İçeriğe Yönlendir

LG Nexus 4 Yorumları

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Bu xperia z, Türkiye'ye geldi mi Ali abi, geldiyse günahı ne kadar ? Hiç takip edemiyorum bu ara teknolojiyi. Note 2 alacaktım ama buda hoş gözüküyor. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin
(düzenlendi)

Piyasada yok şuan ama fiyat olarak 1900 tl civarı olacak gibi, xperia bende alacak olsam sırf attırabilir hafızası olmadığı için nexus u, tipi yüzünden htc yi elerdim tabiki zony. :good1:

tarihinde Hüseyin Yergin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Piyasada yok şuan ama fiyat olarak 1900 tl civarı olacak gibi, xperia bende alacak olsam sırf attırabilir hafızası olmadığı için nexus u, tipi yüzünden htc yi elerdim tabiki zony. :good1:

İlave olarak video ve fotoğraf çekim kalitesi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Onları saymıyorum bile tartışılmaz 13 mp sony kalitesi ile buluştuğunda Alper abinin deyimiyle kaymaklı ekmek kadayıfı fakat fiyat farkı var işte 2000 tl civarı olursa ki büyük ihtimal öyle olacak xperia, nexus 1390 tl fiyattan götürür gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Ayrıca aylarca önce son sürümü alırsın, diğer firmalar aylarca bekletir, nexus un eskisi bile süper, kardeşimde olduğundan biliyorum, şuan ki sürüm, s3 ten bile daha stabil ve hızlı, ayrıca rehbere girişi tf4s yada tf5 ten milisaniye kadarda hızlı, s3 bu konuda yanında kağnı kalır :D

madem tarih oldu :D neden tırtfonla karşılaştırılıyor :D

tırtfon 4s ne zman çıktı acaba? :D

nexus 4 ne zaman çıktı acaba? :D :D

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ülen bi karar verin...ne alayım..adamı hasta etmeyin... :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sırf sizler yüzünden ayfonla kıyaslıyoruz, inadınızdan vazgeçin artık :D bu işin referansı ilk ayfon du doğru, devrimdi gerçekten, ama orada kaldı, çünki hepsi aynı, gelişmeyen kapalı işletim sistemiyle buraya kadar olur ancak, şimdi böylesine modeller varken kim takar tıtfonu.. :tongue: Isararla ne bu ayfon sevgisi, bu tür zımbırtılarda hiçbirşey erişilmez ve geçilmez değildir unutmayın.

Bana göre gelecek olan tf5s bile çoktan demode, tf5s ile karşılaştıracağım telefon yok, çünki hepsi birkaç misli yol almış durumda, siz son raporları okumuyorsunuz sanırım, dünyada ve özellikle çin gibi ülkelerde ayfon yorgunluğu başladı, artık popülerliğide düştü (hatta bizde bile :) ) satışlarıda, çünki (rakipleri demeyeceğim çünki rakip olmak için aynı seviyede olmak lazım) diğer markalar 1 üst sınıfa geçti, donanımda yazılımda süper, nexus 4 yeni çıktı ve şuan piyasadaki en gelişmiş model mesela, xperia Z ise Sony nin kendi tarzını yarattığı ve andronun gücünü kullandığı farklı bir alet, neyse uzatmayalım, ayfon bitti, ne karizması nede saçma fiyatıyla raflarda üst sırada kalması kadlı.

Ayfon güzel alet, yazılım stabil ve iyi fakat geçildi ve çok daha iyileri var, artık kabul edin bunu, gelişim hızı, firmaların androya çalışması, uygulama üreten firmaların mecburen androya dönmek zorunda kalması sebebiyle hepsi aynı model olan ayfonların işi artık çok ama çok zor, bu bir gerçek artık. :p

Buda sorulurmu Xperia Z tabiki, çürük elma falan kesmez seni, ne yapacaksın, ille elma dersen hepsi aynı olduğundan boşa para harcama, 3gs 2.eli telefoncudan al kullan, en son 3310 la takas edip üstüne para veriyorlar diye duymuştum :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol
(düzenlendi)

mübağlada da sınır yok maşallah :)

pekii merakımdan soruyorum size neye göre bu karşılaştırmaları yapıyorsunuz?

software'ün kapalı olması mı? Hardware'ün ne kadar yüksek konfigürasyonlu olması mı? Fotoğraf kalitesi mi? ergonomi mi? pil süresi mi?

Yoksa olay tamamen meyve veren ağacı taşlarlar misali mi?

