İçeriğe Yönlendir

Autoshow 2012 Sonrası Fikirlerimiz

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Sani Gerşon

Biraz konu dışı olacak ama, Ford yeni fiyatlarını açıklamış...

Bmax in en pahalı versiyonu Titanium 1.5 Tdci 75 ps indirimli fiyatı: 48.175 Türk Lirası...

En pahalı bu modelin 16,5 sn lik 0-100 ü en kötü seçenek. Son hız da 157 km/saat... Kağnı mübarek...

Almayı düşünenler parmak kaldırsın...

Bence Bmax in tercih edilebilir tek modeli, Titanium 1.0 ecobost. 120 ps start stop... Gerisi hikaye...

İnanıyorum en az 100hp'liğini de getirecekler 1.5'in.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

İnanıyorum en az 100hp'liğini de getirecekler 1.5'in.

bu arada yeni clio çok güzel olmuş ama koltuk süngerleri için 1 yıl ömür biçtim ... gtline megane lar beklediğim kadar çıkmadı ... rs arka tamponu ve daha güzel jant lazım o arabaya ...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bu arada yeni clio çok güzel olmuş ama koltuk süngerleri için 1 yıl ömür biçtim ... gtline megane lar beklediğim kadar çıkmadı ... rs arka tamponu ve daha güzel jant lazım o arabaya ...

GTLine'ları ben de sevmiyorum. Donanım olarak en dolusu ama ön tampon çok tipsiz. Benim sevdiğim, far altı led olan ama sislerin yanına çakma bi şey koymuşlar, çözemedim...

Jant için rs jantları muhteşem. Arka tampon ucuza bulunuyorda, ön tampon çok pahalı...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

GTLine'ları ben de sevmiyorum. Donanım olarak en dolusu ama ön tampon çok tipsiz. Benim sevdiğim, far altı led olan ama sislerin yanına çakma bi şey koymuşlar, çözemedim...

Jant için rs jantları muhteşem. Arka tampon ucuza bulunuyorda, ön tampon çok pahalı...

arka tampon neden ucuzdur hiç düşündün mü? çok mu farklı bir maliyet?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

arka tampon neden ucuzdur hiç düşündün mü? çok mu farklı bir maliyet?

Ön tampon da led farlar, xenon yıkama aparatları, ızgara vs...

Asıl garip olan, Focus CC'lerin ön tamponları 200tl iken, hb'nin aynı tamponu 3 katı falan :)

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Yeni Aurisin içini gören oldumu bir aracın içine böyle edilir bence...O güzelim göğüsten aşagı doğru gelen hat gitmiş, dümdüz duvar gibi bişey yapmışlar.

Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant
Yeni Toledo'nun sürücü cam düğmelerinde sadece ön camları açıp kapıyabiliyosunuz arka camlara müdahale yok ilginç tarafı arka camlarda elektrikli :D :D O kadar çok sordum ki bi cevap verilmiyo :D :D Toledo bumuydu ?? :D

aynı durum skoda rapidte de var, çünkü aynı araç.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ön tampon da led farlar, xenon yıkama aparatları, ızgara vs...

Asıl garip olan, Focus CC'lerin ön tamponları 200tl iken, hb'nin aynı tamponu 3 katı falan :)

CC tamponunu bir daha alsana servisten? arka tamponlar daha ucuzudr sadece plastik kısımları, trafik sigortası öder genelde :vreka:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

CC tamponunu bir daha alsana servisten? arka tamponlar daha ucuzudr sadece plastik kısımları, trafik sigortası öder genelde :vreka:

Jeton mü düştü otosan'a :D

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Fuarda jantları çok ilginç bir bisiklet vardı birde hangi marka hatırlamıyorum ama arkada bir oda vardı ordada hidrojenli bir araç vardı kimse onları görmedimi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Çayırova'da şişecam fabrikaları fuar olacak diye planda ama ne zaman. Bir de kurtköy olacak deniyor.

Hocam Anadolu yakasında olması iyi olur, köprü derdimiz olmaz en azından. Fuar günü arkadaşlarla buluşup Silivri de vakit geçirdik trafiği atlatmış oldum. Bu arada Silivri çok şirin olmuş sahili balıkçıları pek güzel.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

opelin bisikleti. 3 kilomu ne geliyormuş ?

nasıl bir janttı o resmen teldi

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bence bir de Hyundai i40 ı unutmamak lazım, ne güzel bir iç tasarım vardı öyle hayran kaldığım arabalardandı.Hyundai kendini baya aştı.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Notlar;

- Ceed umduğumdan daha iyi kabin içi kalitesi

- Freemont=Fiyasko

- DS5, Ağır makyajlı hatun sendromu, olduğundan daha iyi gözükmeye çalışma gayreti

- Golf, bazı detaylarda kalite konusunda hayal kırıklıkları

- A3, gayet şık, kaliteli, verimli, aynı zaman da favorim

- V40, kaliteli detayların yanı sıra çizgisinden çıkmış ve bana göre oldukça janjanlı ve iskandinav tasarımından uzaklaşmış gösterge paneli, ve teknik açıdan nispeten verimsiz aktarma organları, sırf honda civic kılıklı göstergesi yüzünden sevemedim desem yeridir...

