İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Şahin Topaloğlu

Recommended Posts

Mustafa Karaaslan
Maşallah Yılan gibi olmuş kardeşim.Badem yağı ile torpido sildin ya nasıl oldu.Daha sonra çok toz tutma oluyor mu?

Abi şimdilik hiç toz yok havalardan dolayı da olabilir ama torpido hala ilk yıkattığım gibi toz toplama tutma gibi sorun yok. Bence bir denemelisin tavsiye ederim abi [emoji1474]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
16 saat önce, Mustafa Karaaslan yazdı:

Abi şimdilik hiç toz yok havalardan dolayı da olabilir ama torpido hala ilk yıkattığım gibi toz toplama tutma gibi sorun yok. Bence bir denemelisin tavsiye ederim abi emoji1474.png

Bi deneyim bakalım merak ettim nasıl olacağını?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Cuma ani yağış neticesi soldan çarpan kaçan adinin yüzünden aynam kırıldı sol kapılarda hasar var, ayna aldık çıkma, akabinde yağ termostatı değişti bariz hararet hareketliliğinde farkı gördüm.

Yorum bağlantısı
Yücel Metin
8 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Cuma ani yağış neticesi soldan çarpan kaçan adinin yüzünden aynam kırıldı sol kapılarda hasar var, ayna aldık çıkma, akabinde yağ termostatı değişti bariz hararet hareketliliğinde farkı gördüm.

Ömer bey geçmiş olsun. Aracınızda gerçekten  güzel nazar değdi diyelim. Allah daha büyüğünü vermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Gecmis olsun Ömer Bey
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Bugün Tuncay ustaya götürdüm arabamı. Motor yağı (Castrol), yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi orijinal olmak üzere değiştirildi. Ayrıca arka fren balataları (Veko) ile hava filtresi bağlantı hortumunda (Kısa olanı 6-7 cm.) küçük bir yırtık var diye o da  değişti.

Yorum bağlantısı
Başar Mert
On 12.10.2017 at 01:17, Ömer Türkşanlı yazdı:

Allah beterinden saklasın ömer abi geçmiş olsun. Gözü olanın gözü çıksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)
On 10/12/2017 at 01:17, Ömer Türkşanlı yazdı:

Geçmiş olsun var böyle insanlar malesef. Çarpıyon niye kaçıyon dur da tutanak tutalım dimi. Bu devirde kamera şart aga. Ben almıştım 2 ayda bozuldu şimdi daha kalitelisini alacam.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

HB sitesinden sepete ek %10 indirimli adet fiyatı 166 tl ye 4 adet Nokian WR4D 175/65 R14 + 1 yıl yol yardım hediyeli kışlık lastik almıştım onlar elime ulaştı. Sipariş üretim yılı 20/2017 yazıyordu elime ulaşanlar 34/2017

o67bM9.jpg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
HB sitesinden sepete ek %10 indirimli adet fiyatı 166 tl ye 4 adet Nokian WR4D 175/65 R14 + 1 yıl yol yardım hediyeli kışlık lastik almıştım onlar elime ulaştı. Sipariş üretim yılı 20/2017 yazıyordu elime ulaşanlar 34/2017

o67bM9.jpg

Hayirli olsun Arif Bey.

Hb lastik konusunda tercih edilebilecek bi yer gercekten ,2-3 kez aldim tarihleri yeni oluyor.fiyatlarda piyasaya gore daha iyi.ancak bu lastik 16 inc te cok pahali neden acaba .hb dan petlas alacaz gibi duruyor .2.el bulamadim uygun fiyata.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
4 saat önce, İsmail Avcı yazdı:

Hayirli olsun Arif Bey.

