İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabamız (2009 Ford Galaxy Ghia Lp)

Hasan Aksüt

Recommended Posts

Berkay Özdemir

Abi konuyu nasıl kaçırmışım ben , Maşallah gemiye kazasız belasız  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

Bugün balans yaptırmak için gittiğimde, arka sol lastiğin sibop boynu kırıldı. :) Zorlama olmadan lastiğe hava basarken, çürüme sebebi ile bir anda oldu. Sorun lastik basınç sensörlü olması nedeniyle pahalı olması. :( Bu sefer Çin'den getirteceğim. Hatta muadilini bulmayı hedefliyorum...

tarihinde Hasan Aksüt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bugün balans yaptırmak için gittiğimde, arka sol lastiğin sibop boynu kırıldı. :) Zorlama olmadan lastiğe hava basarken, çürüme sebebi ile bir anda oldu. Sorun lastik basınç sensörlü olması nedeniyle pahalı olması. :( Bu sefer Çin'den getirteceğim. Hatta muadilini bulmayı hedefliyorum...

Abi geçmiş olsun.
Yorum bağlantısı
Alirıza Yaman

Allah tekerine taş deydirmesin :) yeni uçağın hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Aksüt

İngiltere'den 200$'a 3 adet siparişim elime ulaştı. (Türkiye'de fiyatı 270 TL.) Bu sabah taktırdım. :) Neden 3 adet aldığımı aşağıda açıkladım. Bilginize.

Araştırmalarımda öğrendim ki; Ford 2007 yılında Amerika'da zorunlu olması nedeniyle Lastik Basınç Kontrol sistemini geliştirmiş ve ilk 3 yıl korozyon nedeniyle şikayetler almış. 2009 yılında Avrupa'da araçların gerekli değişimlerini de gerçekleştirmiş. 2009 yılında üretilen aracım için takılanlar son sorunlu lastik basınç sensörleri. :( Sadece korozyon sorununu çözmek için sibop boyunlarını düşük maliyetlerle değiştirmek mümkün. Ama çok geçici ve masraflı bir çözüm olur çünkü pil ömürleri nedeniyle max. 5-7 yıl kullanılabilen ürünler. İlki zaten pilini bitirdiği için değişmişti.

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Abi maaşallahhh çok güzel bir araç allah kaza bela vermesin gerçekten çocuklu aileler için harika bir araba gerçekten çok güzel gözüküyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necati Dur

Allah kaza bela vermesin. Arabada olmayan tek şey kocaman bir nazar boncuğu sanırım :nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Sadece pil değişimi olmuyor mu bu üründe. :nazar:

Aslında birini parçaladım ve pil bilgilerini aldım. Pil özel bir punto işlemi ile ayaklara sahip. Lehim yeterince sağlam olmuyormuş. Punto işlemi de pili yakan bir işlem. Çin'den örneğini buldum ancak minimum sipariş sayısı 500 'dü. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

Akümüz bitti.  :fiuw:  Değiştirmişken uzun zamandır bekleyen led'leri de taktık. Sinyal ve frenler hariç her yer led oldu. Arka parklarda kırmızı ledler gerçekten fark yaratıyor. Gerçi arabayı kitledikten sonra bir süre daha ölü modda yanıyorlar ama sorun değil. Sinyaller için direnç eklemek işe yaramadı.  :shok:  Frenler içinde sadece tepe lambasını denedik hata verdi. :nea:  Bu iki konuda yönlendirmeye ihtiyacım var. Desteğinizi rica ediyorum.f0zp.jpg

ozlz.jpg

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sinyaller için elektronik röle almanız gerekiyor.

Frenler içinse ya arıza yakmayan led'lerden takmanız, ya paralel halojen çekmeniz ya da direnç koymanız gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hasan Aksüt

En sonunda arkadan küçük bir ezik ve çizikler aldık. Duramayan (telefona dalan) bir bayan ışıklarda arkadan vurdu ne yazık ki. Canımız sağ olsun! Ancak, ciddi bir hasar olmasa da ilk boya hasarı olarak keyfimi biraz kaçırdı. :shok:

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Öncelikle hayırlı olsun :nazar: , konuyu yeni farkettim :blush:. Gerçekten mükemmel bir tercih olmuş sizin için ve geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız. Allah beterinden saklasın. Anladığım kadarı ile ufak bir hasar, canınızı sıkmaya değmez... Saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Eren

111111 km olduk. :)

Darısı sorunsuz  nice  yüz bin kmlere.  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Çok güzel araç. Kazasız belasız kullanın inşallah :nazar:  Bir dahaki hedefim benimde ya S-Max ya Galaxy kısmetse..

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hasan Aksüt

Tatil rotamız İstanbul - Eskişehir - Datça - Söğüt - Pamukkale - Manavgat - Eskişehir - İstanbul olarak gerçekleşti. 2500 km sonunda otoparkta yatan aracımı çok özlediğimi anladım. Pamukkale'ye kadar peformanslı kullanımlar ile 7,5 lt yakan aracım. Antalya - İstanbul etabında sakin kullanımda 5,7 lt yaktı ve çeyrek depo yakıt ile parkuru bitirdi. Araç hep full doluydu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Hasan Aksüt

Aracın hafta sonları kullanmaya başladık. Özellikle uzun yol fırsatlarını değerlendiriyoruz. Bakımlarını da yaptırdım ancak sigorta yenilemelerini kaçırınca indirimler uçmuş. Pahalı ve artmış sigorta bedelleri, bakım ve muayenesini vb harcamalar ile günü yakalamak maliyetli oldu. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hasan Aksüt

Aracımı Şubat-Mart gibi bir emlak yatırımı yapmak niyetiyle satmaya karar verdim. İlgilenenler olursa bilginize. Resimler de görünmüyor sanırım. İlk fırsatta güncel resimler çekerek paylaşacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Hasan Aksüt

Bir çözüm ürettiğim için bir süre daha bizi sırtında taşıyacak görünüyor. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Aksüt

Selam,

Imageshock'ın ücretli olması nedeniyle aracımın resimleri görünmüyor ne yazık ki! Yeni ve ücretsiz resim paylaşım sitesi var mı? Ya da farklı bir yöntem önerir misiniz?

Yakın bir tarihte Midilli yolculuğumuz olacak. İzlenimlerimi resimleri ile yeniden eklemek istiyorum.

Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...