İçeriğe Yönlendir

Yeni Sorunsuzluk Anketi Geldi

Fatih Aydın

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Neden bu şeklide düşündünüz?

Motor kombinasyonları aynı değil mi?

Muhtemelen farklıdır.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Orjinalini alsaydınız keşke.

Tabii aynı mebla değil.

Hocam usta dedi ki "Orjinali 2 kat daha pahalı ayrıca bunlar orjinalinden daha kalın daha iyi" dedi.

Bende tamam dedim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ama güvenlik de daha iyi değil diyorsunuz. :(

Modeline göre kıyaslamak lazım.

Bindiğim araba 2000 mondeo 4airbag var. (dolusu)

2000 civic airbag olmayan modelide var,tek airbag olanıda iki airbag en dolusu.

Fordda doluda bişi olacak diye korkamazsınız,ama honda olunca elek gibi oluyor.

Kapotası zayıf,amaç içeriyi korumak,kafes çelik.

HOnda ya donanım koysadı,yada ucuz olsaydı,mondeoya değilde,civic'e binerdim.

Hocam usta dedi ki "Orjinali 2 kat daha pahalı ayrıca bunlar orjinalinden daha kalın daha iyi" dedi.

Bende tamam dedim.

2kat değil :)

bi ikiyle daha çarpmak lazım :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Neden bu şeklide düşündünüz?

Motor kombinasyonları aynı değil mi?

Yol durumları, kullanıcılar, hava koşulları. Neredeyse tamamı etken faktörler.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Modeline göre kıyaslamak lazım.

Bindiğim araba 2000 mondeo 4airbag var. (dolusu)

2000 civic airbag olmayan modelide var,tek airbag olanıda iki airbag en dolusu.

Fordda doluda bişi olacak diye korkamazsınız,ama honda olunca elek gibi oluyor.

Kapotası zayıf,amaç içeriyi korumak,kafes çelik.

HOnda ya donanım koysadı,yada ucuz olsaydı,mondeoya değilde,civic'e binerdim.

2kat değil :)

bi ikiyle daha çarpmak lazım :)

Bilgiler için teşekkürler.

Yol durumları, kullanıcılar, hava koşulları. Neredeyse tamamı etken faktörler.

Evet doğru ama Türkiyede de yapılsaydı çok değişiklik olmazdı diye düşünüyorum.

Yapılan birçok sorunsuzluk anketi var, genelinde sonuçlar bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Hepsine kabul tamam da.. Ben Fiat'ın yerini pek beğenmedim.. :angry:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Arkadaşlar, hatırlatırım, bu anket araçları değil sadece motorları kapsıyor.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

En azından Fiat'ın altında olması çok şaşırtıcı olmuş :)

Fiat müşterilerinin beklentileri fazla olmadığı için şikayette yada geri bildirimde bulunmuyorlar sanırım. :)

Yorum bağlantısı
Murat Bal

Toyota denilince benim aklıma sürekli geri çağrılan, şurada hata yapmışız burada hata yapmışız haberleri geliyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Amerika ve Dingilterede kac tane Fiat satilmista bu kadar geri donus olmus?Amerikada fiat 500den baska aktif sattigu ne var Fiatin?Kac tane Renault satilmista bu kadar sorun yaratmis?Ankette Amerika ve Dingiltere deniyor,ne zamandan beri Amerikada Renault satilmaya basladi? Cok yaniltici ve gereksiz bir anket bence.Madem Toyota falan bukadar sorunsuzda Lexusun altlarda ne isi var?Japonlarin bir ust kalitesi degil mi bu Lexus? Audi, Vwden daha sorunlu cikmis,hani Audi Vwden daha kaliteiydi? Kac tane vw satilmis/kac tane vw satilmis bunlara bakmak lazim.Ayrica haberin kaynagi nedir?

Kaynak linki var ilk mesajda.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Fiat güzel motor yapıyor bence, listedeki yerini de yadırgamadım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yani Honda sahipleri araç kullanmayı biliyor, Audi sahipleri bilmiyor mu?

Bu sonucu verebilir o cümle ama bakış açısına bağlı tabi.

Benim bahsettiğim kullanıcı hatası sonucunda oluşan olay firmaya mal edilemez. Yoksa bir hondaya 2000 kilometrede motor yedirecek adam çok. Bu hondayı yada o markayı arıza riskli yapmaz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Fiat müşterilerinin beklentileri fazla olmadığı için şikayette yada geri bildirimde bulunmuyorlar sanırım. :)

Alfa romeo, Lancia, Ferrari? Bunlar fiatın markaları ve motorlarını + kasalarını fiat üretiyor. Beklentileri vardır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Şu fiattan motor alan dünya devi markalarıda anlayamıyorum bir türlü. Ne meraklılarmış motor yapmayı bilmeyen firmadan motor almaya :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bugattinin Sanzumani DSG,motoruda iki tane birlestirilmis Audi ve Vw deki W8 motor,Ferrariye Motoru Fiat uretiyor diye iyi olmasi gerekmiyorki :) Parasina gore herseyi farkli oluyor.Kac tane Bugatti kullanicisi gelip foruma benim sanzumandan ses geliyor diyecek?Bizim foruma birinin gelip Bugattim diye konu acmasiyla,birinin Amerikada Renault kullanmasi ayni olasilik satisi yok cunku :)

Mobilim linki gormemisim bu arada...

