İçeriğe Yönlendir

Ceza'Ya Itiraz

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Sami Demirpaz

30 Agustos'ta bowling bulusmasi yaptigimiz gun hastaneden cikip Profilo'ya gelirken bir arabanin yakinindan gectim sanirim, sol seritte tin tin tin gidiyordu oda beni sellektore bogdu..

Bende orta serite gectim tekrardan biraz yavasladim gelsin bi bakayim derdi neymis derken bir baktim elinde fotograf makinasi beni cekiyor.. :)

Bende kendi telefonumla onu cektim sonrada polisi aradim.. Plakasini verdim beni rahatsiz ettigini soyledim sikayetimi bildirdim..

Velasil simdi eve ceza gelmis.. Amca fahri memurmus.. Karayollari Trafik Kanunun 46/2C 'ten ( Trafigi tehlikeye sokacak sekilde surus sergileme ) 154 TL ceza yazmis..

Benim resmimi normal orta seritten giderken cekti. Gelen cezada fotograf felanda yok.. Ayni sekilde bendede bu adamin fotoglaflari var..

Itiraz etme gibi bir sansimiz varmi sizce.. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

sulh ceza veya trafik mahkemesi varsa itiraz et, onun yaptığı senin sağdan geçmenden daha beter, araba kullanırken fotoğraf çekmek de neymiş, her fahri müfettiş de kendini müfettiş gadget sanıyor.

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

hizimi hatirlamiyorumda yanima gelsin diye baya yavaslamistim :)

Sulh ve ceza mahkemesi beni ugrastirir mi bu konuda ?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

O yolda 70km/h üstünde isen ceza yazarlar, sanırım olta atmış yolda

Hizdan yazmamis be abi.. 46/2C

46/2c Trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmek

polisin yazdığına itiraz edliyor ama fahrilerde tutmuyor biliyorum

Yapma ya :( hayir ceza bisi degil de gicigima gitti. Okadar'da polisi arayip sikayet ettim beni rahatsiz ediyor diye :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Geçmiş olsun Sami bir arkadaşım geçenlerde uğraşıyordu iptal ettirmişti, sorayım bir haber veririm.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Geçmiş olsun Sami bir arkadaşım geçenlerde uğraşıyordu iptal ettirmişti, sorayım bir haber veririm.

Super abi ya.. Haber bekleyim ozaman.. Gunu munu dolmasinda.. Bugun tebligat etmis amcalar sagolsun :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

madde bu sami

Aksine bir işaret bulunmadıkça, trafiği aksatacak veya tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirmek

46/2-d Aksine bir işaret bulunmadıkça, gidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmek sende bu madde den dava aç :D :D :D geçmiş olsun bu ara acayıp kitliyolar dikkatlı ol :D :D

Yorum bağlantısı
Murat SÜSLÜ

Devletten hiçbirşey kaçmaz valla bizi bize ceza yazdırırlar valla :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Sami geçmiş olsun iş çok inada binmediyse vazgeç bu mahkeme işinden çok uğraşırsın başını ağırıttığına değmez öde geç

Geçmiş olsun :( Ya ben hayatta makas falan atmam da bomboş yolda çat diye direksiyon kırıyorum, çukur falan oluyor ceza gelir mi?

:biggrin::hahahoho::biggrin:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sami yazacağın kısa bir bir dilekçe, harcayacağın vakit 30-60 dk. Taş çatlasın 2 kere de adliyeye gidersin. Git itiraz et. Haklı olduğuna inanıyorsan bırakma.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bence hiç uğraşma bi kılıf takarlar daha da zarar edersin . Dayım kırmızı ışıkta dururken polis arabası arkadan çarptı stop lambasının biri yanmıyor diye ceza yazdılar

not :(olay gündüz yaşandı )

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Sami peki haklımısın kardeşim ? adamın yakınından geçtiğini söylüyorsun

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

+5

Aynen öyle. :yes: Bizim pederde müfettiş oradan biliyorum... :)

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Hakkını aramalısın ama sonradan da seni haklı bulmayıp cezayı onayabilirler..

Onun için indirimdeyken ödemekte de fayda var diye düşünüyorum..

Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami geçmiş olsun iş çok inada binmediyse vazgeç bu mahkeme işinden çok uğraşırsın başını ağırıttığına değmez öde geç

Avukat tutup mahkemeye gidecek halim yok zatende yinede bir itiraz yolu varsa diye düşündüm.. :)

Sami yazacağın kısa bir bir dilekçe, harcayacağın vakit 30-60 dk. Taş çatlasın 2 kere de adliyeye gidersin. Git itiraz et. Haklı olduğuna inanıyorsan bırakma.

Nereye yazacağız abi ?

bence hiç uğraşma bi kılıf takarlar daha da zarar edersin . Dayım kırmızı ışıkta dururken polis arabası arkadan çarptı stop lambasının biri yanmıyor diye ceza yazdılar

not :(olay gündüz yaşandı )

Ceza yazan polis değilki..

