İçeriğe Yönlendir

Yeni Sorunsuzluk Anketi Geldi

Fatih Aydın

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Halkımıza ankette "Paranız olsa VW mi alırdınız yoksa Honda mı?" diye sorsalar "Hangisi boyasız, kazasızsa onu" der. Bizdeki "otomofil" bilinci budur. ;)

Verdikleri cevap ne olur bilemem ama gider vw kuyruğuna yazılırlar, bence bizde ki otomafil bilinci bu.

Alaman yaptı mı taparız.

Yorum bağlantısı
Misafir

Verdikleri cevap ne olur bilemem ama gider vw kuyruğuna yazılırlar, bence bizde ki otomafil bilinci bu.

Alaman yaptı mı taparız.

Alamanların bi lafı geldi aklıma :)

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Fanatik fiatçı değilim param yetse şu an gider mk4 mondeo alırım. Sevmemek ayrı çamur atmak ayrı.

Abi haklısın ama, benim kullandığım ve yakın akrabalarımın kullandıkları fiatlar her zaman olmasa da yarı yolda bıraktılar..

Biri liseden hocamız olmak üzere, 2 tanıdığım ödül alan puntonun otomatik şanzumanını değiştirdi..

17 yıllık arkadaşımda 2000 Marea var ayda 2-3 kez sanayiye beraber gideriz.. :angry:

Ben fiatı beğenmiyorum diye bas bas bağırmıyorum.. Ford fanatikliği de yok ama fiatın başımıza açtığı dertleri yaşadığım için böyle diyorum.. :(

Bana kalırsa o ödül alan araçların birebir aynısının Türkiye'ye geldiğini sanmıyorum.. Ha geliyorsa o ödülü verenlerden de şüphe ederim.. :D

Bu bahsettiğim araçların arızalarının hepsi de şöför kaynaklı değil.. Çoğu 0 km araçlar..

Devir ekonomi devri olduğu için belki seneye öğretmen olunca ilk tercihim Fiat olacaktır ama, :) bu gerçekleri göz ardı etmeden geçemem..

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya
(düzenlendi)

Oscar alan her film çok güzel olmadığı gibi ödül alan her araçta çok süper araba olamaz. Verilen ödüller belirli kriterlere göre veriliyor, falanca jürinin yılın otomobili budur dediği araç aynı listede sonuncu olmuş araçtan daha az satabilir. Aynı zamanda bu ankette görecelidir. Yüz kişiye sorduk en güzel renk kırmızı dedi, iyi de bu yüz kişi kim.

tarihinde İbrahim Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Oscar alan her film çok güzel olmadığı gibi ödül alan her araçta çok süper araba olamaz. Verilen ödüller belirli kriterlere göre veriliyor, falanca jürinin yılın otomobili budur dediği araç aynı listede sonuncu olmuş araçtan daha az satabilir. Aynı zamanda bu ankette görecelidir. Yüz kişiye sorduk en güzel renk kırmızı dedi, iyi de bu yüz kişi kim.

Yalnız bu araştırma 100 kişiye sorduk şeklinde bir anket değil, ilk konuyu okumakta fayda var.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Yalnız bu araştırma 100 kişiye sorduk şeklinde bir anket değil, ilk konuyu okumakta fayda var.

Aslında daha kötü. Araştırmayı yapan anladığım kadarıyla "Warranty Direct" diye garanti uzatması veren bağımsız bir şirket. Bu şirketin hali hazırda az sayıda Honda sahibi müşteri varsa müşteri kazanmak için Honda yı lider yapmış olabilir. Veya ingilterede bolca bulunan Vauxhall veya Mini gibi araç sahibi müşterilerinin primlerini yüksek tutabilmek için bunları sonuncu çıkartmış olabilir. Veya bunun tam tersi. Tabiki abartı fikirler biliyorum. Ama anket göreceli.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Aslında daha kötü. Araştırmayı yapan anladığım kadarıyla "Warranty Direct" diye garanti uzatması veren bağımsız bir şirket. Bu şirketin hali hazırda az sayıda Honda sahibi müşteri varsa müşteri kazanmak için Honda yı lider yapmış olabilir. Veya ingilterede bolca bulunan Vauxhall veya Mini gibi araç sahibi müşterilerinin primlerini yüksek tutabilmek için bunları sonuncu çıkartmış olabilir. Veya bunun tam tersi. Tabiki abartı fikirler biliyorum. Ama anket göreceli.