Hb lastik konusunda tercih edilebilecek bi yer gercekten ,2-3 kez aldim tarihleri yeni oluyor.fiyatlarda piyasaya gore daha iyi.ancak bu lastik 16 inc te cok pahali neden acaba .hb dan petlas alacaz gibi duruyor .2.el bulamadim uygun fiyata.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şu anda %14 indirin var sadece. Benim sipariş verdiğimde %12 normal indirim sepette %10 indirim ve 4 adet alana yol yardım vardı. Ebat olarak fiyatlar değişiyor. 16”pahalı oluyor normalde en uygunu 13” diyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bugün bakım günüydü, 180 bine geldik, triger set olarak değişti, V kayış ve bilyası gergisi değişti, 180 bin km. dir kullandığım devirdaim değişti, inceleme esnasında hafiften boşluk yapan ama ses falan yapmayan krank kasnağını ilerde iş açmaması için değiştik, hafifledik ve aracı çektiği acının geçmesi için parka çekip dinlenmeye bıraktım :) 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Cumartesi günü Bursadan İnegöle gelirken beni ve ailemi kötü derecede tedirgin eden silkeme titreme vaziyeti vardı pazar-pazartesi günü aracımı kullanmadım dün tamirci ustaya götürdüm bobinleri değiştirdi ve biraz kendisiyle birlikte test sürüşü yaptık şükürler olsun silkeleme gitti.150 TL masraf çıktı ama Focusumu seviyorum 2 gün kullanmadım alışmışım arabaya bir garip hissettim kendimi.Usta bu arabalarda bu bobin arızasının kronik derecede olduğun söyledi ve bana kesin şu kadar km veya yıl yapar diyemem dedi. İnşaallah problem çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Bu gün Focusuma  71208 km'de genel bakımlarını yaptırdım. yıllık bakım zamanına 1 ay, km olarakda henüz 3800 km vardı. ama yarın İskendruna ve haftaya da İstanbula gidip geleceğimiz için hazır zaman ve fırsat varken bakımı yaptırayım istedim.

Değişenler; Mobil1 ESP Formula 5w-30 dpf motor yağı (4 lt) + Yağ filtresi ve Mazot Filtresi ile Hava Filtresi.

hazır sökülmüşken de Maf sensörünü balata sipreyi ile temizlettirdim. ne kadar gerekliydi, doğru mu yaptım açıkçası bilmiyorum. ilk marşta bir iki saniyeliğine çalıştırıp stop ettirdik, balata spreyinden kaynaklı biraz sesli ve vuruntulu çalıştı ama sonra ki çalıştırmada ses kesildi ve motor normal çalıştı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Temizlik zamanı gelmişti 3 haftadır yıkanmıyordu. 

qJbnPD.jpg

Ma04LQ.jpg

QpaGZ3.jpg

XE0pLR.jpg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Kısa far ampüllerini değiştirdim. Arabadan çıkanlar osram xenarc. Fabrikanın taktığı mı bilmiyorum. Benim taktıklarım Osram Cool Blue Intense. Çiftinin Maliyeti 190 tl.

Üstteki eski far, alttaki yeni.

nJWOmM.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
2 dakika önce, Sertaç Karginer yazdı:

Şu an itibariyle allstarı sattım.

Hayırlı olsun abi, neden satıldı ki? Piyasası nasılmış hızlı ve istediğin fiyata gitti mi?

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Hayırlı olsun abi, neden satıldı ki? Piyasası nasılmış hızlı ve istediğin fiyata gitti mi?

Sağılasın ev alma niyetiyle sattık bakalım. Biraz ani oldu bi aile dostumuz oğluna arıyormuş bende çok ısrar edince 62 ye verdim. Özellikle dikkatimi çeken dolu arabaların çok hızlı satıldığı oldu. Bundan sonra gücüm yeterse yine dolu araba tercih ediceğim inşallah[emoji4]
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kısa far ampüllerini değiştirdim. Arabadan çıkanlar osram xenarc. Fabrikanın taktığı mı bilmiyorum. Benim taktıklarım Osram Cool Blue Intense. Çiftinin Maliyeti 190 tl.

Üstteki eski far, alttaki yeni.

nJWOmM.jpg

Değişim gerekiyormuş. Faydalı olmuş.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
(düzenlendi)

Yedek su deposu çatlaktı, değiştirdik.

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Bakım yaptırırken servise geri vites müşürünü değiştirin dediğim halde değiştirmediler. Kontrol ettik çalışıyor dediler, sanki ben kontrol edin dedim. Parayla iş yaptıramıyoruz arkadaş. Ya parça ellerinde yoktu yada sökmesi zor yerde diye uğraşmadılar.

Bazen geri vites ışığı yanmıyordu, bende sanayide değiştirdim. Parça 30 işçilik 20 tl verdim. Serviste yapsaydılar parça 100 işçilikte enaz 50 tl alırlardı. Paraya ihtiyaçları yok galiba :biggrin:

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

İlk muayenemiz ve tertemiz çıktık [emoji7]
Şimdi ruhsat yaprağına muayene işlenmiyormuş verdikleri evrağı saklamak gerekiyormuş.9b00571d37155d183ff417107037c740.jpge95aca14b363f7850be36e362843334c.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...