İçeriğe Yönlendir

Yaptığım Kazaya Mı Yanayım? Uğradığım Mağduriyete Mi?

Emre Özen

Recommended Posts

Emre Özen
(düzenlendi)

Merhabalar öncelikle uzun zamandır foruma giremiyordum o zaman içerisinde çok şey değişti :)

28.10.2012 tarihinde saat 00.05. Ana yoldan seyir halindeydim. Kazadan saniyeler önce hatırladığım, ibreyle olan göz temasım ne eksik ne fazla, 30km hızla giderken ara sokaktan çıkan şahin arabamın tam, ön sağ teker önünden vurdu. Yolda 90 derece döndüm ne olduğunu anlayamadım son gördüğüm, benden sekip park halindeki araçlara çarptığı. Tahminimce şahinde 90a yakın hız vardı(3.viteste kalmıştı şahin) çıktığı sokak çift yönlü park edilmiş araçlarla dolu. Dur tabelasıda onun geldiği yolda mevcut. Bir yanımda bir de arka koltukta olmak üzere 2 arkadaşım vardı araçta.Şükürler olsun ki kendimizde birşey yok. Ki en önemlisi bu.

Çarpma etkisinden ufak bereler mevcut. Karşı tarafın sağlık durumu da yerindeydi. Korkulan olmadı şöyle ki; o saatlerde yayalar tarafından yaygın kullanılan bir yol.Kazada park halindeki araçlara yakın bir yaya olsa kurtuluşu yoktu, bir. İkincisi ise 30 la değil 32-34 km hızla gitseymişim direk sağ ön kapıdan yada orta direkten vuracaktı. Sağımdaki arkadaşın kurtuluşu yoktu. Normalde özellikle akşam ve gece sürüşlerimde ara sokaklarda önüme ışık düştüğü anda ayağımı fren pedalının üzerine geçirirdim alışkanlık yaptığım durum. Bu kazada herşey o kadar ani oldu ki bırakın pedala ayak koymayı arabayı bile görecek fırsat olmadı saniyeler içinde olan oldu.

Neyse hemen polisi aradık raporu onlar tuttu çekicimi aradım ve şuan çalışmakta olduğum oto servise çektim aracı. Üzücü bi kazaydı bütün birikimim emeğim bir anda boşa gitti. Ama kendimizde bişey olmaması herşeyden daha önemli. Kazanın üzerinden 42 gün geçti.

Karşı tarafın sigortası Aviva sigorta ve hiç bir tatmin edici cevapla karşılaşamadım henüz. Ekspertizden dosya zaten 35 gün sonra sigortaya gönderildi o da benim üstelemem sonucu gerçekleşti. Her aradığımda "parça bulamıyoruz, fiyat çıkartamıyoruz" gibi bahanelerle karşılaşıyorum.Parça için fiyat çıkarmanız gerekiyorsa www......com dan parçalarını bulabilirsiniz ön panel şase podya hariç diyorum "bizim uluslararası çalışan parçacılarımız var onlar bulamıyorken sizin dediğiniz yerde yoktur" diyorlar :) Kendim kaza yaptığım gece araştırdım. Aracın perte çıkmasını ne kadar istemesem de yaptırıldığında eskisi gibi tat alamayacağımı biliyorum. Ayrıca bulunduğum şehirdeki hiç bir kaportacı 2000-2500 TL den aşşağıya bu arabaya elimizi sürmeyiz diyorlar. Sigortanın anlaşmalı olduğu servis bile (kurumsalları oluyor ya) 1600 TL işçilik yazmış. Şuan ben ne yapmalıyım yani çok miğde bulandırıcı bir duruma dönüştü. 3 gün önce Hazine Müsteşarlığına şikayet dilekçesi yazmak zorunda kaldım. Eğer süreç daha da uzarsa mahkeme yoluna başvuracağım. Geri dönüş yapılması için telefon numaramı bırakıyorum genel müdürlüğe oradan bile aramıyorlar.

Şimdi ben ne yapmalıyım ilk defa kaza geçiriyorum ve prosedürleri tam anlamıyla bilmiyorum yasal haklarım neler yada bu sigorta şirketlerinin dosyayı tamamlama süresi gibi bir zorunluluğu var mı?

Son birşey daha. Web siteleri üzerinden dosya numaramla sorgulama yaptığımda evraklarım eksik gözüküyor. Ancak aradığımda evraklarımın eksiksiz olduğunu söylüyorlar. Diyorum ki acaba bunlar evraklarımı eksik gösterip yasal süreçte "şahıs evraklarını tamamlamamıştır" diyerek dosyamı rafa mı kaldıracaklar ? Çok mu evhamlıyım bilemiyorum :)

wi4rh4.jpg

e0jrm.jpg

2exx6i8.jpg

Benden sekip çarptığı park halindeki araç

343getw.jpg

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

Sorularını üstadlar yanıtlar kardeşim ama ben büyük geçmiş olsun diyorum, Allah korumuş

Yorum bağlantısı

Çok geçmiş olsun böylelerini adam öldürmeye teşebbüsten içeri de atmak lazım ki akıllansın.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun.

