İçeriğe Yönlendir

Tedaş Onaylı Arıyorum Elektrik Tasarrufu Diyen Pazarlamacı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Bu arada şebeke bağlantılı invertör siparişi verdim kargoda.

:s o ne ola ki?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu arada şebeke bağlantılı invertör siparişi verdim kargoda.

Şebekeyi inverterden geçirip eve mi vereceksin ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hocam buradan bi alıntı yapayım,

Goldsun denen ısıtıcıları kullanıyoruz 10 yıldır. Benim diyen çakma ısıtıcılardan daha fazla verimli. Çektiği akımın hakkını veriyor :)

Bir soru ; Rezistif ısıtıcılar fazladan radyasyon yaymaz mı ?

Soru gerçek mi?

Şebekeyi inverterden geçirip eve mi vereceksin ?

300W güneş paneli alıyorum, bunu invertöre bağladığım zaman evdeki tüketimim 300W aşağı iniyor. Yağmur suyunu su borusuna basmak gibi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Soru gerçek mi?

Her nesne yayar ama rezistif ısıtıcılarda çok çok fazla ve insan sağlığına zararlı denir-miş. Bilen birinden duymak isterim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bu konuda makale aradım geçen yıl buldum. Göze zararlı olanları var. Hepsi değil. Deride de hasar bırakma ihtimali var.

Onu dışında abuk subuk radyasyon yok. Sonuçta ışık bir radyasyondur. Şömine de radyasyonla ısıtır. kalorifer vs ise konveksiyon. Radyasyon yönünden ultraviyole, gama vesaire gibi kanser yapıcı birşey yok. Sadece gözde hasar yapma ihtimali varmış. O da yayılan infrared yanlış bölgede ise. (görünür kısma fazla yakınsa galiba spektrumda). Çok bakmamak lazım ateşe yani. Ateş de aynı.

bunu araştırma sonucuna göre yazıyorum. Kafadan yazmıyorum bu arada. (niçin okuduğumu unuttum, sanırım UFO ları yasaklatabilir miyiz diye düşünmüştüm)

Ha şöyle bir durum var. Amper geçen kablodan düşük frekans elektrik alanı çıkıyor. (motorlar da çok önemli). Bunun kanserojen olması sözkonusu. Böyle bulgular var. Ama bu ısıtma ile ilgili değil daha çok akım geçen kablo ile ilgili. Yukarda bahsettiğim UFO ısıtıcılar. düz kaloriferler göze zararlı değil tabii ki.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Her nesne yayar ama rezistif ısıtıcılarda çok çok fazla ve insan sağlığına zararlı denir-miş. Bilen birinden duymak isterim.

Evet, ne var bunda? Ben de öğrenmek istiyom. Çok mu istiyoz be Servet? Ne var söylese de bizi bilgisiz bırakmasa? Cahil mi kalalım biz bu konuda? Çok mu sordum? Hepsi soru mu oldu? Keseyim de mi artık? :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Işığın dalga boyunu gösteren diagram bulamadım satıcının sitesinde. Radyasyonu duyunca biraz çekincelerim oldu. 12 kw çalışıyor tepemde.

Evet, ne var bunda? Ben de öğrenmek istiyom. Çok mu istiyoz be Servet? Ne var söylese de bizi bilgisiz bırakmasa? Cahil mi kalalım biz bu konuda? Çok mu sordum? Hepsi soru mu oldu? Keseyim de mi artık? :crazy:

Al sana da bir soru abi, Led ışığı ile niye ısınamıyoruz :selo:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Işığın dalga boyunu gösteren diagram bulamadım satıcının sitesinde. Radyasyonu duyunca biraz çekincelerim oldu. 12 kw çalışıyor tepemde.

Al sana da bir soru abi, Led ışığı ile niye ısınamıyoruz :selo:

Diyotla nası ısınmayı düşünürsün, cahil insan? :p:selo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

yeterli sayıda koyarsan ısıtır led.

Ledine de bağlı tabii. 1-3 wattlık led kullanırsan ısıtır tabii. Her yerde bulunan 3-5 milimlik ledlerden kaç bin tane lazım ısınmak için, de mi abi? Hı? :blush:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi doğalgazlı robur ısıtıcı neden kullanmıyorsunuz?Daha sağlıklı ama fan sesi olur biraz.

Sesmi ? sanayideyiz Yunus. Yanlız ufak bi sorun var, bizim elemanlar iki günde kırarlar :)

yeterli sayıda koyarsan ısıtır led.

gövdesi illaki ısıtır da kaynak gözlüğü ile dolanırız atölye de :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

..

gövdesi illaki ısıtır da kaynak gözlüğü ile dolanırız atölye de :)

Üniversitede asistanken 4KW lık halojen lamba yapmıştık. Gündüz gibi yapıyordu. Hedef aınav itiraz gününde (biz asistanız kağıtları öğrencilere gösteriyoruz ya) güneş gözlüğü takıp "hadi bakalım canım nereye itiraz ediyorsun göster" demekti. Lambaları yaptık ama gece kuzey kampüsün meydanını pencereden aydınlatmak için kullandık. Güvenlikler önce epeyce şaşırmışlar, yangın var felan sanmışlardı. Yeniden yapmalı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Foto yok ama cihaz boğaziçi'nde labda duruyor olması lazım. Kabloları felan silikon. benim hoca zaten aleti sevdi geceleri labdan lambayı yakıp eve gitmeye başlamıştık. ampul sanırım o zamanki şu tarihi eserleri dıştan aydınlatan ampullerdendi. Çok ısınıyordu ama. Özel uç felan yaptık tutturmak için.

Sınav itirazında kullanmadık herhalde, fantazi olarak kaldı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yunus, kardeşim, benim ne işle uğraştığımı görmedin mi? En dandik forkliftin asansörü 7 metreye kalkıyor, adam tavana bakmadan mast deniyor. Anladın :yes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Şu sayfadaki registrastion belgesi benim komşumun firması:

http://www.cleanener...lgelerimiz.html

EKON kondansatör. Normal sanayii için bu işi yapar kondansatör sararlar. Komşuma söyleyeyim milleti aldatmasınlar.

Fabrikaları darıcada şehir içinde eski iş bankası üzeri.

Ama telefon çınarlı izmir.

anladığım kadarı ile EKON'un kondansatörlerini kullanıyorlar. Ben bu işi kurcalayacağım.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bu konu çok elektriklenmiş madem.. :rolleyes:

Eve yeni bir tv aldım faturam %50 arttı, meğer bu meret 300 w elektrik götürüyormuş saatte..

1-Stand by da ne kadarlık bir tüketim oluyordur günde yaklaşık ,?

2-Bunun yakıtını düşürme şansım var mı ?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Valla en başta görüntü kalitesi olmak üzere ,boyut ve fiyat üçlüsü beni cezbetti..Ben yaptım siz yapmayın :vurduvara:

Ayrıca ''herşeyin bir bedeli var'' sözü yine doğru çıktı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Standby'da 2-3 watt bir şey harcıyordur, esas tüketim kullanım anındadır...

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Isınma ihtiyacınıda karşılar :D

Keşke öyle olsa..Doğal gaz yakında doğallığını yitirecek yine :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...