İçeriğe Yönlendir

100-0 Km/H Fren Drag Da Kim King

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bir de anektot :

Peşimden kovalayıp duruyordu.. Telefon açtı, abi yeter dedi, benim ortalama 15 litreye çıktı dedi...

Allah Allah dedim.. Benim ortalama hala düşüyor.. Şehirden çıktığımızda 12.2 idi.. şimdi 10'a düştü.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vesile ile,akıllı olun, aklınızı alırım. Emmim ile uğraşmayın. :voltron:

Kimdi diğer konuda sana evlen artık diyenler... Söyle bakayım bana isimlerini :rtfm:

Emmi aynı yolda 95lik f3 ile kapışalım mı :p

Neyle gelirsen gel... :p

Videon kural dışı... silinecektir :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Rahat bırakın emmi mi... Dövdürtmeyin kendinizi,

Süper ötesi dediğin naylonun ile Azrail arkandan kovalıyorcasına güvensiz bir şekilde seyahat ediyorsun. Emin ol, yengemin ve tüm sevdiklerinin duaları ile gidiyor o laylon. :p

Emmime laf atıp duran sayın Jatco Boyar bey, Mk3 için laf edip durma, ben o arabayı satanı da tanıyorum. :fiuw:

Mehmet Kaya senin hiç konuşmaya hakkın yok bir kere, senin ki harbi tırt. Çok yakan, az kaçan....

En kötüsü de benim mondeoydu zaten hiç gitmiyordu. Meğersem top speed fazla görmediğinden gitmezmiş garibim. 2 öksürdü, bir höynkürdü. attı boğazındaki balgamı şimdi gidiyor koparcasına :seytan:

Vesile ile,akıllı olun, aklınızı alırım. Emmim ile uğraşmayın. :voltron:

Sen nerden çıktın ya. Sen git yat uyu hadi :D

Emmi Nevşehir'den Aksaray'a kaç dakikada geldin?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaşar'ın servis, aksaraydan 10 km ötede... Servisten çıkıp, ofiste bilgisayarı açtığımda 50. dakikada idim :p

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Sen nerden çıktın ya. Sen git yat uyu hadi :D

Mehmet Kaya, dikkat et kendine 1 saatlik yoldasın. evini de biliyorum. Navi de kayıtlı uyarmadın deme. :seytan:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yaşar'ın servis, aksaraydan 10 km ötede... Servisten çıkıp, ofiste bilgisayarı açtığımda 50. dakikada idim :p

Abi yavaşmışsın :D

Mehmet Kaya, dikkat et kendine 1 saatlik yoldasın. evini de biliyorum. Navi de kayıtlı uyarmadın deme. :seytan:

Gelirsen yiyeceğin yemek ve içeceğin çay var :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi yavaşmışsın :D

Haklısın... Sıcaklık -2, -3 derece idi.. yoldaki ıslak yerler buzdu.. Zorlamadım... Neyse o..

Nereden biliyorsun dersen... Servisten çıkarken bir müşterim aradı, 1 saate kalmaz dönerim sana demiştim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

İvme sabit degil,kabataslak duzgun yavaslayan hız zaman grafigi cizdim,altındaki alan yer degistirmeyi verdi.Buda 6saniye olarak alırsak 83.3 metre yapar;ama bu duzdun yavaslayan degil parabolik bir egrisi olucak(frenler ısınıyor...falan fistan yavasladıkca daha az duruyor) bende bu yuzden dolayı tahmini 82-87mt arasında durdu.Hatta tam durmamışım 20 km/h hızım var.140-0 km/h 90mt civarında...VW ile deneyemiyorum kıyamıyorum ona :D

1 saniye intikal süresi desek, 120-130 m den önce durulamaz bu hızda. Hızın ne kadar tehlikeli olduğunu gösteriyor.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Haklısın... Sıcaklık -2, -3 derece idi.. yoldaki ıslak yerler buzdu.. Zorlamadım... Neyse o..

