İçeriğe Yönlendir

Araç Satanların Üçkağıtları !

Hüseyin Topal

Recommended Posts

Fatih Ada

bu sorunun cevabı çok basit. evlenecek kişiler ilk başta güzellik önemli değil önemli olan kalp güzelliği derler. ama her zaman belirleyici faktör güzellik olur. araba alırken motor performansına baktıran kaç kişi var. arabanın kaportası ve boyası her zaman daha çok sorulan sorudur ve belirleyici etkendir.

Sanırım Sefa'nın arabasını hatırlamıyorsunuz :) Forumda o sedandan daha güzel bir sedan focus henüz olmadı :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

arkadaş aracı ile takla attı ve araç pert oldu. aracı yetkili wv servisine götürdüklerinde aracın daha önce de pert olduğunu öğrendiler. çünkü, aynı serviste yaptırılmıştı. aracı alırken sigortacıya sormuştu ve sigorta kayıtlarında araç küçük bir hasar yapmış görünüyordu. bunlar sigorta kayıtlarınıda siliyorlar galiba.

Yok kayıt silinme ihtimalinin olduğunu sanmıyorum ama şöyle bir durum olabilir mesela burada bir galeri var oradan alacağınız arabayı hangi usta hengi sigortaya götürürseniz götürün kimsenin kötü diye(bile)ceğini zannetmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Burası Ford forumu hastası çoktur ilanı buraya verip arabayı piyasadan yüksek satarım diyenler de olabiliyor bazen...Eskiden üye olup aynı gün ilan veren olurdu..Süre sınırlaması ile önüne geçtik belki de...

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Burası Ford forumu hastası çoktur ilanı buraya verip arabayı piyasadan yüksek satarım diyenler de olabiliyor bazen...Eskiden üye olup aynı gün ilan veren olurdu..Süre sınırlaması ile önüne geçtik belki de...

Serkan Abi bu mantıktaki insanların başta yönetim ardından tüm üyeler tarafından çok net ayırt edilebileceğini düşünüyorum.Burası bir ticaret alanı değil, paylaşım ortamı olduğunun gerçek üyeler tarafından farkında olunduğu düşüncesindeyim her zaman.Ama bir şey alacaksam ya da satacaksam tanıdığım bildiğim birileriyle alışveriş her zaman öncelikli tercihimdir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

bu da önemli mesele tabii..

Yok kayıt silinme ihtimalinin olduğunu sanmıyorum ama şöyle bir durum olabilir mesela burada bir galeri var oradan alacağınız arabayı hangi usta hengi sigortaya götürürseniz götürün kimsenin kötü diye(bile)ceğini zannetmiyorum.

şimdi ben bursa dan kalkıp başka bir şehirden galeriden araba beğendim diyelim ,bir arkadaşıma baktırdım öyle geldim yada geldim kendim baktırıyorum diyelim.yakınlardaki bütün servisler galeriyi ve arabayı tanıyor olacak ,bana doğru bilgi verecekmi bu servisler :fiuw: :fiuw: :fiuw:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Çok enteresan bir hal almaya başladı 2. el piyasası resmen, elimi nereye atsam altından elbet bi bit yeniği çıkıyor, şu son bikaç haftadır yaptığım telefon görüşmelerinin haddi hesabı yok,hepside bir yerlere sorgulaa için, bi markanın servisine bi araba başka markanın servisine başka bir araba, sigortacıma bol bol sorgulama :) kadın telefonları açmıyabilir yakında :) Ve en kötüsü insanların yalanı çıktığında bilmiyordum deyip bende böyle aldım yalanına başvurmaları..

