İçeriğe Yönlendir

Hangi Operatörü Tercih Etmeliyim...

Mert Can Üzger

Recommended Posts

Mert Can Üzger

Herkese Merhaba,

Yaklaşık 10 yıldır Turkcell kullanıcısıyım. Normalde 500 dk konuşma + 1 GB internet olan ve ortalam 46 TL ödediğim cep telefonu faturam bu ay konuşmanın biraz dozunu aşmam sebebiyle 137 TL olarak geldi. Zaten diğer operatörlere göre pahalı olan Turkcell'i bırakmak niyetindeydim, bu da bana vesilesi oldu. Şimdi karşımda iki seçenek var;

1- Vodafone'da 2000 dk konuşma + 2 GB internet + 2000 SMS = 85 TL yerine 1 yıl taahütle 70.-TL (Aynı şartlarda Turkcell 79 TL)

2- Avea'da 1000 dk konuşma + 1 GB internet + 5000 SMS = 50 TL (Turkcell'de 5000 SMS yerine 1000 SMS olursa 59 TL)

Bu iki operatörden memnun olan kadar memnun olmayan da var. En uygun fiyat avea'da ancak kalitesinden şüpheliyim. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Fikir ve önerileriniz benim için önemli.

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

Vodafone, hertürlü limit aşımı hakkında güvenilir bir zamanlamayla mesaj atıyor. Avea'nın tarifelerinde vergi ekli olmayabiliyor bazen ben öyle bir sıkıntı yaşamıştım öğrenci tarifesiyle bile. 30liraydı tarifem fakat 44lira ödüyordum. Bu konuya dikkat edin bence hocam. Sonuç olarak ben vodafone kulanıyorum ve gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Turkcell'den şaşmam...

Eski şirketimde hem Avea hem Vodafone vardı, tümü şikayet ediyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1- Vodafone'da 2000 dk konuşma + 2 GB internet + 2000 SMS = 85 TL yerine 1 yıl taahütle 70.-TL (Aynı şartlarda Turkcell 79 TL)

Şu an ben bunu kullanıyorum. Sorun yaşadığım tek şey internet oluyor. Hatta örnek vermek gerekirse İbn-i Sina hastanesinde binanın duvarının dibinde arkadaşımla youtube den bir görüntü seyretmek istedik bende beklerken o bütün videoyu doldurdu ve izlemeye başladı. Bazı küçük yerleşim yerlerinde diğer iki operatör zayıf kalıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İnternetten araştırma, yanıltıyor, bayileri gez, en son vodafone git :seytan: cihaz hediyeli kampanyaları çok çekici, 1 hafta önce baktım, samsung 3 verdiği kampanya bayağı iyi, 4 aydır vodafonluyum, acaip rahat etti cebim de kulağım da

Yorum bağlantısı

Turkcell'i bırakmazdım...mutlaka daha hesaplı paketleri vardır mert iyice araştır derim,olmadı istemiyerekte olsa vodafone diyorum...

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

cihaz hediyeli kampanyaları çok çekici

Eğer normalde çok fatura ödeyen birisi değilseniz hiç makul olmuyor o kampanyalar 24 ay boyunca cihaz taksiti + fatura bedeli alet 2 katına geliyor, Çok fatura ödemiyorsanız internetten taksitle telefon alın daha iyi...

Bencede fiyatlar arası çok fark yoksa teknolojik gelişimini (Superonline da bu firmanın ve teknolojik deneyimi yüksek bir firma), alt yapı gelişimini, yaygınlığını ve yatırımlarını düşünerek Turkcell derdim...

