İçeriğe Yönlendir

Paspas Altı Su Alan Araba Çözüm Bulundu

Ali Taşdemir

Recommended Posts

Ali Taşdemir

Arkadaşlar uzun süre sonunda su alan yeri buldum..arabanın yolcu koltuğunun ayak kısmındaki paspası ve döşemeyi kaldırdığımda ıslaklık sadece orda vardı....ve sürekli koku yapıyordu...neler denedim olmadı hatta ön cam fitillerini bile değiştirdim ama yağmurlu gün olunca durum yine aynıydı.. sonra dikkat ettimki orda 2 tane plastik kapak var..sanırım bu kapaklar fabrikada monte ediliyor....her neyse kapakların birini tırnağımla hafif kaldırınca kapak elimde kaldı.... ve kenarı aşırı derecede çamur ve pislik olmuştu..çamur girdiğine göre su haydi haydiye girerdiyerek bastım DYSON çekomastiği kapağın kenarına ve kapağı taktım şimdi gram su almıyor...

arabanın su alma nedenleri farklı farklı olabilir ama dertli olanlar bide söylediğim yeri kontrol etsinler.... resmi aşağıda ekledim

gttpc.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

peki sizde şasi numarasının olduğu yerde bi tür küflenme veya yazının özelliğinin

kaybolması gibi bir sorun var mı.

enson tüvturk a gittigimde gerekli önlemleri alın diye söylemişler di

Yorum bağlantısı
Ali Taşdemir
(düzenlendi)

öyle bi sorn yoktu sadece su alıyor zamanla o su kuruyordu ama kuruyuncaya kadar çok ağır bi koku oluyordu arabanın içinde....ben artık kokudan anlıyordum arabanın su aldığını

tarihinde Ali Taşdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile tabanı ıslak arabda liftte kontrol her zaman iyidir, şasenin yazılı olan yere wd40 sıkın önlem olarak

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

bu ford acemi müteahhitler gibi, her modelinde su (alma) problemi var anlaşılan;

focus 1 vardı, polen filtresinde ön sağ koltuğa alırdı

fiesta da bagajdan alıyor,

ve focus 2 de de alttan alıyormuş, :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Topcu

Focus 2 lerde su alma problemi kronik sanrım bizim araçdada bagaj su alıyordu bagaj içersindeki döşemeyi söktüm orda havalandırma tarzında birşey var ve su ordan giriyo bazı işlemler uyguladım ancak yine su almaya devam etti bende malum kış ayı geldiği için o havalandırma deliklerini kapadım şu anda herhangi bir su girme vakası yok.

Yorum bağlantısı
Ahmet Topcu

havalandırma deliklerinde, mazgal gibi bir plastik parça yok muydu?

Plastik kauçuk tarzı bir mazeme vardı Çağlar abi ama özelliğini yitirmiş tam kapatmıyordu artı ordan çok tozda almış döşemeyi söküm su döktüğümde suyun girdiğini gördüm ama tamponun içine giripde su oraya nasıl ulaşıyo anlayamadım bende hemen çözüm için oraları komple kapadım ne su nede toz gidiyor şu anda :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Fatih Belen

2005 fiestam da aynı yerden su alıyordu Yağmurda. Paspas altı ıslanıyorsa ilk bakacagınız yer burası olsun.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Emre şener
Ali Taşdemir yazdı:

Arkadaşlar uzun süre sonunda su alan yeri buldum..arabanın yolcu koltuğunun ayak kısmındaki paspası ve döşemeyi kaldırdığımda ıslaklık sadece orda vardı....ve sürekli koku yapıyordu...neler denedim olmadı hatta ön cam fitillerini bile değiştirdim ama yağmurlu gün olunca durum yine aynıydı.. sonra dikkat ettimki orda 2 tane plastik kapak var..sanırım bu kapaklar fabrikada monte ediliyor....her neyse kapakların birini tırnağımla hafif kaldırınca kapak elimde kaldı.... ve kenarı aşırı derecede çamur ve pislik olmuştu..çamur girdiğine göre su haydi haydiye girerdiyerek bastım DYSON çekomastiği kapağın kenarına ve kapağı taktım şimdi gram su almıyor...

arabanın su alma nedenleri farklı farklı olabilir ama dertli olanlar bide söylediğim yeri kontrol etsinler.... resmi aşağıda ekledim

gttpc.jpg

ürünün görseline ulaşılamıyor. yardımcı olabilecek var mı ?   aracım paspas altından su alıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ürünün görseline ulaşılamıyor. yardımcı olabilecek var mı ?   aracım paspas altından su alıyor.

