İçeriğe Yönlendir

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatlarına 'Dur' Denecek

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Evvet çok pahalı değilmi, full ötesi f-koska da geçen sene 700 tl. idi, şimdi kaç çıkacak bakalım.

Fiyat güzel sanırım :)

Abi ne demek süper bir fiyat...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Oh be, küçük yerde yaşamanın avantajları, İzmir de otursam yada İstanbulda bittiydim, burada sizin trafik sigortasına verdiğiniz parayla Full kasko yaptırabiliyorum, hemde xenon-teyp-st koltuk vs. ilaveleriyle :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar, bugün sigortacım aradı, zorunlu trafik sigortamı yenilyecekmiş, geçen sene 133 tl. idi, bu sene 139 tl. istedi, nasıl fiyat iyimi? Şirket ergo :)

Bence biraz pazarlık yap geçen sene ki fiyata yapsın :):p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Oh be, küçük yerde yaşamanın avantajları, İzmir de otursam yada İstanbulda bittiydim, burada sizin trafik sigortasına verdiğiniz parayla Full kasko yaptırabiliyorum, hemde xenon-teyp-st koltuk vs. ilaveleriyle :biggrin:

Kasko ne çıktı?

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Geçen sene 145 e yaptırmıştık babamın aracını bu sene 209 a yaptırdık 2 gün önce

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

bende 162 ye yaptırmıştım bakalım nisanda ne cıkacak.

Yorum bağlantısı
Misafir

1991 Model suzuki swift aracı,cuma günü 550 tl'ye trafik sigortası yaptırdık.yılbaşından önce 430 tl fiyat vermişlerdi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen
(düzenlendi)

Arkadaşlar, bugün sigortacım aradı, zorunlu trafik sigortamı yenilyecekmiş, geçen sene 133 tl. idi, bu sene 139 tl. istedi, nasıl fiyat iyimi? Şirket ergo :)

Aylık taksiti mi bu? :unsure2:

tarihinde Mehmet Emin Taşdelen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

maalesef okuduğum habere göre, şirketler kaç yıldır zarar ediyormuş, çok büyük zam geliyor, işte haber linki

http://www.haber1.co...-zam-yolda.html

Bu haberi bende okudum ve fena kızdım valla...Bir Allahın kuluda çıksa da halkın arkasında değilde yanında dursa yahu..Zaten devlet eliyle'' Zorunlu sigorta'' diye hırsızlığın alası yapılıyor ki fiyatları kaskoyu geçti bu ara birde bu yetmiyor alın size kaskoya da zam....Tek sebebi var daha çok kar etmek..Zarar hikayelerini külahıma anlatsınlar,yıllarca prim ödeyip, tek kazası olmayan insanların ne kabahati var...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

2 hava yastığı açan aracın pert olduğu yerde ceremesini biz çekeriz arkadaş. Son 3-4 ayda bacanak vasıtasıyla çok içinde oldum işin, resmen kirli çıkarlar vs

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Servislerin hasarı dışarıda 3 te 1 fiyata yaptırıp kalan parayı güzelce kırıştıklarını da biliyoruz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben olsam pazarlık ederdim. :(:good1:

Sigorta işinde pazarlık işe yaramaz abi..

Trafikte pazarlık edersen, Acente, daha kalitesi düşük bir şirkete yönlenir.. Kaskoda pazarlık edersen, senin teminatlarını düşürür..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2 hava yastığı açan aracın pert olduğu yerde ceremesini biz çekeriz arkadaş. Son 3-4 ayda bacanak vasıtasıyla çok içinde oldum işin, resmen kirli çıkarlar vs

Bir çoğunuz bilirsiniz, Allianz acentesiyim..

Allianz hiç bir zaman, hisleri ile hareket etmiş bir şirket değildir.. Mutlaka istatistiki verileri neyi ön görüyorsa onu yapar.. Buna rağmen, trafikten para kazanamıyor..

Kendi acenteliğimin hasar prim durumunu incelediğimde de aynı şeyleri görüyorum..

Geçen yıl ölümlü bir kaza oldu.. trafikten ödenecek kan bedeli 180 bin lira.. Bu kan bedelini ödeyebilmem için Nevşehir'de en az 1000 tane trafik poliçesi yapmam ve bu 1000 aracın kaza yapmaması lazım..

Eğer sistem düzelir, dengeler yerini bulursa, trafikler artar, kaskolar ve yangınlar düşer..

Şu durumda, kasko ve diğer branşlardan kazanılan paralar trafik sigortasına gidiyor.. Bu durumda kazanan: sadece trafik sigortası yaptıranlar oluyor..

Hem trafik hem kasko yaptıranlar, trafiği ucuz yaptırırsa kaskoyu pahalı yaptırıyor..

