İçeriğe Yönlendir

Passat mı, Mondeo mu ?

Misafir

Recommended Posts

Ali Gürsoy

Passat daha güzeldir , albenisi ve kalitesi ile bence önde . Trendline olsa bile boş sayılacak bir araç değil .

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Her ikisinin de 1.6 dizel olduğunu varsayarak şöyle bir kıyaslama yapabiliriz.

Mondeo almak için nedenler:

+ Çok daha iyi yol tutuş

+ Daha dinamik sürüş karakteri

+ Hem uzunluk hem genişlik olarak daha büyük kasa, daha ferah iç kabin

+ Daha güçlü motor

+ Daha iyi performans, buna rağmen benzer yakıt tüketimi

+ Subjektif olmakla beraber,genel görüştür, daha çarpıcı tasarım

+ daha iyi iç malzeme kalitesi,passat bu konuda çok eleştiriliyor.

+ Daha fazla donanım

Passat almak için nedenler:

+ Daha hareketli ikinci el piyasası ( Bu arada mondeo 1.6 tdci ikinci elde oldukça iyi gidiyor, 2.0 tdci'ın yaşadığı talihsizliği yaşamayacak gibi)

+ Daha fazla bilinirlik

+ Daha yumuşak süspansiyondan kaynaklanan daha yumuşak sürüş karakteri ( yol tutuşu azaltıyor ama )

+ daha iyi marka-model imajı

Mondeo artık çok sessiz. Eskiden passat ile mondeo arasında sessizlik farkı hissedilirdi, ama yeni nesil mondeo'lar gerçekten iyi rafine.

Ülkemizde her ne kadar piyasa algılarından dolayı passat daha popüler olsa da, ingiltere de D segmentinin lideri açık ara Mondeo'dur.

Passat daha güzeldir , albenisi ve kalitesi ile bence önde . Trendline olsa bile boş sayılacak bir araç değil .

Kalitesi derken, mesela mondeo'dan hangi yönlerden daha kaliteli ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

bence passat çok güzel, hafda sonu emmolu nun tsi sini kullandım deli makina. (90 bin tl verince hepsi deli olur :) )

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Kalitesi derken, mesela mondeo'dan hangi yönlerden daha kaliteli ?

Mondeo ve Passat ın bagaj bölümünü karşılaştırmanız yeterli olacaktır . Yol tutuşu olarak , daha güvenli . Bizzat test ettim ikisinide yüksek süratlarda , passat daha güvenli ve bu güven hissi kaliteyi gösteriyor . Şuan için accord u satarsam alacağım iki araçtan biri . Ya mondeo yada passat , ben çoğunluk gibi passat diyorum . Kalite aslında ilk sahibini 2.ele düşeceği zaman koruyor . Fiyat düşüşünü passat'ta fazla yaşamıyorsunuz .

Yorum bağlantısı

Bak bu adam da Passat'ın malzeme kalitesine ucuz diyor :)

Sürüş konusunda Mondeo iter :)

SNAG-0513.jpg

Özetle ne diyor?

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi
(düzenlendi)

-Mondeonun daha iyi bir yol tutuşu yok...

-Daha iyi performans derken hepimiz motor gücüne bakıyoruz biri 115hp diğeri 105hp fakat ne kadar stabil bu güçleri sağlıyor ona bakmıyoruz )

-Tasarıma yorum yapmıyor herkesin zevki

-Passatmı eleştiriliyor malzeme kalitesinde yapmayın allah aşkına,mondeo nere passat nere.

-Passatta daha fazla donanım var,hatta mondeo yanına bile yaklaşamaz lakin vwde daha pahalı bu donanımlar :)

-Ben passat alırdım ama comfortline olanından :)

- Hangi otomobil otoritesi Mondeo'nun yol tutuşunun Passat'tan daha iyi olmadığı sonucuna ulaşmış testlerde? Mondeo'nun yol tutuşunun daha iyi olduğu bir çok testle tescillidir. Bu, subjektif yorumlardan öte nesnel bir bilgi. Üstte mesaj yazan arkadaş bununla ilgili bir kaç linki halihazırda vermiş.

- Daha iyi performans derken ben motor gücüne, tork eğrisine, beygir/ağırlık oranına ve teorinin pratikle buluştuğu yer olan 0-100 hızlanmasına bakıyorum. Buna ek olarak siz neye bakıyorsunuz ? Her iki modeli de kullandıysanız ve Passat'ın daha performanslı olduğunu düşünüyorsanız büyük ihtimal sizin kullandığınız mondeo dizelde bir sorun vardır,

- Tasarım olarak Passat'ı beğenen de çoktur tabi ki..

