İçeriğe Yönlendir

Mk3 145 Ps Mondeo --- Mk2 130 Ps Mondeo Performans Test

Eray Eski

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Video zamanına gerek yok Fatih.. Çünkü: aracı ODB ile bigisayara bağlıyor programı çalıştırıyoruz.. Program araç yürümeye başlayınca saymaya başlıyor ve yine ODB'den aldığı hız sensörü bilgisine göre hız 100 km'ye ulaşınca saymayı durduruyor..

% 100 doğru bir sonuç ki, gösterge hatasını bile kabul etmiyor.. Program 100 km hızı gösterdiğinde kadran 105 idi..

1 kişiye katılıyorum... Mehmet Hocanın göbeği en az 0.6 saniyedir :D

Bende emmi beni niye tartı diye merak ediyordum :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O araba deniz seviyesinde ve bir de gece olsa 10 sn de çıkar yüze.

Deniz seviyesini düşünmemiştim ben, burada rakım 1200 metre, bariz şekilde % 15 ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Video zamanına gerek yok Fatih.. Çünkü: aracı ODB ile bigisayara bağlıyor programı çalıştırıyoruz.. Program araç yürümeye başlayınca saymaya başlıyor ve yine ODB'den aldığı hız sensörü bilgisine göre hız 100 km'ye ulaşınca saymayı durduruyor..

% 100 doğru bir sonuç ki, gösterge hatasını bile kabul etmiyor.. Program 100 km hızı gösterdiğinde kadran 105 idi..

1 kişiye katılıyorum... Mehmet Hocanın göbeği en az 0.6 saniyedir :D

bu programın nasıl çalıştığını tüm türkiye hatta özelikle gebze yöresi ile paylaşmalı :rofl:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

bu programın nasıl çalıştığını tüm türkiye hatta özelikle gebze yöresi ile paylaşmalı :rofl:

Mehmet Kaya açıklasın... Ben basarım, programdan anlamam.. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

programdan anlamayıp bize ecel teri döktüren operatör çookkkk

Hımm.. aslında basit görünüyordu ya.. Beceremedi mi :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Testte sürücü değiştirin derim.

MK2 2. viteste kaç km hıza ulaşıyor bunu bilen varmı.

Çünkü MK3 2. viteste 85 geçemiyor. Yani MK2 ikinci viteste 120 km hıza ulaşıyorsa(Focus 1 ulaşıyor mesela) MK3 kullanıcı 3. vitese erken geçmiş veya vites geçişinde geçikme yapmışsa MK2 sürücüsü daha avantajlı olur.

1 - 60 km

2-100

3-140

4-200

5-220+

programdan anlamayıp bize ecel teri döktüren operatör çookkkk

1 2 1 :D

Kalkışa gelince mk3 hatalı kalkıyor belli ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hımm.. aslında basit görünüyordu ya.. Beceremedi mi :D

Laf banamı geldi anlamadım :)

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Mehmet Kaya açıklasın... Ben basarım, programdan anlamam.. :D

Geçenlerde yol çalışması varken Emmi türbenin üstünden bir döndü arkasından birkaç metre aralıkla ben döndüm nası gitti öyle.... bende arkasından basttım ama bi baktım gözden kayboldu hemde baya dik bir rampadır orası :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçenlerde yol çalışması varken Emmi türbenin üstünden bir döndü arkasından birkaç metre aralıkla ben döndüm nası gitti öyle.... bende arkasından basttım ama bi baktım gözden kayboldu hemde baya dik bir rampadır orası :D

Dünya küçük, gizli saklı bir iş yapmak zor bu dünyada :D

Servet ve Çağlar bilir o rampayı... bize geldiklerinde o rampaya yönlendirmiştim...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu kalkış işinde rölanti devrinden mi hızlanıyorsunuz yoksa yarışçılar gibi mi kalkıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kalkış işinde rölanti devrinden mi hızlanıyorsunuz yoksa yarışçılar gibi mi kalkıyorsunuz?

4000 devir civarında kalktım Mahmut...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O zaman süre kötüymüş Emmi.

Süre iyi...

10 yaş, + 139 bin km, + lpg kitinin ağırlığı, + Mehmet Hoca'nın ağırlığı + Nevşehir'in rakımı + benim bu işlerdeki acemiliğim..

Fabrika verisi kaç ki ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

13 küsür dediğin süreye çok diyorum Emmi.

Ayrıca burada unutulan bir nokta var. Kalkış yarışlarında esas olan 0-100 süresi değildir. Yani 0-100 süresi daha kısa olan yarışı kazanır diye bir şey yok. Daha uzun süresi olan araç da yarışı kazanabilir. Lisedeki fizik derslerini hatırlayan varsa ne dediğimi anlamıştır. Yoksa kısaca anlatabilirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Emmi beni bahane edip durma.

Desene ben kaldıramadim diye :)

Baskı balata kokuttum desene ben :D

Gerçi bende az değilim :)

Bu arada esp açıkken bu işe girmişmeyin derim :)

Onuda Mehmet abim detayları yazar.

Telefonla ancak bu kadar.

Ayrıca burada unutulan bir nokta var. Kalkış yarışlarında esas olan 0-100 süresi değildir. Yani 0-100 süresi daha kısa olan yarışı kazanır diye bir şey yok. Daha uzun süresi olan araç da yarışı kazanabilir. Lisedeki fizik derslerini hatırlayan varsa ne dediğimi anlamıştır. Yoksa kısaca anlatabilirim.

Esp açık 13.2

Esp kapalı 11.4 veya 11.2 galiba

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

9.8 s. Bu arada bir testte 1.5 103hp Mazda 2'ye 250kiloluk(tahminim) bir adamı bindirerek ve bindirmeden 0-100 testi yapmışlardı, tam 1.0sn farketti.

Mazda 2'ye 250 kiloluk adam sığmaz ki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

13 küsür çok evet ama ESP.. Esp'yi kapatınca sonuç 11.4

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

13 küsür çok evet ama ESP.. Esp'yi kapatınca sonuç 11.4

Peki normalde 0-100 testlerinde de senin yaptığın gibi mi kalkılıyor Emmi? Bu arada esp farkı çok fazla değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Peki normalde 0-100 testlerinde de senin yaptığın gibi mi kalkılıyor Emmi? Bu arada esp farkı çok fazla değil mi?

4000-5000 devirlerde kalkışlarda esp ciddi kasıyor aracı.. Bence sonuçlar normal... Kalkış testlerini genelde böyle yapıyorlar...

http://www.youtube.com/watch?v=YWekwsR5uEA

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ne oluyor yahu 0-100 lerde 10sn ler 13 senler konuşuluyor burası insignia formu mu :D haha

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Peki esp niye süreyi uzatıyor. Benim bildiğim kalkışta ne kadar az patinaj olursa süre o kadar kısalır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Peki esp niye süreyi uzatıyor. Benim bildiğim kalkışta ne kadar az patinaj olursa süre o kadar kısalır.

Valla bilmiyom işte.. balata kokana kadar testlerimiz devam etti :)

Sonuç, Esp süreyi uzatıyor...

ne oluyor yahu 0-100 lerde 10sn ler 13 senler konuşuluyor burası insignia formu mu :D haha

Siz önce test programını çalıştırmayı başarın :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...