Trafik polisiyle saka olmaz :)

Istesinler yeterki ceza yazicak bir sey bulurlar..

Benim sevdigim bir abim trafik polisi muhabbet sirasinda lafi gecti arabam orjinal olmasina ragmen o kadar cok sey saydiki ceza yazabikecek inanamadim :)

Polislerin huyuna gitmekte fayda var yoksa zararli biz cikariz :)

Ceza yazan polis değilde uğraşacağım adamlar polisse bulaşmayabilirim.

Sami peki haklımısın kardeşim ? adamın yakınından geçtiğini söylüyorsun

:) Yakın geçmek suç mu, yada ne kadar yakından geçince suç, ne kadar yakından geçince suç değil :) eheheh

+5

Aynen öyle. :yes: Bizim pederde müfettiş oradan biliyorum... :)

Bu durumda biraz sıkıntı ozaman.

Hakkını aramalısın ama sonradan da seni haklı bulmayıp cezayı onayabilirler..

Onun için indirimdeyken ödemekte de fayda var diye düşünüyorum..

Geçmiş olsun..

Yıllardır cezaları ödemiyorum.. Ödemediklerim arasında sadece bir tanesi sistemde görünüyor. Onunda 3 tl zammı var şuan..

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Cezayı yatırıp şikayet ediyorsun diye biliyorum ama ne nasıldır hiç bir bilgim yok. Ben de yüksek sesle müzik dinlemek ve ters yönden 3 kere ceza yemiştim bu fahri amcalardan.

Bizim sokak tek yönlü, ters yönden gelenlerden ve yüksek sesle müzik dinleyenlerden biz de şikayetçiyiz. Yapmayın böyle şeyler. Ben tersten gelenlerle kavga bile ediyorum. Bir de kaldırıma park edenlerle. ;)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bizim sokak tek yönlü, ters yönden gelenlerden ve yüksek sesle müzik dinleyenlerden biz de şikayetçiyiz. Yapmayın böyle şeyler. Ben tersten gelenlerle kavga bile ediyorum. Bir de kaldırıma park edenlerle. ;)

Evet bazı ceza gerektirecek hareketlere hiç tahammülüm yok. Öyle bir pozisyona %99 ihtimalle girmem ama olurda girersem cezama üzülmem..

Emniyet şeridi ihlali en çok kızdığım olay.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sami geçmiş olsun,itiraz hakkını kullanmak istesen bile o cezayı ödemek zorundasın,sonrasında haklı isen ücreti sana iade ediyorlar.bir nevi uzunca zaman dilimi olucak bu durumda önünde,buda sanırım yıldırma politikası.birçok kişi ile bu durumda istemiyerekte olsa mecburiyetten hemfikir oluyorum yani hiç mevzuyu uzatma erkenden cezanı öde %25 indirimli 115 tl ve kurtul.bu sıralar istanbulun her köşesinde bir ekip arabası görmek mümkün,haftada bir gün araç kullanıyorum oda ya cumartesi yada pazar mutlaka çevirmeye giriyorum,hergün kullansam kesin akrabalarıma denk gelirim. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence mahkemeye başvur..Ben kendime gelen fotoğraflı kırmızı ışık cezasını iptal ettirmiştim.Ancak 8-9 ay sonra sonuçlanmıştı.Kararı da vergi dairesine elden götürüp cezamı sistemden sildirmiştim.

Fahri olsun normal polis olsun farketmez haklı olduğunu düşünüyorsan mahkemeye mutlaka git..

Başvuru esnasında yada sonradan herhangi bir ücret alınmıyor.Cezayı da önceden ödemek zorunda değilsin..Ben kesin haklı olduğumu bildiğim için ödemedim.Faiz işledi 130 tl oldu 180 tl ancak karardan sonra tamamı iptal edildi.

Ayrıca mahkemeyi kaybetsen bile yine cezasını faiz işlememiş haliyle ödeyebiliyorsun.Mahkeme kararını gösteriyorsun.Ceza mahkemelikti bu tarihler arasında diyorsun..Ancak erken ödeme indiriminden faydalanamıyorsun..

Sami geçmiş olsun,itiraz hakkını kullanmak istesen bile o cezayı ödemek zorundasın,sonrasında haklı isen ücreti sana iade ediyorlar.bir nevi uzunca zaman dilimi olucak bu durumda önünde,buda sanırım yıldırma politikası.birçok kişi ile bu durumda istemiyerekte olsa mecburiyetten hemfikir oluyorum yani hiç mevzuyu uzatma erkenden cezanı öde %25 indirimli 115 tl ve kurtul.bu sıralar istanbulun her köşesinde bir ekip arabası görmek mümkün,haftada bir gün araç kullanıyorum oda ya cumartesi yada pazar mutlaka çevirmeye giriyorum,hergün kullansam kesin akrabalarıma denk gelirim. :biggrin:

İtiraz hakkı için ödeme yapmak gerekmiyor...

