İçeriğe Yönlendir

"Beko 518410 19000 Btu/H Artcool Mirror Beko Inverter Klima"

Mustafa Özcan

Recommended Posts

Hüseyin Matur

Hocam daikin iyidir.En az yakan en iyisi şu anda mitsu sıralarsak daikin 3 üncü olur :)

Be anlamam. Daykın 1 numara. İstatistikkler öyle diyor. Tabi bende. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
benim arçelik inverter 1 yılda iki kez ana kart yaktı. diğer mitsubishi inverlerlerden küçük olan bir arıza yaptı kart değişti. Büyük olan ise (30 luk) ontaj arızası ile bir kez gazı bitti geldiler doldurdular. Büyük olanda rulman sesi iç ünitede had safhada. tüm kış 3 senedir kapanmadan çalışıyor. beko 1 sene dayanabildi. Ama sessiz. verimli. yüksek voltaja hassas diyorlar ama öyleyse ben ayıplarım. Bence tasarımları daha oturmadı o yüzden çok yoğun kullananlarda hata verebiliyor. Ama artcool üst model. benimki alt inverter modeliydi. Isıtmasından ise hepsinden memnunum. en çok da mitsubishiden. beko ve arçelikte alüminyum sabit uzunluk boru sistemine geçildi. Bu nedenle mümkünse araştırıp herhangi bir uzunlukta bakır boru kullanan markayı tercih edin. Arçelik bekoda 3 m 5 m 7 m diye gruplar var. fazlasını makina arkasına dolayıp bırakıyorlar. alüminyum boru bükemiyorlar elde kalıyor ayrıca kısa ömürlü.

Yarın sabah montaja gelecekler...

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca
(düzenlendi)

Mustafa bey hayırlı olsun, umarım sorunsuz bir şekilde kullanırsınız ve sizi üzmez.

Markayı kötülemek değil niyetim, yanlış anlaşılmalar olmasın ama Arçelik-LG Klima A.Ş.'de üretim bandında çalışmış biri olarak açıkcası pek önermem. Toplamda Arçelik, Beko, LG, Altus, Grundig olmak üzere beş markanın cihazları üretiliyor ve malzemelerin neredeyse hepsi (bildiğim kadarıyla eşanjör ve dış sac hariç) Çin'den ve Güney Kore'den geliyor, kalite olarak da pek iyi sayılmaz. Ancak şöyle de bir durum var ki; bu saydığım markalarda yetkili servisler ve yedek parçadan yana avantaj söz konusu. Bu yüzden tercih sebebi olabilir ama ben yine de klima konusunda Mitsubishi ve Daikin'i tek geçerim. :)

tarihinde Ümit Atmaca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Nerede imiş bu istatiskler ?

Bir yerde yazısını okumuştum karşılaştırmışlar. Şimdi bakındım bulamadım. lk sıra daıkın sonra mıtsu 3 cü toshiba olmuştu.

Yorum bağlantısı
Samet Yarın

öncelikle klimanızı sorunsuz iyi günlerde kullanmanız dilegiyle tabiki bütçeye göre hareket edeceksiniz

arcelik beko bu işi tam anlamıyla yapamadılar beyaz esyada kaliteleri orta da ancak klimada basarısızlar

herkes bu markaların soguk üflediğini cok yaktıgını uzak durulması gerektiğini belirtmekte

daıkın

mitsubushi (özellikle bilmeyenimiz çoktur iki çesidi vardır bir heavy birde electric iklimsa bayilerindekiler heavy mitsubushi electric olanlar tercih edilmeli)

toshiba

sharp

fujitsu

hitachi ..... diye gidebilir bunlar klima sektöründe lider

ben daikinı tercih ettim

kısın günde 7 sa . çalışmakta 130 tl yi gecmemekte buna camasır bulaşık elektrikli sofben, ütü dahil

gercekten az yakmakta performansıda cok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Mustafa bey hayırlı olsun, umarım sorunsuz bir şekilde kullanırsınız ve sizi üzmez.

Markayı kötülemek değil niyetim, yanlış anlaşılmalar olmasın ama Arçelik-LG Klima A.Ş.'de üretim bandında çalışmış biri olarak açıkcası pek önermem. Toplamda Arçelik, Beko, LG, Altus, Grundig olmak üzere beş markanın cihazları üretiliyor ve malzemelerin neredeyse hepsi (bildiğim kadarıyla eşanjör ve dış sac hariç) Çin'den ve Güney Kore'den geliyor, kalite olarak da pek iyi sayılmaz. Ancak şöyle de bir durum var ki; bu saydığım markalarda yetkili servisler ve yedek parçadan yana avantaj söz konusu. Bu yüzden tercih sebebi olabilir ama ben yine de klima konusunda Mitsubishi ve Daikin'i tek geçerim. :)

Teşekkürler.Bütçeden dolayı bu ürünü tercih ettim...

öncelikle klimanızı sorunsuz iyi günlerde kullanmanız dilegiyle tabiki bütçeye göre hareket edeceksiniz

arcelik beko bu işi tam anlamıyla yapamadılar beyaz esyada kaliteleri orta da ancak klimada basarısızlar

herkes bu markaların soguk üflediğini cok yaktıgını uzak durulması gerektiğini belirtmekte

daıkın

mitsubushi (özellikle bilmeyenimiz çoktur iki çesidi vardır bir heavy birde electric iklimsa bayilerindekiler heavy mitsubushi electric olanlar tercih edilmeli)

toshiba

sharp

fujitsu

hitachi ..... diye gidebilir bunlar klima sektöründe lider

ben daikinı tercih ettim

kısın günde 7 sa . çalışmakta 130 tl yi gecmemekte buna camasır bulaşık elektrikli sofben, ütü dahil

gercekten az yakmakta performansıda cok iyi.

Teşekkürler.Bugün montajı yaptılar kullanmaya başladım.Nasıl memnun kalırmıyım bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

arçelik- beko inverter çok sessiz geldi bana titreşimsiz çalışıyor. (ben de bosh var)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Özcan

Hepinize çok teşekkürler arkadaşlar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...