İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aslında ne eder nasıl etki yapar bilmiyorum, yüksek değer kötü diyorlar, öte yandan her taraf sinyal dolu, köşe başında baz istasyonu var, yani şansa yaşıyoruz memlekette, kim takar sarı diyoruz resmen, zaten radyasyon bize işlemez, radyasyondan koşarak kaçan, süpürgeyle izotopu uzaklaştıran milletiz biz,  çernobil sonrası çaylarıda, fındıklarıda sebzeleride dayadılar bize banamısın demedik, sar da neymiş :)

ponpon fena, zaten her açıdan geride bu açıdan ise 1. :D

iPhone-7-SAR-değeri

zamzung ise  S7 0,264 değeri ile çok iyi çıkmış, hayret...

limit tablo doğruysa 1 gr . için 1.6 10 gr. içinse 2.0 w/kg. imiş

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
Bir saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Huawei pişmanlıktir, güncelleme sıfır. WhatsApp dan video bozuk gönderiyor güncelleme gelecekmi diyoruz yok diyorlardı g700 u aldığımızda. 1000 liraya en mantıklı telefon MI5.
One plus 5 tr garantili olsa o paraya satmazlar :)

Huawei aldım şarja taktım 6,0 idi 7 güncellemesi anında geldi 8 güncellemesinida alacak diye yazıda çıkmış.. Mi5a almaya niyetliydim gold rengi en ucuz 1350 tl siyah yok olsada 1600 civarında. Hadi 5s'ten vazgeçtim mi5 prime bakayım dedim onunda siyahı yok beyazı kalmış 1250 tl. Son zamanlarda fiyatlara bakmamışsın sanırım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ali abi boşver, Çin markaları alacaksan direk Çin'den al. Bu nedir arkadaş? Xioami, Oneplus 2500 lira olmuş. Yazıktır ya. Çin'den refurbished M8 al kat kat daha mantıklı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
13 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Huawei pişmanlıktir, güncelleme sıfır. WhatsApp dan video bozuk gönderiyor güncelleme gelecekmi diyoruz yok diyorlardı g700 u aldığımızda. 1000 liraya en mantıklı telefon MI5.
One plus 5 tr garantili olsa o paraya satmazlar :)

Biraz iddialı olmuş güncelleme sıfır diye. 2014 de aldığım g7 android 4 ile gelirken en son 6 güncellemesini aldı. DAha ne olsun

11 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Huawei aldım şarja taktım 6,0 idi 7 güncellemesi anında geldi 8 güncellemesinida alacak diye yazıda çıkmış.. Mi5a almaya niyetliydim gold rengi en ucuz 1350 tl siyah yok olsada 1600 civarında. Hadi 5s'ten vazgeçtim mi5 prime bakayım dedim onunda siyahı yok beyazı kalmış 1250 tl. Son zamanlarda fiyatlara bakmamışsın sanırım :)

Abi eşime p10 lite aldım,  kutudan direk 7 ile geldi. İki kere de ufak yama paketi geldi. Çok memnunuz. Şarjı 2 gün kamera muazzam 4gb ram 32gb hafıza var canavar gibi. Daireden 2 arkadaşa daha aldırdım. Onlarda çok memun.

Ki ben 2014 yılından beri kullanıyorum huawei, güncelleme almıyor diyorlar ama; G7, G8, Honor 7 ve P10 lite ile böyle bir durumla karşılaşmadım.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

4.2 ile aldığım g700 4.2 ile kaldı :) müşterinin mağduriyetini gidermeye firma bitmiştir benim için, telefonda sorun yok ama işlemci uyumsuzluğundan video gönderemiyor! Yazılımsal sıkıntı var ama destek yok. Huawei in kendi işlemcileride bu sorunlara gebe. Snapdragon dan şaşmamak en güzeli.
https://twitter.com/aihsanaksen/status/778264803806744576

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

2012'nin cihazı 4 de kalması gayet normal bence. Açıkcası benim 4. huawei bahsettiğiniz sorunu ne duydum ne gördüm. Huawei forumlarında da denk gelmedim. Yazılımsal bir şeydir bence.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
10 saat önce, Zafer Ayvacı yazdı:

Ali abi boşver, Çin markaları alacaksan direk Çin'den al. Bu nedir arkadaş? Xioami, Oneplus 2500 lira olmuş. Yazıktır ya. Çin'den refurbished M8 al kat kat daha mantıklı.

