İçeriğe Yönlendir

"Beko 518410 19000 Btu/H Artcool Mirror Beko Inverter Klima"

Mustafa Özcan

Recommended Posts

Mustafa Özcan

Bu klimayı aldım arkadaşlar.Forumda bu ürünü kullanan var mı.Bir arkadaşım tavsiye etti.Yarın sabah montaja gelecekler.Bakalım ürün nasıl çıkacak çok merak ediyorum.Ürünle ilgili yorumlarınızı alabilirim...

http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-518410-19000-Btu-h-Artcool-Mirror-Beko-inverter-klima_2418.html?search=beko%2051841#0

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

modeli bilmem de inverter olunca en tasarruflsu oluyor diyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
(düzenlendi)

modeli bilmem de inverter olunca en tasarruflsu oluyor diyorlar

Mitsubishi almak istedim Çağlar abi ama çok tuzlu geldi... :D :D :DO yüzden bunu aldım.

tarihinde Mustafa_Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Gule gule kullanin, uzman arkadaslarimiz mutlaka yanit vereceklerdir; benim bildigim kadariyla (Caglar Bey'in yorumuna ek olarak) inverter klimalarin hissedilir derecede hesapli olmasi icin surekli kullanilmasi gerekiyor. (Klimanin mesela gunde 12 saat araliksiz calistigi ofis ortamlari vs gibi)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Mustafa, alınmış alınmıştır, güle güle kullan, ancak ben Beko almazdım. Arçelik ve Beko aynı fabrikada, aynı kalıplarda, aynı devrelerle yapılmasına rağmen Beko her zaman daha pahalıdır. Bunun da hiç bir mantığı yoktur, Türk halkını kazıklamaktan başka. Ha, Arçelik de almam o da ayrı tabii. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bende bu inverter klimaları yakınen takip ediyorum...tercihim ya toshiba yada mitsubishi'den yana olucak...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mitsu , bu işlerin focus I i gibidir, tartışılmaz lider, dış sıcaklık eksiye düştüğün de bile çalışan tek ısıtıcı derlerdi ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Gule gule kullanin, uzman arkadaslarimiz mutlaka yanit vereceklerdir; benim bildigim kadariyla (Caglar Bey'in yorumuna ek olarak) inverter klimalarin hissedilir derecede hesapli olmasi icin surekli kullanilmasi gerekiyor. (Klimanin mesela gunde 12 saat araliksiz calistigi ofis ortamlari vs gibi)

Çok teşekkürler.Bende elektrik tasarrufu için aldım.Evim kaloriferli ancak yananana kadar epey bir soğuk oluyor havalar. Ufoyla idare ediyormdum ama fatura epey bir kabarık gelince klimaya döndüm.Bakalım faturaya nasıl bir etki edecek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ufo lar ile incir ağacı aynı kategoride

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Mustafa, alınmış alınmıştır, güle güle kullan, ancak ben Beko almazdım. Arçelik ve Beko aynı fabrikada, aynı kalıplarda, aynı devrelerle yapılmasına rağmen Beko her zaman daha pahalıdır. Bunun da hiç bir mantığı yoktur, Türk halkını kazıklamaktan başka. Ha, Arçelik de almam o da ayrı tabii. :)

Gönlümden mitsubishi geçiyordu ama fiyatlar uçuk.Bu yüzden bunu tercih ettim.Nasıl çıkar bilmiyorum.Bana 2.350 TL ye mal oldu.10 Taksitle...

Bende bu inverter klimaları yakınen takip ediyorum...tercihim ya toshiba yada mitsubishi'den yana olucak...

Fiyatlar çok yüksek olduğu için tercihimi bu yönde kullandım...

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Gönlümden mitsubishi geçiyordu ama fiyatlar uçuk.Bu yüzden bunu tercih ettim.Nasıl çıkar bilmiyorum.Bana 2.350 TL ye mal oldu.10 Taksitle...

Dedim ya, öncelikle güle güle kullan. Sharp da alabilirdin bana kalsa. Inverterleri 2000 TL civarındaydı kampanyada, şimdi olsun 2,5-3 arası. Neyse... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

ufo lar ile incir ağacı aynı kategoride

Bana geçen sene 200TL elektrik faturası geldi.Bide kalorifer için kömür parası veriyorum.

Bu şekilde sağlam bir incir ağacı oluyor Çağlar abi... :D :D :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

mitsu , bu işlerin focus I i gibidir, tartışılmaz lider, dış sıcaklık eksiye düştüğün de bile çalışan tek ısıtıcı derlerdi ?

Isıtma öncelikli ise General Electric de mıncıklanabilir derim ben her zaman Çağloşum. Muck! :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Fiyatlar çok yüksek olduğu için tercihimi bu yönde kullandım...