Türk insanımız eziğin yanındadır her zaman mantığı mı?

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

"software'ün kapalı olması mı? Hardware'ün ne kadar yüksek konfigürasyonlu olması mı? Fotoğraf kalitesi mi? ergonomi mi? pil süresi mi?"

Basit, hepsine baktığım gibi malzeme kalitesine tipine ek özelliklerine görede bakıyorum, gördüğüm açık ara bir fark var artık, bu da normal zaten, hiçbir imparatorluk ebediyyen süremeyeceği gibi apple da hep 1. olamayacak, her geçen gün diğer firmalar birşeyler yapıyor, şu sıralar samsung gözümden düştü çünki nokia taktiğine döndü, aynı modelleri süsleyip satma stratejisini devam ettirirse sonu Nokia gibi olacak :)

Peki sen bu ayfon savunmasını ve ısrarını hangi öne geçen özellikler için yapıyorsun?

Meyva veren ağaç yada eziğin yanında olmakta değil, çünki ikiside yok, meyva 3g modeliydi, verdi ve bitti, gerisi hep aynı sayılır, ezikmi? nexus 4 gibileri ezikse diyecek birşey yok.

Sanırım anlatamadım, ayfon güzel bir alet, yazılımıda süper ve stabil, ufak hatalar elbette olur, ios ta yokmudur? bir süre tüm firmalar buna destek oldu, rakibi gerçekten yoktu, fakat hepsi aynı sayılacak aletler, tıpkı nokia nın hep içi aynı, kasası farklı aletleri satması gibi... ama artık devir değişti, ayfon kötümü oldu? Hayır, ama kaçınılmaz son geldi ve daha iyileri çıktı, kimi ondan kopya çekti, kimi başka şeyler yapmaya çalıştı, bir süre başarısız oldular doğal olarak, sonrasında bunlarda işi öğrendi, şimdiyse bakarsan durum tersine dönmek üzre hatta döndü, artık elma kopya çekmeye başladı, başka çareside yok zaten, yapacaklarını yazayım, donanımı güçlendirip ekran büyüterek başetmeye çalışacak ama işi çok ama çook zor, üretici değil sadece yazılımcı ve yazılımı son haddesine varmış durumda, arakozdan başka çaresi yok, yani meyva ağacı durumu yok, ağaç kurudu çünki :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Eskiden beridir ayfon için denilenler:

1-stabil yazılım: geçildi

2-malzeme kalitesi: geçildi üstüne su, toz geçirmez malzeme eklendi

3-ekran: açık ara geçildi

4-saçma fiyat: geçildi :D

5-başedilemez uygulama sayısı: 3-5 ay öncesi hızla fark kapanıyor diyordum, şimdiyse eşit gibi, 3-4 aya fark açılmaya başlar :)

6- karizma: geçildi

e geriye geçilmeyen ne kaldı, ölümüne ayfon sevgisi, ki buda azalıyor artık :p

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Ali abi zaten ben sana ne kadar savunsamda ne kadar anlatsamda senin zihnine yerleşen bir fikir var ve onu değiştiremem, değiştirmekte istemem çünkü insanı mutlu eden şeyler onların beğendikleridir her zaman.

Ben burda iphone'u savunurken kullanıdığım cep telefonu hTC one V. Bende android kullanıyorum. 3 yıl boyunca İOS kullandım. son bir ayı geçik her gün elimden düşürmediğim One V kullanıyorum. Aradaki farkları görerek objektif olarak sadece telefon olarak değil ayrıca kullanabilinirlik olarak ta göz önüne baktığımda iphone bana göre önde.

kimsenin sevmediği kullanmak istemediği İtunes, ülkemizde yaygın olmayan apple tv. apple tv'nin sunduğu tek tuşla(dokunmayla) anında ekranda olan görüntü.

Ayrıca mirroring özelliği ve anında bilgisayar ekranını TV ye aktarmak.

DNLA özelliğinden çok çok daha pratik bir kolaylık.

Ve uyum. Mac-iphone, iphone-apple TV yani kısaca genel apple habitatında ki birbiri arasındaki uyumdan ötürü ben apple'ı beğeniyorum.

