İçeriğe Yönlendir

Msn Messenger Emekliye Ayrılıyor...

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı
...Bu birleşme kapsamında ilerleyen aylarda Messenger’ı Türkiye’de emekliye ayırıyor olacağız. Dolayısıyla artık tüm Messenger kullanıcılarını, Skype’ın son sürümünü indirmeye davet ediyoruz. Skype’ın yepyeni özellikleri sayesinde hem daha zengin bir iletişim deneyimi yaşayacak, hem de sevdiklerinize eskisinden çok daha fazla cihaz ve platformdan bağlanabiliyor olacaksınız. Üstelik Outlook.com kullanıcıları da, Messenger’da olduğundan çok daha gelişmiş bir entegrasyon ile Skype’ı kullanabiliyor olacaklar.

Messenger’ın ürün yöneticisi olarak bu yazıyı yazarken duygulanmadım desem yalan olur, dolayısıyla çoğumuzun ilk göz ağrısı, emektar Messenger’a hepimiz adına buradan bir kez daha teşekkür etmek boynumun borcu ?

Hepinize yeni Skype ile bol iletişimli, bol paylaşımlı günler dilerim.

Leylim Erenel

Windows Ürün Müdürü, Microsoft Türkiye

http://blog.microsof...-ayriliyor.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Bence güzel oldu zaten uzun zamandan beri messenger kullanmıyordum. Skype iyidir.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Zaten yurtdışı bağlantılı çoğu şirket sipariş alış/verişlerini uzun zamandır skype üzerinden gerçekleştiriyordu.Gündelik kullanıcılarda artık skype'ye kayacak.

Yerinde bir karar olmuş.Sesli konuşabilme en güzel özelliği, ancak çok bilgim yok ve aktif kullanmıyorum bu özellik ücretsiz mi bilmiyorum.

Bağlantılar hazır bize sadece msn i kaldırıp skype'yi kurmak kalıyor.,hayırlı olsun hepimize :)

Yorum bağlantısı
Kasım Atlı

Bir dönemin aşıkların bir biri ile mesajlaştıkları, görüntülü olarak görüştükleri dönemin emektarı artık sadece anılarımızda olacak desenize... :(

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)

Bu durum bizim baskı merkezlerinin ve fotoğrafçıların hapı yuttuğunun resmidir. 4 baskı merkezi var ve günlük 3000 civarı fotoğrafçıdan en az 100 gb veri akışı var msn üzerinden.

Abi FTP kullanmak zor veya maliyetli birşey mi ? Biz grafik veya baskı merkezleri ile FTP üzerinden paslaşıyoruz.

Gerçi 100gb alanları var mı bilmiyorum..

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Tam 1 senedir msn kullanmıyordum.Geçen 2 sefer açmaya kalktım.Hata verdi.Skype kurup profil oluşturdum.Msn'den kat kat iyi bir program.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ftp olur olmasına ama hem yer problemi hem de bizim fotoğrafçıların öğrenme yetisi işin içine girince, ürkmemek elde değil. 4 merkezin dördünde de msn otomatik dosya kabul ediyor, kimse durmuyor başında. Ama buna rağmen adam işi göndermezden evvel önce titreşim gönderiyor, sonra aktarım bitince de geldi mi diye soruyor. Bazısı cevap gelmezse, telefon dahi açıyor. Böyle bir güruhla karşı karşıyayız yani. :D

O zaman hakkat geçmiş olsun abi :biggrin:

NOT: İndirip kurunca live messenger kayboluyor ona göre :D Sonra bana sövmeyin :p

:D :D notu eklediğin iyi olmuş :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

messenger derken. :unsure2: bütün e-posta hizmetlerimi ..... @hotmail.com üzerinden yapıyordum. bu durumda hotmail uzantılı adresilerimiz etkilenecek mi bundan?

Hayır abi. E-posta hesabın devam ediyor. Anlık mesajlaşma (msn messenger) hizmetini kapatıp, skype isimli program üzerinden mesajlaşma yapılacak.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tek sebep, messenger'da kaybettikleri kanı, varolan skype müşterisi ile kazanmak. Tabi skype'ın kredili telefon sisteminden para kazanacaklarını da düşününce...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

msn i ben de kullanmıyorum.ama kısa yoldan epostam var mı diye bakmak için hergün açıyorum.arada 1 veya 2 arkadaşım varsa msn açmış olan,"bunu kullanan dinozor kaldı mı hala "diyip kaçıyorum :)

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

messenger derken. :unsure2: bütün e-posta hizmetlerimi ..... @hotmail.com üzerinden yapıyordum. bu durumda hotmail uzantılı adresilerimiz etkilenecek mi bundan?

outlook olacak diye duymuştum bende.hotmail.com uzantıları outlook olacaktı en son ne oldu bilmiyorum.o yüzden almıştım adıma bir hesap

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

5 yıldır msn kullanmıyordum zaten, demek 2 yıldır kullandığım skype ıda bırakacağım :tongue:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi FTP kullanmak zor veya maliyetli birşey mi ? Biz grafik veya baskı merkezleri ile FTP üzerinden paslaşıyoruz.

Gerçi 100gb alanları var mı bilmiyorum..

Emin 100 gb veri aktarımı bir server için ciddi maliyet demek.Dışardan bu hizmeti almak için aylık 7 gb veri aktarımına 100 tl den aşağıya istemiyorlar. Bu işlem günlük 100 gb diyor. Ancak firmalar kendi bilgisayarlarını web server yaparlarsa o zaman bu iş olabilir.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tahir az değilsin sen varya :D :D

Bizim gençliğimiz bu efsanelerle geçti abi :D:p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...