Mahkeme ile uğraşmıyorsun. İlk önce bir dilekçe yazıyorsun durumu anlatıyorsun.Gerekli evrakları da ek olarak ilave ediyorsun.Ben gittiğimde doğrudan Hakim bey'in yanına yolladılar dilekçemi okudu derdimi dinledi.Dilekçemin altına bir not düştü git kalem'e ver gerekeni yapsınlar dedi.O anda bile orada ki memurlar cezanın iptal edilmiş olduğunu ancak kararın yazılmasının vakit alacağını söylediler..Bende ara ara telefona açarak sordum.Dosya nuımarasından bakıp söylediler durumu.Karar yazılmış tamam dediklerinde gidip aldım sonucu..Hepsi bu kadar..

Cezayı yatırıp şikayet ediyorsun diye biliyorum ama ne nasıldır hiç bir bilgim yok. Ben de yüksek sesle müzik dinlemek ve ters yönden 3 kere ceza yemiştim bu fahri amcalardan.

Cezayı ödemeden de itiraz hakkın var.Ancak sonuç aleyhine çıkarsa erken ödemeden faydalanamamış oluyorsun..

Fark yok yeter ki haklı ol ve bunu ispatla..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

İtiraz hakkı için ödeme yapmak gerekmiyor...

15 gündür bende plakaya yazılan radar cezası ile uğraştım,ceza bana tebliğ olamadığı için,taa gittim çevreyolları denetleme müdürlüğünden ceza tutanağımı aldım.ordaki memur ile bu iptal mevzusunu konuştuğumuzda önce cezayı ödemelisin demişti.benimde bu işlere harcıyacak vaktim yok erkenden ödedim.valla ben memurun yalancısıyım. :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

15 gündür bende plakaya yazılan radar cezası ile uğraştım,ceza bana tebliğ olamadığı için,taa gittim çevreyolları denetleme müdürlüğünden ceza tutanağımı aldım.ordaki memur ile bu iptal mevzusunu konuştuğumuzda önce cezayı ödemelisin demişti.benimde bu işlere harcıyacak vaktim yok erkenden ödedim.valla ben memurun yalancısıyım. :)

Bilen bilmeyen böyle konuşuyor Hakan..En doğrusunu mahkeme de görevli memur arkadaşlar biliyor.Bende itiraza gidince sordum ödemene gerek yok siz bilirsiniz.İsterseniz ödeyin sonra vergi dairesinden dilekçe ile tahsil edersiniz..Yada ödemeyin sonra gidip ödersiniz dedi.Faiz ne olacak dediğimde de faiz işler ama durumu belgelediğinizde yani mahkemelik olduğunuzu ispatladığınızda faiz ödemezsiniz dedi.Ancak erken indirim hakkınızdan faydalanamazsınız denildi.

Bende zaten cezamı ödemeden itiraz ettim.Mahkeme esnasında sistemden kontrol ettiğimde ceza faiz işleyerek katlandı.Ancak kazanınca tamamı iptal oldu.Ben devletten para almanın sonradan daha zor olacağını düşündüğüm için ödemeden itirazımı yapma yolunu seçtim..

Fahri ne be?

Adama trafikte uyuz olsun, ceza yazsın.

Ne güzel bi sistem böyle.

Onunda belli kıstasları var..Mesela haksız yere ceza yazdın ve bunu karşı taraf ispatlarsa sanırım 3 defa aynı duruma düşersen yetkin elinden alınıyor.Yani kafana göre takılamazsın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bilen bilmeyen böyle konuşuyor Hakan..En doğrusunu mahkeme de görevli memur arkadaşlar biliyor.Bende itiraza gidince sordum ödemene gerek yok siz bilirsiniz.İsterseniz ödeyin sonra vergi dairesinden dilekçe ile tahsil edersiniz..Yada ödemeyin sonra gidip ödersiniz dedi.Faiz ne olacak dediğimde de faiz işler ama durumu belgelediğinizde yani mahkemelik olduğunuzu ispatladığınızda faiz ödemezsiniz dedi.Ancak erken indirim hakkınızdan faydalanamazsınız denildi.

Bende zaten cezamı ödemeden itiraz ettim.Mahkeme esnasında sistemden kontrol ettiğimde ceza faiz işleyerek katlandı.Ancak kazanınca tamamı iptal oldu.Ben devletten para almanın sonradan daha zor olacağını düşündüğüm için ödemeden itirazımı yapma yolunu seçtim..

Onunda belli kıstasları var..Mesela haksız yere ceza yazdın ve bunu karşı taraf ispatlarsa sanırım 3 defa aynı duruma düşersen yetkin elinden alınıyor.Yani kafana göre takılamazsın..

İşte bu durumda bize anca biz yardımcı olabiliyoruz,oysaki verilmiş bir ünvanın var elinde işini güzelce yapsan,doğru yerlere yönlendirsen sonra bir hayır duası alsan çokmu şey isteriz?tebliğ edilemeyen radar cezasını ödemek için yaptığım işleri buraya yazsam herkes sıkılır forumdan kaçar :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...