Bu birazda sadece iphone değil diğerlerini de kullanınca fark ediliyor bana göre.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sende haklısın, ama bu apple hep kapalı kutu, yazdıkların birbirleriyle uyumlu, ben istiyorumki alayını kontrol edeyim, telefonu tv kumandasına değdirdiğim an görüntüde gelsin, full hd ekranda full hd çözünürlükte oyunu anında oynayabileyim ve bunun için marka farketmesin, yani evrensel olsun, apple böyle değil, yoksa elbetteki güzel sistem, zaten kötü demedim, sadece şuna erişilmez alet tavrı takınmıyorlarmı ona sinir oluyorum, o yüzden erişilmezi bırak geçildi, siz kendi dünyanızda öyle sanın diyorum (söz meclisten dışarı) :flowers:

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Sende haklısın, ama bu apple hep kapalı kutu, yazdıkların birbirleriyle uyumlu, ben istiyorumki alayını kontrol edeyim, telefonu tv kumandasına değdirdiğim an görüntüde gelsin, full hd ekranda full hd çözünürlükte oyunu anında aonayabileyim ve bunun için marka farketmesin, yani evrensel olsun, apple böyle değil, yoksa elbetteki güzel sistem, zaten kötü demedim, sadece şuna erişilmez alet tavrı takınmıyorlarmı ona sinir oluyorum, o yüzden erişilmezi bırak geçildi, siz kendi dünyanızda öyle sanın diyorum (söz meclisten dışarı) :flowers:

bunun en büyük sebeplerinden biride distribütör.

apple TV 99 dolar. Anlaşacağınız operatörle 200 dolara iphone 5 alabiliyorsunuz. Bizde 3200liraya satılan macbook pro 1200 dolar.

Ümit ediyorum ki Apple store Türkiye açıldığında fiyatların daha insancıl, makul fiyatlara dönecektir. Bu sene sonuna kadar görmüş olacağız.

Eğer ki Apple store Türkiye ülkemize Yurt dışı fiyatlarına çekerlerse o zaman türkiyede ki iphone satışını görürsünüz :)

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Düzeltme yapılamıyor.

yukarda belirttiğim fiyatlar amerika storunun fiyatı.

Yorum bağlantısı

Xperia Z konusunda söyleyeceğim tek şey; Sony'ye fazla bel bağlamayın. Sony özellik bakımından kağıt üstünde iyidir her zaman ama pratik hayatta bazı sorunlarla geliyor. Şu an telefon Avrupa'da çıktı mı bilmiyorum ama fuar lansmanı yeni yapıldı. Minumum 2 ayı var gelmesine. Nexus nerdeyse 4 ayda geldi mesela. Yani xperia z ülkemize geldiğinde muhtemelen halefi olan model başka bir fuarda tanıtılıyor olacak ve bu sefer de o modelin özellikleri ile kıyaslandığında xperia z geride kalacak.

Samsung'un beğendiğim tarafı Türkiye pazarına üvey evlat muamelesi yapmıyor. Modeller Avrupa ile eşzamanlı hatta daha önce geliyor Türkiye'ye. Böylece teknolojiyi zamanında kullanmak isteyenler yurtdışlarına muhtaç olmadan alıp kullanıyor.

Güvenç kıyaslama yaparken Android telefonları ıphone gibi düşünme. Model skalası fiyata göre çok fazla değişkenlik gösteriyor ve htc one v'nin klasmanına göre yapamadıklarını one x yapıyor olabilir. Android telefonları iki grupta incelemek lazım. Birincisi Androidin sağladığı özellikleri kullanabilmek. İkincisi ise telefon cihazının teknolojik altyapısı ile gelen özellikler. Üst sınıf cihazlar hem en son teknolojik donanıma sahip olduğundan hem de Android'i daha iyi işleyebildiğinden senin ıos'ta çok beğendiğin özellikleri nexus4 ile yapabiliyor olabilirsin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Alın size hatice one x, hangisini alırsınız, tabikii Zonyyy :)

Xperia-Z-HTC-One-X-Plus.jpg

Abe zevklerimiz kesinlikle uyuşmuyor :D O nedir öyle. Estetikten yoksun...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Ayrıca mirroring özelliği ve anında bilgisayar ekranını TV ye aktarmak.

DNLA özelliğinden çok çok daha pratik bir kolaylık.

Ve uyum. Mac-iphone, iphone-apple TV yani kısaca genel apple habitatında ki birbiri arasındaki uyumdan ötürü ben apple'ı beğeniyorum.

Amaçda bu zaten işte sırf bu yüzden ayfon kullanmam almamda anca kendi kendiyle uyumlu, kendi ürünleri almaya zorluyor. Android ise katılımcı ve geliştirici bana göre.

