İçeriğe Yönlendir

Kombi-Isınma-Doğalgaz

Mustafa Çayır

Kombi markası  

113 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ersen Tapan

200 m2 Sadece kullanılan odalar ve banyo yanıyor ( merkezi sistem sayaçlı ) 125 tl geldi :) 60 tl ortak kullanım 65 tl lik biz hacamışız..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
200 m2 Sadece kullanılan odalar ve banyo yanıyor ( merkezi sistem sayaçlı ) 125 tl geldi :) 60 tl ortak kullanım 65 tl lik biz hacamışız..

ben bu rakamları görünce şok oluyorum. nasıl bu kadar az yakmayı başarıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Özel bir çabam yok. Vanalar termostatik, ısı sürekli sabit. Bina yalıtımlı ; oda ısındıktan sonra zaten petek ılık oluyor devamlı.. Gece 01.00 de sönüyor sabah 07.00 de yanıyor..Yalıtım en büyük etken.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Köksal

bir sorunla ilgili soru sorucam :)

Kombim çalışıyor gibi vuuuluyor ama kombide alev yok...

bir de üzerinde PA isimli biyerde ışık yanıp sönüyor...pompa arızası mı diyo acaba..

not gazda sıkıntı yok ve elektrik kablosunda da yok sanırım...

alev yaratmıyo:(

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Reset lemeyi denediniz mi?

nasıl yapabilirim?

fişini çıkardım taktım ama daha farklı bir yolu mu vaR?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

21 gün oldu sayaç okunalı 79m3gaz kullanmışım. Hiç kapanmadı sürekli 3 petek ve 2 havlupan açık toplam 5 metre filan yapıyor. Evde 7 metre petek var. Mantolama yalıtımı yok, termostatik vana yok gece yatarken en düşük 30 dereceye getiriyorum akşam işten gelene kadar, gelince 45-60 arası çalıştırıyorum dış sıcaklığa bağlı olarak. İlk defa kombi kullanıyorum ve üst katım boş tüm odalar dış cepheye bakıyor. Mantolama olsa %30 daha da azalacak gibi. Ay sonunda 120TL gibi fatura gelecek böyle giderse.

bir sorunla ilgili soru sorucam :)

Kombim çalışıyor gibi vuuuluyor ama kombide alev yok...

bir de üzerinde PA isimli biyerde ışık yanıp sönüyor...pompa arızası mı diyo acaba..

not gazda sıkıntı yok ve elektrik kablosunda da yok sanırım...

alev yaratmıyo:(

Markası nedir?

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

kombi eski,alarko marka...sadece stop diye bi tuş var ama işe yaramıyor malesef o düğmee...

geçenlerde su geç ısıtıyordu...boruların içinde sıcak su açıldığında aşağı yukarı oynayan bi parça değiştirmişlerdi parçalanmış diye..şimdi de bu çıktı :(

kombi bu..

OjEv2UN.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

kapağı söktüm modelde

IDH 20 se/comfort metano cal yazıyor :)

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

bende demirdöküm alaska plus diye bi kombi var 2 sene kullanılıp kenara ayrılmıştı...bu eski çok masraf çıkaracak kıllandım...

kombi değişikliğinde ne gerekli...önce kombinin servisine kombiyi taktırıp sonra igdaşa adam gönderin demek mi?

igdaştan sonra kombi montajı yapan birim tekrar gelip gazı mı açacak?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Kiralık olarak oturduğum evde Demirdöküm Nova kombi var. Bu kombi için çok sıkıntılı demişlerdi, gerçekten öyleymiş. 6 ay önce ilk defa kullanıma açıldı ama garip davranışları yüzünden geçen ay servis çağırdım.. İmbisat tankına hava basıldı, sorun çözüldü. Şimdiyse sanırım devirdaim pompasında sıkıntı var. Traktör gibi ses çıkarıyor. Sıcak su açıldığı anda sesi kesiyor, kapandığı anda radyatörlere su pompalandığında yine ses başlıyor. Pompanın içini bilemiyorum ama sanki bir kanat varmış ve dönerken sürtüyormuş gibi garip bir ses diyebilirim. İş yoğunluğu nedeniyle mesai saatlerinde servis çağırıp eve gitme imkanım olmuyor. İlk tesisat esnasında sistemde kalıp pompaya gelip takılmış birşey böyle bir duruma neden olabilir mi ? Sistemdeki tüm suyu boşaltıp tekrar doldursam bir çözüm ihtimali var mıdır ? Yoksa direk servis mi çağırmalıyım ?

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Servis geldi fan arızalı dedi ve fiyatı orjinalde 480 lira...ayrıca her yerde bulunmazmış ve sipariş geçip 1 hafta sonra takabilirlermiş..

yerli olan fan 180 lira ama bilmem nereyi bi zaman sonra bozuyormuş, her seferinde en az 80 lira ek masraf olurmuş...

