İçeriğe Yönlendir

Lastik Fiyatları (Gerçekleşen Alımlar)/ Sektörde Tek Bilgi Kaynağı

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Koray Demir

Bu fiyatların aşağısındaki rakamlar bana pek inandırıcı gelmiyor.Zaten bu rakamlar neredeyse bayi çıkış fiyatları.Bayilerin alacağı iskontolar bir miktar değişse de bahsettiğiniz kadar büyük farklar olmuyor.Çok ciddi bir yüzde bahsettiğiniz rakamlar.Zaten AKO nun çalışanları için uyguladığı özel bir satış stratejisi yok bizde bayilerle olan ikili ilişkilerimizle bu fiyatları alıyoruz.

Bazı konuların iş etiği gereği saklı tutulması gerekir :good1:

Çıkış fiyatlarını bilemem de bence lastikçileri bir dolaşın derim ben. İskitler de ilk girdiğimiz petlas satan bayi w651 veya starmaxx w850 için (aynı ürün galiba) 195 60 15 88 h için 130 lira 8 taksit fiyat verdi ve peşinde de yardımcı olacağını söyledi. 1 yıl yol yardımı sokme takma balans nitrogen Otel hizmeti de içinde. 1 Kasım a kadar olan iskonto içerir bilgi de tüm bayiilere mail olarak gönderilmiş.

nokian w 195/60/15 kış lastiği 170 tl+9taksit

Nokian da indirim varmış doğrudur
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ankara'da Petlas almak isteyenler olursa bana ulaşırlarsa bu fiyatlar üzerinden almalarında yardımcı olabilirim.

195/65R15 W651  115 tl

195/60R15 W651  130 tl

205/55R16 W651  160tl

ana bayi rakamları bunlar. piyasada bu rakama taksit yapan yok. nakitte anca iniyorlar bu rakama bence alacak olan değerlendirsin. üreticiden tüketiciye :)

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

ana bayi rakamları bunlar. piyasada bu rakama taksit yapan yok. nakitte anca iniyorlar bu rakama bence alacak olan değerlendirsin. üreticiden tüketiciye :)

Piyasayı dolaşın biraz hersey kagit üzerindeki gibi değil İskitler de birçok bayi bu fiyata en az 8 taksit peşinde de bu fiyatlar üzerinden indirim yapıyor. Lastik başına 5 lira kâr ile petlas satan yer gördüm. tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Güney

Son zamanlarda 205/55/16 ölçülerinde Goodyear Ug8 veya Ug9 alan var mı acaba? Uygun fiyattan arıyorum ama karar veremedim 220 ile 240 arası genelde fiyatları.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Bugün  arkadaşıma  cooper aldık 205 55 16 tane fiyatı 160 tl...mentor diye bi lastik var 150 tl...lassa 220 tl...arabamın altındaki ve çok çok mennun olduğum pirelli snow control 3    250 tl...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Piyasayı dolaşın biraz hersey kagit üzerindeki gibi değil İskitler de birçok bayi bu fiyata en az 8 taksit peşinde de bu fiyatlar üzerinden indirim yapıyor. Lastik başına 5 lira kâr ile petlas satan yer gördüm.

:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Piyasayı dolaşın biraz hersey kagit üzerindeki gibi değil İskitler de birçok bayi bu fiyata en az 8 taksit peşinde de bu fiyatlar üzerinden indirim yapıyor. Lastik başına 5 lira kâr ile petlas satan yer gördüm.

Bahsettiğiniz yer neresi merak ettim gerçekten

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bahsettiğiniz yer neresi merak ettim gerçekten

Dediğim gibi lastikçileri dolaşın biraz telefonla fiyat almakla olmuyor bu işler. İskitler de bir tur atın malum yeri bulmanız zor olmaz çıkış fiyatlarını biliyormussunuz zaten. Ayrıca çok yemin edenlere de kanmayın. [emoji6]
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Petlas Snowmaster 205/55/16 bizim burada 140 Tl civari. Turkiye'de uretilen bir lastigin kendi ulkesinde daha pahali olmasi biraz garip. Belki burada piyasadan pay alabilmek icin fiyatlari daha dusuktur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Petlas Snowmaster 205/55/16 bizim burada 140 Tl civari. Turkiye'de uretilen bir lastigin kendi ulkesinde daha pahali olmasi biraz garip. Belki burada piyasadan pay alabilmek icin fiyatlari daha dusuktur...

Oldukça manidar ve üzücü bir bilgi...
Yorum bağlantısı
Misafir

Dediğim gibi lastikçileri dolaşın biraz telefonla fiyat almakla olmuyor bu işler. İskitler de bir tur atın malum yeri bulmanız zor olmaz çıkış fiyatlarını biliyormussunuz zaten. Ayrıca çok yemin edenlere de kanmayın. [emoji6]

Benim aldığım bilginin telefon bilgisi yada yeminli verilmiş fiyatlar olduğunu nereden biliyorsunuz?
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Benim aldığım bilginin telefon bilgisi yada yeminli verilmiş fiyatlar olduğunu nereden biliyorsunuz?

