İçeriğe Yönlendir

Güneş Işığı Yansıtmalı Isıtmalı Ön Camda Hgs Sorunu

Necat Ertan

Recommended Posts

Ahmetcan Yiğit

sol taraftanda okuyor benimkisi orada yapışık... her gün köprü geçişinde test edildi onaylandı 2 aydır :)

HGS mi sizin ki?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İlhan Gülcan
(düzenlendi)

HGS mi sizin ki?

OGS.

hgs evlerden uzak.(aman diyeyim)

tarihinde ilhan Gülcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Olgaç Öcek

aynanın tam altında mevcut benim etiketde. Ne yazık ki okumuyor.

Kaçak geçiş yapıyorum. Ancak hgs geçişlerini kontrol ettiğimde geçişler gözüküyor.

Sıkıntı yok yani. Olsun , kalsın olduğu yerde :biggrin:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Levent Gürel

Araçlarımızın ön camı maalesef yansıtma yapıyor. Üniversite giriş ve çıkışlarında ogs sistemi var. Ön camdan mümkün değil etiketi okumuyor. O yüzden yan camdan okutup geçiyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Turgay Kotil

Arkadaşlar benim ogs bozuldu artık yerine hgs aldım ama acaba canım neresine dikiz aynasının üstündeki siyah noktalı yere mi yoksa onun altına mı  ?

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar benim ogs bozuldu artık yerine hgs aldım ama acaba canım neresine dikiz aynasının üstündeki siyah noktalı yere mi yoksa onun altına mı  ?

Konunuz birleştirilmiştir turgay bey.

Yorum bağlantısı
Cansun Gündoğdu

CMAX ısıtmalı ön camda aynanın üzerindeki siyah bölüme dikkatli bakarsanız sağlı sollu diktörtgen bir alan görürsünüz o bölgede hem HGS hemde OGS çalışır benim aracımda her ikiside var ve çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Turgay Kotil

ya arkadaşlar hala daha ben yeni aldığım hgs etiketini nereye yapıştırmam gerektiğini bilmiyorum. 2004 de aldığım ogs cihazını kaçak geçişe düştüğüm için kullanmayıp hgs aldım ancak görülüyorki hata etmişim hgs de bizim camlarda okumuyor. eğer bir arakadaşHGS NİN SORUNSUZ ÇALIŞACAĞI BİR YER YADA ÇÖZÜM BILURSA ACAYİP SEVAP KAZANACAK BUNA EMİNİM. KOLAY GELSİN

Yorum bağlantısı
Cansun Gündoğdu
(düzenlendi)

ya arkadaşlar hala daha ben yeni aldığım hgs etiketini nereye yapıştırmam gerektiğini bilmiyorum. 2004 de aldığım ogs cihazını kaçak geçişe düştüğüm için kullanmayıp hgs aldım ancak görülüyorki hata etmişim hgs de bizim camlarda okumuyor. eğer bir arakadaşHGS NİN SORUNSUZ ÇALIŞACAĞI BİR YER YADA ÇÖZÜM BILURSA ACAYİP SEVAP KAZANACAK BUNA EMİNİM. KOLAY GELSİN

CMAX ısıtmalı ön camda aynanın üzerindeki siyah bölüme dikkatli bakarsanız sağlı sollu diktörtgen bir alan görürsünüz o bölgede hem HGS hemde OGS çalışır benim aracımda her ikiside var ve çalışıyor.

Turgay bey cevap burada yazıyor. tarihinde Cansun Gündoğdu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Can Demir

On cama en ustun yaklasik 10 20 cm altina onunu hic birsey kapatmicak aynaya yapistirilmicak yanlis okuma skinti yapabilir

Hgs aldiginda orda bazi markalarin servise gitmesini soyluyor cunki on camda karartma gibi seyler engel oluyor

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Sanırım bir tek sizin aracınızda çalışıyor HGS? Dediğiniz bölgede OGS nin çalıştığını önceki mesajlarda arkadaşlarımız bildirmişlerdi ama ben dahil hiçbir üyemizin HGS etiketi okumuyordu. Hoş HGS de plakadan kontrol sistemi muazzam olarak çalıştığı için herhangi bir sorunda yaşanmıyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cansun Gündoğdu

Sanırım bir tek sizin aracınızda çalışıyor HGS? Dediğiniz bölgede OGS nin çalıştığını önceki mesajlarda arkadaşlarımız bildirmişlerdi ama ben dahil hiçbir üyemizin HGS etiketi okumuyordu. Hoş HGS de plakadan kontrol sistemi muazzam olarak çalıştığı için herhangi bir sorunda yaşanmıyor.

Bugün sizlere nereye yapıştırdığımın fotoğrafını göndereceğim. Sizlerin etiketi arızalı olmasın ? Neticede aynı araç aynı sistem. 