- Malzeme kalitesi konusunda Passat eleştiriliyor. Bu, Passat'ın kalitesiz malzeme kullandığı anlamına gelmiyor ama. WW forumlarında da hem yeni Jetta'nın hem de Passat'ın malzeme kalitesinin düştüğü yönünde yaygın kullanıcı eleştirisi mevcut. Trim kalitesi eleştiriliyor. Bir diğer nokta trendline koltuklar , bunlar yan yükseltiden yoksun, Mondeo titanium'un spor koltukları ile boy ölçüşemez. Mondeo'ya gelince, makyajlı mondeo için özellikle malzeme kalitesi olarak Premium olmayı niyetine almış genel kabin kalitesin yükseltmiş yorumları var. Elbette premium olma yolunda daha çoook yol katetmesi gerek.

+ Daha fazla donanım derken Pasat Trend ile mondeo titanium kıyaslanıyor burada, konuya açan arkadaşın istediği gibi. Genel olarak en üst donanımlar değil.

tarihinde Serhat Çerçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ne teknik açıklama ne de başka bir şey bizim piaysada,

Altın kural: birisi Vw grubu na bakıyorsa, rahat bırakılacak, zira gidip alacak, Ford kitlesi başkadır, sorgular.

Yepyeni mondeo gelecek mesela, sıkıyorsa eski gösterge torpido ile gelsin, fabrika önünde toplanıp eylem yapar millet :D Vw dünyası başkadır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Mondeo ve Passat ın bagaj bölümünü karşılaştırmanız yeterli olacaktır . Yol tutuşu olarak , daha güvenli . Bizzat test ettim ikisinide yüksek süratlarda , passat daha güvenli ve bu güven hissi kaliteyi gösteriyor . Şuan için accord u satarsam alacağım iki araçtan biri . Ya mondeo yada passat , ben çoğunluk gibi passat diyorum . Kalite aslında ilk sahibini 2.ele düşeceği zaman koruyor . Fiyat düşüşünü passat'ta fazla yaşamıyorsunuz .

Bagaj bölümü derken, bagaj hacmi mi bagaj tasarımı mı bahsettiğiniz ? Yol tutuş olarak Passat güvenlidir doğru; ama Mondeo daha iyi bir yol tutuşa sahiptir. Bu durum öznel yorumlardan uzak profesyonel test sürücülerinin gene profesyonel enstrümanlar eşliğinde yapmış oldukları bir çok test ile sabittir. Mondeo yol tutuş konusunda segmentinin standartlarını belirler. Bu bilgiye bu modellerin yerli oto dergilerince yapılmış testlerinde de kolaylıkla erişebilirsiniz.

2. el konusunda Passat çok iyi gerçekten. Bu anlamda yerel pazarda çok iyi bir yer edindi. Mondeo ise yeni 1.6 tdci ile şu anda ikinci el konusunda iyi gidiyor, umarım kaderi 2.0 tdci mondeo ile aynı olmaz.

Yorum bağlantısı
Ersin Bahar

Umarım 1.6 tdci Mondeo'nun kaderide 2.0 tdci ile aynı olur ikinci elde. Rahat rahat alırız bir kaç yıl sonra bizde :fiuw:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bir iki edepsiz golf reklamı da varmış :p r32 için alamancam yetmedi ama hızla alakalı olsa gerek :p

ama Ford da kaleye gol falan atıyor?

ama bir alex değil :D
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

vw reklamlarına bakınca şimdi son b max reklamı amma saçma imiş.

Şu videoyu izleyip Passat daha prestijli görünüyor diyen varsa yazsın :biggrin:

o reklamdaki araba kaç para :) trend mondeoyu o hale getirmek için kaç para harcıyacaz :p

eğer ford alıyorsak. ucuz olduğu içindi. artık ucuz da değil :D otosan artık doğuştan az kaprisli de değil

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tipini hangisini severseniz onu alın. Ama mondeo nun kasa değişeceğini unutmayın.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Umarım 1.6 tdci Mondeo'nun kaderide 2.0 tdci ile aynı olur ikinci elde. Rahat rahat alırız bir kaç yıl sonra bizde :fiuw:

:)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Passat.

Şu videoyu izleyip Passat daha prestijli görünüyor diyen varsa yazsın :biggrin:

0:57'de gitti ön takım. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bence o mondeo filmi hiç prestijli değil. ne öyle o tip gece gece. ? Gay gibi.

Yatsın uyusun sabah işine gitsin.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:rofl::vreka: oldun sen Mustafa

ne oldum demeli miyim, yoksa ne olacam mı demeliyim . ne diyeyim bilemedim :D
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

ne oldum demeli miyim, yoksa ne olacam mı demeliyim . ne diyeyim bilemedim :D

İmla kurallarına uyalım de. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...