Sonuç olarak yarın servisteki arkadaşıma şu arabayı (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ihtiyactan-satilik-tertemiz-2006-focus-98399877/detay/ ) bir sorup kayıtlar tatmin ediciyse. Bakanlığın verdiği vize bilgisinde 2 yılda 3-4 bin km yapmış gibi görünüyor, adam 2 sene araba yatmış biz öyle aldık dedi :) bakalım ne çıkacak :unsure2: Artık arabasızlıktan usandım yahu :angry:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Zaten ilandaki rakamın dışında foruma şu fiyat dendiğinde olay bitiyor Emre, ben arabaya 18.500 lira yazdım örneğin...İlanı verirken bir hafta satılmaması gerekiyordu ki Hasan hoca almazsa Hakan' ın Mondeoyu alacağım diye yüksek yazmıştım...Araba kısmet olmazsa satmaktan vazgeçebilirim diye yani..Foruma özel rakamı arayın görüşelim dedim acemice...Kimse aramadı...:( 16.750 liraya yine tanıdığım birine verdim ki neden forumdan birine vermeyim, değil mi ? :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

bu da önemli mesele tabii..

şimdi ben bursa dan kalkıp başka bir şehirden galeriden araba beğendim diyelim ,bir arkadaşıma baktırdım öyle geldim yada geldim kendim baktırıyorum diyelim.yakınlardaki bütün servisler galeriyi ve arabayı tanıyor olacak ,bana doğru bilgi verecekmi bu servisler :fiuw: :fiuw: :fiuw:

Ufak şehirlerde zor hele ki yabancı yerden geldiysen daha zor çünkü sen o usta için ileride müşterisi olmayacaksın veya gidip adamın başına ekşimeyeceksin.Aslında ekpertiz odaları kurulmalı gideceksin bilir kişiler aracı inceleyecek ve araçta ne var ne yok gösteren ayrıca sorumluluk kabul ettiklerine dair kaşeli imzalı belge düzenleyecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

fiyat iyi .denildiği gibi temizse herşey makul

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çok enteresan bir hal almaya başladı 2. el piyasası resmen, elimi nereye atsam altından elbet bi bit yeniği çıkıyor, şu son bikaç haftadır yaptığım telefon görüşmelerinin haddi hesabı yok,hepside bir yerlere sorgulaa için, bi markanın servisine bi araba başka markanın servisine başka bir araba, sigortacıma bol bol sorgulama :) kadın telefonları açmıyabilir yakında :) Ve en kötüsü insanların yalanı çıktığında bilmiyordum deyip bende böyle aldım yalanına başvurmaları..

Sonuç olarak yarın servisteki arkadaşıma şu arabayı (http://www.sahibinde...98399877/detay/ ) bir sorup kayıtlar tatmin ediciyse. Bakanlığın verdiği vize bilgisinde 2 yılda 3-4 bin km yapmış gibi görünüyor, adam 2 sene araba yatmış biz öyle aldık dedi :) bakalım ne çıkacak :unsure2: Artık arabasızlıktan usandım yahu :angry:

akünün yanına kelepçe ile tuturulmuş olan parçayı çıkaramadım? o ne?

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Ufak şehirlerde zor hele ki yabancı yerden geldiysen daha zor çünkü sen o usta için ileride müşterisi olmayacaksın veya gidip adamın başına ekşimeyeceksin.Aslında ekpertiz odaları kurulmalı gideceksin bilir kişiler aracı inceleyecek ve araçta ne var ne yok gösteren ayrıca sorumluluk kabul ettiklerine dair kaşeli imzalı belge düzenleyecek.

kesinlikle katılıyorum abey

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Beyin kutusuna benziyor ama orada işi ne işi varsa neyin beyni o ? :s

kesinlikle katılıyorum abey

Can ciğer arkadaşıma kitlemişler burada içim acıdı ama çok geçti artık.Kütahya dan burada ki bir aracın ilanını görmüş çıkmış gelmiş.Burada ustaya göstermiş falan sonra beni aradı neredesin ben Isparta dayım araba almaya geldim senin yanına uğrayacağım diye neyse gel dedim.Geldi aracı bir gördüm dünyam değişti :s ama almış artık noter satışı falan yapılmış hayırlı olsun dedim 15 dakika kadar niye önce haber vermedin diye güzle bir kalayladım ama hevesi kaçmasın diye araca tek kelime diyemedim.Memleketine varana kadar 3-4 kere aradım çünkü o aracın onu götürebileceğine dair zerre ümidim yoktu ama götürmüş şükür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Beyin kutusuna benziyor ama orada işi ne işi varsa neyin beyni o ? :s

beyni orya çıkmışsa, 5bin tL işler benden :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Çağlar Abi açık beyin ameliyatı geçirmiş diyorsun yani :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tüp takmış olmasınlar abi hem dizel hem tüplü diye satıyorlardır :p

Bu arada beyin kutusunu 300 metreden tanırım çok haşır neşir olduk kendisi ile :i-ih2::fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

akünün yanına kelepçe ile tuturulmuş olan parçayı çıkaramadım? o ne?

