İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabamız (2009 Ford Galaxy Ghia Lp)

Hasan Aksüt

Recommended Posts

Mustafa Yanar
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

geçmiş olsun,  umarım öder.

kasko ücreti mi 14 bin TL 😮

Hayır, cam ücreti, kasko 2000

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Otokoç’ta ürünün olmadığı ve Otosan ile görüşecekleri bilgisi ile hasar dosyası bugün açıldı. Eğer Otosan’da da yoksa (ki muhtemelen yokmuş) 2 ay kadar zaman alabileceği söylendi. Bakalım sigorta problem çıkaracak mı? Ne kadar sürecek? [emoji847]

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Servis iyi ki biz böyle bi araba ithal mi etmişiz demedi. O da bi gelişmedir Ford da

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Hasan Aksüt yazdı:

Otokoç’ta ürünün olmadığı ve Otosan ile görüşecekleri bilgisi ile hasar dosyası bugün açıldı. Eğer Otosan’da da yoksa (ki muhtemelen yokmuş) 2 ay kadar zaman alabileceği söylendi. Bakalım sigorta problem çıkaracak mı? Ne kadar sürecek? emoji847.png

Benimki 1 haftada gelmişti ama özel servisti, servis kendisi tedarik etmişti. 

Bu arada otosanda olmayacağını düşünmüyorum, 2014 son kasa 2024 e kadar bulundurur diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Aslında kanunen 2009 bir araç için parça bulundurma zorunluluğu müşteri özelinde yok. Bu nedenle stokta varsa bile yeni ürün teslim garantisini makul süre içinde sağlayıncaya kadar (yani 2011 ve üzeri müşteri talebi oluşma riskinde ceza yememek adına) bekleyecektir. Bence tedarik zinciri ve kur farkı riski ile en az 1 ay sürebilir. Stok sayısı önemli. Bakalım göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Selam, Taşdelen Otokoç tan haber geldi. 26.000 TL fiyat belirlenmiş. Sigorta şirketi ödeme onayını vermiş ve sipariş geçilmiş. Ocak Ayı’nın ortasına doğru montaj yapılabileceği ifade edildi. Rakamın bu dönem için çok makul olduğu ifade edildi. [emoji847]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Cam 26.000 lira. Yaklaşık 2000-2500 dolar arası. Bu nasıl bi fiyat?

Bende mazda varken ön cam ısıtmalıydı. Değiştirmek istedim çizikti. 3-5 bin lira demişlerdi 2019’da. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Hasan Aksüt yazdı:

Selam, Taşdelen Otokoç tan haber geldi. 26.000 TL fiyat belirlenmiş. Sigorta şirketi ödeme onayını vermiş ve sipariş geçilmiş. Ocak Ayı’nın ortasına doğru montaj yapılabileceği ifade edildi. Rakamın bu dönem için çok makul olduğu ifade edildi. emoji847.png

Sigorta şirketine göre de makul mu acaba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Cam 26.000 lira. Yaklaşık 2000-2500 dolar arası. Bu nasıl bi fiyat?

Bende mazda varken ön cam ısıtmalıydı. Değiştirmek istedim çizikti. 3-5 bin lira demişlerdi 2019’da. 

minnacık atermik olamayan mazda camına 1000 dolar ise, buna 2000 normal

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

minnacık atermik olamayan mazda camına 1000 dolar ise, buna 2000 normal

Ne var yani, lllllumar var bizde de :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Saniyeler içinde camdaki buğuyu çözmenin dayanılmaz hafifliği de cabası, yazın 45 derece socak ve güneşte camın ısınmaması da bonus. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ne var yani, lllllumar var bizde de :) 

hiç metrobüs e bindinmi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Seneye Galaxy kasko primleri tavan.

Bulunması guzel olmuş. 

