İçeriğe Yönlendir

Araç Için Elektrikli Süpürge.

Yağız Ardalı

Recommended Posts

Yağız Ardalı

Merhaba;

Aracım için , işini iyi yapan bir süpürgeye ihtiyacım var. Her seferinde 8 lira araç içi temizlik parası veriyorum. Bu temizlikte de en önemli olanı süpürge. Malum kış aylarında bu ihtiyaç daha da sıklaşıyor. Ayda ortalama 20 tl bu işe gider. Bu da senede 240 tl gibi bir rakam eder, ki bu uygulamalardan da çoğu zaman memnun kalmıyorum. Bu durumdan kurtulmak için, iş gören ve kaliteli bir araç süpürgesi araştırdım, sonucunda Black & decker pav1205 marka ve modelin ürününü ilk listeye aldım. Ortalama satış fiyatı 120 tl , 12 v. ve çakmaklık girişi üzerinden çalışıyor. Aranızda kullanan varsa , yorumlarına veya farklı bir önerisi olan varsa fikirlerine ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Mümkün ise evde kullanılanı bir şekilde araca ulaştırmak.Diğerlerinde genelde ses var görüntü yok :)

Yorum bağlantısı
Yağız Ardalı
(düzenlendi)

En güzeli. Bende 30 metre elektrik kablosu yaptırdım. 4. kattan salıyorum aşağı elektriği :)

:) Maalesef böyle bir imkanım yok , yüksek katta oturuyorum ve konum olarak ta müsait değil. Aslında bundan bir kaç ay evvel 30 liraya şarjlı bir el süpürgesi almıştım , kırıntıları bile çekemiyor , çektiği tozları da geri çıkarıyordu. Birisine vereyim dedim fakat ayıp olur diye çöpe atmayı tercih ettim. Black & decker' i deneyemedim çünkü sadece çakmaklıktan enerji alıyor. Tabi ki normal bir ev süpürgesi gibi bir performans beklemek son derece yanlış olur.

tarihinde Yağız Ardalı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

El süpürgesi için epey araştırma yapmıştım. Sonunda fiyat /performans oranı en yüksek olan arzum rubino aldım. Çok memnunum. Büyük süpürgeler kadar olmasa da iş görüyor.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Geçenlerde bizim güvenlikçinin arabasını temizlediğini gördüm. İşi bittikten sonra ben de benim arabanın içini aldım. Ürün, akülü olduğu için biraz ağır ama çok iyi çekiyor. Hem şarjlı, hem 12 voltla, hem 220 ile çalışıyor. Felix FL456... Fiyatı da uygun sayılır...

Yorum bağlantısı
Murat Dere

:) Maalesef böyle bir imkanım yok , yüksek katta oturuyorum ve konum olarak ta müsait değil. Aslında bundan bir kaç ay evvel 30 liraya şarjlı bir el süpürgesi almıştım , kırıntıları bile çekemiyor , çektiği tozları da geri çıkarıyordu. Birisine vereyim dedim fakat ayıp olur diye çöpe atmayı tercih ettim. Black & decker' i deneyemedim çünkü sadece çakmaklıktan enerji alıyor. Tabi ki normal bir ev süpürgesi gibi bir performans beklemek son derece yanlış olur.

Alacaksın bir tane güçlü inverter, indireceksin süpürgeyi arabaya, takacaksın, süpüreceksin... Oooh... Hadi kalk, üşenme. :p:crazy:

INVERTER-600-WATT-POWER-12-V-DAN-220-V-ARAC-ICIN__47615823_0.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Alacaksın bir tane güçlü inverter, indireceksin süpürgeyi arabaya, takacaksın, süpüreceksin... Oooh... Hadi kalk, üşenme. :p:crazy:

Arabayı eve çıkartsak...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yağız Ardalı

INVERTER-600-WATT-POWER-12-V-DAN-220-V-ARAC-ICIN__47615823_0.jpg

Bende tam bu konu hakkında bilgi isteyecekim. İsabet olmuş. Bu tarz cihazların olduğunu biliyorum fakat pek bir bilgim yok. Birazda çekingen bir durumdayım (bilmediğim bir şey olduğundan) . Yani aracı süpürelim derken sonunda söndürmeye uğraşmayayım gibi bir durum var."" Aracını süpürmeye çalışan adam aracıyla yanarak öldü"" gibi haberlere ölsem dayanamam. :) Araca zarar verir mi vermez mi? Bildiğim kadarıyla elektrik süpürgesi epey bir güç harcıyor. Bir de şu amper , voltaj dengeleri falan. nasıl olacak bu iş?

