İçeriğe Yönlendir

Mini Sergi~Ali Karadağ

Ali Karadağ

Recommended Posts

Ali Karadağ

Az sayıda resim çıkıyor zaten, onları da merak ediyor insan :p Yeni başlayan biri olaraktan :D

O zaman benden size naçizane ilk tavsiye: resim değil fotoğraf diyelim, resim çizilir biliyorsunuz :) Fotoğrafçılık konusunda takıldığınız her ne olursa olsun kıracağınız ilk cam benimki olsun: teknikler(panorama, ışıkla boyama vs), donanım seçimi, arızası, ayarı (makine, lens vs), programlar ve daha birçok şey ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

amann resim kısa yazılıyor, fotoğraffotoğraffotoğraffotoğraf fotoğraffotoğraffotoğraffotoğraffotoğraffotoğraffotoğraffotoğraffotoğraf :p

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

amann resim kısa yazılıyor, fotoğraffotoğraffotoğraffotoğraf fotoğraffotoğraffotoğraffotoğraffotoğraffotoğraffotoğraffotoğraffotoğraf :p

:D Tebrikler, bu güzel bir başlangıç oldu bakın :bravo:

Siz ne ile başladınız peki çizimlere...pardon yani çekimlere :tongue:

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Pentax k-x 3 hafta önce, 58 mm. zenith ve tamron 28-200 üm var şimdilik :p

Keşke başlangıç olarak daha geniş bir lens tercih etseydiniz (18-135 gibi), 28mm çok dar kalıyor ben 28-85mm den biliyorum ;)

Hoş 28-200mm'nin de artısı tak-gez olması yani ekstra lens almayacaksınız ve değiştirme derdiniz de olmayacak, bir artısı bir eksisi var ama artı ağır basmış demekki :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Yok ya ikinci el aldım ben bunları. Böyle vardı elemanda. Fiyatı da iyiydi aldım geçtim :p

Keşke başlangıç olarak daha geniş bir lens tercih etseydiniz (18-135 gibi), 28mm çok dar kalıyor ben 28-85mm den biliyorum ;)

Hoş 28-200mm'nin de artısı tak-gez olması yani ekstra lens almayacaksınız ve değiştirme derdiniz de olmayacak, bir artısı bir eksisi var ama artı ağır basmış demekki :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Tebrikler, güzel bakışlarla yakalanan hayatın güzellikleri için. Emeğinize sağlık. :flowers:

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Yok ya ikinci el aldım ben bunları. Böyle vardı elemanda. Fiyatı da iyiydi aldım geçtim :p

İşini bilen bilinçli tüketici :bravo: umarım pazarı iyi araştırıp iyi fiyata almışsınızdır zira piyasadan uzak olanlara bazı arkadaşlar fahiş fiyatlar çekiyordu en son ;)

Tebrikler, güzel bakışlarla yakalanan hayatın güzellikleri için. Emeğinize sağlık. :flowers:

Teşekkürler Serhan Bey,

Saygılar, Selamlar :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Pentax k-x 3 hafta önce, 58 mm. zenith ve tamron 28-200 üm var şimdilik :p

3 hafta oldu ama makinanın ömrünü yedi.. :D

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Ellerinize sağlık. Hepsi çok güzel. :bravo: :bravo: :bravo:

Teşekkür ederim Ali Bey, iyi seyirler :)

Bu cihazlar da kurcalanmadan öğrenilmiyoki Mehmet abi yaa, ben ilk D100 ile 1 hafta 10 günde yaklaşık 1200 fotoğraf çekmiştim :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

İşini bilen bilinçli tüketici :bravo: umarım pazarı iyi araştırıp iyi fiyata almışsınızdır zira piyasadan uzak olanlara bazı arkadaşlar fahiş fiyatlar çekiyordu en son ;)

Bin liraya aldım hepsini. 5000 shutterdaydı body. Lensler de gerçekten kusursuz. Bilenlere baktırttım gelince :) Şuan 6800 de falan shutter :p

Parasını verdik abüü yiyecem tabiki :D

Feysbuk kırpdıktan sonraki resmin hali :p Taze taze dün akşamki görüntü :D

561486_4436450991111_1368732525_n.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Bin liraya aldım hepsini. 5000 shutterdaydı body. Lensler de gerçekten kusursuz. Bilenlere baktırttım gelince :) Şuan 6800 de falan shutter :p

Parasını verdik abüü yiyecem tabiki :D

Feysbuk kırpdıktan sonraki resmin hali :p Taze taze dün akşamki görüntü :D

561486_4436450991111_1368732525_n.jpg

Işık az olmasına rağmen eliniz nerdeyse hiç titrememiş net bir fotoğraf çekmişsiniz, tebrikler :bravo: Arkadaki flu'luğu da görmedim değil hani ;)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Trafiğin Akışı...