Taktir tebrik ettim bulani da onaylayınida

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

hiç metrobüs e bindinmi

Binmemek için hibrit aldım :) 

Mustafa Yanar yazdı:

Saniyeler içinde camdaki buğuyu çözmenin dayanılmaz hafifliği de cabası, yazın 45 derece socak ve güneşte camın ısınmaması da bonus. 

abi faydası vardır muhakkak ama front düğmesine basınca da klima ile bütünleşip 5-10sn’de tüm cam tertemiz oluyor. Bunun için o kadar paraya değer mi? İçeriye sıcaklık almaması lüks gerçekten. Onu şeffaf filmle aşıyoruz. Sizin camın artısı hiçbir yasal engele takılmaması. 

imkan varsa orijinali ile değiştirin tabi ama pahalıymış yani. Benim gibi orijinalci adamı bile bozar bu :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Binmemek için hibrit aldım :) 

abi faydası vardır muhakkak ama front düğmesine basınca da klima ile bütünleşip 5-10sn’de tüm cam tertemiz oluyor. Bunun için o kadar paraya değer mi? İçeriye sıcaklık almaması lüks gerçekten. Onu şeffaf filmle aşıyoruz. Sizin camın artısı hiçbir yasal engele takılmaması. 

imkan varsa orijinali ile değiştirin tabi ama pahalıymış yani. Benim gibi orijinalci adamı bile bozar bu :) 

Doğru diyorsun, ben de camı cepten ödeyince avunuyorum işte, tek tesellik kasko değeri yanında camın oranı her ay düşüyor🤣

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Yanar yazdı:

Doğru diyorsun, ben de camı cepten ödeyince avunuyorum işte, tek tesellik kasko değeri yanında camın oranı her ay düşüyor🤣

Bugün pahalı ama yarından ucuz. Böyle de bir olay var :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

front düğmesine basınca da klima ile bütünleşip 5-10sn’de tüm cam tertemiz oluyor.

buz gibi kış günü bir de klimayı açarsak, penguen gibi gezeriz yahu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

buz gibi kış günü bir de klimayı açarsak, penguen gibi gezeriz yahu

Sıcaklık ayarı en yüksekte klima açınca sanırım sadece nem çekiyor. Soğuk üflemiyor abi. Sıcak üfleme + nem çekiyor yani. En azından bende öyle. Front’a basınca kendi kendine sade ön cama verip klimayı çalıştırıyor en yüksek ayarda. 

Gerçekten 5-10 saniyede temizliyor

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Aksüt

3973667bfee927378e8dc724afc4a770.jpg

Cam orijinali (ısıtmalı ve termal) ile değişti. 26 bin TL ve yaklaşık 2 haftada sonuçlanmış oldu. Süre beklentimden çok daha kısa oldu. 🦾

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gerçekten 5-10 saniyede temizliyor

Kar yağmışsa saniyeler dakika oluyor maalesef. Rezistans ayrı bir dünya ama transit de denk geldim rahatız etti beni, gözüm tellere odaklanıyor ister istemez.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Hasan Aksüt yazdı:

3973667bfee927378e8dc724afc4a770.jpg

Cam orijinali (ısıtmalı ve termal) ile değişti. 26 bin TL ve yaklaşık 2 haftada sonuçlanmış oldu. Süre beklentimden çok daha kısa oldu. 🦾

Maşallah. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Sert soğuklarda ve yolları kapatan+silecekleri donduran sert kış yolculuklarında fark yaratıyor. Silecek, cam suyu donması ya da kar temizlemek gerekmiyor. Ama kaç kez ihtiyaç duydun derseniz, 10 yılda 2 kez [emoji847]

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Kar yağmışsa saniyeler dakika oluyor maalesef. Rezistans ayrı bir dünya ama transit de denk geldim rahatız etti beni, gözüm tellere odaklanıyor ister istemez.

Buğu mu? Camdaki karı buzu klima ile zaten eritmek çok zor. Ama buğuyu anında alıyor front düğmesi. 10sn sürüyor bende. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...