Bilemem sadece tahmin. Sahi nerden aldınız?
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Stok fazlası, yeni ürün için eldekini çıkartma, belli bir süre bekleyen ürünleri kar etmeden hatta çok az zararına satma durumlarında oldukça iyi fiyata urun alabilirsiniz. Bu sadece lastikte değil diğer tüm ürünlerde geçerlidir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bilemem sadece tahmin. Sahi nerden aldınız?

Bir çok yerle görüştüm bir yer değil.Sadece İskitlerlede sınırlı kalmadım.

Tahminlerinizde yanılmışsınız demekki.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bir çok yerle görüştüm bir yer değil.Sadece İskitlerlede sınırlı kalmadım.

Tahminlerinizde yanılmışsınız demekki.

Olabilir demekki.

Stok fazlası, yeni ürün için eldekini çıkartma, belli bir süre bekleyen ürünleri kar etmeden hatta çok az zararına satma durumlarında oldukça iyi fiyata urun alabilirsiniz. Bu sadece lastikte değil diğer tüm ürünlerde geçerlidir.

Zararına lastik satan yer var mı?
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Olabilir demekki.

Zararına lastik satan yer var mı?

Neden olmasın? Deposuna yeni mal girecek, belli anlaşmaları olan ve bu anlaşma sayesinde daha iyi kazanç elde edecek her hangi bir tacir pekala bu zararı göze alır... Marka değişikliği yapan, model çeşitlendirmek isteyen, kisa sureli veya nakitte çok uygun toptan mal yakalayan bir esnaf "kaz gelecek yerden tavuğu esirgemez"... Konu lastik olduğu için bunu da bu şekilde yorumlayabilirsiniz, evet zararına lastik satan yer olabilir... Ama şurası var diyemem.

Bir sorum olacak Samsung, arcelik, vestel vs. bayiinden daha ucuza satan bir çok mağaza var nette onlar daha garip değil mi sizce? Lastikte niye bu kadar olanaksız geldi damping yapılması?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Neden olmasın? Deposuna yeni mal girecek, belli anlaşmaları olan ve bu anlaşma sayesinde daha iyi kazanç elde edecek her hangi bir tacir pekala bu zararı göze alır... Marka değişikliği yapan, model çeşitlendirmek isteyen, kisa sureli veya nakitte çok uygun toptan mal yakalayan bir esnaf "kaz gelecek yerden tavuğu esirgemez"... Konu lastik olduğu için bunu da bu şekilde yorumlayabilirsiniz, evet zararına lastik satan yer olabilir... Ama şurası var diyemem.

Bir sorum olacak Samsung, arcelik, vestel vs. bayiinden daha ucuza satan bir çok mağaza var nette onlar daha garip değil mi sizce? Lastikte niye bu kadar olanaksız geldi damping yapılması?

Işte risk budur... [emoji6] tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Işte risk budur... [emoji6]

Risk değil ticarettir. 1000 tl'lik, ama paraya dönüşmeyen ve zaman içinde müşterinin cazibesinden uzaklasan mal 1000 TL zarar demektir. Bunu malı kisa sürede nakte çevirip (örneğin 900 tl) bu 900 tlyi 1100 hatta 1200 TL yapabilirsiniz. Şimdi bu risk midir strateji mi? Konu içeriğinden sapmadan burada bitiriyorum, saygılar...
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

continental 195/60/15T contiwintercontact kış lastiği 175 tl,istanbulda en uygun bu fiyata bulabildim...kliksa.com da 180tl 

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş
(düzenlendi)

Continental conti premium contact 5 aldım.195 50 15 ebadında tanesini 169 dan hepsiburadadan aldım,üretim yılı 2014 20.hafta.

tarihinde Yusuf TAŞ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

N11 de 4 lastik alana anında 50 lira indirim var. 4 gün önce aldım bende 4 lastik kaçtı fırsat.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Ankara'da Petlas almak isteyenler olursa bana ulaşırlarsa bu fiyatlar üzerinden almalarında yardımcı olabilirim.

195/65R15 W651 115 tl

195/60R15 W651 130 tl

205/55R16 W651 160tl

Adres ya da irtibat var mı acaba?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Adres ya da irtibat var mı acaba?

Fiyatlar güzelmiş.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Bugün bir arkadaşımızın Linea aracı için 195 60 15 88 h ebatında petlas snowmaster w651 model kışlık lastik alındı. Üretim tarihi 2014 37. Hafta. Fiyat saklama dahil 125×4 olmak üzere 500 lira ve 9 taksit.

satın alma ve montaj aşamasında çekilen fotolar

ef06ca15af275f6986d59d8f672cde79.jpg

7ddffa0c68c4398bfd0d17e7738e372b.jpg

a0646eaa4c89983c8afd438409d12965.jpg

392b74eedbc94dd0c5bc4bc5222b9754.jpg

4a915480dfe62fb0a34b99c2963abf15.jpg

5ecc6712a9b0439a46df70ef7db94cb9.jpg

4d5440784382f64556109faf3f631ef7.jpg

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sizin jantlarida tekmeleye tekmeleyemi çıkardılar? Benim öyle çıkardılar garip geldi bana.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...