Ne forumundan bahsediyorsunuz anlamadım ben.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Şu fiattan motor alan dünya devi markalarıda anlayamıyorum bir türlü. Ne meraklılarmış motor yapmayı bilmeyen firmadan motor almaya :)

:bravo:

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Cıvıc arabam vardı 2006 model vtec çok iyiydi hızlanması motoru vs vs ama güvenlik konusunda bana pek güven vermiyordu...

Araç çarpışma testleri senin de malumundur 54 ila 63 km arasında yapılır. Bu yüzden hiç bir araba bizim kullanım koşullarımıza göre güven vermez aslında. Çok güven istiyorsan 50 yi geçmeyecek yada arabanın içine kafes yaptıracaksın ki 120 ile gidebilesin ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin
(düzenlendi)

Fiat bu liste sıralamasındaki yerinin sebebi ferrari ve bilimum markalarda kullanılan motorlarındandır..

kıyaslasınlar bakalım doblo, ducato, lineayla o zaman göreyim o listeyi..

çok sağlıklı bir anket değil bu..

tarihinde Sercan Eskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Fiat bu liste sıralamasındaki yerinin sebebi ferrari ve bilimum markalarda kullanılan motorlarındandır..

kıyaslasınlar bakalım doblo, ducato, lineayla o zaman göreyim o listeyi..

çok sağlıklı bir anket değil bu..

Fiat Punto Evo’nun MultiAir Motoruna En İyi Teknoloji Ödülü!

http://www.medosotomotiv.com.tr/haberler/70/fiat-punto-evonun-multiair-motoruna-en-iyi-teknoloji-odulu/

Ferrari "yılın performans motoru ödülü"

http://www.tofas.com.tr/tr/Hakkinda/Pages/Basin/201206HAZ%C4%B0RAN%202012/FERRARI/YilinPerformansMotoru.aspx

fiat 500 ödülü

http://tr-tr.facebook.com/notes/medos-fiat/%C3%B6d%C3%BCle-doymayan-italyan-ikonu-fiat-500c-abdde-2012-y%C4%B1l%C4%B1n%C4%B1n-cabriosu-se%C3%A7ildi/10150237538465914?ref=nf

Bir diğer ödüllü motor olan multijeti kullanan linea. Yetmezse 1.6, 2.0 da var. 2.4 jtd de var.

http://www.pistonkafalar.com/haberdetay-1647-Fiat_Linea_Active_Plus_1_3_Multijet.html

Alfa romeo mito ödülü

http://www.alfaromeo.com.tr/tr/#/models/mito/accolades

Alfa romeo giulietta ödülü

http://www.alfaromeo.com.tr/tr/#/models/giulietta/accolades/giulietta-europe-2011

Daha çok var nette de zamanım yok.

Cevap yazmayacaktımda 2 dakika zaman ayırayım dedim bukadar çıktı. Daha çıkar yandex yada googlede aratabilirsin. Tamam herkes fiata çamur atsında birazda destek gerekir atarken. :)

Fanatik fiatçı değilim param yetse şu an gider mk4 mondeo alırım. Sevmemek ayrı çamur atmak ayrı.

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül
(düzenlendi)

Bu tür anketler bizim insanımız için hiçbirşey ifade etmez. Onlar için en iyi araba "değişensiz, boyasız" arabadır :D Önünde de bir tane alaman amblemi varsa yeter..

Fiat'ın listede üst sıralarda olmasına ilk önce ben de şaşırdım ama bunun motor değerlendirmesi olduğunu anlayınca taşlar yerine oturdu. Fiat'ın "kalitesiz" imajı motordan değil, kaporta ve donanımdandır zaten.

VW'leri, Audi'leri, Opel'leri ben de beğeniyorum. Hala "alınabilecek araçlar" listemde yer alıyorlar. Ancak ülkemizde edindikleri kaliteli imajlarının fazla abartıldığını düşünüyorum. Bir zamanlar futbolda da Bulgar, Yugoslav futbolcu hastalığımız vardı. Onun gibi bir psikolojik bağımlılık olarak görüyorum ben halkımızın bu markalara bakışını. Yoksa yurtdışında Avrupa, Asya nereye gitseniz o verilen listeye daha yakın bir araç popülasyonu görürsünüz sokaklarda.

Halkımıza ankette "Paranız olsa VW mi alırdınız yoksa Honda mı?" diye sorsalar "Hangisi boyasız, kazasızsa onu" der. Bizdeki "otomofil" bilinci budur. ;)

tarihinde Ali Erkan Ataşgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Alfa romeo, Lancia, Ferrari? Bunlar fiatın markaları ve motorlarını + kasalarını fiat üretiyor. Beklentileri vardır diye düşünüyorum.

İlkay bey, bence siz alınmıssınız ama biz latife yapıyoruz. Renault naylon mu şimdi; Ford kadar iyi araba yapamıyormu da biz naylon diyoruz. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

İlkay bey, bence siz alınmıssınız ama biz latife yapıyoruz. Renault naylon mu şimdi; Ford kadar iyi araba yapamıyormu da biz naylon diyoruz. :)

İşyeri yoğun direk okuyup yazınca olabiliyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...