İçeriğe Yönlendir

1.6 Ecoboost Yangın Tehlikesi

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Paspas benim ayağıma her zaman takılır zaten. dolaşır durur. Gavur mantığı işte :)

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

fren sorunu focus 1.0 ecobosttada var,

fren pedalı çok sert,pedaldan hemen tepki alamıyorsun,

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Vah vah, demek ki 180 Bg'e dayanmıyor motorcuk. Mesela Opel Astra da 2007'den beri, Insignia'da 2009'dan beri 180 Bg motor kullanıyor ve en ufak bir problem veya geri çağırma duymadım. Sadece 180 Bg araba alıp sonra ekonomi için Atiker veya BRC tüp takanların sübapları eline alıyor o da fabrikasyon değil kullanıcı cahilliği.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

opel gibi batık şirket geri çağırma yapmaya para bulamaz ki, cayır cayır yanar gider müşteri

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ali abi eğer dedigin gibi olsaydı 1.6 Ecoboost'lara harika yazım yapılıp sağlıklı bir güç alabiliyorsun.. Opel'in 1.6 Turbosuna biraz yüklendinmi direkt Motor Kırım geçiriyor.. Yani anliyacağın tamamen şişirme bir Motor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

valla arkadaşlar ilk çıktığı günden itibaren 3 yıl boyunca 2 farklı 1.6T 180 BG insignia kullandım. Bu konuda biraz yorum yapmak istedim. Aracın limitlerini defalarca zorladım 245 km leri gördüm ancak sıkıntılı bir durumla karşılaşmadım. 7000 devirde gaz kesici otomatik olarak devreye giriyor kapışmalarda defalarca o sınıra kadar zorladım ama en ufak bişey olduğunu hatırlamıyorum. Ha yakıt derseniz eyvallah... Bu kadar limitlerde kullanırsanırsanız benzini resmen içiyor. Ama ben opel 1.6 T nin başarılı bir motor olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali abi eğer dedigin gibi olsaydı 1.6 Ecoboost'lara harika yazım yapılıp sağlıklı bir güç alabiliyorsun...

Opel'in 1.6 Turbosuna biraz yüklendinmi direkt Motor Kırım geçiriyor..

Yani anliyacağın tamamen şişirme bir Motor..

Bana örnek versene remap olup 180 bg den fazla güç alan problemsiz Ecoboost ? Ben duymadım :) Hatta daha map bile yapılamıyordu 4 ay öncesine kadar. Opel'in turbosuna kim biraz yüklenip kırmış merak ettim. İlk kırılan turbo 240 Bg de kırıldı ki normal artık bırak kırılsın.

10 larca Insignia var 220 Bg de sağlıklı dolanan binlerce km'dir ki bence bu güç yeterli, merak eden Bekir Paşaoğluna sorabilir ;)

opel gibi batık şirket geri çağırma yapmaya para bulamaz ki, cayır cayır yanar gider müşteri

Di mi :D

valla arkadaşlar ilk çıktığı günden itibaren 3 yıl boyunca 2 farklı 1.6T 180 BG insignia kullandım. Bu konuda biraz yorum yapmak istedim. Aracın limitlerini defalarca zorladım 245 km leri gördüm ancak sıkıntılı bir durumla karşılaşmadım. 7000 devirde gaz kesici otomatik olarak devreye giriyor kapışmalarda defalarca o sınıra kadar zorladım ama en ufak bişey olduğunu hatırlamıyorum. Ha yakıt derseniz eyvallah... Bu kadar limitlerde kullanırsanırsanız benzini resmen içiyor. Ama ben opel 1.6 T nin başarılı bir motor olduğunu düşünüyorum. Saygılarımla...

Cem Bey, ben de 180'lik Insignia' mı yeni sattım ve bu motor çok sağlam bir motor.

Kıran döken de varsa ya lpg bağlıyordur yada anlamsızca remap yaptırıp sınırları zorlarken kırıyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bana örnek versene remap olup 180 bg den fazla güç alan problemsiz Ecoboost ? Ben duymadım :) Hatta daha map bile yapılamıyordu 4 ay öncesine kadar. Opel'in turbosuna kim biraz yüklenip kırmış merak ettim. İlk kırılan turbo 240 Bg de kırıldı ki normal artık bırak kırılsın.