Yorum bağlantısı
Cansun Gündoğdu
(düzenlendi)

Yapıştırdığım yere dikkatli bakarsanız orada normal desenden bağımsız bir boşluk var. Bu noktaya yapıştırılan hgslerin sorunsuz çalışacağına inanıyorum, tabiki hgsnin sağlam olması koşuluyla :) Araba aynı sistem aynı çalışmaması çok olası değil diye düşünüyorum.

http://i.hizliresim.com/QXQGj3.jpg

Not: Ön camın yaklaşık 5cm kadar altındaki bölgeye iyi bakın yapıştırılacak alan belli oluyor.

tarihinde Cansun Gündoğdu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Ford camda revizyona gitmiş olabilir mi acaba..

Sanmam geçen köprüde okudu 3 defa geçtim ama Dil ovası ve Mahmutbey gişelerinde okumadı. sanırım Köprülerde OGS/HGS aynı gişe yapıldı ve cihazlar değiştiği için okuyor.

Yorum bağlantısı
Cansun Gündoğdu

Sanmam geçen köprüde okudu 3 defa geçtim ama Dil ovası ve Mahmutbey gişelerinde okumadı. sanırım Köprülerde OGS/HGS aynı gişe yapıldı ve cihazlar değiştiği için okuyor.

Fotoğraftaki yere mi yapıştırdınız ? yoksa başka bir alanda mı duruyor.

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Fotoğraftaki yere mi yapıştırdınız ? yoksa başka bir alanda mı duruyor.

Benim HGS kartlı istediğimde çıkartıp başka yerden tuttum olmadı köprüde de diğer gişelerde çeşitli şekillerde denedim sonuç aynı...

Yorum bağlantısı
Cansun Gündoğdu

Benim HGS kartlı istediğimde çıkartıp başka yerden tuttum olmadı köprüde de diğer gişelerde çeşitli şekillerde denedim sonuç aynı...

Madem hgs yi çıkartabiliyorsunuz kartı elinize alın ve gişeden geçerken dışarıdan okutun böylece sağlam olup olmadığını anlarsınız. Bu arada ben hgs değişikliğinde parçalamadan camdan çıkaramamıştım siz iyi çıkarıp geri yapıştırabiliyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Madem hgs yi çıkartabiliyorsunuz kartı elinize alın ve gişeden geçerken dışarıdan okutun böylece sağlam olup olmadığını anlarsınız. Bu arada ben hgs değişikliğinde parçalamadan camdan çıkaramamıştım siz iyi çıkarıp geri yapıştırabiliyorsunuz.

Alırken özellikle gidip PTT'de 1 saat bekledim kartlı alabilmek için :) okuyup okumadığı önemli değil zaten plakadan düşüyor, dediğim gibi köprü gişelerinde okumasına rağmen diğer gişelerde okumadı bunun C max camından mı yoksa okuyuculardan mı burda tartışılması gereken konu bu ben camdan olduğunu düşünmüyorum OGS'ler okunuyor sorun sadece HGS'lerde ve köprülerde HGS/OGS gişeleri yapılan çalışmalardan sonra bir oldu sorunsuz okuyorsa demek oluyorki ilk takılan HGS okuyucuları iyi değil. Tabi yapışmalı HGS'ler başka değiştirmek istediğinde eskisini sökmek sorun bazı araçlarda güneşten camda resmen erimiş olanları var vs.

Yorum bağlantısı
Cansun Gündoğdu
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu videoyu sizin için sabah çektim, HGS yi nereye yapıştıracağınızı ve gişelerde çalıştığını göstermek için.

Benim HGS dilovası, adapazarı, boğazköprüsü, şekerpınarı hepsinde çalışıyor. Videodan nereye yapıştırılacağını görebilirsiniz.

http://dai.ly/x1tuvsg

tarihinde Cansun Gündoğdu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Arkadaşlar bu videoyu sizin için sabah çektim, HGS yi nereye yapıştıracağınızı ve gişelerde çalıştığını göstermek için.

Benim HGS dilovası, adapazarı, boğazköprüsü, şekerpınarı hepsinde çalışıyor. Videodan nereye yapıştırılacağını görebilirsiniz.

http://dai.ly/x1tuvsg

Indila calıyor :)

Etiket olması gerektiği yerde. Ama herkes oraya yapıştırdığını söylüyor, ilginç bir durum.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Hgs sisteminde değişime gitmiş olabilirler. Etiketi okuyabilen daha üstün cihazlara geçiyor olabilirler.

Benim aracımda da tam olarak Cansun Bey'in yapıştırdığı noktadaydı etiket ancak İzmir çevresindeki hiçbir paralı yolda okumadı. Hatta ve hatta Ptt görevlisi ile etiketin çalışıp çalışmadığını seyyar bir cihazla kontrol etmiştik. Seyyar cihaz cama 50/60 cm kala etiketi okuyabilmişti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...