Çarpan araç kesinlikle hatalı tabi ama bir Şahin 3.viteste kolay kolay 90 km/h hıza çıkamaz.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Geçmiş olsun,sizde bişey olmaması sevindirici..

Tramerde kusur tesbiti yapıldı mı?

Şayet kaza çizdiğiniz şekle göre olduysa 4 yolda geçiş üstünlüğü sağdan gelen araçta olması nedeni ile %100 hatalı sizsiniz..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şahin neden 3 te 90 yapamaz.Yapanlar var :)

Çarpan araç kesinlikle hatalı tabi ama bir Şahin 3.viteste kolay kolay 90 km/h hıza çıkamaz.

Ciddi ciddi gaza gelinmiş olması lazım. Otobanda 0-100 testi yaparken çıkar tabi.

Yorum bağlantısı
Emre Özen

Sorularını üstadlar yanıtlar kardeşim ama ben büyük geçmiş olsun diyorum, Allah korumuş

Çok teşekkür ederim

Çok geçmiş olsun böylelerini adam öldürmeye teşebbüsten içeri de atmak lazım ki akıllansın.

:) teşekkür ederim

Tam gaz geliyorsa çıkar :) Çok teşekkür ederim

Geçmiş olsun.Size ve arkadaşlarınıza birşey olmaması sevindirici..Umarım işleriniz yoluna girer..

Teşekkürler umarım :)

Çok büyük geçmiş olsun.

Teşekkür ederim

Şayet kaza çizdiğiniz şekle göre olduysa 4 yolda geçiş üstünlüğü sağdan gelen araçta olması nedeni ile %100 hatalı sizsiniz..

8/8 Karşı taraf suçlu benim geldiğim yol ana yol olarak geçiyor onun geldiği yola bakan Dur tabelası mevcut

Şahin neden 3 te 90 yapamaz.Yapanlar var :)

Ciddi ciddi gaza gelinmiş olması lazım. Otobanda 0-100 testi yaparken çıkar tabi.

Aynen öyle :)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

8/8 Karşı taraf suçlu benim geldiğim yol ana yol olarak geçiyor onun geldiği yola bakan Dur tabelası mevcut

Ok. Şekile bakınca anayol tali yol belli olmadığından bu şekilde düşündüm.. Hatanın karşı tarafta olmasıda iyi olmuş.. İnşallah kısa zamanda alırsınız paranızı..

Yorum bağlantısı
Emre Özen

Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim Hasan bey

Ok. Şekile bakınca anayol tali yol belli olmadığından bu şekilde düşündüm.. Hatanın karşı tarafta olmasıda iyi olmuş.. İnşallah kısa zamanda alırsınız paranızı..

İnşallah. Ancak kaygılarım çok düşük bir meblağ almaktan yana.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Sürücü belgeni nerden aldın olm sen? :p Yolda mı buldun? :B)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

ANa ! 20 plaka opel, Denizlideminiz? Neresinde oldu bu kaza? Öncelikle geçmiş olsun tabiki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çok geçmiş olsun. Size birşey olmaması çok sevindirici.

Yorum bağlantısı
Emre Özen

çok geçmiş olsun

Teşekkür ederim

ANa ! 20 plaka opel, Denizlideminiz? Neresinde oldu bu kaza? Öncelikle geçmiş olsun tabiki.

Yok hakan abi 20 plakalı olan benim aracım değil park halinde o hyundai. Kütahyada gerçekleşti kaza :)

Sağdan gelen soldakine yol vermek zorundadır.

Her türlü kusurlu karşı taraf.

Geçmiş olsun. Geçenlerde televizyonda bununla ilgili bir program vardı. Böyle durumlarda başvurulabilecek bir makam varmış. Ama hatırlamıyorum şimdi. :)

Ne opeli loo. Resimlere bakıp geçiyon, yazıları okumuyon herhalde. :D

Sierra o sierra. :D

teşekkür ederim :)

Olayları biraz daha açıklığa kavuşturayım :)

- Benim araç 43 rs 468

-Beyaz şahin 43 VF 009

-park halindeki hyundai 20 V 4919 :)

Çok geçmiş olsun. Size birşey olmaması çok sevindirici.

Teşekkürler Mehmet Bey evet kesinlikle öyle insan araçtan inince nefes aldığını hissedince şükür ediyor sağlığına :)

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

gel deniyelim istersen :D 90 deil 110 yaparım..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Opele benzemiş arkası. Garibim 20 gitmiş arada :( Üzüldüm. gerisi bizden değil noproblem uyimleakyluiemka :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...