Yanlış anlaşılmasın beş kuruş cebime giren birşey yok maksat sorunuza deneyimle cevap vermek. ;):)

Evdeki internet, cep telefonu hattım, şirket hattımız, şirket santrallerindeki FCT cihazlar ve hatlarımız Turkcell, herhangi bir sorun yaşamıyoruz...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Htc mi 10 TL aylık ödeme ile aldım taksitlide toplam rakamı 240 TL ye geliyor, samsungu tam hatırlamıyorum ama 1100Tl ye geliyor galiba, eski modelleri 400TL gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
Turkcell'i bırakmazdım...mutlaka daha hesaplı paketleri vardır mert iyice araştır

;)

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
Htc mi 10 TL aylık ödeme ile aldım taksitlide toplam rakamı 240 TL ye geliyor, samsungu tam hatırlamıyorum ama 1100Tl ye geliyor galiba, eski modelleri 400TL gibi

Üstad itirazım yok sadece anlatmayı beceremedim. Çok görüşmeyen biri böyle yapmamalı demek istedim.

Çünkü ayda 25-30 tl ödeyen birisi isen Şu an samsung galaxy note 2 için 59TL hepsi tarifesine geçeceksin (ki ay içerisinde geçersen ilk tarifene artı olarak 59 TL ilk ay ödeyeceksin ve 24 ay en iyi ihtimalle 20 TL daha eklenecek) telefona da 89 TL ödeyeceksin. Benim anlatmak istediğim buydu.

Yoksa ayda 59 TL fatura ödemesi zaten yapıyorsan zaten al hem fikiriz ;)

Bu arada çok doğru bir söz bayileri gezin internette araştırdığınızla bayilerde karşılaştığınız aynı olmuyor. Birde o sözleşmelerde özellikle Ek bölümlerini iyice okuyun ve imzalayın. Genelde tutarsal olaylar orada yazılıyor ve olup bitiyor...

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

98'den beri kullandığım Turkcell'i bir kaç yıl önce terkettim ve mutluyum. Avea da kullandım, Vodafone da. Turkcell operatörler içinde premium marka gibi davranıyor, fiyat anlamında diğer operatörlerle rekabet edecek tarifeleri yok, hiçbir zaman olmadı da, ilk cep telefonu kullanmaya başlayanlar gözünü Turkcell'de açtığı ve uzun yıllardır kullandığı için Turkcelli bırakmama olayı biraz psikolojik bir hal alıyor. Avea ve Vodafone da en az Turkcell kadar konuşturuyor :) sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ben kullanıyorum sıkıntı yok, hatta m.köy de denedim interni turkcell den hızlı ;)

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

ilk cep telefonu kullanmaya başlayanlar gözünü Turkcell'de açtığı ve uzun yıllardır kullandığı için Turkcelli bırakmama olayı biraz psikolojik bir hal alıyor

aksine ilk hattım telsimdi 4-5 yıl kadar kullandım sonradan turkcell hat satın aldım ;):)

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

hepsini de kullandım. En iyisi vodafone. İngilizler aldığından beri düzeldiler. Türkcell çok pahalı. avea gizliden gizliden geçiriyor. vodafone hem ucuz hem süre aşımında uyarıyor. diğerleri uyarmadığı için 150 200 tl fatura ödedim hemen çıktım vodafon de sıkıntı olmadı daha

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hepsini de kullandım. En iyisi vodafone. İngilizler aldığından beri düzeldiler. Türkcell çok pahalı. avea gizliden gizliden geçiriyor. vodafone hem ucuz hem süre aşımında uyarıyor. diğerleri uyarmadığı için 150 200 tl fatura ödedim hemen çıktım vodafon de sıkıntı olmadı daha

657'ye tabiisin, turkcell'in sizin için çok uygun tarifeleri vardı diye biliyorum?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

İlk telefon aldığım yıl Turkcell kullanıyordum belirli bir zaman sonra kazıklandığımı hissetmeye başladım, yaklaşık 8 yıldır Avea'dayım bir sıkıntımız yok. Turkcell bana göre pahalı bir operatör. Ama şöyle güzel bir 0532'li hat bulursam da almayı düşünüyorum. :)

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...