10 larca Insignia var 220 Bg de sağlıklı dolanan binlerce km'dir ki bence bu güç yeterli, merak eden Bekir Paşaoğluna sorabilir ;)

Abi 225ps. Ecoboost'lari Bekir'in daha önceki yapmış oldugu Dyno ekranından gördüm ... Sorunsuz bir şekilde güç artışı sağladığını isnigniaların motorunun yaramaz olduğunu , dayanıksız olduğunu ve bana sakın bulaşma diyende Bekir Paşaoğlu... Bu ne lahana bune Perhiz... Sana başka bana başka konuşuyor desek.. Opel forumlarında özellikle bu motora yazılıma uygun olmadığının herkes bilincinde..

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Yeni teknoloji motorlar. İyi olacak bekleyin biraz daha. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

amerikalılar boşuna büyük motor takılmıyor :D kesin turbo kızarıp ortalığı yakmıştır :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Burada servistede ecoboostların çok ısındığı ve conta yakan araç sayısının çok olduğunu söylediler.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
(düzenlendi)

Abi 225ps. Ecoboost'lari Bekir'in daha önceki yapmış oldugu Dyno ekranından gördüm ... Sorunsuz bir şekilde güç artışı sağladığını isnigniaların motorunun yaramaz olduğunu , dayanıksız olduğunu ve bana sakın bulaşma diyende Bekir Paşaoğlu... Bu ne lahana bune Perhiz... Sana başka bana başka konuşuyor desek.. Opel forumlarında özellikle bu motora yazılıma uygun olmadığının herkes bilincinde..

İnsignialarda piston kolları çok sağlam değil ancak 220 Bg e kadar sıkıntı yaşayan hiç bir arkadaşımız olmadı. Yaklaşık 3 yıldır bu şekilde yazılımla dolaşan yaklaşık 20 tane arkadaşım mevcut. Yalnız stage 2 ve üzerinde ( yani 3 te ) tehlike başlıyor. Aracın özellikle TORK değerlerini 280 ve üzerine çıkarır ve motoru zorlarsanız turbodan önce piston kolları kırılıyor. Şu en 1.6 T olupta en güçlü motora sahip insignia 248 BG olup 300 civarında torku mevcut. Ancak bunu yapan arkadaşımız özel siparişle yurtdışından çok farklı piston kolları getirtip bunu yaptı. Zira stok piston kollarını 240 Bg civarında yazılımla eline almıştı.

İstanbulda en çok insignia yazılımını paşaoğlu yapıyor doğrudur. Dediğiniz gibi insignia nızı götürünce bahsettiğiniz şeyleri söylemiyor :) Bu konuda da haklı olabilirsiniz.

Ecobost motorlu mondeo benim favori araçlarımdandı ancak şimdi bunları duyunca keyfim kaçmadı desem yalan olur. ,

SAygılar...

tarihinde Cem Dilmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Cora

birşey yeniyse hata payı yüksektir onun için hiç olmayan birşeyi almak çoğunlukla sıkıntı getiriyor her ne kadar garantilide olsa içinde can taşıyor bu vagonlar heleki kendin değilde ailenden birisiyse zaten dayanılmaz allah korusun uzak kalmak lazım böyle bir tecrübeye ne hacet al bi üst modeli geç :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

20 ınsignia hem de hepsi yazılımlı? harika bir topluluk

Model bilgisini özelden atıyorum şimdi buraya yazarsak servislere akın olur :)

Şunu söyliyim ecoboost değil.

TSM veya ASm var mı hakkında?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Model bilgisini özelden atıyorum şimdi buraya yazarsak servislere akın olur :)

Şunu söyliyim ecoboost değil.

Kardeşim beni yanlış anlamada, servise akın olacak diye önemli birşeyı söylememen hata olur... Madem böyle bir durum var biliyorsun söyle kullanıcılarda ona göre tedbirli olsun.. Özel Mesaj yerine burada açıklaman daha net olur...