Buda sorulurmu Xperia Z tabiki, çürük elma falan kesmez seni, ne yapacaksın, ille elma dersen hepsi aynı olduğundan boşa para harcama, 3gs 2.eli telefoncudan al kullan, en son 3310 la takas edip üstüne para veriyorlar diye duymuştum :D

Süpersin abi bu yoruma +1500 ayfon 3gs de aynı 5gs de farkı fiyatı :bravo::good1:

Abi ciddi bir cevap istiyorsan bana kalırsa paran çoksa xperia z al yoksa nexus 4 al dahada yoksa 12mp kamera 32 gb hafıza 1.100 tl fiyat ile tabiki xperia s

Yok param çok havam olsun telefonun işlevi önemli değil diyorsan 2.000 küsür tl lere ayfon 5

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Abe zevklerimiz kesinlikle uyuşmuyor :D O nedir öyle. Estetikten yoksun...

Pes diyorum, htc diyorsan doğru, kasaya bak :)

Hatice tabikide güzel, bence an sağlam andro telefon htc, ama 4 aya kadar zamanım var, çıkan modellere göre alıcam birisini, belkide m7 alırım, gelirse tabii :)

M7 şunlardan birisi gibi olucak galiba, ee Xperia z den fark yok gibi :) eğer böyle olursa donanıma bakmadan sadece tip ve kasa özellikleri açısından daha sağlam su geçirmez toz geçirmez ve camı çok daha sağlam olan Z nin yanında şansı sıfır :)

HTC_M7_Render-580-75.jpg

htc-m7-leak-maybe.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Amaçda bu zaten işte sırf bu yüzden ayfon kullanmam almamda anca kendi kendiyle uyumlu, kendi ürünleri almaya zorluyor. Android ise katılımcı ve geliştirici bana göre.

Süpersin abi bu yoruma +1500 ayfon 3gs de aynı 5gs de farkı fiyatı :bravo::good1:

Abi ciddi bir cevap istiyorsan bana kalırsa paran çoksa xperia z al yoksa nexus 4 al dahada yoksa 12mp kamera 32 gb hafıza 1.100 tl fiyat ile tabiki xperia s

Yok param çok havam olsun telefonun işlevi önemli değil diyorsan 2.000 küsür tl lere ayfon 5

Ayfon hayatta almam, baydı artık, ip5 e bir bak, wifi ve şebeke sorunları, ekran içten kırık çıkıyor, anında arkası çiziliyor, ekranı çabuk kırılıyor, pili 4s ten bile daha az gidiyor, yazılımda bir yere kadar, ayfon sona dayandı, işletim sistemi daha fazlasını kaldıramaz, üreticide değil zaten, firmalarıda kızdırıyor, işi zor, düdük gibi uzun ama daracık ekranı neyleyim ben.

Param çok havam olsun deseydim Vertu alırdım, ne yapayım tırtfonu :D

Sony ye gelince, şimdilik Z modeli iyi görünüyor, hele bir gelsin görelim, o geldiğinde Nexus 4 beyaz modeli, htc m7 gibileride çıkmış olucak, aralarından birini seçeriz artık, Yazılım açısından kesinlikle nexus 4 tercih edilmeli, 4.2.2 buna gelecek zaten, belkide geldi, hatta 5 ve 6 sürümlerinide alıcak, ayrıca bir önceki samsung galaxy nexus bile 5 sürümünü alıyor, yani yazılımda rakipsiz nexus.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Doğru, Merso-lar belli de apple ı hangi markaya koyacağız, onu yerleştiremedik, fiat ve merso desen tamamda :D

Şaka gibisiniz vallahi, hala daha süperdir diye zorlamak nedir kardeşim, tamam güzel ama bir yere kadar.... Avatar iyi olmuş, apple ve sonu, arkada mavi fonda yazılan marka :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yeni Xperia Z resimleri, gelsede görsek artık :)

gsmarena_001.jpg

gsmarena_002.jpg

gsmarena_003.jpg

gsmarena_004.jpg

Kalite hissi olarak maksimumda sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende gidip test ettim, güzel alet vs. ama bir önceki nexusa alıştığımdan çok farklı gelmedi bana, hele şu Z bir gelsin...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

Bizim kayınço doğru yolu bulmuş, almış bi tane Nexus 4.

Teknosadan 20 ay taksitle, 1480 TL'ye. Çok vermişsin ama en azından iyi bir şey almışsın dedim artık.

Yakın zamanda kurcalar, yazarım buraya.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

2 GB Ram var bi kere.

LG su koyvermediyse, çok memnun kalırlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...