Diğer focuslardan farklı geldi banada ilk baktığımda, hatta dedim benim eski arabanın lpg beyninin biraz büyüğü gibi geldi ama bi anlam verememiştim. Oh valla tam adamlarına yakalandı ilan, Allah sizden razı olsun ne deyim..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Sefa beye sorun bakalım arabaya toplam kaç tl masraf yaptı ve yengenin bu masraflar karşısında tavrı nedir? arabayı güzelleştirmek kolay da sen gel bunu evdekine anlat. aracın içini halı yıkama makinesi ile yıkarken bile evde cıngar çıkıyor. bir de arabayı modifiye etsem neler olur neler. arabaya cam filmi yaptırırken bile hediye diyoruz.

Konu ile alakasını anlayamadım bu mesajın :D

Dış güzelliğe bakılıyor demiştiniz bende Sefa'nın arabasından güzel sedan görmedim forumda ya da istanbul'da ama forumdan kimse almadı.. :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Diğer focuslardan farklı geldi banada ilk baktığımda, hatta dedim benim eski arabanın lpg beyninin biraz büyüğü gibi geldi ama bi anlam verememiştim. Oh valla tam adamlarına yakalandı ilan, Allah sizden razı olsun ne deyim..

Rus focusu olmasın bir ara vardı enteresan donanımlı belki motor bölmesi de farklıdır.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

:D :D :D

Fatih senin focus forumda kaldımıştı dimi? O da forumun nadide focuslarındandı. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Fatih senin focus forumda kaldımıştı dimi? O da forumun nadide focuslarındandı. :nazar:

Evet Tahir,dışarıya gitseydi üzülürdüm..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mehmet araba alacağım dedi...Aha sana araba Fatih' te Focus var dedim...Gitti aldı sağolsun...İkinize de hayırlı olsun... :good1:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

arkadaş aracı ile takla attı ve araç pert oldu. aracı yetkili wv servisine götürdüklerinde aracın daha önce de pert olduğunu öğrendiler. çünkü, aynı serviste yaptırılmıştı. aracı alırken sigortacıya sormuştu ve sigorta kayıtlarında araç küçük bir hasar yapmış görünüyordu. bunlar sigorta kayıtlarınıda siliyorlar galiba.

Yok kayıt silinemez...

Aracı cebinden yaptırırsa ve dışarda (yetkili servis dışında) Sigorta Geçmişinden bişi çıkmaz...

Ama baktırılır detaylıca Ee bakan adamda anlamazsa ona yapacak bişi yok işte:S

Örnekleri çoktur pertten döndürdüğümüz (Fabrikadan ekstra iskonto talebinde bulunup parça aldığımız araçlar) Dışarda bakan adam bi kaç yerinde boya var diyip müşterininde inanması :)

tarihinde Hakan Kurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aracı alıp satmak gerçekten zor..İşin içine girmeden önce satarım hemen de şunu alırım bir sürü araç var yaa diyorsunuz ama sonradan öyle olmuyor işte.Bu aracımı alırken çok uğraştım.Satarken uğraşmadım ama ilandan 17 gün sonra istediğim fiyata satıldı aracım.Aracınıza güveniyorsanız satılmasında sıkıntı olmuyor.Şimdiki aracımı da 51 bin km de aldım.Servis bakımlı bir araç denk geldi.seceresini çıkarttık gördük bakımları zamanında yapılmış.Km si düzgün orjinal..İçimize sindi..Ama böylesi çok zor denk geliyor 2 aydan fazla araç aradım.Her gün saatlerce ilanları kontrol ettim.Artık ilan başlığının yazılış şeklinden bile aracın ne olduğunu anlar hale gelmiştim :) 2.el Araç arayanlara Allah kolaylık versin..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...