İçeriğe Yönlendir

Hangi Operatörü Tercih Etmeliyim...

Mert Can Üzger

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Avea ucuza çok konuşturuyor, bu yüzden kullanıyorum. Telefonda internet kullanmadığımdan avea'ya devam. Kullanacak olsam kesinlikle değiştiririm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bende böyle bir araştırma içersindeyim ama gidip gördüğüm kadarı ile bahsedilen değerler arasında bariz farklar var

ben türkcell 300 dak. 300 sms ve 300 mb internet için 30 tl ödüyorum.

buna alternatif daha az ödeyeceğim bir tarife bulamadım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Vodafone haber veriyor ya şüphe yok nişanlımın tarife aşımından faturası 362,00 lira olduğunda faturayı göndererek haber verdiler sağ olsunlar...

İtirazımızı ettik tüketici hakem heyetine verdik 19,00 lira geri ödeyip çok büyük lütufta bulundular.

Yaklaşık 5 senedir Turkcell kullanıyorum.Henüz 1 kuruş bile paket aşımından para ödemedim.Hep zamanında geldi uyarısı.Ayrıca şimdi faturam 35,00 lira olduğunda haber ver diye talimat verdim.limite ulaştığında hemen uyarısı geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

bimcellLogo.png

Her yerde şubesi var.

Anladığım kadarıyla herşey ayrı paketlerde alınıyor.

250 dakika konuşmak için 10TL (konuşmalar 6 saniyesi 1 kuruş olarak ücretlendiriliyor)

1 GB internet için 14,5 TL

500 SMS için 7 TL

Alt alta topluyoruz :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Telefonda da dedim , avea iyidir kardeşim . Uzun süredir kullanıyorum denilen ücret üstü gelmedi . Önemli olan kullanım alışkanlığına göre tarife seçmek ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

kamu tarifeleriyle karşılaştırmıyoruz değilmi Feti bey :D

abi ne farkeder ki hat değilmi sonuçta. Türkiyenin yarısı kamuda çalışıyor sonuçta. Ben hepsinin kazığını yedim vodafon diyorum çokda uygun fiyata. Geçen 5 tl ver 250 dk arttıralım dediler arttırdım :) Yani sonuç olarak ben kamu tarifesi açısından karşılaştırmış olayım diğer tarifeleri de başkaları söylesin :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Türkcell;in fatura kontrol diye bir servisi vardı ; koyduğunuz sınırın üstüne geçince uyarı geliyor ; kullanmak faydalı olacaktır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

internet paketi limit aşınca 100kbit/saniye sınırlama özelliği hangisinde varsa ona geçin. Sanırım Türkcell de yok.

Ben de vodafon derim sonuçta.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Vodafone haber veriyor ya şüphe yok nişanlımın tarife aşımından faturası 362,00 lira olduğunda faturayı göndererek haber verdiler sağ olsunlar...

İtirazımızı ettik tüketici hakem heyetine verdik 19,00 lira geri ödeyip çok büyük lütufta bulundular.

Yaklaşık 5 senedir Turkcell kullanıyorum.Henüz 1 kuruş bile paket aşımından para ödemedim.Hep zamanında geldi uyarısı.Ayrıca şimdi faturam 35,00 lira olduğunda haber ver diye talimat verdim.limite ulaştığında hemen uyarısı geliyor.

aşmamışsınız demek ki. Abi bunların hepsi aynı. Ama vodafone de bu sisteme yeni geçti. Mesela süremin yüzde 80 ni bitince mesaj atıyor atıyor akıllııııı ollll diye. Ha birde abi nişanlılık ve evlilik arefesinde normaldir bu zaman aşımları vodafonenin suçu yok :D

657'ye tabiisin, turkcell'in sizin için çok uygun tarifeleri vardı diye biliyorum?

yok abi biz 657 ye tabi değiliz keşke olsak günlük 8 saat mesaimi bilirdim :) Abi konuşturcan şimdi beni haa :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Ha birde abi nişanlılık ve evlilik arefesinde normaldir bu zaman aşımları vodafonenin suçu yok :D

Evet çok haklı, evlilik arifesi tarifesi bulmalılar bu işe :p:crazy:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Evet çok haklı, evlilik arifesi tarifesi bulmalılar bu işe :p:crazy:

Nişanlımda sabah 5- akşam 5 3000 dakikası 9 lira

bende akşam 9-sabah 9 3000 dakikası 9 lira paketi alıyorduk. 18 liraya istediğimiz kadar konuşuyorduk. Ama gısganç avea 1 saat doldu mu görüşmeyi kesiyor. biz de tekrar arıyorduk.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

bende akşam 9-sabah 9 3000 dakikası 9 lira paketi alıyorduk. 18 liraya istediğimiz kadar konuşuyorduk. Ama gısganç avea 1 saat doldu mu görüşmeyi kesiyor. biz de tekrar arıyorduk.

Aslında kıskançlık değil , o :) Size yakın olan baz istasyonundaki kota ile alakalı. Örnek olarak 1000 kişi aynı anda konuşuyor , 1001. kişi konuşmaya başlayınca en çok konuşan hattan düşüyor .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aslında kıskançlık değil , o :) Size yakın olan baz istasyonundaki kota ile alakalı. Örnek olarak 1000 kişi aynı anda konuşuyor , 1001. kişi konuşmaya başlayınca en çok konuşan hattan düşüyor .