Bu albüm beni Mondeo'mu satma fikrinden vazgeçiren Mehmet ÖZYÜREK abim için, kendisine sonsuz saygılarımla.

DSC_9727+1.jpg

DSC_9723.JPG

DSC_9724.JPG

DSC_9725.JPG

Yer: Girne-Yeni Girne arasındaki köprü üzeri

Tripod: Yok, köprünün korkuluğu yetti :)

EXIF Bilgileri: Hakan Bey'in sormasını bekliyorum :rolleyes:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Işık az olmasına rağmen eliniz nerdeyse hiç titrememiş net bir fotoğraf çekmişsiniz, tebrikler :bravo:

Sıkıysa hatalı çeksin, biri abisi, diğeri atası :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

28-200 le çektim bunu 200 mm de :)

Ben de açayım bari bi sergi buraya :p

200mm'de biraz daha yakınlardan (2-3 metre) çekim yaparsanız arkadaki flu'luk sizi daha çok tatmin edecektir ;)

Aslında Fena fikir değil :)

exif :p

Örneğin İlk Fotoğraf

f: 1/22

ISO: 200

Enstantane: 8sn.

Pozlama Dengeleme: -0,7

Oldu mu :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burada sağ viraja dıştan giren araç kesin mondeo.. Orada birini sollamış :D

DSC_9724.JPG

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Hah şimdi oldu. Poz dengelemeye kadar yazmışsın :) Öğrenmem lazım ama şu cadde olayını bir çekemedim. Eve gidinceye kadar tüm trafik bitiyor benim buralarda :(

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Buradan da mana çıkarıp konuyu esp'ye bağladın ya pes :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

DSC_9724.JPG

:D kesinlikle! ;)

Hah şimdi oldu. Poz dengelemeye kadar yazmışsın :) Öğrenmem lazım ama şu cadde olayını bir çekemedim. Eve gidinceye kadar tüm trafik bitiyor benim buralarda :(

Poz dengeleme önemli, orada 0,7 adım eksik(karanlık) çekiyorum mesela: amaç süreden çalıp bulanık çıkma riskini azaltmak ;)

Makineyi M manuel moda al, cihazı yolu gören bir yere sabitle, ISO 200, f 22 iyidir, enstantane 5-10sn arası deneyip arttırabilirsiniz.

En iyi fotoğraflar bol bulutlu bir günde gün battıktan hemen sonra çekilenlerdir, kadraja yol ile birlikte gökyüzünü de sığdırmayı ihmal etmeyin :)

Bir gün benim araçta şu tekniği deneyeceğim, tüm forum hücum etmezse iyi :D

light_painting_sparkels_05.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buradan da mana çıkarıp konuyu esp'ye bağladın ya pes :biggrin:

Mondeo bu.. esp'siz de o şekilde döner orayı.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Vee şimdilik serginin son albümü,

Ordan Burdan Şurdan...

Gemi direğinde bir top dondurma;)

DSC_4427.jpg

Seyirtepe’den İzmir

DSC_9818_filtered.jpg

Gün Çatalkaya’dan batıyor

DSC_8123_ps.jpg

Yalnız Bank

DSC_0248_ps.jpg

Polenli ayak

DSC_7014.JPG

Yol bir yere gitmez, o bir durma biçimidir

DSC_7337.jpg

Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenleri

DSC_7378.jpg

HDR denemesi

DSC_7642+ps.jpg

Doğal yaşam parkından

DSC_9622.JPG

Foça ~ Panaroma

foça.jpg

Foça ~Banka

DSC_1947.JPG

Bu ve bir sonraki fotoğraf aynı anda farklı modlarda çekildi, aradaki 7 farkı bulun;)

DSC_6388_ps.jpg

DSC_6394_ps.jpg

Karışık...

DSC_0590_ps2.jpg

DSC_7457+ps.jpg

DSC_1598.JPG

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...