İçeriğe Yönlendir

2013 Hız Sınırı Uygulamaları

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Mehmet Atak
(düzenlendi)

Kırmızı ışıktan 3 veya 5 ti tam hatırlamıyorum , geçenlerin ehliyetine 3 ay el konuluyor .

5 kez kırmızı ışıkta geçenin ehliyetine 3 ay el konacak diyordu haberlerde.

tarihinde Mehmet Atak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

5 kez kırmızı ışıkta geçenin ehliyetine 3 ay el konacak diyordu haberlerde.

En güzeli , bence iyi olmuş . Kırmızı ışıkta geçen hindi en fazla 5 dk erken gidecek , varacağı yere ama bu sırada kaç can yakacak . Belli değil ...

Mesela geçenlerde haberlerde gösteriyordu , baş savcının aracındaki çakar lambaları bile söktü polis . Bu çakma çakarlar ve anons sistemini takanlar emniyet şeridinden sanki kombine almışlardı . İyi oldu çoğunun cihazları sökülüp ceza kesildi .

http://video.haberturk.com/haber/video/uyanik-gecinen-suruculer/64596

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İşe en baştan eğitimle başlamalıyız. Şu an trafikte olan mandaların beyni değişmez, ceza şart. Ama 18 yaşını dört gözle bekleyen çocuğa eğitim verilmezsa ceza ile işin sonu gelmez.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

O mandalardan bu forumda bile var.

Olmaz olur mu hiç.

Şimdiye kadar 3 kere radara girdim,

-Malağın teki beni sıkıştırdı, kaldırıma çıkıyordum, ona yetişip sövecektim, baktım ibre 100'e geliyor ayağıma gazdan çektim ama radar varmış. Radarı görmedim, yani gazdan radar için çekmedim, hızlı oldum diye çektim ama cevayı yedik. 98

-Nişanlılık döneminde buluşmaya geç kalmıştım, radara girdim, 83

-Düğün günü kuaförden geç çıkınca salona gecikmemek için biraz bastım, radara girdim, 103

Hiç birinde memura bir laf etmedim. Sadece daha dikkatli gitmeye çalıştım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Evlilik dediğin daha imza bile atmadan külliyen zarar... :D

Biz gülü sevdik, dikeni görmeyiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Işıklarda son günlerde ki gözlemim şu yönde ; Artık eskisi gibi saniyeler yeşil ışıkta 3-2 sayarken kimse geçme eğilimi göstermiyor.Geçmekten ziyada durmayı tercih eden çoğunlukta.Akıllanan adam çok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Dün sabah işe yürüyerek geldim,gelirkende arabalara şöyle bir baktım,sürücülerin neredeyse % 80'i emniyet kemeri takmıyor...

Yolcularda ise neredeyse kemer takan görmedim :(

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
(düzenlendi)

Bazı yollardakilerde çok saçma.

Ankarada ; Eskişehir,istanbul,konya yolu.

Radar var,kamerada tepede zaten 70 yazmış.

3 4şeritli yol.

Zaten kamerayı gören,değil 70,40 50'ye düşüyor.

Bu durumlar bazen hızdan daha tehlikeli olabiliyor...

Işık olayına hiç bi lafım yok. Yazsınlar,Fazla fazla yazsınlar hemde.

7-8 yıl önce ben bu uygulamayı yaptım . Az kalsın ceza yiyiyordum. Eskişehir çevre yolunda 70 km hız sınırlaması var. Radarı 500 mt ileriden gördüm ve hızımı düşürdüm. O kadar çok düşürmüşüm ki radar arabasındaki polislerle bakışa bakışa geçtik. Sonra ileride trafik durdurdu. 70km hız ortalaması olan yoldan 35 km hızla geçmişim. Trafik akışı tehlikeye attığımdan ceza yazacaktı. Aman abi ben ettim sen eyleme lafları ile zor yırttım.

tarihinde Engin Özarı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Cezalar artmalı mı?

Evet. Önce alkolden başlanmalı çünkü tüm ihlalleri yapmaya hazır sürücü sarhoş sürücüdür. Sonra hız, her radar bir sonrakinde ikiye katlanmalı, dördüncüde ehliyete bir sene el konmalı. Sonra da kırmızı ışık ve emniyet şeridi her ihlal bir öncekinin iki katı ve dört seferde yine men.

Elektronik sistemler artmalı, EDS vs. bir trafik polisi yazdığı cezalar yüzünden vatandaşın öfkesine, tacizine maruz kalmamalı. Yasak park 72 TL yüzünden 2011 yılında milletvekili özel kalemini telefonla emniyet müdürüne bağladım ve ceza iptal edildi. Yani cezanın azı çoğu yok bu cibiliyet meselesi. Her uygulama polisi kamera kaydı yapmalı ki rüşvete teşebbüs ve rüşvet bitsin. Ayrıca birilerinin dayısı aradığında polis çaresiz kalmasın, elinde kanıt olsun.