Ben bu durumu işi bebek telsizi gibi kullanmaya bile gidenler olduğu için tedbir olarak aldılar diye biliyorum ama şehir efsanesi de olabilir.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

Aynen! :)

Genelde 1:00:00- 1:01:00 süre kullanımı arası kesilir ve bu arada dakika üzerinden kontör atan bir tarifeyse o aradaki kontör atımınıda cebe indiriverir ;)

telsimden hatırlıyorum dakikalı tarifeler vardı 10 dakikada 1 atıyordu ve tam 1 saat 10 saniye 1 saat 15 saniyede kesiliyordu. gitti 10 dakika :D

bebek telsizi nedirki Tahir bey ben konferansla bağlıyordum birden fazla arkadaşı birbirine bırakıyordum telefonu onlar konuşuyordu o dönem maksat diğer operatörlerdeki arkadaşlara hizmet ;) sonra çaktılar vaziyeti konferans yapamıyorduk :D

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Recep Mura

Arkadaşlar konu uzun süredir âtıl kalmış ama bende şu sıralar araştırıyorum normalde kamu avea kullanıyorum ama pek memnun değilim bana ortalama 250-500 dk konuşma 150-200 sms illede olması gerekmez ama en fazla 1 gb interner olabilir ortlama 15-20 TL lik bir tarife var mı? Bimcell'i gördüm ama o da avea altyapısı kullanıyor birde güvenemiyorum hilesi hurdası olur mu diye broşürlerine bakınca nama fazlasıyla yeter gibi geliyor ama şikayet sitesinde bayağı şikayetler gördüm acaba hiç kullanan bilen var mı nasıl denemekte fayda var mı?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

En ucuz 1GB internet Avea'da. Kalitesini bilmem ama kullananlar memnun değil.

Turkcell'e geçtim, internet neymiş anladım. Uçak resmen. Ama sadece 1 GB internet 19,90 TL. Kamu paketimde 14,90TL ödüyordum, yeni zam geldi.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

1996 da telsim aldım, 2007 de kapattırdım, 2002 den beride avea kullanıyorum tabi ozamanlar aycell di, şimdiye kadar sorun yaşamadım, şimdi 1000 dk. her yöne, 1000 dk. sabit hatlara ayda 19,90 Tl. ödüyorum. :)

Yorum bağlantısı
Recep Mura

1996 da telsim aldım, 2007 de kapattırdım, 2002 den beride avea kullanıyorum tabi ozamanlar aycell di, şimdiye kadar sorun yaşamadım, şimdi 1000 dk. her yöne, 1000 dk. sabit hatlara ayda 19,90 Tl. ödüyorum. :)

Bu nasıl oluyor Lokman Bey, 1000 Dk. heryöne 19.90 TL ben avea kamu kullanmama rağmen her yöne 300 dk kamu ile ücretsiz ki kimse kalmadı neredeyse avantajı yok 30 TL ödüyorum....

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Önemli olan kullanım alışkanlığına göre tarife seçmek ...

:bravo:

internet paketi limit aşınca 100kbit/saniye sınırlama özelliği hangisinde varsa ona geçin. Sanırım Türkcell de yok.

Ben de vodafon derim sonuçta.

Avea'da hız limit aşımında hız sınırlaması olan paketler var.

Bence daha iyisi yok. Sizin için en doğrusunu bulmanız gerekiyor. Eğer büyük şehirlerdeyseniz ve eviniz ya da iş yerinizi kalın duvarlı bir yapı içinde değilse, çok fark etmez. Hatta en doğrusu uzun dönem taahhüt vermeden numara taşımayı alışkanlık haline getirip pazarlık yapmaktır. Tabi burada da çok net olmasa da bazı eşikler var. Aynı operatöre x. kez numaranızı taşıdığınızda bazı kampanyalar verilmeyebiliyor. Örneğin 6. kez gibi. :) Bu sırada sizin için en iyisini de belirlemiş olursunuz.

Artık müşteri memnuniyeti ve çeşitlilik hedefi ile seçim yapmak her sektörde zorlaştı. Ama kampanyaları takip edebilirseniz çok iyi fırsatlar var. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Bu nasıl oluyor Lokman Bey, 1000 Dk. heryöne 19.90 TL ben avea kamu kullanmama rağmen her yöne 300 dk kamu ile ücretsiz ki kimse kalmadı neredeyse avantajı yok 30 TL ödüyorum....

cepte bayram diye çıkardılar, 1 yıl taahhüt istediler bende verdim. ;) önceki emniyet hattıydı.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

cepte bayram diye çıkardılar, 1 yıl taahhüt istediler bende verdim. ;) önceki emniyet hattıydı.

Herkese açık bir kampanya mıydı? Ben 2005 yılından beri faal avea abonesiyim daha hiç avantajını görmedim hatta çaktırmadan faturalarda haksız ücret yansıtmaları vardı iade ettirdim kaç kere ama takip edersen....Ben denk gelemedim şöyle bir kampanyaya...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...