Hiçbirşey insan sağlığından önemli olamaz...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kardeşim beni yanlış anlamada, servise akın olacak diye önemli birşeyı söylememen hata olur... Madem böyle bir durum var biliyorsun söyle kullanıcılarda ona göre tedbirli olsun.. Özel Mesaj yerine burada açıklaman daha net olur...

Hiçbirşey insan sağlığından önemli olamaz...

Ford açıklamadan söylemek sıkıntı yaratır. CUB doğrusunu yapıyor.
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ford açıklamadan söylemek sıkıntı yaratır. CUB doğrusunu yapıyor.

Ford Aks Sorununu açıkladıda mı biz yaptırdık ??? Ford söylemeden ben burada açıkladım dünya kadar insan servise gidip yaptırdı birşey mi oldu ?

Ford Benim arabam rolantide titriyor dedide mi gidip Alternatör'ü değiştirdik ???

Ford Volan sıkıntısını söyledide mi gidip yaptırdık ???

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ford Aks Sorununu açıkladıda mı biz yaptırdık ??? Ford söylemeden ben burada açıkladım dünya kadar insan servise gidip yaptırdı birşey mi oldu ?

Ford Benim arabam rolantide titriyor dedide mi gidip Alternatör'ü değiştirdik ???

Ford Volan sıkıntısını söyledide mi gidip yaptırdık ???

Olay farklı. senin aks sorunun için TSB çıktığı için gittiğinde işlem yapılmıştır. yada senin gibi arızalı 3-4 araba servise şikayete gider sonra bu sorun belli bir seride olduğunu ford anlarsa TSB yayınlar bakıma gelen araçta bu değişiklik yapılır. Ayrıca şase nosu ile http://www.etis.ford.com/ e girdiğinde eğer aracınla alakalı bir servis bülteni var ise "kampanya" şeklinde uyarı çıkıyor. Misal Yunusun arabada çıkmıştı egsozun bi tapası değişti.
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Olay farklı. senin aks sorunun için TSB çıktığı için gittiğinde işlem yapılmıştır. yada senin gibi arızalı 3-4 araba servise şikayete gider sonra bu sorun belli bir seride olduğunu ford anlarsa TSB yayınlar bakıma gelen araçta bu değişiklik yapılır. Ayrıca şase nosu ile http://www.etis.ford.com/ e girdiğinde eğer aracınla alakalı bir servis bülteni var ise "kampanya" şeklinde uyarı çıkıyor. Misal Yunusun arabada çıkmıştı egsozun bi tapası değişti.

Mustafa ben yaptırdığımda Bülten yayınlanmamıştı.. Ben yaptırdıktan 1 Ay sonra Bülten yayınlandı...

Ayrıca Şu Etis'e bak bakalım ;

2008-09-10-11 TDCI Focus için Rolantide titreme sorunu için TSB yayınlanmışmı...

Yada Volan Sorunu için ?

Uğraşma yayınlanmadı...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mustafa ben yaptırdığımda Bülten yayınlanmamıştı.. Ben yaptırdıktan 1 Ay sonra Bülten yayınlandı...

Ayrıca Şu Etis'e bak bakalım ;

2008-09-10-11 TDCI Focus için Rolantide titreme sorunu için TSB yayınlanmışmı...

Yada Volan Sorunu için ?

Uğraşma yayınlanmadı...

otosanı savunmam :D ama az çok olayı biliyorum. fordda geri çağırma olmaz ama TSB yayınlanır kronik arızalar için. focus I için bile bir sürü servis bülteni var. servistekiler işini tam yaparsa görüyolar o TSB leri :D ama bakmazsa göremez.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yahu bu ülkede neler olurken siz etik uzmanı oldunuz. Milletin laptopunda terör belgesi (neyse o?), cebinde uyuşturucu, arabasında silah bulunuyor kendi haberi olmadan bir de 5 sene tutuklanıyor. Siz de fordu koruyorsunuz. Varsın söylenti olsun. Forumdaki muhabbetle ford mu batacak? Gazeteler olmamışı olduruyor, söylenmemişi söyletiyor. İnsanları karalıyor. O hooo.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...