14-15 yıllık bir firma böyle şeyler yapmayı göze alamaz bence.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya
(düzenlendi)

Dediğim gibi abartı fikirler. Ama ilki 1940 yılında hizmete girmiş şuan dünyanın en yaygın ve en çok kazanan restaurant zincirlerinden birisinin geçenlerde haberi vardı, Amerika' daki müslümanlara sahte helal gıda satmaktan cezaya çarptırılmış. Düzen çok sağlıklı değil maalesef. Para kazanmak için herkes herşeyi yapabiliyor.

Firmayı suçlamak niyetinde değilim. Sadece bazı sonuçlar bence yerine oturmuyor.

tarihinde İbrahim Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

motor sağlamlığı konusunda zaten yıllardır japonlar önde. turbosuz makineler. :good1:

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Honda herhalde sırf bu ankete çalışıyor adamlar dizel üretmiyor.

Gerçi Honda kalitesi tartışılmaz adamlar 5 6 yıl garanti veriyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Honda dizeli bu sene içerisinde getirecek. Fuarda tanıtıldı. Teknik verileri mükemmel. Az yakar ama çok kaçar cinsinden. Ayrıca çevrecilikte en üst sırada bir motor.

Şuan cep telefonundan yazıyorum link veremiyorum. Google amcadan hemen ulaşırsınız.

Araştırmayı yapan firma ise otomobil dünyasında kendini ıspatlamış köklü bir firmadır.

Şüphe duyulamaz.

Zaten diğer firmaların anketleride bu şekilde sorunsuzlukta Japonlar lider.

Hadi biri kelek yaptı hepsimi Honda aşığı bunların.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Ben bir honda kullanıcısı olarak hondanın sağlamlığı konusunda endişe duymuyorum. Ama Audi, Bmw de o kadar kötü olamaz diye düşünüyorum. Honda %0,29 arıza oranına sahip Bmw %2,2, Audi %3,71. Firmaya çamur atmak gibi bir derdim yok önce ki mesajlarım dediğim gibi zorlama fikirler. Ama belkide durum şu Bmw sahipleri bu firmadan bu hizmeti daha az alıyor, alanlarda zaten sorunlu veya kronik şikayetleri olan araçlar o yüzden oranı yüksek. Yani asıl demek istediğim araştırma fabrikalardan çıkan her aracı veya en azından İngiltere' de satılan her aracı kapsamadığına göre yeterince objektif bir değerlendirme vermez bence.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

Listede Chevrolet yok, USA diyemi? bugün şirkete Captiva almışlar aracımı parkederken idare amirimiz bir denememi istedi; turbosu ötüyordu bildiğimiz ıslık çalıyordu çok şaşırdım. Bu arada ilk çalıştırınca 2 dk bekledim, araba biraz şans işi.

tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Opel de görünmüyor listede. Bunun sebebi muhtemelen Chevrolet, Opel gibi markaların en iyi 10 ve en kötü 10 içinde olmadıklarındandır.

Yazıda yazdığına göre inceleme 36 markayı kapsıyormuş. Fakat tam listeyi bulamadım, neticede görebildiğimiz sadece 20 markanın oranları.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Opel de görünmüyor listede. Bunun sebebi muhtemelen Chevrolet, Opel gibi markaların en iyi 10 ve en kötü 10 içinde olmadıklarındandır.

Yazıda yazdığına göre inceleme 36 markayı kapsıyormuş. Fakat tam listeyi bulamadım, neticede görebildiğimiz sadece 20 markanın oranları.

Vauxhall=opel

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...