Çinden alınca ya gelmezse derdi ve gümrük sorunu olmuyormu peki....

1 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

2012'nin cihazı 4 de kalması gayet normal bence. Açıkcası benim 4. huawei bahsettiğiniz sorunu ne duydum ne gördüm. Huawei forumlarında da denk gelmedim. Yazılımsal bir şeydir bence.

Bende P10 , one plus5 arasında kaldım gibi, P10 yerine Lite ını alsam daha ekonomik, ne diyorsun iyimidir, gerçi öyle demişsinde, hanım tefe koymasın sonra beni :)

p10 lite 1079 tl ile cillop gibi...

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Ayni donanima sahip markalilar kac para?
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Bende P10 , one plus5 arasında kaldım gibi, P10 yerine Lite ını alsam daha ekonomik, ne diyorsun iyimidir, gerçi öyle demişsinde, hanım tefe koymasın sonra beni [emoji4]

Abi sen yazinca aklima geldi simdi. Oneplus Türkiyeye gönderim yapmiyordu. Gümrük kurallari vs... Anlasamamislardi galiba. Oneplus alacaksan oneplus forumlarinda veya dh de falan bir sor. Nasil almislar diye. Bir de oneplus one kutudan cyanogenos ile cikiyordu. Sonra oxygenos ye döndüler. Ben uzun süre cyanogenos ile kullandim simdi cyanogenmod (yeni adı lineageos) kullaniyorum. (Her telefonumu bu yazilimla kullaniyorum, böylece hep güncel ve hep yeni özelliklere ulasabiliyorum)
Standart yazilimla kullanacaksan Oxygenos nin yeni versiyonlari nasil bir arastirmak lazim
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Bir ay sonra ayni yok çıkan moto G adım kendime benzer özellik ve fiyatta, 4.2 çıktı kutudan, 4.4.4 KitKat - 5.1 ve 6 aldı, rom olarakta ben 7 yükledim. Huawei ye rom bile bulamadım yükleyecek.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Bir ay sonra ayni yıl çıkan moto G adım kendime benzer özellik ve fiyatta, 4.2 çıktı kutudan, 4.4.4 KitKat - 5.1 ve 6 aldı, rom olarakta ben 7 yükledim. Huawei ye rom bile bulamadım yükleyecek.
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bende P10 , one plus5 arasında kaldım gibi, P10 yerine Lite ını alsam daha ekonomik, ne diyorsun iyimidir, gerçi öyle demişsinde, hanım tefe koymasın sonra beni :)

p9 lite 1000 tl civarı

p9 lite 2017 1300 civarı

p10 lite 1700 civarı aralarında aman aman bir fark yok kamera en iyi p9 lite'da diğerlerinde biraz kısılmış, p10 lite'da ise 32 gb disk var aralarındaki belli başlı fark bu.Ben en eskisini ve ucuzunu tercih ettim çünkü arkası mat olduğundan daha çok hoşuma gitti. 989 liraya alabileceğim en güzel telefondu....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sanırım f/p olarak P9 lite iyi sanırım, HB de satılan 2017 olanla diğer eski p9 lite arasında kamera açısından fark varmı, yeni versiyon az daha büyük, işlemcide farklı gibi gözüküyor HB da...

