpet dönmüş eray cevabi çok erken vermişsin artık gelde bir rolling yapalım cevap net ortaya çıksın bizim dendeiğimiz yol 0-400 metre gibi çok kısa bir yol ilk video da göründüğü gibi biraz fark var arada fakat döner kavşak olduğu için ben cesaret edip giremedim ondan dolayı geçti gibi gözüküyo inşallah daha uzun bir yolda deneyecez ikinci video ise ben fazla patinaja kaldığım için yarışa devam etmedim eray hemen gel artık da deneyelim

2. viteste en son hızın kaç km ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi net hatılamıyorum 90 km olması lazım

Bu bile etken.

O yüzden kısa mesafe değil uzun mesafe olmalı. Ama bence denemeyin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Erdoğan

Bu bilgiler yanlış, ben doğrularını vereyim:

Mk2 99 Mondeo

Motor gücü: 131 hp

Net Ağırlık: 1225 kg

Tekerlek Ölçüleri: 195/60 R 15

0-100 Hızlanma: 9.9 s

Maximumum Hız : 206 km/h

Tork: 176Nm @3700rpm

Tüketim: 11.5lt / 6.1 lt

Mk3 01 Mondeo

Motor gücü: 145 Hp

Net Ağırlık: 1305 Kg

Tekerlek Ölçüleri: 205/55 R 16

0-100 Hızlanma: 9.8 s

Maximumum Hız : 215 km/h

Tork: 190Nm @ 4500rpm

Tüketim: 11.5lt / 6.0lt

be

Bende bu verilere inanmadım hemen bir kantara gittim lpg li agırlığı 1430 kg bu tam net bir bilgi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

MK3 85 km hızı geçmiyor. Test ettik. Hatta forumdan bir arkadaşta söylemişti. Maraşta bir arkadaş çok uğraştı 85 km hızı geçmedi.

Emin misin derken focusun 120 yapmasını kastetmiştim.

Yorum bağlantısı
Ertan Erdoğan

Abi biz kandimizi ve başkalarını tehlikeye atmadan denemeler yapıyoruz ben ki yenilgiyi hiç bir zaman kabul etmeyen biri olarak mk3 sahibi olduktan sonra pek önemsemez oldum

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Emin misin derken focusun 120 yapmasını kastetmiştim.

Test ettim. Beni şaşırttı 2. viteste 120 gördüm diye hatırlıyorum (belki yanlışta hatırlıyor olabilirim yoksa 3000 devirde 120 km hızla gidiyordu onumu hatırladım) bak şimdi frekans karıştı.

Uyardığın iyi oldu. Net hatırlamıyorum :(

Abi biz kandimizi ve başkalarını tehlikeye atmadan denemeler yapıyoruz ben ki yenilgiyi hiç bir zaman kabul etmeyen biri olarak mk3 sahibi olduktan sonra pek önemsemez oldum

Kolay gelsin ozaman :)

Ama kısa mesafede mk2 belki ama uzun mesefalerde mk3 derim ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

focus otomatik 2. vites 120 yapıyor ama düz vitesin 120 yapması imkansız 2. viteste. genelde fordlarda aynı şanzıman var. 1.6 ların geneli aynı 2. vites kesiciye100 le girerler 2.0 lar 100 göremiyor. şanzıman yapısından

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

focus otomatik 2. vites 120 yapıyor ama düz vitesin 120 yapması imkansız 2. viteste. genelde fordlarda aynı şanzıman var. 1.6 ların geneli aynı 2. vites kesiciye100 le girerler 2.0 lar 100 göremiyor. şanzıman yapısından

MK3 tüm zorlamalara rağmen 85 geçememişti ama aynı aracı arkadaş 230 km hızları görüyordu.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Abi net hatılamıyorum 90 km olması lazım

Gerçi 9 yıl oldu ama ben de 120 km'ye ulaşıyor diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Gerçi 9 yıl oldu ama ben de 120 km'ye ulaşıyor diye hatırlıyorum.

Hocam otomatik mondeo 2. viteste 115-120 arasını görüyor.

Ben bir aracı aldığımda ilk testim 2. vites son hızı :D

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Hocam otomatik mondeo 2. viteste 115-120 arasını görüyor.

Ben bir aracı aldığımda ilk testim 2. vites son hızı :D

Ben aslında ilk Ford aracım olan F1 için yazmıştım. Benim aracın 2. viteste kaça çıktığına hiç bakmadım. :) ilk fırsatta bakarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

o zaman ilk firsatta uzun yol denemesini yapalim. tum sorularin cevabini verelim :)

ayrica 2. viteste kac yapiyor onada bakariz ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

(MTX-75) 2.0 = 1-3.46, 2-2.13, 3-1.44, 4-1.02, 5-0.76, geri-3.46 son dişli- 4.06:1

(IB5) 1.6 = 1-3.58, 2-1.93, 3-1.32, 4-0.95, 5-0.76, geri-3.62 son dişli- 4.06:1

Buna göre.. Focus1: 2. vites 7000 devir 103 km, Mondeo;96 km.

Mk2 ve Mk3 şamzımanları aynı diye tahmin ediyorum...

http://www.ozyurek.org/hesaplamalar/son_hiz_hesaplama.htm

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Focus 1 manuel vites 3. viteste de kesiciye 150 ile giriyor, denemiştim bi sefer. Vites oranları çok güzeldi F1'in. Otomatik olanlar 4 ileri olduğu için daha uzun oranlıdır muhakkak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...