İçeriğe Yönlendir

Yeni Toyota Yaris Hybrid 52.000 Tl

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bak bu kayda değer birşey olabilir, incelemek lazım, fiyat az daha aşşağı inerse iş tamam.

Şuda güzel :)

"Hibrit teknolojisi sayesinde Yaris Hybrid’de debriyaj pedalı, debriyaj plakası, vites kutusu, marş motoru, V-kayışı ve triger kayışı bulunmuyor ve böylece bu parçalara ait herhangi bir bakım masrafı oluşmuyor. Diğer yandan, Yaris Hybrid’de frenleme esnasında devreye giren ve gün içerisinde yapılan frenlemenin yüzde 60’ını oluşturan regenerative (enerji geri dönüşümü sağlayan) frenleme sistemiyle fren balataları 2 kat daha uzun süre dayanıyor ve kullanım maliyetlerinde de hibrit ekonomisini tekrar ortaya koyuyor."

Bunun balataları bana en az 350-400.000 km gider yahu. :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Nerede dolduracağız bunu.Sanayi de hala kuş serisi otomobil tamircileri varken yetkili servisler bile bir çok arızanın üstesinden gelemezken kime bakımını yaptıracağız veya arızasını kim tamir edecek...Biraz erken diye düşünüyorum buralar için hele bir benzin 10 lira olsun o zamana alınır zaten çok sürmez seneye olur galiba...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Nerede dolduracağız bunu.Sanayi de hala kuş serisi otomobil tamircileri varken yetkili servisler bile bir çok arızanın üstesinden gelemezken kime bakımını yaptıracağız veya arızasını kim tamir edecek...Biraz erken diye düşünüyorum buralar için hele bir benzin 10 lira olsun o zamana alınır zaten çok sürmez seneye olur galiba...

Hibrid yahu kendi doluyor. Tamirinde çok bir numara olmaz. Sonuçta alternatör babından bir motorcuk var bir akü var. Bir de beyin var. Zaten alternatörü beyni kimse tamir etmiyor artık. değiştiriyor. Akü desen 8-10 sene sonra değişir.

Showroomlara gelmiş diye okudum. Ama Ali Bey'in dediği gibi lansman açıklaması evlere şenlik. Neymiş debriyaj pedalı yokmuş :)

Bilmeyenlerin eline veriyorlar bu medya işlerini sonra soruyorlar niye satmıyor.

marş motoru yok bak o doğru.. fren balatası işi de çok doğru. Yokuş inerken hep içim acırdı çıkarken gitmiş olan benzine..

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Neyi dolduruyorsun, benzinli bu, kendi giderken doluyor zaten :)

Alt kısmı okumamıştım.Kendi kendine doluyormuş.Neyse o kısmı geçelim ama diğer sıkıntılar hala geçerli benim için.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Alt kısmı okumamıştım.Kendi kendine doluyormuş.Neyse o kısmı geçelim ama diğer sıkıntılar hala geçerli benim için.

Merak etme sen, hem diğer sıkıntılarda neymiş, o sıkıntılar şuan tüm servislerde daha beter şekilde zaten var, servise gidiyorum, adam beyin arızalı nasıl olacak diyince sağlam arabadan söküp bakalım gerçekten bozukmu diyip sıfır araçtan beyin söküyor, kısaca merak etme dertlerinde artış olmaz :D :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Merak etme sen, hem diğer sıkıntılarda neymiş, o sıkıntılar şuan tüm servislerde daha beter şekilde zaten var, servise gidiyorum, adam beyin arızalı nasıl olacak diyince sağlam arabadan söküp bakalım gerçekten bozukmu diyip sıfır araçtan beyin söküyor, kısaca merak etme dertlerinde artış olmaz :D :D

Beyin işinde benzerini yaşadım.Beyin bozuk dediler oradan bir yerlerden buldular benimkini söküp onu taktılar bastılar marşa çalıştı :D :D Sonuç: Neyse pek karıştırmayalım hatırlamak istemiyorum :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

:) bu renoğğ normaldir.

Bu tam elektrikli ve hiper ötesi tırt dır, yaris hibrid :)

Elektrikli araba budur, tam elektrikli şarjlı :) incele istersen, model s e bak :)

http://www.teslamotors.com/models

Tesla' nın menzili de güzel ama Türkiye de yok galiba ayrıca gelse bile kaç euro olacak bakalım.Gerçi bu akaryakıt fiyatlarıyla kendini kolayca amorti ediyor.Tabi bunlara özel güncelleme yapılmazsa..

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Bence eğer kullanışlılık konusunda ciddi dezavantajları yoksa Dizel Polo Bluemotion'dan felan çok iyi...

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Bizim insanımız bu arabaya gaz takmaya kalkışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

dizeller, turbo benzinliler vs içinde tüketim karşılaştırması vardı, yaris hibrit birinci olmuştu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Reno önce menzili ve şarj süresini geliştirsin, o menzille 30 lira olsa bile zaten almam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

En son prius testini incelemiştim.önceki modele göre sistem çok değişmiş.Bu da öyle ise iş farklı.Priusta bide şarj girişi var.Yani sanırım 50 km menzil vardı.Sürekli şarj imkanı varsa hiç benzin harcamadan kullanılabiliyordu.İçten yanmalı elektrikli kullanım ikilisi elektroniği ve programı çok gelişmişti.Ha bide tr de yıllık bandrollerde emisyona geçme ihtimali var.Ciddi vergi avantajı olur.Ama şu elektriklilerde ciddi vergi indirimi olmazsa fiyasko.Renault ortada.Güzelim model görmedim bile yollarda.

Vergisi %3 daha ne yapsın devlet ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ötv si evet, düşürsün kdv yi.Amerikada avrupa da durum nasıl bilmem.Ama çevre adına bişeyler yapılmalı.Şu devletin kdvsi ötvsine kökten soygun olarak bakıyorum....

maaşları nasıl ödeyecek?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

maaşları nasıl ödeyecek?

Öyle bir öderki artar bile, ama bunun için, millet vekilliğinin sadece gönüllü millete hizmet olduğunu, emeklilik, süper maaş, 7 ceddine beleş hayat ve iş ayarlama olmadığını anlayıp uyguladıktan sonra (Yani balık baştan kokar olayı), vergi adaletsizliğini, hırsızlığı, vatan hainliğini, öz kaynakları düzgün harcamayı, %100 bağımsızlığı vs. hallederlerse öyle bir öderlerki üste bir Türkiye daha kurarız, ama benimki sadece hayal elbette....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...