İçeriğe Yönlendir

C-Max Alayım Mı ?

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Süleyman Can Şahin

Selamlar sevgili forum üyeleri uzun zamandır aracı değiştirmeyi düşünüyorum hatta bu fikir focusu eskişehire bırakıp . Golfü aldıktan sonra direksiyonu başkasına devredip yoruldum şu arkaya biraz uzanayım diye arka koltuğa geçtiğim an oluştu :tongue: Ancak alacağım araç konusunda bir türlü karar verememiştim en sonunda c-maxta kesin karar kıldım . :) Şimdi değerli c-max kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum. Benim aklıma takılan en büyük problem focus kadar yol sesi alır mı içeriye yakıt olarak focus kadar cimrimidir. Dizel almayı düşünüyorum. Herkese teşekkürler keyifli forumlar :)

Yorum bağlantısı
Eyüp Gökmen

Sınıfının en iyi aracı alırsanız pişman olacağınızı sanmıyorum.Fiyatı da uygun bana göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Gökmen

Yakınlarım da sadece bu araç var akşam samsuna gidiyorum yarın bi bakacağım buna.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2006-ford-c-max-1.6-tdci-trend-93000-kmde-109543195/detay

Bana çok uygun gelmedi fiyatı açıkcası 1 kapı boyalı ve yanlış görmüyorsam arka sol far ın altında sağlam bi göçük var ayrıca 93bin km. daha iyileri bulunabilir gibi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Alın tabi ama araç alıp-satmada eksper düzeyinde tecrübeli değilseniz galeriden almayın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Çok çok rahat edeceğiniz bir araç olacaktır.Uzun yola cc ile gidip geldiğimde hiç yorulmamıştım benzinli focustan sonra.Ghia olursa iyi olur derim ayrıca.Yakıt ortalama bir dizel gibidir,yaktığı kadar gider performansta üzmez kullanıcıyı.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Bi arkadaş 2006 model 98000 km'de ghia+sunrooflu c-max 1.6 tdci'yi 30.250 tl'ye almıştı. Tek parça boyalıydı. Sanırım arka çamurluklardan biri. İyi araştırıp öyle karar verin.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Almışken ghıa olursa tadından yenmez :)

Aynen öyle abi ghıanın koltukları bile bi başka.

Çok çok rahat edeceğiniz bir araç olacaktır.Uzun yola cc ile gidip geldiğimde hiç yorulmamıştım benzinli focustan sonra.Ghia olursa iyi olur derim ayrıca.Yakıt ortalama bir dizel gibidir,yaktığı kadar gider performansta üzmez kullanıcıyı.

Hocam yol sesini focus gibi çok alıyormu içeri. Focusta biraz abartı olacak ama çamurluğun içinde gitmiş gibi oluyor :)

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

Araç görüntü olarak pek haz vermedi, ama detaylı bir ekspert yaptırdıktan sonra olabilir. Ghia olmasına ben de katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Bi arkadaş 2006 model 98000 km'de ghia+sunrooflu c-max 1.6 tdci'yi 30.250 tl'ye almıştı. Tek parça boyalıydı. Sanırım arka çamurluklardan biri. İyi araştırıp öyle karar verin.

Abi zaten acele etmeyeceğim ama focustu mondeo passat jetta derken kesin kararımı verdim c-max temiz bişey bulursam affetmem :)

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Cmax büyük keyiftir, ilk mikrop 2004 Ghia ile bulaştı bana, şimdi 2008 Titanium X ile devam ediyor.Bazen değişiklik olsun satayım diyorum, yerine eş değer konforda bir araç bulamıyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Araç görüntü olarak pek haz vermedi, ama detaylı bir ekspert yaptırdıktan sonra olabilir. Ghia olmasına ben de katılıyorum.

