İçeriğe Yönlendir

Avea Ve Ttnet'In Kol Sentır Olayı..

Cavit Doğan

Recommended Posts

Cavit Doğan
(düzenlendi)

Başlıktan da anlaşılacağı gibi "Kol sentır" a uğradık..

Yaklaşık 3 sene önce Annemin rahatsızlığı nedeni ile Kayseride bulunduğum bir kaç gün içinde Avea temsilcisinin can sıkıcı pazarlamacı zihniyeti ile ısrarla araması ve benim durum meşguliyetim nedeni ile bir zoraki Avea ve ttnet bağlantılı 3G mobil internet üyeliğim oldu..

24 ay taahhütlü bu aboneliğin başlangıcı 4 lira iken (Hiç kullanmadan) ilk altı ay sonrasında 12 lira ve bir yıl sonrasında ise 17 liraları gördü..

Taahhüt nedeni ile kapattıramadığım için itirazlarım sonucunda aylık ödemeleri yine 12 liraya düşürdüler,Tabi itiraz etmesem kazıklama işlemine devam edeceklerdi. Bir ara ise avukatlık bürosundan arayıp ödeme yapmadığım için kanuni işlem uyarısı bile yaptılar 36 lira için.. Nihayet 24 ayın sonuncusu geçtiğimiz nisan ayında geldi ve ben telefon üzerinden iptal başvurusunda bulundum. Sevgili müşteri temsilcisi (Bu müşteri temsilciliği büyük bir yalan, onların aslı işveren temsilcisidir) kayıt oluşurdu. Bana da en yakın Avea bayisinden işlemi yapmam gerektiğini söyledi..

Oh nihayet kurtuldum rehaveti ve arayan soran olmaması nedeni ile Bayii ye gidip işlem yapmayı unutmuştum ki, her ay birkaç lira yükselen ttnet faturamı incelediğimde her ay 2.44 lira 3G Mobil bilmem ne ücretini görünce şok oldum..Aradım derdimi anlattım dediler ki sizin üyeliğiniz devam ediyor..Bizim Ahmet Kirişten yumruk yemiş gibi sersemledim resmen.. :)

Aradım isyan ettim, kızdım bilmem ne ama nafile tabi..

Be mübarek zatlar, bu şeyi telefon ile bana kakalayıp adresime gönderiyorsun, çalıştırıyorsun da niye telefon ile kapanışını yapmıyorsun..

Avea'nın başka operatör için kullandığı "Kol sentır" olayını görmüş olduk..

Beni bilen bilir, neredeyse üç sene oldu yuvam dağıldı, çocuklarımdan ayrı kaldım bilmem neler yaşadım ve birkaç arkadaşın dışında kimseye derdimi sıkıntımı açamadım ama bu iş inanın çok ağrıma gittiği.. Tabi asıl amaç sizler de daha dikkatli olun ve böyle şeylere düşmeyin diye paylaşayım istedim..

tarihinde Mehmet Özyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Ağam büyük geçmiş olsun. İnşAllah sıkıntın çözülür. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Geçmiş olsun abi bende de smile adsl belası var 3 ay kaldı sonra kurtuluyorum çok şükür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Bana da faturayı çaktılar, sonra indirim yapalım şu kadar yıl bizde kal diye aradılar. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

taahütlü dedin mi, işler karışıyor, beni arayan kolculara, şu anda çatı tamiri yapıyorum müsait değilim deyip kapatıyorum, işe yarıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.Alayı ne yaparım da biraz daha fazla para kopartabilirim bunun peşinde.Uyanık olmak lazım..Mesela bazen 3 ay bedava şu var bu var diye kampanyalar oluyor..Onları 3 ay kullanmak mesele değil 3. aydan sonra abonelik başlatıyorlar onu kapattırmak mesele :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Ağam geçmiş olsun başka ne denir ki...

Yumruk konusuna gelince, sana ya da başka bir büyüğüme kalkacağına, kırılsın o elim abi. :flowers:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

Geçmiş olsun abi. Benimde avea ile sorunlarım oldu vadafona geçtim. İki yıl önce yurtdışında okudugum dönemde yerel bir hat alıp onla görüşme yapıyordum, memleketten arayanlar ise avea hattımı arıyorlardı. Karşı tarafı hiç aramadan 1.700tl fatura yolladılar, sonra zorla ödettiler akabinde ise 1675tlsini iade ettiler. Ha birde 1675tlyi gelecekteki faturalarınıza bölelim filan diye tavsiye vermekten de utanmadılar.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Teşekkür ederim Arkadaşlar..

Cavit Bey,

Öncelikle geçmiş olsun diyeyim.

Bu konuyu akşam eşime ileteceğim.

Bakalım yapılabilecek bişeyler var mı?

not: hatta toplantıda değil ise telefonda bilgi almaya çalışayım, ben de merak ettim.

