İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Hakkında

Burhan Yücel

Recommended Posts

Burhan Yücel

Merhaba,

Trafik sigortası araç ruhsat sahibi adına mı olmak zorundadır ?

Yorum bağlantısı
Burhan Yücel

Birde kamyonet türü aracın trafik sigorta ücreti normal otomobilden daha mı pahalı olur ?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ruhsat sahibinin üzerine yapılır aynen bu şekilde.Kamyonetlerin rakamı daha pahalıdır

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Sigortalısı araç sahibi olmak zorunda. Birde sigorta ettiren vardır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigortalısı araç sahibi olmak zorunda. Birde sigorta ettiren vardır.

Evet..

Sigorta ettiren farklı isim olabilir...

Yorum bağlantısı
Burhan Yücel

sigorta ettiren farklı isim olabilir ne demek anlayamadım ?

Mesela babamın arabasında ruhsat sahibi kendisi.

ben kendi adıma onun aracına trafik sigortası yaptırabilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

sigorta ettiren farklı isim olabilir ne demek anlayamadım ?

Mesela babamın arabasında ruhsat sahibi kendisi.

ben kendi adıma onun aracına trafik sigortası yaptırabilir miyim ?

Sigorta poliçelerinde, sigorta ettiren ve sigortalı sıfatları vardır..

Sigortalı, ruhsat sahibi olmak zorundadır... Sigorta ettiren, bazı durumlarda başka bir isim olarak girilebilir.. Örnek: aracın bir başkası tarafından kiralanması...

Babanızın adına olan araca kendi adınıza poliçe yaptıramazsınız...

Bu sorular nereden aklınıza geldi, konu hakkında bilgi verirseniz daha açıklayıcı olabiliriz...

Yorum bağlantısı
Burhan Yücel

Teşekkürler Mehmey Bey,

Babamın 2010 model Ford Connect aracının trafik sigortasının süresi bitti.Poliçe yenilenecek yani.

Aldığı fiyatlar hep 1500 lira civarı yani çok abartılı rakamlar. O yüzden bende uygun fiyat araştırıyorum.Kendisi bu sene iki ufak kaza yaptı o yüzden dedim acaba ben kendi üzerimden sigortalatsam olur mu.Ama mantıken olmazmış tabi..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

bu arada ne kadar zamlanmış sigortalar.Bugün babama araç aldık 540 tl dedi trafik sigortasına :shok: (65 yaşına olması da etken tabii,şubat ayında 300 TL ye yaptırmıştım kendi aracıma)

Benim kasko 400 küsür :shok:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

ben başka birşey sorayım.Kaskoda arac kaza yaparsa prim artıyor ya,çalınma yada sel vs durumunda.yeni aracına kasko yaparken yine yükseklerden mi uçar.Daha öncekini çaldırmış,bunua çaldırır bu derler mi :)

:yes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bu arada ne kadar zamlanmış sigortalar.Bugün babama araç aldık 540 tl dedi trafik sigortasına :shok: (65 yaşına olması da etken tabii,şubat ayında 300 TL ye yaptırmıştım kendi aracıma)

1 Temmuz'da tüm bildiklerimiz değişti.. Güzel oldu.. bir çok şirketin fiyatları birbirine yaklaştı...

Benim kasko 400 küsür :shok:

Yakında trafiğin de 400 küsür olacak :p

ben başka birşey sorayım.Kaskoda arac kaza yaparsa prim artıyor ya,çalınma yada sel vs durumunda.yeni aracına kasko yaparken yine yükseklerden mi uçar.Daha öncekini çaldırmış,bunua çaldırır bu derler mi :)

Burada hasarın sebebinden ziyade, rüculu olup olmadığına bakılır... Hırsızlık ve sel gibi hasarlar da rücusuz hasarlardır...

Dolayısı ile hasarsızlık indirimi bozulur... Moralite düşer..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burhan Yücel

Olmaz Burhan Bey.. Tek çözüm annenize satış yapmaktır ;)

Mehmet Bey bir soru daha :)

ehliyeti olmayan kişiye trafik sigortası yapılıyor mu ?Yani annemde ehliyet yok mesela aracın satışını annemin üzerine yapsak poliçe yaptırabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İnşallah emmi :)

400 demek istemiştim.. sıfırın birini yazmamış.. :)

Yorum bağlantısı
Burhan Yücel

Kafama birşey daha takıldı.Bayiler arası fiyat farklılıklarının sebebi nedir?Yani mesela Allianz ın bir bayisi 750 TL fiyat verirken başka allianz acentesi 675 TL fiyat veriyor.Bu normal midir?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kafama birşey daha takıldı.Bayiler arası fiyat farklılıklarının sebebi nedir?Yani mesela Allianz ın bir bayisi 750 TL fiyat verirken başka allianz acentesi 675 TL fiyat veriyor.Bu normal midir?

Teminatlar farklıdır ;)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Evet ortak arıyoruz gelsene :D

Eskiden oralar bağlıktı dedemin di zaten :p:D Kandırmış elinden almışlar :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...