İçeriğe Yönlendir

Kombi-Isınma-Doğalgaz

Mustafa Çayır

Kombi markası  

113 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mert Yeldan

Yani geçmiş olsun mu diyelim? Kırdın mı kombiyi? 

Yo kırmadım ama o gün aklıma geldi ondan sorayım dedim :p

Tartışasım geldi abi senle, kombinin kralını buderus ve vailant yapar. Gerisi şahin doğan :)

Viessmann varken Vailant'ı listeye sokmam.

Yorum bağlantısı

Tartışasım geldi abi senle, kombinin kralını buderus ve vailant yapar. Gerisi şahin doğan :)

Bir kombiyi aralıksız...hatasız...servise gereksinim duymadan 15 yıl kullanırsan sende alarko dersin....

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

HE alarko tırt gibi geldi bana biraz ya.Baca fanı uğultulu çalışıyor.Onun dışında ateşleme ve devirdaim den çıt çıkmıyor.

Yorum bağlantısı

HE alarko tırt gibi geldi bana biraz ya.Baca fanı uğultulu çalışıyor.Onun dışında ateşleme ve devirdaim den çıt çıkmıyor.

Annemlerdeki kombiyi 1993 yılında takmışlardı alarko...hiç bozulmadan 2008 yılına kadar gitti...bende bu referanstan dolayı kendi evim serena modelini aldım (dijital olmayanından ama ) oda 2006 yılından beri çalışıyor tık demedi....birazda şans sanırım bu.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kombinin sıkıntı çıkardığı yok ama ne biliyim belki ön yargılı yaklaşıyorum.

Yorum bağlantısı

Kombinin sıkıntı çıkardığı yok ama ne biliyim belki ön yargılı yaklaşıyorum.

Karşı komşumuzda baymak var...her voltaj düştüğünde arızaya geçiyor,ve adamlar mecburen servis çağırıyor...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Karşı komşumuzda baymak var...her voltaj düştüğünde arızaya geçiyor,ve adamlar mecburen servis çağırıyor...

K.kılavuzuna göre o tip arızalar için servis çağırma ihtiyacı yok.Ekranda hata kodları beliriyor, verdiği hataya göre reset düğmesi ile müdahale ve eski haline getirme şansımız var bu kombide.

Yorum bağlantısı

K.kılavuzuna göre o tip arızalar için servis çağırma ihtiyacı yok.Ekranda hata kodları beliriyor, verdiği hataya göre reset düğmesi ile müdahale ve eski haline getirme şansımız var bu kombide.

İlave olarak en kazıkçı servisinde vailant olduğunu söyledi komşum...adamlar euro üzerinden parça fiyatı veriyorlarmış...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bizim kirada ki eve Eca kombi aldık.Termostatlı vana takıldı ve evin bütün petekleri yenilendi.Kiracı çok memnun çok ucuza fazlası ile ısındığını söylüyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Halk arasında doğru bilinen yanlışlardan 1 tanesi. Bakım ihtiyacı duymayan bir kombi yoktur. Kombininde arabadan bir farklılığı yok. Mesela viessman 2 yılda bir bakım yapar. Eskiden vailant her sene yapardı oda 2 yıla çekti. Tamam alarko 15 yıl gider bakımsız ancak bakımla 30 yıl kullanabilirsiniz. Kombilerde bakılmak sevilmek ister...   :)

İnşallah kombi servisleri de otomobil servisleri gibi değildir :D :D 

Yorum bağlantısı

Halk arasında doğru bilinen yanlışlardan 1 tanesi. Bakım ihtiyacı duymayan bir kombi yoktur. Kombininde arabadan bir farklılığı yok. Mesela viessman 2 yılda bir bakım yapar. Eskiden vailant her sene yapardı oda 2 yıla çekti. Tamam alarko 15 yıl gider bakımsız ancak bakımla 30 yıl kullanabilirsiniz. Kombilerde bakılmak sevilmek ister...   :)

Çağırdığın servisin gözle kontrol etmesi ve hiç ellemeyelim gayet güzel çalışıyor demesi ve ücret talebinde bulunmaması gibi gibi şeylerde dahil bu sevginin içine...adam istese para almazmı alır....hatta uyarıyor... bizi her sene çağırmanıza gerek yok diyor mert.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çağırdığın servisin gözle kontrol etmesi ve hiç ellemeyelim gayet güzel çalışıyor demesi ve ücret talebinde bulunmaması gibi gibi şeylerde dahil bu sevginin içine...adam istese para almazmı alır....hatta uyarıyor... bizi her sene çağırmanıza gerek yok diyor mert.

O pek markayla değil de servis veren personelin, şirketin karakteri ile alakalı abi. 

Yorum bağlantısı

O pek markayla değil de servis veren personelin, şirketin karakteri ile alakalı abi. 

Bak bu doğru olabilir...