Nereden biliyorsun dersen... Servisten çıkarken bir müşterim aradı, 1 saate kalmaz dönerim sana demiştim :D

Aslında ben Aksaray-Nevşehir değil Nevşehir-Aksaray arasını sormuştum Servet abiyle birlikte gidişinizi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yayla gibi yolda, pedala tuğla koyan alamancılar da gider, ıslak zemin üstüne yaprak yağmış yollara bekleriz efendi :f1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

kıyasıya bir test sürüşleri ani frenler gazlamalar :) gaza geldim en iyisisi mi bi cola bide cips alıp konuyu baştan sona tam olarak okiyim :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aslında ben Aksaray-Nevşehir değil Nevşehir-Aksaray arasını sormuştum Servet abiyle birlikte gidişinizi :)

Bunun cevabı kolay.. Kayıtlar var.. :)

9:57'de evden çıkmışız, 10:53'de Servise girmişiz... 87 km..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bunun cevabı kolay.. Kayıtlar var.. :)

9:57'de evden çıkmışız, 10:53'de Servise girmişiz...

Abi ben 120-130 km hızlarla geldim ama çok daha kısa sürede ulaştım Nevşehire :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu arada....

Aksaray'da bir servisimiz var artık....

Servis müdürü 12 yıldır tanıdığımız Sezgin Bey.. Baş teknisyeni Yaşar Usta'mız..

Henüz yeni bir servis eksikleri illaki vardır ama daha güzel olacaktır...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi ben 120-130 km hızlarla geldim ama çok daha kısa sürede ulaştım Nevşehire :)

Yaa, bir hep tam gaz gitmedikki.. Yan yana lay lay lom gittiğimiz yerler de çok... Kaç defa durduk...

15-20 km'si tek şerit inşaat var... Radar noktalarında 100 le gittik, Aksaray şehir içini geçtik, Nevşehir şehir içini geçtik, falan filan...

10 yaşından eski Ford lara bakıyorlar mı

Valla öyle bir şey deselerdi, show rooma dalardım araba ile :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Valla öyle bir şey deselerdi, show rooma dalardım araba ile :D

mazeretin de hazır: frenler dudmuyooo, bakın video da bilems var....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

mazeretin de hazır: frenler dudmuyooo, bakın video da bilems var....

Hee, diycem de yediremiyorum... LBG... :jedi:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu arada....

Aksaray'da bir servisimiz var artık....

Servis müdürü 12 yıldır tanıdığımız Sezgin Bey.. Baş teknisyeni Yaşar Usta'mız..

Henüz yeni bir servis eksikleri illaki vardır ama daha güzel olacaktır...

Bu çok iyi oldu :D Aksaray yol üstü :D Hanımın teyzesi Aksaray'da.

-Hanım seni teyzenlere bırakayım ben 2-3 saate gelirim. Bir arkadaş var görüşmem gerek.

Hanım:

-Tamam.

Ben doğru Yaşar ustaya usta bu arabanın motorundan bir ses geliyor bir baksana. Yaşar usta sökmeye başlıyor.

Telefonda hanım:

-Hayatım nerdesin

-Hanım bu akşam teyzenlerde kalıyoruz ben gece geleceğim.

-Ne oldu yinemi sanayidesin.

-Sana gelmediğim gün, bilki sanayideyim gülüm :D :D :D

Nasıl seneryo abi :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Frenleme süresi ve aracın ani frene tepkisi önemli şeyler. 100-0 durma testini Servet abinin 38mt de duran kangoo sundan 3-5mt önünde durarak sanırım 33mt lere kadar indirmiştim. Ama önemli olan bu hızlar değilde 2 ile başlayan rakamlar civarında frene oturmanın gerektiği anlarda ki güven. ;)

Mehmet abi aynı motoru kullanıyoruz, benim şehir içi ortalmam 9-9.3lt/100km. Demeki ki önemli olan hafiflik ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hee, diycem de yediremiyorum... LBG... :jedi:

servet le görüştük, İStanbul da çekimi tekrarlayalım dedi, kamera da senin camda olsun, nasılsa frenleme sonrası sen beni çekersin dedi :sihirbaz:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

-Sana gelmediğim gün, bilki sanayideyim gülüm :D :D :D

Tam senlik :D

Mehmet abi aynı motoru kullanıyoruz, benim şehir içi ortalmam 9-9.3lt/100km. Demeki ki önemli olan hafiflik ;)

Benim yolum kısa Süha, 2.8 km.. motor ısınmadan varıyorum ben işe...

Eski arabam 10 ltre falan gösterirdi.. Bu şartlarda bu 12 litre gösteriyor. Ama uzun yola çıkınca 150-160 da gitsem, ortalama sürekli düşüyor..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...