Buldum buldum :) 2017 daha gelişmiş, SAR değeride çok daha iyi gözküyor...

http://www.teknoburada.net/2017/04/20/huawei-p9-lite-2016-ve-p9-lite-2017-karsilastirma/

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 27.08.2017 at 12:29, M.Fatih Yüce yazdı:

Denize telefonla atlayınca (mayonun cebinde unutmuşum) GM 4G rahmetli oldu. 3 günlük araştırmalarım neticesinde 1000 tl civarında en mantıklı seçim Huawei P9 lite oldu.10 gündür kullanıyorum parasına göre çok iyi bir telefon.

Abi sen telefondan hazzetmeyen bi insandın denizde bile yanından ayırmamışsın :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
2 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Abi sen telefondan hazzetmeyen bi insandın denizde bile yanından ayırmamışsın :) 

"Sonradan çıkan boynuz kulağı geçermiş" demiş atalarımız :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
On 28.08.2017 at 12:01, Eren Gökmen yazdı:
On 28.08.2017 at 01:43, Zafer Ayvacı yazdı:

Ayni donanima sahip markalilar kac para?

İyi de onlar markalar. Ve bu cihazların tercih sebepleri ucuz olmaları (idi) şimdi ise çıta sürekli yükseliyor. Bir telefona 2500 TL vermem diyen bu markaları alıyordu, şimdi bu markaları da alamaz oldu.

On 28.08.2017 at 10:51, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Normal şartlarda gelmiyor deniyordu ama Aliexpress'te bir teslim garantili telefon satan var. Cihazı ve kutusunu ayrı ayrı gönderiyorlarmış. Türkiye kargosuyla falan geliyormuş. Yurtiçi kargo logoları falan var. Mesela; https://www.aliexpress.com/item/Oneplus-5-Quallcomm-Snapdragon-835-Octa-Core-CPU-FDD-LTE-5-5-FHD-20-0MP-Camera/32818578976.html

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Normal şartlarda gelmiyor deniyordu ama Aliexpress'te bir teslim garantili telefon satan var. Cihazı ve kutusunu ayrı ayrı gönderiyorlarmış. Türkiye kargosuyla falan geliyormuş. Yurtiçi kargo logoları falan var. Mesela; https://www.aliexpress.com/item/Oneplus-5-Quallcomm-Snapdragon-835-Octa-Core-CPU-FDD-LTE-5-5-FHD-20-0MP-Camera/32818578976.html
Fiyatlarini bilmedigim icin sordum. Diyelim ayni donana sahip olan telefon 3500tl ise 1000 tl fark var. Daha önce markali olan 2500ken çinliler 1000-1500dü. Tabi eskiden cogu çinli mediatek islemci kullaniyordu. Simdi snapdragona gectiler.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Asus pek açmadı beni Mert, bu arada şu seramik telefonlar fena sağlam, gorilla glass5 bile yanında yaya kalıyor, neredeyse çizilmiyorlar, ve neredeyse kırılmıyorlar,  işlem görmüş seramik panelli aletler fena, mesela Xaomi Mi Mix

essentail phone kırılma testi, öncam gorilla, arka kısım seramik, hale bak überrr

buda mi mix testi

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bu testleri izlemiştim, etkileyici gerçekten. Ama daha güzeli telefon neredeyse tamamen ekran, kamera altta, hoparlör sesi farklı bir yöntemle iletiyor. Değişik bir telefon...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sağlam alet gerçekten, denemek lazım, mi mix2 donanım olarakta iyi, özellikle şu seramik olayına bayıldım :)

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Asus zenfone3 552kl ve samsung c5 pro arasında kaldım. Fp ürünü olarak fena gelmedi bana. Kamerasının iyi olması ilk şartlardan. Kafaya takılanlar c5 pro samsung türkiye tarafından gelmiyor hepsi ithalatçı garantili. Asus servis ve aksesuar sıkıntısı olabilir mi?

Ve tabi 2000 lirayı geçmeyen başka ürün tavsiyeleriniz varsa alabilirim? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...