Teşekkür ederim Ayça hanım, Fikir sahibi olmakta fayda var tabii..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yumruk konusuna gelince, sana ya da başka bir büyüğüme kalkacağına, kırılsın o elim abi. :flowers:

fırsatbufırsat, kuzu kol/but gelmez mi kargo ile Agam?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Biliyorum Ahmetim, işin espirisi o.. :friends:

Geçmiş olsun abi. Benimde avea ile sorunlarım oldu vadafona geçtim. İki yıl önce yurtdışında okudugum dönemde yerel bir hat alıp onla görüşme yapıyordum, memleketten arayanlar ise avea hattımı arıyorlardı. Karşı tarafı hiç aramadan 1.700tl fatura yolladılar, sonra zorla ödettiler akabinde ise 1675tlsini iade ettiler. Ha birde 1675tlyi gelecekteki faturalarınıza bölelim filan diye tavsiye vermekten de utanmadılar.

El insaf diyorum..Dedim ya helal para kazanmanın anlam değeri kalmamış ülkede..

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

fırsatbufırsat, kuzu kol/but gelmez mi kargo ile Agam?

Bildiğin fırsatçı bu yaaa. ;)

Allahtan bana yaşıt da, büyük gözetimi yapmama gerek yok gibi. :D :D :D

Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

BTK (Bilgi teknolojileri ve İletişim Kurumu) şikayet edin. Sizin olay gibi olmasa da Avea ile bende geçen gün bir sorun yaşadım. Kendi hatalarından olan olayı bana fatura etmeye çalıştılar kabul etmiyorum dediğimde de sistem başka türlü kabul etmiyor dediler. BTK'ya şikayet ettim, 24 saat içinde beni aradılar ve hallettiler. Bilginiz olsun BTK'dan çok korkarlar.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Konuyu bir arkadaşımla paylaştım. Desteğini rica ettim. Belki yardımcı olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ağam çok geçmiş olsun.

Mümkün mertebe hiç bir şeyle tahahhüt imzalamamaya çalışıyorum. Kredi kartında bile taksitten kaçınan adamımdır. Üzüldüm valla :(

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Geçmiş olsun Cavit hocam ben de ttnet ten çok mağdur oldum ama bu genellikle bizim hatamızdan kaynaklandı.(kota aşımı yüzünden 29 tl ödeyeceğim ücreti 5-6 ay 80-90 tl olarak ödedik.Ttnet kotanızı aştınız diye hiç ikaz etmedi yada sınırsız kullanım üzerinden 66 tl ücretlendirmedi.1 ekim de telefonu ve interneti kapattırmaya gittiğimde- abonelik sözleşmesi1 aralıkta bitiyormuş-sabit telefonu aylık 12.90 tl ve 100 dk heryöne bedava tarifesine ttnetide aylık 44 tl olan net12 paketini 6 ay için 22 tl ye çevirdiler.Tuhaf işler...:)Hasıl-ı kelam özellikle bizim gibi toplumlarda gsm şirketleri , bankalar ve telekom gibi kimi kurumlar vatandaş üzerinden saltanat sürüyorlar.Hele bankaların değişik isimler altında aldıkları para ve kar etme yöntemleri sanırım dünyada çok az ülke bankasına nasip olur.6 yıl önce işbankası kredi kartını iptal ederek şube müdüründen aldığım borcu yoktur yazısına rağmen gene 60 tl lik borç gelebiliyor.Tekrar geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Öncelikle çok geçmiş olsun abi.Maalesef bütün butarz hizmet veren kolcular aynı şekilde.Aynı sıkıntıları digiturk ile ben yaşıyorum halen daha kapatamadım gitti.Abone olmak çok kolayken ayrılmak ne mümkün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi geçmiş olsun... Kapamada bayiye gitmek şart...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın
(düzenlendi)

öncelikle geçmiş olsun abi

şimdiye kadar turkcell avea ve ttnet 'ten çok cektim 4 sene önce hattımı vodafon int süperonline olarak değiştirdim (tabi şimdi turkcelle birleşti ama ) şimdi ye kadar tek bir sıkıntı yaşamadım bunlar böyle ne ilgileniyorlar nede yardımcı oluyorlar borcunuz olmaz ise değerli abonemiz borç varsa sayın abonemiz diyorlar okadar kızıyorlar birde :D

tarihinde Harun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ağam geçmiş olsun, daha aydınlık günler nasip etsin Rabbim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Cavit Bey,

Aşağıdaki sorulara cevap ister eşim :)

1) bahsettiğimiz internet paketi mobil modem değil mi?

2) üyelik başlangıcında herhangi bir taahhütname imzaladınız mı yoksa sadece sözlü onay mı verdiniz?

3) Taahhütnamede mutlaka 6.aydan itibaren şu kadar GB şu kadar fiyat 12.aydan itibaren şu kadar GB şu kadar fiyat yazmalı/söylenmeliymiş. Siz böyle bir bilgi verildi mi?

4) 17 liraları gördüğü dönemde kota aşımı var mıydı yoksa paket fiyatı olarak bu bu meblağlar gözüküyordu?

5) Muhtemelen Call Center'daki MT sizin iptal kaydınızı oluşturmuş ve paket ücretiniz durdurulmuş.2,44TL'lik bedel Mobil Modem'in ücreti olabilir, zira siz Avea bayisine gidip modemi iade edecek ve imza atacaktınız, yoğunluk-dalgınlıktan bu atlanmış gibi duruyor.

