İçeriğe Yönlendir

Acil Kaçış Rampası.

İbrahim Akkaya

Recommended Posts

İbrahim Akkaya

"Karayolları 5. Bölge Müdürlüğünde, Pozantı-Tarsus Otoyolu üzerinde Km:16+900 (sol şeritte)’de, otoyol eğiminin %6 olduğu kesimde, uzunluğu 340 metre olan Acil Kaçış Rampası yapılmıştır. Bu Acil Kaçış Rampası hizmete açıldığı zamandan beri 2,5 ay gibi bir sürede 5 adet kaza oluşuma engel olarak hayat kurtarmıştır. Bu tip uygulamalar coğrafi altyapının uygun olduğu kesimlerde yaygınlaştırılacaktır."

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Duyurular/DuyuruDetay.aspx?Parameter=171

Gezinir iken facebookta gördüğüm bir link. İki adet olay görüntüsüde paylaşılmış. İyi birşey gibi duruyor. Acaba başka örnekleri varmıdır.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

benden hızlı davrandınız ben de düşünüyodum açmayı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

amerikanya da var belgesellerde gösterilmişti, çok faydalı bir durdurma sistemi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Faydalı bir uygulama :good1: geriye riskli her yere yapılması ve şoförleri bilgilendirmek kalmış

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Tınaztepe Mağarası'ndan sonra Seydişehir'e gelmeden var. Çok faydalı. 2 adet platform yapılıyor. Bir taraf ince kum, diğer taraf sert platform. Freni boşalan araç bu kuma saplanıyor. Daha sonra diğer platforma yanaşan vinçle çıkarılıyor. Uygun yerlerde yaygınlaştırılacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk defa gördüm ve duydum... Oldukça faydalı olduğu veya olacağı kanaatindeyim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben Tekir'den Pozantı'ya aşağıya inerken sağ tarafta görüyordum. Ne olduğunu merak edip forumda sormuştum. Gerçekten işe yarıyormuş demekki.

İlk defa gördüm ve duydum... Oldukça faydalı olduğu veya olacağı kanaatindeyim..

Abi okadar Adana-Nevşehir yaptın görmedin mi?

Biraz yavaş git sağına soluna bak :D Sağ tarafta var Pozantı çıkışına yakın yerde :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Biraz yavaş git sağına soluna bak :D Sağ tarafta var Pozantı çıkışına yakın yerde :)

esp li Mondeo, tek elde teelfon mesaj yazarak giderken ihtiyacı yok ki baksın kaçışa rampaya, yapışıtrrr

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bende yeni öğrendim, bildiğimiz iyi oldu teşekkürler hatta sabit başlık bile olmaya aday bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Amerikanya gibi yerlerde sağa çıkan ceplerde büyük su varilleri ile dolu barikatlar görmüştüm filmlerde falan ama bu tarz yapıyı ilk defa gördüm. Google amcaya sorunca çinde bile varmış bu rampalardan. Çoğaltılması şart bunların, hele ülkemiz gibi yolu ve kamyonları olan ülkelerde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bu sistemi para kazanmak için, rampanın başına ve çıkış istikametinde yapan çıkmaz inşallah :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Eylül'de Alanya'ya giderken görmüştüm bir tane. Bu taraflara ilk gidişim olduğundan ben yeni gördüm sanmıştım. Meğer ülkede de yeniymiş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Valla haklısın Hoca :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bu sistemi para kazanmak için, rampanın başına ve çıkış istikametinde yapan çıkmaz inşallah :)

Aslında denemek için yüksek hızda bir girmek lazım buraya ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Oğuz Tan

Hiç bi şey yokken girsek, denedik desek kızarlar mı amcalar acaba? :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

O yolda geçtiğimiz sene kazaya şahit olduk. Tır uzun kornalar ile o rampaya verdi arabayı..

Önce saplanıyor sonra hızıyla daha ileriye gidip duruyor.

Çok kazalar oldu çok canlar gitti o pozantı yolunda..

Bizim ailemizden de otobüsçülük yapan bir yakınımız orada hayatını kaybetmişti yıllar önce.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Güzel fikir :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Parçalarsın arabayı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Tekerler çakıl havuzuna gömülür ve şase üzerinde sabitlenen parçalar yada karter zarar görür gibi geliyor bana.. ;) deneme sen deneme

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yay ile :f1: önden çakılır takla atar :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Tekerler çakıl havuzuna gömülür ve şase üzerinde sabitlenen parçalar yada karter zarar görür gibi geliyor bana.. ;) deneme sen deneme

yay ile :f1: önden çakılır takla atar :D

Kendim için değil zaten canım benimkisi otomobil el freni ile bile durur :D Sizler için dedim ağırlığı 1300kg üstü olan leylek style için :D

Parçalarsın arabayı..

hangisini :D

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Manavgat-Seydişehir arası gördüm ve ilgimi çektiği için resminide çekmiştim:):)

20120909105724.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...