Fiyatı bana fazla geldi sadece km biraz iyi tabi oda orjinalse :)

Cmax büyük keyiftir, ilk mikrop 2004 Ghia ile bulaştı bana, şimdi 2008 Titanium X ile devam ediyor.Bazen değişiklik olsun satayım diyorum, yerine eş değer konforda bir araç bulamıyorum :)

Tez zamanda banada bulaşır bu mikrop inşallah :) Ama soruyorum soruyorum bu yol sesine hala bir cevap alamadım :)

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Fiyatı bana fazla geldi sadece km biraz iyi tabi oda orjinalse :)

Tez zamanda banada bulaşır bu mikrop inşallah :) Ama soruyorum soruyorum bu yol sesine hala bir cevap alamadım :)

Benim araçta çok aşırı rahatsız edici düzeyde bir yol sesi yok.Özellikle uzun yolda sunduğu konfor ve rahatlık gerçekten keyif vericidir.Sürücü koltuğundan kalkmadan saatlerce yol gidersin ve hiç bir bel omuz ağrısı olmadan maça çıkabilirsin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Yok, focus sedan'daki kadar asfalt sesi gelmiyor.

Ghia olsun.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bülent Küet

Öncelikle hayırlı olsun.Geniş araba istiyorsunuz.Yanlış anlamayın ama 30000 tl bütçe olacak Mondeo 4 alırdım.Söylediğiniz arabaya baktım.Arka diz mesafesi hiç uzun değil tabiki bunlar benim düşüncem.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

C-max candırda, ilandaki gibi sağı solu vuruk olana hem de Trend ise bu rakam verilmez

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Öncelikle hayırlı olsun.Geniş araba istiyorsunuz.Yanlış anlamayın ama 30000 tl bütçe olacak Mondeo 4 alırdım.Söylediğiniz arabaya baktım.Arka diz mesafesi hiç uzun değil tabiki bunlar benim düşüncem.

Mondeo'da var mıdır bilmem ama C-max'da arka koltukları geriye doğru ayarlayabilir, diz mesafesini artırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Daha sessiz olması fizik kurallanıa yakırı , hem tek hacim bir araba yani arka tekerleerin sesi de gelir, Hb focus ne ise aynı diyebiliriz

YOl sesi izafidir bu arada

Yorum bağlantısı
Hakan Çark

C-max alın, hatta bana göre bu kasa yeni kasadan daha güzel,dolu modelini alın, şimdiden hayırlı olsun

Not : Kesinlikle cam tavan alın, ferah ferah

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bahadır Süzer
(düzenlendi)

Ben alalı 5 gün oldu aracı. ghia aldım sol ön çamurluk değişik sadece. kaputta boya yok arka sağ çamurlukta da 10cm bir yerde boya var o kadar. 1000 tl civarı masraf yaptım 2-3 yıl binmek üzere. Yol sesi olarak da şöyle söyleyeyim (900 km dir kulağım her türlü tıkırtı, rüzgar sesi asfalt sesi vb. eksikleri aramakla meşgul) yazın 2008 tdci focus trend sedan kullandım 2 ay 6000km. Yola çıktığımda sesi çok aldığından genelde sinirli bir yolculuk geçirdik herkes birbirine bağırıyordu :) c-max'le henüz 900 km yol yaptım (dizel araç olunca geziliyor) bozuk yolda da denedim, ses alıyor fakat focustaki kadar değil. Ben 4 ay baktıktan sonra keseme uygun bir ghia buldum. trendlere bakmadım hiç. şansıma bu arabaya bir de dvd seti navigasyon vs takmışlar. tam uzun yol aracı olmuş :) sizin incelediğiniz ilandaki arabadan daha ucuza geldi yaptığım masrafla birlikte.

tarihinde Bahadır Süzer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Daha sessiz olması fizik kurallanıa yakırı , hem tek hacim bir araba yani arka tekerleerin sesi de gelir, Hb focus ne ise aynı diyebiliriz

YOl sesi izafidir bu arada

Almıyor, bilmiyorum neden ama Focuslarda tekerleklerden gelen uğultu ve asfalt sesi C-max'da yok denebilir. Dairede 2011-2012 model Focuslara biniyoruz, araçların tekerlerinden değirmen gibi ses geliyor. Hadi filo alımıdır özensizdir, uyduruktur dedik. iki ardakadışımın da 2002 ve 2004 focusları var onlar benim aracı kullandıklarında hayret ediyorlar.

Ben aracı almadan önce özellikle bu sesi dinledim, eğer hissetseydim zaten almazdım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...