2 pahalı başka parçalardan da bahsettiler biri anakart sanırım...

abi sen bunu tamir ettirme yedek kombini tak diyip yol gösterdiler..

bi alarko kombicisini aradım igdaştan onaylıymışlar..

eski kombiyi söküp elimdeki alaska ultra kombiyi taktılar...tüm su tesisatı hatlarını kesip baştan yaptılar...kombi baca dirseği öteki bacadan uyumlu çıkmadı diğer kombinin borusundan kes biç yapıp bacayı yaptılar...

doğalgaz hattından gelen sipiral aktarma kablosunu yeni kablo ile değiştirdiler...

cama menfez yaptırmak lazımmış onu da camı söküp camcıya kestirip camı yerine geri taktım...

ayrıca servis igdaşa kombi değişim işleri için gelmeden önce başvuruda bulunup 1 günde gazımı kesmeden hizmeti geri sundular...

tamamını 300 liraya yaptılar....eski su hattım tersmiş onu da düzelttiler...

eski kombiyle ısınamıyormuşum onu anladım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Servis geldi fan arızalı dedi ve fiyatı orjinalde 480 lira...ayrıca her yerde bulunmazmış ve sipariş geçip 1 hafta sonra takabilirlermiş..

yerli olan fan 180 lira ama bilmem nereyi bi zaman sonra bozuyormuş, her seferinde en az 80 lira ek masraf olurmuş...

2 pahalı başka parçalardan da bahsettiler biri anakart sanırım...

abi sen bunu tamir ettirme yedek kombini tak diyip yol gösterdiler..

bi alarko kombicisini aradım igdaştan onaylıymışlar..

eski kombiyi söküp elimdeki alaska ultra kombiyi taktılar...tüm su tesisatı hatlarını kesip baştan yaptılar...kombi baca dirseği öteki bacadan uyumlu çıkmadı diğer kombinin borusundan kes biç yapıp bacayı yaptılar...

doğalgaz hattından gelen sipiral aktarma kablosunu yeni kablo ile değiştirdiler...

cama menfez yaptırmak lazımmış onu da camı söküp camcıya kestirip camı yerine geri taktım...

ayrıca servis igdaşa kombi değişim işleri için gelmeden önce başvuruda bulunup 1 günde gazımı kesmeden hizmeti geri sundular...

tamamını 300 liraya yaptılar....eski su hattım tersmiş onu da düzelttiler...

eski kombiyle ısınamıyormuşum onu anladım :)

Aman dikkat sık sık bu yüzden zehirlenmeler duyar olduk.Evde gaz veya duman dedektörü var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

konuyu ben açtım ancak uzun zamandır yazamıyordum. dükyan açılışım vardı. yoğunluktan pek ilgilenemedim. ancak Tahir abim sağolsun epey bilgilendirmiş. teşekkür ederim abi

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Aman dikkat sık sık bu yüzden zehirlenmeler duyar olduk.Evde gaz veya duman dedektörü var mı?

dedektör yok ama ustanın en sıkı uğraştığı kısım baca oldu..

igdaş bazı servislere tam yetki verip tüm sorumluluğu üstlerine yüklüyormuş...kısacası en ufak bir hatalarında sorgu sual yapmadan onları ipe çektiklerini söylediler....igdaştan benim adıma işlem yapabilme yetkilerine sahipler o derece yani :)

İlgin için de ayrıca teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mahmut Yıldız

Ev araştırması yapıyorum ve evin ısınması konusunda kararsızım. Bir ev buldum, brüt 180 metre kare. Isınma için kombi kullanmam gerekecek ancak bina dışında yalıtım yok ancak sandviç yalıtım (iki tuğla arası yalıtım) yapıldı denildi. Bu durumda bu evi ısıtmam zor olur mu? Ne kadar petek var bilmiyorum. Sadece dışta yalıtım olmayınca ısıtamam diye korkuyorum. Korkum yersiz mi?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

O bölge için eğer fiyatı uygunsa ve kışın ev ısınmazsa çok kaliteli ve işe yarar iç yalıtım ürünleri mevcut...Mutfak falan gayet güzel görünüyor, şansına alt kattaki ve üst kattaki de kombilerini yakarlarsa bence ısınır..

175 metrekare geleceğinden de ben emin değilim, dış duvarlardan ve balkonlar dahil hesaplanmıştır tahminim..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Evi alırken zaten limitleri zorlayarak alacağım, sebebi de kira vermemek istemem. İç yalıtım falanla da uğraşmak istemiyorum açıkcası.

Fiyatı çevreye göre uygun, sebebi belki de budur.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Isınmada pencere ve balkon kapılarının kasaları ile duvar arasındaki boşluklar çok önemli, ahşap doğramalarda ki fotolara göre sanki ahşap doğrama, sorun olabiliyor...Ayrıca evin cephesi de kuzey-batı, kış güneşini neredeyse hiç görmeyecek...:(

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Doğramalar ahşap ve kuzey batı olmasına rağmen bir de 2. kat. yani yandaki binalar nedeniyle güneşi almayacak. Dış cephede yalıtım olsaydı belki ısınırdım ama ben bu işi tekrar düşüneyim.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

bina dışına yalıtım işi bitti bitiyor...

şu oda termostatından nerden alabilirim tavsiye verebilir misiniz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...