Bunlar olmalı. Sonra ceza yiyen polise içinden sövdüğü kadar öz eleştiri yapmayı bilmeli, polislerin ceza mantığı trafikte ölüm nedenlerine göre çalışmalı. Yani kırmızı ışıkta geçeni uyarıp, yasak park edene hemen makbuz verilmemeli.

Düşük hızlar iyidir hem güvenli, hem ucuzdur. İnşallah cezalar caydırıcı olur ve işler iyiye gider.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Merhaba, benim bir sorum olacak, şehir içi hız sınırı 50 km/h değil midir?

Diyelim ki, 100-200 metre ilerden bir yerden sola döneceksiniz ve sol şeritte ilerliyorsunuz, normal bir hızdasınız. Arkanızdan bir adet sabırsız, hızlı hızlı gelip dibinize giriyor ve siz sola sinyal verdiğiniz halde, flaşör yapıyor, sağa çekilmeniz için sıkıştırıyor. Bunlarla o kadar çok karşılaşıyoruz ki... Hele ki bayan şoför olduğunuzu anladılarsa, ağızlarından ne tür terbiyeli (!) laflar çıktığını dikiz aynasından görebiliyor ve inciniyorsunuz...

Böyle durumlarda ne yapmak lazım?

El frenini çekip, kocaman bir sopayla arabadan inip arkanızdaki terbiyelinin ön camını aşağı indirmek dışında :)

Yanlış hatırlamyorsam, bunun bi cezası var,Şikayet ettiğiniz takdirde...

Yorum bağlantısı

Merhaba, benim bir sorum olacak, şehir içi hız sınırı 50 km/h değil midir?

Diyelim ki, 100-200 metre ilerden bir yerden sola döneceksiniz ve sol şeritte ilerliyorsunuz, normal bir hızdasınız. Arkanızdan bir adet sabırsız, hızlı hızlı gelip dibinize giriyor ve siz sola sinyal verdiğiniz halde, flaşör yapıyor, sağa çekilmeniz için sıkıştırıyor. Bunlarla o kadar çok karşılaşıyoruz ki... Hele ki bayan şoför olduğunuzu anladılarsa, ağızlarından ne tür terbiyeli (!) laflar çıktığını dikiz aynasından görebiliyor ve inciniyorsunuz...

Böyle durumlarda ne yapmak lazım?

El frenini çekip, kocaman bir sopayla arabadan inip arkanızdaki terbiyelinin ön camını aşağı indirmek dışında :)

Bence ya sabır çekip,arkadaki aracıda görmezden gelip yolunuza devam etmek en mantıklıca olanı...

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

radar görünce niye 30la gidilir onu da anlamış değilim.

karşı şeritte olan kazayı izlemek için kaza olmayan şeridin tıkanması gibi birşey sanırım :D :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Avrupada cezalar ağır...

Oynadığımda oyunda görüyorum, kamyonla radara girersem 550 euro yazıyorlar, sol şerit ihlali 100 euro, kırmızı ışıkta geçmek 350 euro.. :D

Yorum bağlantısı

genelde yaptığımız bu ama, o insanların bizi üzüp, sinirimizi bozup, zarar vermeleri karşılığında ben de onlara zarar vermek istiyorum sanırım :)

Madem öyle istiyorsunuz,B planına geçiyorum :) Olduğunuz yerde durup el frenini çekip iniceksiniz aşağı,iki el kol hareketi biraz da sesi yükselterek ''Ne var kardeşim zırt pırt korna çalıyorsun sellektör yapıyorsun'' gibi söylenip adamı rezil ediceksiniz :p adam da çevredekilerin bakışlarıyla direk tacizci damgası yiyecek. :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Alkol 1,1 Promilden fazla

Bizim ülkemiz de olan 0.50 promil, german style da 1.10 mu oluyor ? benim anladığım bu şekilde

Yorum bağlantısı

işte içimden gelen, yapmak istediğim buydu :good1:

duygularıma tercüman oldunuz, teşekkürler :)

Rica ederim :) uygularsanız haberimiz olsun :)

Yorum bağlantısı

kesinlikle, anlatmazsam çatlarım zaten :D

Ama bu hareketi yapmadan evvel,etrafınızı kolaçan edin,her yerde yapılmaz. :) kalabalık caddeleri tercih edin,mümkünse oraya getirin peşinizden :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...