- 1.16 bmw nin en ucuz arabası da olsa o sınıfta kalitesi bmw ismine zeval getirmeyecek kadar makul düzeyde işçilik, mülayim tasarım, arka koltuğa hala fazla gelen 3. yolcu

- Mercedes A serisi, olmamış, adına da yakışmamış, bana göre en azından BMW kadar kendini kaliteli hissettirmek mecburiyetindeyken başaramamış ama fiyatı markasına göre daha ulaşılabilir ama yinede sırf adı mercedes diye alınmaz

- Mini Countryman; gereksiz pahalı, basit işçiliklerle beraber, klasikleşmiş şıklıklar...

- 301, C-Elysee; özensiz ve güven vermeyecek kadar basit detaylar karşılığında göreceli cazip fiyatlar, ama beklediğimden daha başarısız... süper bi 60 km/h hızı geçmeyen bagaja ihtiyaç duyan 60 yaş üstü emekli arabası

- Rapid; Yakın fiyatlarda olursa 301 ve C-Elysee nin en mantıklı alternatifi, hatta onlardan çok farklı fiyatta olmaz ise haklı olarak önlerini ciddi keser... Jetta genişliğinde, polo kalitesinde gözüken, çok kullanışlı ve geniş bagaja sahip iyi bir alternatif...

- 1,6 Dizel HB Civic, gecikmiş ve baharda gelerek gecikmeye devam eden başarılı teknik verilere sahip tüketimden muzdarip Hondacıları sevindirecek kadar iyi gözüken bir araç...

- Mazda 3, sınıfında ortalama başarının üzerinde bir kalite görüntüsü versede, gereksiz pahalı ve hala çok yetersiz satış sonrası, yetersiz pazarlama

- Chevrolet ve özellikle Aveo; Fiyat Kalite konusunda aynı çizgiye devam

- Ford, fuarda marka adına en büyük kozunu çitlerle çevirmiş, genel kabulu görememiş focusa ve pahalı fiyat ısrarına devam... nispeten başarılı fiesta makyajı...

- tata, bedavadan biraz pahalı, mekaniği tanınmamış, birazda makyajı başarısız araba :)

- Leon, eskisinden daha başarılı ve tutarlı iç mekan çizgileri, daha keskin ve bence daha güzel dış hatlar, halen golf ten bi gömlek aşağı gözüken iç mekan kalitesi ile kabin içi ses durumunu merak ettiriyor... yollara çıkmasıyla daha iyi tanınacak bi model...

- zafira, eskisinden daha geniş müşteri pörtföyü yakalar, cmax tadında

- astra sedan, önceki kasasından çok daha şık tasarımı ile mantıklı fiyatlarda tutacağa benzer

- cherry merakımdan en güzel gözüken bi tanesinin içine oturmam ile gülerek çıkmam bir oldu :) mermerler kendi mantığına en uyan markanın malını bulmuş :)

- 911 turbo onca spor astronomik fiyatlı otomobil arasından tek iç çektiğim ama ödeyebilecek kadar para kazansam bile o paraya sıfır almayacağım bir araba... :)

toyota ve renault u gezmediğimi çıkıyorken farkettim ama sözkonusu bu iki marka olunca saatlerce gezip yorulduğumdan dönmeye gerek duymadım, tek merakım şu kaldı twizzy nin içine oturup tr de ne zaman ve kaça satılacağını soracaktım :)

falan felan... :)

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Orkun Özbay

kalabalıktan çok fazla incelemedim araçları , yorumlar hep görüntüleri için;

mondeo uzaktan görüşünüşü çok güzel ,

ranger da harika,

chevrolet captiva'nın makyajı da güzel olmuş , fiyatı da 2.0 lt dizel , otomatik , 4x4 için çok cazip (80,000 başlangıç)

yeni kugayı da beğendim , ama klasik Ford sorunu , en pahalı arabası da en ucuz arabasının da içleri aynı,

skoda, diğer vw grubu araçların kasalarını kullanarak iyi işler yapmaya devam ediyor

mercedes A sınıfının dışardan görüşünüşü güzel ama içi 68 bin lira etmez

ds5 te beğendim arabalardan

porschleri ferrarileri vs.vs. yazmıyorum, hepsi zaten çok güzel , ama ferrari f12 ile maserati gran cabrio yanyana komik olmuş.ikisi de aynı arabalar

alfa romeo 4c ise bence en albenili araba idi.

bmw m6 fiyattan bağımsız olarak en çok almak istediğim 2-3 arabadan biri olurdu

citroen elyyse ve 301 Türkiye'de genel ihtiyaçlara cevap verecek araçlar.uçuk fiyatlar olmazsa çok satar , hatta birçok taksinin de tercih edeceğini düşünüyorum

sonuç olarak , biraz araç satmak isteyen markalar artık minimum bir standartı tutturmaları lazım, sadece ucuz olsun mantığı bir yerde iflas ediyor

ki çoğu da bu yolda adım atmaya çalışıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...