İçeriğe Yönlendir

Renault Fluance Z.E Çekici Üstünde

Ali Elöver

Recommended Posts

Süha Demirtaş

İyiki bi dinamo dedik. Ben ne bileyim dinamonun sözlük anlamını... :p

Anlatmak istediğimi anladınız siz. Elektrik üretmek için dönen birşeyler gerekiyor. Bu dönmeyi ya barajlarda su sağlıyor ya da rüzgar gülleri. E araçlarda da dönen bir teker zaten var. Hem dönsün hem de rüzgar gülü niyetine elektrik üretiversin canım :p

Abi rüzgar güllerinin bile zararı var biliyor musun elektrik üretiminde ;) Bu teknoloji kötü bir şey canım

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Lazımsa ayırayım bir kutu? :D

Cia ile başlayandan ben alsam bir kutu sıra var mı :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

OOo Ali abi iç içe girmiş 4 yuvarlaktan oluşan araban ile anca açık kasa kamyonlar ile mi roll yapabiliyorsun yoksa :D

He valla naparsın otomatik 100 bg araba ile bu kadar oluyor işte :) Zaten böyle trafikte saat 18:00 cuma akşamı tem bağlantısı için ideal oluyor :D

Test arabasıdır.. Test için başka yere gidiyordur belki :)

Niye bu kadar masraf ??? Çekici mazot şöför parası ? Pilli zaten kendi gitsin 3-5 liraya, ne anlamı bu kadar masrafın 150 lira falan ??

Bencede test arabası ama kullanılmış bir araç kesinlikle sıfır değil fırça çiziği dolu ve yer yer ufak çizikler var, lastikler bile km yi belli ediyor.

Bozulmuş veya pili bitmiş işte niye bu kadar senaryo yazıyorsunuz anlamadım :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Anlamadığım konu neden evet bozulmuştur demek istemiyor anlamadım.Ali bozulmuş yada yolda kalmış diyor diğer arkadaşlar yok ya sıfır bu ,yok test aracıdır bu vs muhabbeti olmuş. :biggrin:

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elektrikli aracın bozulma ihtimali içten yanmalı araçlara oranla milyarda birin altındadır. Bu neden ile bozulmuştur demiyorum, ha bozmuşlardır diyebilirim, belki :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Tesla hariç çoğunda batarya arkada dikey, değişim kolay diye.Şaseye yayılanın batarya değişimi bir gün sürüyor

Sefa, dinamo, akü doldurmak için güç ister. Güç isteyen dinamo için motor, aküden güç ister. Dinamo fazla güç harcayan akü için motordan güç ister. Güç isteyen dinamo için motor aküden güç ister............

+1

Abi bu yazdığını okurkenAleyna yanımdaydı. Baba, servet amcamın acil tedaviye ihtiyacı var dedi.... :sandalye:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abi bu yazdığını okurkenAleyna yanımdaydı. Baba, servet amcamın acil tedaviye ihtiyacı var dedi.... :sandalye:

Aleyna'cımın gözlerinden öpüyorum, söyle ona güç alabilmek için daha fazla güç harcamak gerekir konusunu okusun ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Biz şimdi millet olarak yakıt lambası yanmadan yakıt almayız araca :) bu vatandaşda muhtemelen lambanın yanmasını bekledi,ama hesapta olmayan işler başında türedi. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

araba senin, pil Röno nun , kiralıyorsun, tahmin edebiliyorum sebebini ama belgem yok :seytan:

ÖTV+KDV, o pil fiyatıyla kimse alamaz. Fena da değil pilin performansı düşerse derdi sana ait değil, yenileyiverirler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...