Tüm bunların ışığında, sizden kaç aylık kullanım(kira diyelim) ücreti istiyorlar.

Kayıt ne zaman alındı? yaklaşık tarih hatırlıyormusunuz?

Şİmdilik bu kadar; teşekkürler...

1) Evet, mobil modem

2) Sözlü onay verdim, telefon ile..(Modemi kurye getirdi o dönem kuryenin kağıdını imzaladım ve başka bir şey imzaladığımı hatırlamıyorum açıkçası)

3) Hayır

4) Kota aşımı yapacak kadar kesinlikle kullanmadım.

5) Hayır, talebime rağmen iptal kaydı yapılmamış, çünkü 6 aylık birikmiş borcum gözüküyormuş..2,44 tl ttnet faturama yansıtılan ilave ödemeler adı altında 3G modem ücreti vede aylık..

ttnet'in her ay Avea dışında ücret aldığını dünkü incelememde fark ettim,Evde çocukların kullandığı internet paketinin faturasına yansıtmışlar. Avea ise ayrı olarak 6 aylık toplam 70 küsür lira ücret biriktirmiş..

Kayıt Nisan ayında alındı diye hatırlıyorum..

Teşekkür ederim.. :)

Avea genel müdürlükten aradılar, Buradaki yazımı okumuşlar.. İnceleme yapacaklarını belirttiler, kısmet artık.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Arayan birimdeki hanfendiye belirttim, Sonlandırma talebim olduğu halde neden bana ulaşılıp hatırlatma yapılmıyor ? Artık fatura çıkmaması gerekirken niçin herhangi bir bildirim olmadan 6 ay kimse bana ulaşıp bilgilendirmiyor..Başlangıcı telefon ile yapılan işlem neden yine telefon ile sonlandırılmıyor ? Vs. vs. derdim bu benim..

Gelişmelerden haberdar edin lütfen Cavit Bey.

Ben de eşimle akşam detaylı konuşacağım, mutlaka yapılabilecek bişeyler vardır.

Ancak maalesef biliniz ki Avea İletişim Merkezi'ne gidip MUTLAKA iptal kaydını şahsi olarak yaptırmanız gerekmekteymiş.

Gene de bakalım, hayırlısı...

NOT: kurye'ye sadece teslim fişi mi imzaladınız? muhtemelen taahhütname de imzalamış olmalısınız. aksi mümkün değil.

Gideceğim Ayça hanım..

Hatırlamıyorum Ayça hanım, İmzalamış ta olabilirim uzun zaman oldu çünkü..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Abi bu işlemler yapılırken , keşke bana haber verseydin . Gerekli bilgileri verirdim sana , zamanında avea bayisiydim ya hani Ona mahsube söyledim :)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Sanırım roaming ücreti olarak alınmış bu ücret.

Böyle "süpriz"ler ile karşılaşmamak için en garanti yol; yurt dışı paketi almak ;) neyse ki itirazını kabul etmişler. Şanslıymışsınız inanın :)

Şebeke seçimini otomatikten manual'e alıp Avea seçimi yapmak. Sahillerde ya da sınırlarda komşu ülke şebekelerinin kapsamasına girebilirsiniz. Gerçi gecikmeli de olsa bir sms ile bu bilgi paylaşılır ama takip etmek atlanabilen bir konu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Prensip olarak telefonla hiçbir zaman hiçbir şeye evet demeyin. Kısa süreli fırsat derlerse bu muhtemelen onların fırsatıdır.

Tekrar geçmiş olsun.

Ben de yazın başıma geleni anlatayım:

IPAd cihazımızda aylık 10 liralık vodafon cepnet hazır kartı yüklüydü ama birkaç aydır kontörsüz olduğundan ve de kullanmadığımızdan yatıyordu 3g si. Yazlığa giderken 60 lira kontor yatırdım kontörcüden ve müşteri hizmetlerini aradım.

dedim ki aylık 10 liralık yavaş olan paketten çıkacağım ve 49 liralık 4gb pakete geçeceğim. Birşeyler yaptılar ve dediler ki "bir ay sonra yeni paketiniz açılacak" yahu dedim ben yazlığa bir ay için geldim deli miyim? "olmaz beyefendi bilgisayar kabul etmiyor, şu an 60 lira kontör yatırdığınız için cepnet paketiniz yenilenmiş iptal edemiyoruz, 49 liralık paketiniz eylül ayından itibaren hizmetinize girecek" "siz dalga mı geçiyorsunuz lütfen üstünüze alınmayın şeklinde anlattım". 49 liraya geçişi iptal edelim o zaman yapacak birşey yok dedi. Güya etti.

Muhtemelen hem cepneti hem de 49 lirayı iptal etti ve eylül başında benim 60 liralık kontör zırt diye bitti temel kazık tarifeden. Şimdi hiçbirşeyim yok :)

Bir daha da o karta kontör yüklemeyeceğim.... Olay budur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...