İçeriğe Yönlendir

Araç Satanların Üçkağıtları !

Hüseyin Topal

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Vesile ile, forumda uzun süre kalmış üyelerin otomobilleri, artık prim yapacak derim, yakındır ilanlarda, forumdan otomobil gibi ibareleri görürüz....

İlave vesile: ruhsat sahibi ile çay içip sohbet ettiğim otoya fazladan meblağ ödemeye hazırım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Hocam muayene bilgisi getiren sorgu hangisi? HASAR mı? KAZA mı?

Ben hasar yazıp plaka ile sorguladım vize yapılan km bilgisi geldi,o şekildekm düşürüldüğünü öğrendim servis kayıtlarında orjinal dediler :) ama her sorgulamada gelmiyor, sanırım kayıtlarında olanları gönderiyorlar.

=1

Bende gördüm orda ne arabalar yatıyordu :unsure2:

Peki konu açılmışken bu ilanla ilgili ne düşünüyorsunuz ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2006-focus-tdci-110-bg-95-000-km-de-sahibinden-96134363/detay/

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ben hasar yazıp plaka ile sorguladım vize yapılan km bilgisi geldi,o şekildekm düşürüldüğünü öğrendim servis kayıtlarında orjinal dediler :) ama her sorgulamada gelmiyor, sanırım kayıtlarında olanları gönderiyorlar.

Bende gördüm orda ne arabalar yatıyordu :unsure2:

Peki konu açılmışken bu ilanla ilgili ne düşünüyorsunuz ?

http://www.sahibinde...96134363/detay/

2006 TDCI ve 96.000 bin üstelik gri pek yan yana mantıklı durmuyor.Filo çıkması olma durumu olası dolayısıyla km sinin iyi incelenmesi lazım.

=9908156&b[securetrade]=0"]http://www.sahibinden.com/search.php?b=9908156&b[securetrade]=0 bu arada adam galiba emlakçı .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Katılıyorum, çünkü hiç inandırıcı değil fiyatı yüksek olsa tamam bu fiyata şüpheli bencede ama kilometresini fazla düşürmedilerse belki denebilir mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Filo ise araç 200.000 civarına yaklaşımıştır diye düşünüyorum.Dizelde risk bence...

Filo olmasının şu avantajı da var bütün kmleri yetkili serviste kayıt altındadır.Arayın plakayı versin sorgulatın.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Filo ise araç 200.000 civarına yaklaşımıştır diye düşünüyorum.Dizelde risk bence...

Filo olmasının şu avantajı da var bütün kmleri yetkili serviste kayıt altındadır.Arayın plakayı versin sorgulatın.

Neyse artık bi telefon görüşmesi eksik bir fazla farketmez tüm Türkiye'yi aradım neredeyse :) Zaten bu arabada şaibeli çıkarsa hedef değişikliği yapıp http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-ilk-sahibinden-seat-ibiza-97022746/detay/# bu arabayı alacağım sanırım, focus sahibi olamıycaz bu paralara madem..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her filo yetkilide bakım yaptırmazzzz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Çevremde o kadar çok galerici arkadaşım varki neler yaptıklarını görüyorum... Pert arabamı satmadılar arabaları toplatıp hiç bir şey yokmuş gibi işlermi yapmadılar neler neler... Kendilerinin yüzlerine karşıda yanlış yaptıklarını söylerim her zaman... Aldığım cevap hep aynı '' keriz olmasınlar doğru düzgün baktırsınlar arabalara '' Gerçektende haklılar bi yerde bu laflarında arabadan anladığını sanıp anlamayan o kadar insan geliyor ki sürüsüne bereket denir ancak... Bir gün bir tanıdığıma pert araba satmışlar... Sattıkları tanıdıkta bir kaç araba alıp sattı mesleği farklı olmasına rağmen para tatlı geldi... :) Neyse bizimkiler vermişler buna pert jettayı sonra tanıdık aradı beni durumu anlattı bende bizimkilere arabayı geri almalarını söyledim... Sağ olsunlar kırmadılar beni... O tanıdığada çok güzel bir ders oldu... :) 3-5 fazla verip arabayı sahibinden almak ( exper,tramer sorgulaması da yapılmalı ) bence daha güvenilir... :)

Yorum bağlantısı

Babama araba ararken, nelerle karşılaştım anlatamam.

Bundan önceki arabasıda keza öyleydi...

Hatasız olduğunu diyen adamdan şase numarasını alıp baktığımda neler çıkıyordu arabada.

Yetkili serviste yapılmayan işlemleri tabiki göremiyorum, o ayrı konu,İşyerine çağırıyorum gel bakalım diye...

Ya insan biraz düşünür.

bu adam honda yetkili servisinde çalışıyor.

Araba honda, oraya götürüyorum baktırmaya...

Düzgün araba getirmiyorsan niye geliyorsun?

Şansınımı deniyorsun?

Sonrada adama resmen küfr eder gibi anahtarını önüne atıp yolluyorum.

Eğer arabadan anlamıyorsanız baktırın.

Ha heryer bakabiliyormu? Hayır.

Bizim pertten çevirdiğimiz arabaya,bi kaçparça boya var sadece diyen adamıda biliyorum...