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Aynısını ben yazacaktım. Dedim boşver "deliye" bulaşmayayım... :biggrin:

Arabayı eve çıkartsak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Bende de 12v çakmaktan çalışan Vacuum Cleaner isimli çin işi bir süpürge var. Eşantiyon hediye olarak geldi. Cidden güzel çekiyor sürekli içini kendim temizliyorum. Başka bir markası var mı emin değilim bakıp tekrar yazarım ,çok çok kaliteli değil max 15-20 lira eder yani ama çekişi muazzam.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kullanacağınız cihaza göre yüksek güçlüsünü (watt) almanız lazım tabii. Güç arttıkça fiyat da artıyor nedense. :p En güzeli araç için 700-800 watt bir süpürge ve 1000 watt inverter diye düşünürdüm kendimi bildim bileli... :crazy:

Arabayı eve çıkartsak...

Aynısını ben yazacaktım. Dedim boşver "deliye" bulaşmayayım... :biggrin:

Teker teker gelin üleann! :p Vaz geçtim topunuz gelin bea! :jedi:

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

el süpürgeleri tozu önden alıp arkadan geri veriyor. En mantıklısı büyük süpürge olayı, hem toz harici ufak taş parçası v.s. gibi şeyleride iyi topluyorlar. Yanlız 300 w çakmaklıktan 12 yi 220 ye çevirenler 75-80 TL gibi rakamlardı diye hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

el süpürgeleri tozu önden alıp arkadan geri veriyor. En mantıklısı büyük süpürge olayı, hem toz harici ufak taş parçası v.s. gibi şeyleride iyi topluyorlar. Yanlız 300 w çakmaklıktan 12 yi 220 ye çevirenler 75-80 TL gibi rakamlardı diye hatırlıyorum.

Her temizlemeden sonra filtresini de doğru düzgün temizleyince tozu önden alıp arkadan atma gibi bir durum söz konusu olmuyor. Takıntılı bir titizliğim var, arabanın içinde bir yeri çizmesinler diye genelde iç temizlik yaptırmam. Söylediğim 15 liralık makinede bile tozu atmıyor dışarı. Sadece pislik birikince ucunu aşağı doğru tutmamak lazım kaçırıyor az da olsa..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Büyük süpürge 300 watttan fazla çeker, inverter yanmazsa başka yerler yanar dikkat etmek lazım. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Peki arabayı süpürdüğünüz süpürge evde de kullanılıyor mu ?

Evde son sözü kimin söylediğine bağlı :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Şarjlı süpürgelerin ışıldak aküsüyle çalışanları vardı bir ara onlar güzel çekiyordu ; ama bir ev süpürgesinin yada yıkama işi yapanların süpürgelerinin yerini asla tutmaz..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Büyük süpürge 300 watttan fazla çeker, inverter yanmazsa başka yerler yanar dikkat etmek lazım. ;)

Farkındayım üstad ben fiyata dikkat çekmek istedim ;)

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

En iyi verim evde kullandığımız süpürgeler ile alınır ama gerekli ekipmansız yine olmaz.

Örnek olarak Dyson marka bir süpürge olsa ve videoda ki set de alınırsa iyi sonuç alınır.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

arabada 220 volt priz var..normal evdeki 1600 w süpürgeyi bu prize taksam çalıştırır mı? Çalıştırsa bile ne kadar süre çalışır? araç için herhangi bir zararı olur mu?

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

arabada 220 volt priz var..normal evdeki 1600 w süpürgeyi bu prize taksam çalıştırır mı? Çalıştırsa bile ne kadar süre çalışır? araç için herhangi bir zararı olur mu?

focus'un neresinde üstad o priz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...