İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Şahin Topaloğlu

Recommended Posts

Ömer Türkşanlı

Intercooler hortumu yırtılmış onu değiştim, radyatör muhafazası yoktu onu da tamamladım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Aytar

sağ dış stop su almış söktüm stopları etrafına incecik silikon çektim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
10 saat önce, Erdem Dertsiz yazdı:

Entersan şekilde bu hafta hiç bir şey yapasım gelmedi :)

Ben ŞOK...:exc1:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

İlk şakasını yaptı... Sabah çalıştırınca arabada titreme vardı, aklıma ilk gelen ya hava akışmetre yada ateşleme bobini arızası oldu. Hava soğuk olduğu için kendim uğraşmaya erindim. Direk ustama götürdüm, içeri girip 2 yere de bakmasını istedim. Akışmetre fişini söküp takma neticesinde araçta bir alakadar bir durum olmadığı görüldü ve ikinci yer olan bobinlerin kontrolüne geçildi. 2 numaralı ateşleme bobininin sök tak sonucunda aracın motor sesinde değişim olmadığını gördük ve sökme işlemine başlandı. Bu esnada buji kontrolleri de yapıldı. 4 tırnak buji var araçta. Bujinin sağlam olduğu sonucuna varıldıktan sonra Bosch marka ateşleme bobinini 170 tl 'ye (pahalı!) temin ettim. Araç toplandı ve sorun giderildi. 

İşin ilginç yanı sökülen bobinin orjinal parça olduğunu gördük. Muhtemelen ilk defa değişimi yapıldı. Araç 235 bin km 'de. Bu arabaya sanayi sever diye yorumlar yapılıyor. 235 bin km 'de bir araç için ilk defa bobin değişiminin yapılması... Yorum sizin olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Dün akşam, geçen akşam keyfi mangaldan sonra portif atölyesi önünde söktüğüm tavan lambasını takmaya uğraşırken düşük lastik basınç hatası verdi ( bu arada @Servet Aydın ; benim tavan lambasının orada 12V yok ) tabii umursamadan işim bitince eve çıktım .Sabah 7 de ise gitmek için bindim yine aynı hata ilk benzinlik te hava bastım, akşam 17 de baktım iyice inmek üzere tekrar benzinlik te hava bastım doğru eve bir hırs kışlıkları aldığım gibi lastikcide aldım soluğu .

Not; 2014 Focus Titanium dizel de tavan lambasın da sürekli 12 v olan uç var mı? Bilen beri gelsin .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Not; 2014 Focus Titanium dizel de tavan lambasın da sürekli 12 v olan uç var mı? Bilen beri gelsin .

Teknik adamsın. Bulursun abi. Vardır.
Sabit +12 vardır. Kapılardan şasi gelir.
Ayrıca sabit şasi de vardır.
Ancak araç muhtemelen herhangi bir hareket algılamazsa bir saat civarında akımı keser.
Bosch marka ateşleme bobinini 170 tl 'ye (pahalı!) temin ettim. Araç toplandı ve sorun giderildi. 

Geçmiş olsun hocam.
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Teknik adamsın. Bulursun abi. Vardır.
Sabit +12 vardır. Kapılardan şasi gelir.
Ayrıca sabit şasi de vardır.
Ancak araç muhtemelen herhangi bir hareket algılamazsa bir saat civarında akımı keser.
Abey mk4 mondi cakmaklik kesermi elektirigi stop edince kendisi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun hocam.

Sağolasın Emmi. Gündüz vakti 170 tl lik kazık günümü alt üst etti. "Düşmeyeceksin"...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Sağolasın Emmi. Gündüz vakti 170 tl lik kazık günümü alt üst etti. "Düşmeyeceksin"...
Arac neydi ,model neydi tapatalktan goremiyorum.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abey mk4 mondi cakmaklik kesermi elektirigi stop edince kendisi

4 kasayı bilmem ama. Fordlar genelde kesmez.
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Beemve
Emmi bütün kabloları soydum, şasiyi buldum ama sabit +12 yi bulamadım.

Beemve
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Adnan abi, eğer led ile aydınlatma var ise eksi ve artı gelmeli. Bir ara bakalım
Servet eksi kabloyu daha önce bulmuştum .Dün kabloların hepsini soydum tektek bağladım ama çalıştıramadım . Tabii bu arada araç yarım kontak pozisyonunda idi ve lamba söküktü ( ön lamba sökük olunca arka lamba da yanmıyor )
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yandaş da bulsak mı ? Golf , en Trend in den cebeleş [emoji30]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Şimdi birisi sis farı ister, öteki bagajda mahsur kalır. Boş ver abi

benide davet ederseniz kaputun altına sokmayı denerim kendimi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Video çekecek biri lazım.

Editte yaparım :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 saat önce, İsmail Avcı yazdı:
2 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

E39 520i.

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Triger set,V kayisi(gergi yokmus),devirdaim,yagi,antifirizi,bujiler,filtreler(yakit filtreside yokmus)hepsi degisti.ilk bakimikiz biraz agir oldu ama sifir soru isareti[emoji3].

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...