O arabayı 2parça boya var Başkada bişi yok diye sevinerek alan adamıda biliyorum...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sadece şunu söylemek istiyorum.Araç alırken ''Basiretinizin bağlanmasına'' izin vermeyin :) İnanın,güvenin ama mutlaka sorgulayın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

2nci elde bazen satıcının iyi niyeti de zarara sebebiyet verebiliyor; Enson aldığım Fiestanin sahibi bakım zamanı süre ve km olarak gelmemesine rağmen mahalle arasında fren hidroligi ve antifrizi kalitesiz olanla ikmal ettirmiş bir de Çin malı klima gazı takviyesi olunca haliyle sıvılar ve gaz değişti 500 TLye yakın maliyet çıktı. Ben alırken bakmadım nasılsa garantisi devam eden ve yetkili servis bakımlı araç diye, tecrübe oldu beşyüze.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Galeri konusunda da yakın arkadasım bu ısı yapıyor km düşürme, eksik ve yalan beyanına hiç tanıklık etmedim. Müşteriden de böyle bir bildirim olmadıgını biliyorum zaten bu konularda zararsız geri alma taahhüdü veriyor. Ancak araç sirkulasyonu çok fazla onun da bilemediği kusurlar oluyor, bazen soruyorum bu parçada boya var mı diye makinede çıkmadı diyor ama boyalı oluyor. Alırken de yanında oldugum zamanlar oldu bizim gibi aracı değerlendirmiyor araçtaki gördüğü hataları ticari değerlendiriyor, fiyattan düşüyor göremediklerini de o ticaretin zararı sayıyor. Bunlar azınlıkta olanlar ama birçoğunun ticaretinde haram ve hile var ne yazık ki, biraz da tüketici sebeb oluyor tüm araçlar hatasız olamaz neticede kullanimdalar istiyoruzki hem sıfırına göre fiyat avantajı olsun hatası olmasın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Çoğumuzda 100 bin km takıntısı var.Ama bundan biz zarar görüyoruz.

Misal biz arkadaşa Musatafa TÜFEKÇİ nin bordo focusu aldık km 176 bin civarlarındaydı.

Hiç sıkıntısız kullanıyoruz sonuçta bakımları güzel yapılmış bildiğimiz araç.

Benim Çağlar abi den aldığım 206 şu an 156 bin de sonuçta dışarıdan olsa belki 300 küsürlerden düşürülmüş olabilirdi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Sadece şunu söylemek istiyorum.Araç alırken ''Basiretinizin bağlanmasına'' izin vermeyin :) İnanın,güvenin ama mutlaka sorgulayın.

İşte anahtar kelime.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Küçük

Ben antalya bilaller ford yetkili servisinde expertiz yaptırıp ford focus aldım o yıllarda tramer sorgulama yok temiz çıktı aldık aynı servis 2 ay sonra km de oynama var dedi. exper raporunu gösterdim dikkat etmemişiz dediler.servislerde şaibeli hele opellerde opelkart gibi bişey var o yoksa hiçbir kayıt gözükmüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Sorgulattım zaten çok ciddi hasarları görünmüyordu, şöylede bi durum var şahıs kendisi herhangi bi ustaya gidip yaptırabiliyor, bunlarda tramerde çıkmıyor..

Ben senin yerinde olsam 7 adet kazalı ve komple boyalı bir araba için oraya gitmezdim. Genede sağlık olsun herşey tecrübe

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Taze hadise: İstanbul dışından bir Yeti bulunuyor, 2011 model 10.000km de, tramer tertemiz, arabadan anlayan usta gidiyor bakıyor, parası ileyetkili serviste ekpsertiz yaptırıyorlar: tek çamurluk lokal boya...

Tükkan önüne geldi, 20 mt. den baktım: bu ne lem dedim pertten dönme gibi. Şaka yapılıyor sandılar :D Görünüm tertemiz, cillop, tek çizik yok ama bir gariplik hissediyor beyin artık, boyaları macunları bulduk, daha detaylı araştırmaya girdiler, 4 defa plaka değişmiş, pert kaydı çıktı, sol yan komple+ön taraf değişmiş, komple yamuk, kaputu ve kapıları muhtemelen aynı renk çıkma takmışlar, ama biz yemedik :seytan:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Taze hadise: İstanbul dışından bir Yeti bulunuyor, 2011 model 10.000km de, tramer tertemiz, arabadan anlayan usta gidiyor bakıyor, parası ileyetkili serviste ekpsertiz yaptırıyorlar: tek çamurluk lokal boya...

Tükkan önüne geldi, 20 mt. den baktım: bu ne lem dedim pertten dönme gibi. Şaka yapılıyor sandılar :D Görünüm tertemiz, cillop, tek çizik yok ama bir gariplik hissediyor beyin artık, boyaları macunları bulduk, daha detaylı araştırmaya girdiler, 4 defa plaka değişmiş, pert kaydı çıktı, sol yan komple+ön taraf değişmiş, komple yamuk, kaputu ve kapıları muhtemelen aynı renk çıkma takmışlar, ama biz yemedik :seytan:

Hangi yetkili servismiş merak ettim doğrusu.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

üff diyorum.hepimizi Allah korusun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
eksperler bu pert araç işinden çooook paralar kaldırıyorlar, galerilere gelince %80 i malesef yalana yemin ediyor satış yapıyor. şase no ile sorgulama yasaklandı resmen devlet düzenbazı destekliyor bence tramer şase nosu ile yapılmalı ve muaenedeki km ler mesajda belirtilmeli birde en önemlisi adamı yada aracı gözün tutmadıysa kim ne derse desin uzak duracaksın.

kimn ne sorglaması yasaklandı?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu konuda kamuoyu oluşturulmalı. Facebook grupları, twitter hashtag'leri çıkarılmalı. Yazılı ve görsel basının dikkati çekilmeli. Devlet büyüklerine ulaşmalı. Cumhurbaşkanı'nın twitter hesabı bile var. Konu ile ilgili çalışma için başvurmalı. Çünkü bence devletin hükümetin bu km düşürme işinden haberi bile yok. Yoksa böyle forumda konuşmayla çözülecek bir iş değil.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...