Hayırlı olsun...keşke 1-2 ay daha dursaydınız...fiyatlar biraz daha düşüyor o zamanlarda.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Hayırlı olsun...keşke 1-2 ay daha dursaydınız...fiyatlar biraz daha düşüyor o zamanlarda.

Klima bana tam şimdi lazım.Birde bebiş geliyor ufoyla olmazdı.Havalar epey bir soğudu.Napalım kısmet böyleymiş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Klima bana tam şimdi lazım.Birde bebiş geliyor ufoyla olmazdı.Havalar epey bir soğudu.Napalım kısmet böyleymiş...

O zaman çok iyi yapmışsın mustafa hocam :bravo:

Yorum bağlantısı
Kasım Atlı

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim. :nazar: :nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

O zaman çok iyi yapmışsın mustafa hocam :bravo:

Çok saol Hakan... :)

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim. :nazar: :nazar: :nazar:

Teşekkürler Kasımcım. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

çektiği güç ne kadar acaba bununla ilgili bir bilgi bulabilir misiniz?

Bende Profilo 18000 btu inverter aldım, geçtiğimiz kış klima ile ısındık, akşamdan akşama 6-7 saat çalıştırdık, fatura 200 TL'nin altına hiç inmedi. Guya inverter ama mitsubish, toshiba, daikin hariç gerisi koca bir yalan.

Sonradan öğrendim ki, inverter olması önemli değil, stand-by konuma geçinde inebildiği minimum BTU değeri önemliymiş. Yani 25 dereye ayarladınız, oda 25 dereceye ısındı, 18000 lik BEKO 14000 BTU ile stand-by'da kalırken, 18000'lik toshiba 2000 BTU ile stand-by'da üflemeye devam edip oda sıcaklığını sabit tutabiliyor. Daha düşük BTU daha fazla tasarruf anlamına geliyor(muş).

Bu sene kalorifer döşettim doğalgaza geçtim. En azından aynı paraya tüm odaları ısıtacağım. (WC dahil :tongue: )

Benim de bebiş yakında geliyor(ultrasona göre yılbaşı gecesi), hayırlı olsun şimdiden...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bende Profilo 18000 btu inverter aldım, geçtiğimiz kış klima ile ısındık, akşamdan akşama 6-7 saat çalıştırdık, fatura 200 TL'nin altına hiç inmedi. Guya inverter ama mitsubish, toshiba, daikin hariç gerisi koca bir yalan.

Sonradan öğrendim ki, inverter olması önemli değil, stand-by konuma geçinde inebildiği minimum BTU değeri önemliymiş. Yani 25 dereye ayarladınız, oda 25 dereceye ısındı, 18000 lik BEKO 14000 BTU ile stand-by'da kalırken, 18000'lik toshiba 2000 BTU ile stand-by'da üflemeye devam edip oda sıcaklığını sabit tutabiliyor. Daha düşük BTU daha fazla tasarruf anlamına geliyor(muş).

Bu sene kalorifer döşettim doğalgaza geçtim. En azından aynı paraya tüm odaları ısıtacağım. (WC dahil :tongue: )

Benim de bebiş yakında geliyor(ultrasona göre yılbaşı gecesi), hayırlı olsun şimdiden...

Hadi hayırlı olsun Hadi. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Size de hayırlı olsum.Bakalım girdik bir yola herşey bebiş için.İnşallah memnun kalırım klimadan...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

benim arçelik inverter 1 yılda iki kez ana kart yaktı. diğer mitsubishi inverlerlerden küçük olan bir arıza yaptı kart değişti. Büyük olan ise (30 luk) ontaj arızası ile bir kez gazı bitti geldiler doldurdular. Büyük olanda rulman sesi iç ünitede had safhada. tüm kış 3 senedir kapanmadan çalışıyor. beko 1 sene dayanabildi. Ama sessiz. verimli. yüksek voltaja hassas diyorlar ama öyleyse ben ayıplarım. Bence tasarımları daha oturmadı o yüzden çok yoğun kullananlarda hata verebiliyor. Ama artcool üst model. benimki alt inverter modeliydi. Isıtmasından ise hepsinden memnunum. en çok da mitsubishiden.

beko ve arçelikte alüminyum sabit uzunluk boru sistemine geçildi. Bu nedenle mümkünse araştırıp herhangi bir uzunlukta bakır boru kullanan markayı tercih edin. Arçelik bekoda 3 m 5 m 7 m diye gruplar var. fazlasını makina arkasına dolayıp bırakıyorlar. alüminyum boru bükemiyorlar elde kalıyor ayrıca kısa ömürlü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

borunun ucuna bakınca bakır ise aldanmayın. uçlarında 30 cm bakır kısım var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Hayırlı olsun.

Daıkın' var mitsu'dan önce..

Daıkın 91 model fiesta oluyor bu durumda. :)

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...