Aracınız ne.
Hangi paspas altı su alıyor.
Yorum bağlantısı
Emre şener
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aracınız ne.
Hangi paspas altı su alıyor.

focus 2009 tdcı hb.

şoför paspasının altı su doluyor.   alt tabanı falan komple söktüm kurutuyorum.

dışarıdan kapı ve cam fitillerine su tutturdum,  kapı-cam fitillerinde problem yok.  aracı çalıştırıp kalorifer ve klima tahliyesini takip ettim, onlarda da birşey yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emre şener yazdı:

focus 2009 tdcı hb.

şoför paspasının altı su doluyor.   alt tabanı falan komple söktüm kurutuyorum.

dışarıdan kapı ve cam fitillerine su tutturdum,  kapı-cam fitillerinde problem yok.  aracı çalıştırıp kalorifer ve klima tahliyesini takip ettim, onlarda da birşey yok. 

İlk mesajda yeri güzelce tarif edilmiş aslında.. 

Bence görsele gerek yok ancak yine de Ali Bey'in mail adresini özelden gönderiyorum size. 

Yorum bağlantısı
Emre şener
Mehmet Ozyurek yazdı:

İlk mesajda yeri güzelce tarif edilmiş aslında.. 

Bence görsele gerek yok ancak yine de Ali Bey'in mail adresini özelden gönderiyorum size. 

"sonra dikkat ettimki orda 2 tane plastik kapak var..sanırım bu kapaklar fabrikada monte ediliyor....her neyse kapakların birini tırnağımla hafif kaldırınca kapak elimde kaldı.... ve kenarı aşırı derecede çamur ve pislik olmuştu..çamur girdiğine göre su haydi haydiye girerdiyerek bastım DYSON çekomastiği kapağın kenarına ve kapağı taktım şimdi gram su almıyor...""   dediği yer tam olarak neresi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tarif ettiği yer, sağ taraf torpidonun altı.

Aynı kapaklardan sol tarafta da var.
Bence halıyı kaldırıp zemini inceleyin.
Debriyaj ve frenin arkadında var o kapaklardan.

Yorum bağlantısı
Emre şener

Mehmet Ozyurek yazdı:

Tarif ettiği yer, sağ taraf torpidonun altı.

Aynı kapaklardan sol tarafta da var.
Bence halıyı kaldırıp zemini inceleyin.
Debriyaj ve frenin arkadında var o kapaklardan.

aynen dediğiniz gibi yaptım ve kapakları buldum.  ALİ TAŞDEMİR'in de dediği gibi kapaklar özelliğini yitirmişti.  sıvı conta ile güzelce yapıştıracağım.

Mehmet bey bu kapaklar neyin nesidir peki ?   arka tarafta da var mıdır ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emre şener yazdı:

aynen dediğiniz gibi yaptım ve kapakları buldum.  ALİ TAŞDEMİR'in de dediği gibi kapaklar özelliğini yitirmişti.  sıvı conta ile güzelce yapıştıracağım.

Mehmet bey bu kapaklar neyin nesidir peki ?   arka tarafta da var mıdır ?

Muhtemelen arkada da vardır.. 

Gerektiğinde bir şey geçirmek veya bir şey tahliye etmek için düşünülmüştür diye düşünmekteyim.. 

Fotoğraf çektiniz mi.. yükleyin de görelim :)

Yorum bağlantısı
Emre şener
Mehmet Ozyurek yazdı:

Muhtemelen arkada da vardır.. 

Gerektiğinde bir şey geçirmek veya bir şey tahliye etmek için düşünülmüştür diye düşünmekteyim.. 

Fotoğraf çektiniz mi.. yükleyin de görelim :)

mehmet bey tıpaları yerinden çıkarıp sıvı conta ile güzelce yapıştırdım. sonrasında aracın taban keçesini kaldırdım ve tamamen kuruttum. dışarıdan bir kişiye hortumla dünyanın suyunu tutturdum fakat içeriye zerre kadar su girmedi.  bende sorunum çözüldü diye sevinmiştim.  dün istanbula fırtınalı bir yağmur yağdı ve arabam yine su aldı.  kapıları, pedal tarafını, konsol tarafını vs. kontrol ettim fakat heryer kuru, sadece şoför ayak kısmı ıslak.  kafayı yiyeceğim, nereden geliyor bu su. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...