İçeriğe Yönlendir

Hoparlör Değişimi Garanti Kapsamında mıdır?

Tansu Arkın

Recommended Posts

Tansu Arkın

2012 fiseta Aracımın sag ön haparlörinden bas vurduğunda çok boğuk bir sesle beraberler cızırtı sesi geliyor.bas ayarını sıfır konumuna getirdiğim halde bile biraz cızırtı yapıyor. Hoparlörün patlamış olduğunu düşünüyorum, cumartesi servise götüreceğim ve muhtemelen değişim yapılacak. acaba bu değişim garanti kapsamındamı yapılacak yoksa ücret ödeyecekmiyim.

Aracımı alalı bugun tam 1 yıl, garanti süresini 2 yıl olarak biliyorum acaba bu tarz değişimlerde garanti kapsamındamıdır??

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Garanti kapsamında değişecek ( Ses sistemine müdehale edilmedi ise ) extra cihaz vs takılmadı ise :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Arkın

ekstra bir cihaz takılmadı tamamen orjinal.cevaplar için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynı durum benim kangoo da başıma geldi. Sol ön kapı Hoparlörü kısık seste sürtme yapıyordu. Garantiden değişim için kapı panzinotu söküldüğünde hoparlörün gevşek olduğu tespit edildi ve düzeltildi.

Yanlız servis insiyatifinde bir durum olabilir, kıllık yapıp yüksek volüm ve yüksek bass ta ses açılırsa distorsiyon hoparlöre zarar verebilir. Kullanım hatası yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aynı durum benim kangoo da başıma geldi. Sol ön kapı Hoparlörü kısık seste sürtme yapıyordu. Garantiden değişim için kapı panzinotu söküldüğünde hoparlörün gevşek olduğu tespit edildi ve düzeltildi.

Yanlız servis insiyatifinde bir durum olabilir, kıllık yapıp yüksek volüm ve yüksek bass ta ses açılırsa distorsiyon hoparlöre zarar verebilir. Kullanım hatası yani.

Maksimum koşullara göre test edilmiyor mu?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Bizim jetta da ki ön sol hoperlör patladı garantiden değişim yaptılar :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Maksimum koşullara göre test edilmiyor mu?

Zannetmem. Kulağın dayanacağı sese göre test ediliyordur.

Yorum bağlantısı

Onu diyen servisin,alnını karışlarım.

Ses sistemiyle ilgili Ekstra bişi yapılmadıysa,garantiden değiştirmek zorundandır :)

Yorum bağlantısı

Niye, biz yalan mı atıyoruz,değiştiriyoruz deyince?

En az 60 plaka verebilirim,bunun için.

Yoksa bu değiştirmiyoruz demek,sadece ford'amı özel?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ford da değiştirir garantiden, ses sistemine tornavide değmemişse, değenleri anlar değişmezdik :seytan: servis te anlar bazen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

abi ben onumu demek istedim ?

ben gittim herif değiştirmedi ender elektroniğe gönderdi bende tanesi 50 liradan sol kapınınkini aldım

Garantisi devam eden araca,sonradan müdahele edilmemişse,Sebep olarak ne gösterdi Merak ediyorum?

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

ön kapı hoparlörlerimde cızırtı vardı yalıtım attılar düzeldi... arkalar cızırdamaya başladı patlamış dediler 1 ay önce garantiden değiştiler...

tecrübe ile sabittir değiştiriyorlar :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teyp orjinalse, son sesi açar 365 gün dinlerim, yanan aksamı da değiştirtirim sıkıntısız hiçbir sebep ileri süremezler :dance3:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Efe
(düzenlendi)

Şöyle diyeyim fiestada dilediğiniz zaman hoparlörleri değiştirin. Yapacağınız işlem basit. Kapı içlerine hoparlör mıknatısları üzerine su deyiyor. Ben aracıma farklı tesisat takarken farkettim hoparlörlerin mıknatısları ıslaktı. Bu konuda diretin değiştirecekler. Ben sadece su almayı kesin diye hata bildiriminde bulundum normal deyip geçiştirdiler. Ama kronik bir sorundur Hoparlör yanana kadar devam eder. Yeni hoparlöre para verip takarsınız o da 1 sene bilemedin 2 giider yanar. Derken garanti biter sorun unutulur. Ancak tüm fiestalarda bu tasarım hatalıdır.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/236737-2012-fiesta-kapi-iclerine-su-aliyor/page__p__1698634#entry1698634

yukardaki konuda detayı görebilirsiniz.

tarihinde Onur Efe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Arkın

dün servise gittim, hopörlede bi sıkıntı olmadığını cızırtının kapıdaki plastiklerten ve döşemesinden geldiğine ve buna bir müdehale yapamayacaklarını söylediler.

bu konuda ne yapabilirim arkadaşlar? ford merkeze sorunum giderilmedi diye şikayet maili mi atsam yada kapıya farklı bi uygulama yaparak çözüm yolunamı gideyim arkadaşlar fikirleriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

dün servise gittim, hopörlede bi sıkıntı olmadığını cızırtının kapıdaki plastiklerten ve döşemesinden geldiğine ve buna bir müdehale yapamayacaklarını söylediler.

bu konuda ne yapabilirim arkadaşlar? ford merkeze sorunum giderilmedi diye şikayet maili mi atsam yada kapıya farklı bi uygulama yaparak çözüm yolunamı gideyim arkadaşlar fikirleriniz nelerdir?

:bambam:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kapıyı açıp bakmışlar mı?

Başka servise de gidin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Cızırtının nereden geldiğinin önemi yokki. Normal olan ses olmaması ve bunu sağlamak zorundalar..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Arkın

Kapıyı açıp bakmışlar mı?

Başka servise de gidin derim.

aracı ilk bakıma bıraktım ve durumu anlattım aracın başında değildim ama kapının acılıp bakılmadığından eminim.

Yorum bağlantısı
Tansu Arkın

ford.com.tr de ki iletişim sayfasından şikayet bildirimi yaptım, bakalım nolucak bekleyip görücez...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kasap

Bence garanti kapsamında değişim olması gerekir aracı satarken ford müşteri memnuniyeti yüksek kalitede onarım ford yetkili servislerinde bakım, 3 yıl garanti diye satıyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aydın

bildiğim kadarıyla hoparlör garanti kapsamına girer girmeside gerekir zaten aracın ses sistemleri ile bi değişim yapılmadıysa eğer (teyp.amfi.bass) takılmamıssa garanti kapsamındadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...