İçeriğe Yönlendir

1.6 Ecoboost Yangın Tehlikesi

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Yahu bu ülkede neler olurken siz etik uzmanı oldunuz. Milletin laptopunda terör belgesi (neyse o?), cebinde uyuşturucu, arabasında silah bulunuyor kendi haberi olmadan bir de 5 sene tutuklanıyor. Siz de fordu koruyorsunuz. Varsın söylenti olsun. Forumdaki muhabbetle ford mu batacak? Gazeteler olmamışı olduruyor, söylenmemişi söyletiyor. İnsanları karalıyor. O hooo.

Ford'u koruyan yok ki aksine yerin dibine sokuyoruz...

o zaman bu konuyu neden açtınız ?

"Milletin laptopunda terör belgesi (neyse o?), cebinde uyuşturucu, arabasında silah bulunuyor kendi haberi olmadan bir de 5 sene tutuklanıyor."

diye konu açsaydınız ?

Konu neyse onu tartışıyoruz...

Atı arkasından yemlemeyelim...

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Ford'u koruyan yok ki aksine yerin dibine sokuyoruz...

o zaman bu konuyu neden açtınız ?

"Milletin laptopunda terör belgesi (neyse o?), cebinde uyuşturucu, arabasında silah bulunuyor kendi haberi olmadan bir de 5 sene tutuklanıyor."

diye konu açsaydınız ?

Konu neyse onu tartışıyoruz...

Atı arkasından yemlemeyelim...

Anlaşılmadı. Bir sıkıntı varsa vardır. Yoksa yoktur. Saklanıyorsa ve sızdıysa da sızdırılır. Yok eğer karalama ise zaten problemin olmadığı ortaya çıkar. Konu bu. Ama özelden kusur paylaşımına yukarıdaki örneği verdim. Herkes herkese ciddi iftira ederken felanca markanın freni patlıyormuş demek bence devede kulaktır. Siz anladınız muhtemelen de işte.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Anlaşılmadı. Bir sıkıntı varsa vardır. Yoksa yoktur. Saklanıyorsa ve sızdıysa da sızdırılır. Yok eğer karalama ise zaten problemin olmadığı ortaya çıkar. Konu bu. Ama özelden kusur paylaşımına yukarıdaki örneği verdim. Herkes herkese ciddi iftira ederken felanca markanın freni patlıyormuş demek bence devede kulaktır. Siz anladınız muhtemelen de işte.

Hocam Bana söylemediğinizi gayet iyi biliyorum... Sizinde düşünceniz benim ki ile aynı ama bu konu başlığında bu konuşulur demek istedim bahsettiğiniz şey ile konu örtüşmüyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Göksel konu önemli bir konu ve ben burdan böyle böyle diyerek bilgi veremem , ya yanlış aktardığım bir şey olursa? Ford gerekli açıklamayı yapacaktır ve yapıyorda öyle bir riske girmez zaten. Tabiki hayat en değerli şey ve Ford ta bunu göz ardı etmez ;)

Mehmet hocam sizi ciddi ciddi anlamıyorum işinize gelen şeye etik gelmeyen şeye bırakın etikmiş filan diyorsunuz bütün konularda , benim tek gördüğüm bu.

Kulaklıktan anlamıyorsun :)

Fordun mustang de meşhur benzin tankı hikayesini okumanı öneririm.

Bazen bize proje sahipleri gelir. "Hocam çok önemli bir icadım var bana bunu ticarileştirmem için yardımcı olun"

"Evet nedir icadınız?" "Hocam gizli söyleyemem" "Bre müslüman nasıl yardım edeceğim?"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fordun mustang de meşhur benzin tankı hikayesini okumanı öneririm.

Hikayeyi biraz mırıldanız mısınız hocam? baktım da göremedim o şekil aratınca
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

1960 larda arkadan çarpmalarda yaklaşık 15 kişi felan yanarak benzin deposu nedeniyle vefat ediyor. İnceliyor ford. Bakıyor ki kusur var. Hesap ediyorlar, düzeltmek için araba başı 5 dolar mı ne gerekiyor. Üretilen araçla çarpıyorlar. 15 kişiye ödenecek tazminatı projeksiyon yapıyorlar (yıllık kaza) ve daha sonra tazminat ödemeye kadar veriyorlar. Bu iç toplantının notları yıllar sonra (sanırım yıllar, belki hemen) ortaya çıkıyor ve çok büyük ayıplanıyor.

ingilizce bilenler için şu var: http://www.cbsnews.com/2100-500164_162-47539.html

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
1960 larda arkadan çarpmalarda yaklaşık 15 kişi felan yanarak benzin deposu nedeniyle vefat ediyor. İnceliyor ford. Bakıyor ki kusur var. Hesap ediyorlar, düzeltmek için araba başı 5 dolar mı ne gerekiyor. Üretilen araçla çarpıyorlar. 15 kişiye ödenecek tazminatı projeksiyon yapıyorlar (yıllık kaza) ve daha sonra tazminat ödemeye kadar veriyorlar. Bu iç toplantının notları yıllar sonra (sanırım yıllar, belki hemen) ortaya çıkıyor ve çok büyük ayıplanıyor.

ingilizce bilenler için şu var: http://www.cbsnews.com/2100-500164_162-47539.html

Hocam

Bu örnek terör belgesi vs emsalinizle çelişmiyor mu, internet malum bilgi çöplüğü oldu...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yok, aslında uzatmanın anlamı yok ama ben şöyle demek istedim ki zaten o anlaşılır.

Yalan haberle o kadar ciddi şeyler olup dururken, birilerinin lafı ile insanlar işinden olurken, hatta öldürülürken (namus cinayeti), terör (kastım silivri davaları pkk değil) şüphesi ile insanlar içeri alınmışken paspas ayağına takılıyor diye birisi birşey açıklamaktan "aman sonra sorumlu olurum" diye imtina ediyorsa bence hata ediyor. Biliyorsa açıklasın. Doğru bilgiden bir sıkıntı çıkmaz. Saklamaktan çıkar. Laf arasında silivriden konuşmak için yapmadım. Ama bence mevcut siyasi davalar bunda maksimum gelinen noktadır. Diyeceksin ki "siz de kötüsünü yapıyorsunuz ama" evet ben bir bilgi varsa açıklansın diyorum. Mevcut durumda gizli tanık durumu var. Silivri için zaten basın yasağı da var.

Önceki mesajlarda fren problemi var diye lanse edildi. Ama linki okuyunca paspasın ayağa takıldığı yazıyor. Yani hiç bilgi vermese bu sefer freni tutmuyor diye düşünebilirsin.

Bir modelde sakatlık var ama söyleyemem demek bence yanlış. Nerden bileyim ben kaynağın doğru olduğunu? Problemin ne olduğunu bile bilmiyorum.Nasıl değerlendireceğim?

Saddam Hüseyin'in olmayan kimyasal silahına benzer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

ingilizce bilenler için şu var: http://www.cbsnews.c..._162-47539.html

Bu hikayeyi duymuştum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...