Piyasadaki her aracın trafik sigortası olmak zorunda olduğunu düşününce, trafik sigortasının artmasının, uzun vadede, hem trafik sigortası hem de kasko yaptıranların menfaatine olacaktır.. Şu anda kasko için ödediğimiz primlerin en az yarısı, kasko yaptırmayanların trafiğine gidiyor..

Servislerin hasarı dışarıda 3 te 1 fiyata yaptırıp kalan parayı güzelce kırıştıklarını da biliyoruz...

Bunu hiç duymadım, görmedim, düşününce, mümkündür gibi görünüyor ancak, her şirkette mümkün değil.. Eksperden bir kaç aşamada fotoğraf isteniyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bir çoğunuz bilirsiniz, Allianz acentesiyim..

Allianz hiç bir zaman, hisleri ile hareket etmiş bir şirket değildir.. Mutlaka istatistiki verileri neyi ön görüyorsa onu yapar.. Buna rağmen, trafikten para kazanamıyor..

Kendi acenteliğimin hasar prim durumunu incelediğimde de aynı şeyleri görüyorum..

Geçen yıl ölümlü bir kaza oldu.. trafikten ödenecek kan bedeli 180 bin lira.. Bu kan bedelini ödeyebilmem için Nevşehir'de en az 1000 tane trafik poliçesi yapmam ve bu 1000 aracın kaza yapmaması lazım..

Eğer sistem düzelir, dengeler yerini bulursa, trafikler artar, kaskolar ve yangınlar düşer..

Şu durumda, kasko ve diğer branşlardan kazanılan paralar trafik sigortasına gidiyor.. Bu durumda kazanan: sadece trafik sigortası yaptıranlar oluyor..

Hem trafik hem kasko yaptıranlar, trafiği ucuz yaptırırsa kaskoyu pahalı yaptırıyor..

Piyasadaki her aracın trafik sigortası olmak zorunda olduğunu düşününce, trafik sigortasının artmasının, uzun vadede, hem trafik sigortası hem de kasko yaptıranların menfaatine olacaktır.. Şu anda kasko için ödediğimiz primlerin en az yarısı, kasko yaptırmayanların trafiğine gidiyor..

Sen de yanlış olarak görüyorsan doğrudur abi :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Kasko yaptıranın ayrıca zorunlu sigorta yaptırması gerekli mi gerçekten ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tabiki zorunlu malesef.. çünkü en azından adı zorunlu :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban
(düzenlendi)

Tabiki zorunlu malesef.. çünkü en azından adı zorunlu :)

merak ettiğim, bugün zorunlu kalksa, kaskosu olan vatandaşta sıkıntı olur mu? Yani ekstradan bir artısı var mı?

tarihinde Abdurrahman Balaban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Bence işin bu noktaya gelmesinde suistimaller yatıyor. Sürücülerin kendi aralarında yaptıkları tutanak düzenlemesi hile oranını artırdı. Gelişmiş ülkelerde bu iş nasıl yapılıyor araştırmak lazım, Rusya'da kasko için kamera mecburiyeti vardı yanılmıyorsam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

merak ettiğim, bugün zorunlu kalksa, kaskosu olan vatandaşta sıkıntı olur mu? Yani ekstradan bir artısı var mı?

Bence zorunlu trafik sigortası kaskodan daha değerli :)

Zorunlu tek şartla kalkabilir.. Onda olması gereken minimum teminatlar, kaskoya eklenir.. Şu anda kaskolar, bu şartı taşımıyor..

Bence işin bu noktaya gelmesinde suistimaller yatıyor. Sürücülerin kendi aralarında yaptıkları tutanak düzenlemesi hile oranını artırdı.

Tereddütsüz % 50 diyebilirim.. Alkollü sürücü kalmadı hiç.. Ehliyetsiz kalmadı..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bence zorunlu trafik sigortası kaskodan daha değerli :)

Zorunlu tek şartla kalkabilir.. Onda olması gereken minimum teminatlar, kaskoya eklenir.. Şu anda kaskolar, bu şartı taşımıyor..

Tereddütsüz % 50 diyebilirim.. Alkollü sürücü kalmadı hiç.. Ehliyetsiz kalmadı..

Peki zorunlu olsun ama içeriği kaskoyu da kapsasın kullanıcıya ektra masraf olmasın bu mümkün olmaz mı? Dövlet buba bunu yapamaz mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yapabilir..

Poliçede olması gereken asgari şartlar şudur, bunun dışında ne yaparsanız yapın derse olay biter..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yapabilir..

Poliçede olması gereken asgari şartlar şudur, bunun dışında ne yaparsanız yapın derse olay biter..

Diyemez ki ,diyemez ki :p

Bu şekilde daha çok işine geliyordur kesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...