İçeriğe Yönlendir

Kaskodan Ön Cam Değişimi

İlker Öztürk

Recommended Posts

Yusuf Gerdan

Ön cam ısıtması çalışmıyor. Elektrikçiler baktı sorunun camda olduğuna karar verildi. Zaten üstündeki camda glassex marka sonradan takılmış. Orjinal mi takılmalı yoksa önerdiğiniz bir marka var mı? Kasko anadolu sigorta..

Yorum bağlantısı
Misafir

Şimdi benim kaskoda orjinal cam değişimi yazıyor ir ozellikli rezistans li birşey olsa fark vs vermem değil mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ön cam ısıtması çalışmıyor. Elektrikçiler baktı sorunun camda olduğuna karar verildi. Zaten üstündeki camda glassex marka sonradan takılmış. Orjinal mi takılmalı yoksa önerdiğiniz bir marka var mı? Kasko anadolu sigorta..

Kasko karşılamaz bunu.. Çünkü bu bir arıza.. 

Şimdi benim kaskoda orjinal cam değişimi yazıyor ir ozellikli rezistans li birşey olsa fark vs vermem değil mi

Orjinali neyse aynı özellikle olanı vermeleri gerekir.. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Kasko karşılamaz bunu.. Çünkü bu bir arıza..

Orjinali neyse aynı özellikle olanı vermeleri gerekir..

Karsılıyor mehmet bey . Direk degistiriyorlar.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Karşılamaz Yusuf bey. Camcı camı kıracaktır yada üstüne kırık cam koyup fotoğraflayacaktır.

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Karşılamaz Yusuf bey. Camcı camı kıracaktır yada üstüne kırık cam koyup fotoğraflayacaktır.

Bilmiyorum. Gidip konustuk hic bir ek ucret odemeden degisecegi soylendi. Ama dediginiz gibi kirikmis gibi gosterebilirler.
Yorum bağlantısı
Misafir

Üstad'ın belirttiği gibi, camı kıracaklar. Ancak kaskonuzda açıkçayazar, aracın üzerindeki cam orjinalse, orjinal cam takılır, yan sanayi ise yan sanayi gelir. Camı değiştirdiğiniz servis, bozuk camı kaskodan alacağını söylerken, bunu da söylemiştir eminim.

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Üstad'ın belirttiği gibi, camı kıracaklar. Ancak kaskonuzda açıkçayazar, aracın üzerindeki cam orjinalse, orjinal cam takılır, yan sanayi ise yan sanayi gelir. Camı değiştirdiğiniz servis, bozuk camı kaskodan alacağını söylerken, bunu da söylemiştir eminim.

Abi camı kıracaklar mı bilmiyorum. Camcıya gittik konuştuk ellerinde orjinal cam olmadığını söylediler. İsterseniz olimpia takabiliriz dediler. Orjinal istiyorsanız beklemeniz gerekmektedir diye konuşuldu. Babam zaten hazırdı. Orjinal olsun aradaki farkı ben öderim dedi. Camcı her hangi bir ücret ödemenize gerek yok kaskonuz bunu karşılıyor zaten dedi. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Konuyu aratmanin faydalari :) hem de guncel konu.

Benim sorum da ayni yonde, trend araca isitmali takmak istiyorum. Anlasmali cam servisleri irjinal cam getiriyorlar mi yoksa yetkiliye mi gitmek gerekiyor?

Bu arada kasgom halk sigorta.

Gönderilen Resim

Eger orjinal kulfetli ise bu markalardan hangisini tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orjinal ıaıtmalı 1400 lira listeli ve piyasada yok.

Yan sanayisi bile 800 lira.

Senin yan sanayi camın 200 lira.

Yorum bağlantısı
Misafir

Orjinal ıaıtmalı 1400 lira listeli ve piyasada yok. Yan sanayisi bile 800 lira. Senin yan sanayi camın 200 lira.

O zaman yan sanayi ısıtmalı bakmak mantiklı. Emmi önerebileceğin bir marka var mı yukarıdakilerden?

Yorum bağlantısı
Misafir

Emmi bir de şunu sorayım zahmet olmazsa :) 

Kasgomda autoking klozu var. Bir de ayrı olarak şu cümle var. Hasarsızlık indirimi başlığı altında : f) Poliçe süresinde bir kereye mahsus olmak kaydıyla araç bedelinin %5'ine kadar olan çarpma-çarpışma hasarlarında hasarsızlık indirimi devam edecektir.

Şimdi ikisi ayrı ayrı bir hak mı? Yoksa aynı yola mı çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ayrı ayrı hoca.

%5 lik olan sadece yenileme halk sigortadan yapılırsa geçerli olur.

Yorum bağlantısı
İbrahim Ersin

bende merak ediyorum bu ısıtmalı cam işini acaba tesisat kaça mal olur veya focus 2 trend e tesisat hazırda varmıdır ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tesisat dediğin, belki bir röle, 4 metre kablo... maliyeti 10 lira.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Ersin

benim cam küçük bir çatlak var bir kaç yerinde de toplu iğne başı gibi noktalar oluşmuş camı değiştirmeyi düşünüyordum 

yerli ısıtmalı camın farkını verip ondan taktırmak mantıklı olur sanırım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İzmir'i bilmem..bizim buralar için mantıklı olur... İzmirde ne kadar gerekli önce buna karar verin derim.. 

Bizde sabahları cam yarım santim buz oluyor.. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Ersin

izmirde yağmur yağdığında lazım oluyor ancak geçmiş senelerde f 1 ile şehirler arası yolda çok lazım olmuştu

sonrada f2 dolusunu alamadık içimde ukde kalmıştı  200 tl cam farkı 100 tl işçilik ile olursa yaptırmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...