Otomobiil motorunda olduğu gibi kombininde bir yanma odası var ve kurum bağlıyor orasıda. O bölgenin muhakkak temizlenmesi lazım. Kombilerde çok hassas olmasa da ihtiyaç duyuyor bakıma. 

Servisçi,ateşi ne zaman sararmaya başladı o zaman çağır beni demişti...ara ara bakıyorum hep masmavi yanıyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bak bu doğru olabilir...

Servisçi,ateşi ne zaman sararmaya başladı o zaman çağır beni demişti...ara ara bakıyorum hep masmavi yanıyor.

Ateşi nerede görüyorsun abi ya :D Benim ki komple kapalı.

Yorum bağlantısı

Ateşi nerede görüyorsun abi ya :D Benim ki komple kapalı.

Aynen benimkide. Yoksa Hakan abiye kombi diye şohben mi satmışlar :)  :exc1:  :dribble:

La ne adamsınız...esas size saç kurutma makinası satmışlar...ateşi gözükmeyen kombiye,kombi demem ben  :D  :D

İşte bizim aslan... :biggrin:

ptrtv.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aynen benimkide. Yoksa Hakan abiye kombi diye şohben mi satmışlar :)  :exc1:  :dribble:

Mert şohben de değilmiş :D Boyler satmışlar kombi diye :D :D 

Yorum bağlantısı

Mert şohben de değilmiş :D Boyler satmışlar kombi diye :D :D 

Kıskanmayınız lütfen  :biggrin: Ateşi yeter beee  :D

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz
(düzenlendi)

İstanbul'da 3 farklı evde yaşadım. 3 farklı kombi kullandım.

İzmir'de de 2 farklı evde 2 farklı tesisat yaptırdık.

ilk evimde bosch kombi vardı birkaç senelik. çatı katı idi, oda termostatı vardı. Güzel ısındı, az yaktık. sorun yaşamadık.

ikinci evimde ferroli vardı, çatı katıydı, bir odanın üzerinde çatı yoktu ve evin şekli itibari ile kombiye yaklaşık 12-13 metre olan bu oda hiçbir şekilde ısınmadı :D tabii kombiye bağlayamam bu durumu. ancak bir iki banyo suyunu ısıtmama ve peteklerin geç ısınması sorunu yaşadık, servis araya sıkışan 50TL ile çözdü işi :)

1 yıldır oturduğum kendi evime ECA conform plus taktırdım. yine en üst kat. evin ısınmasını istediğimde ısınıyor:) sorun yaşamadım ilk sene. sonrası belli olmaz tabii.

İzmirde demirdokum var ara kat iki evde de. kendi evimizde nitron, diğer evde de atron sanırım bir alt modeli. Döşeme ve montajda bir iki aksaklık oldu, onun dışında pek sorun yaşamadık yine.

Kombi olayı birkaç yıl sonra açacağı sorunlar ile ölçülüyor sanırım. Tasarruf açısından da olduğu yerin yalıtımı önemli. Balkonda ise cam balkon veya başka bir çözüm öneriyorlar. evin içinde olması yakıt tasarrufu açısından önemliymiş.

İstanbul'da servis ağı geniş ancak Anadolu'da servis ağına bakmak daha önemli bence. Mesela Baymak İzmir'de yaygın değilmiş. 

Güle güle ısının :D

tarihinde Oğuz Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ben bile daha güzel tasarım yaparım. O ne biçim mavi renk :) Zıçtın mavisi diye tanımlıyor öğrenciler onu. Tam böyle hava hafifden aydınlanırken ki mavinin aynısı :)

Bu kombide amaç,sağlamlık ve uzun ömürlülükmüş mert...yoksa jan janlı birşey istesem dijital kombi ve ateşi olmayan kombi alırdım sizin gibi ...  :D

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Engin Karadayan

Ekim 22-kasım 22 doğal gaz faturası 300 TL.Oda termostatı 23 derece de sabit. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

çok gelmiş. kombi kaç derecede yanmakta? evin boyutları nedir?

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
(düzenlendi)

çok gelmiş. kombi kaç derecede yanmakta? evin boyutları nedir?

140 m2 ev.8.5 m petek bulunmakta.Oda termostatı 23 dereceye sabit ve kombinin ısısı 57 derecede.Geçen seneye nazaran 60TL artmış gibi görünüyor.Gerçi 0,5 derece fazla ayarlamıştım oda sıcaklığını bu sene.

tarihinde Engin Karadayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

1 derece ev ısısını değiştirmek, gaz tüketiminde %10 luk bir artışa sebep olur. tabi gaz fiyatları da arttı. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

23 ekim-22 kasım faturası 198 tl. Petek yaklaşık 11 m. Kombi ısısı 19.30 dan 00.00 a kadar 50 derece, 00 .00-19.30 arası 36 ve 40 arası değiştiriyorum.

Ev 110 metrekare ve 50 derecede yakınca 24 derece oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...