İçeriğe Yönlendir

9 Kg Lık Çamaşır Makinası

Mehmet Ali Koç

Recommended Posts

Mehmet Ali Koç

Kıymetli abilerim

10 yıldır kullanmakta olduğum ariston marka çamaşır makinam emekliye ayrılmak istiyor.Bu zamana kadar iki defa rezistans ve bir kere kayış değiştirdim başka bir arızası olmadı.Son zamanlar da sık sık arıza lambası yakıyor.Modeli avl 85x .Bütçem 1000 lira cıvarında sizce 9 kg lık hangi makinayı almalıyım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

8 kg Beko çamaşır makinelerinin motoru yurt dışından geliyormuş ve daha sağlam olduğu söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

8 kiloluk profilo kullanıyorum, en küçük vidasına kadar bosch üretimi. 1.5 senedir sıkımtım yok şükür.

not : 5 kg lıkları TR'de üretiliyor, 8kg'lıkları Almanyada ki Bosch fabrikasından geliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Vakti zamanında bir inek satarak ve üstüne biraz daha ilave ederek annem biraz rahat etsin diye ilk makinemizi arçelik almıştık. Biraz sıkıntısı olmuştu ama devir değişti tam model adı verebilirmisiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

not 2 : yüksek kg lı çamaşır makinası alırken kazan hacmine dikkat edin, mesela bir çok markada 5 ve 8 kglık makinalar aynı hacme sahip. kazana sığmadıktan sonra 8-9 kg olsa ne yazar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Beko yurtdışına gönderdiği makinaları bize versin, gözü kapalı alalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Profilo 1001 ctr kullanıyoruz memnunuz. Kg kapasitesi uygun ise düşünebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen
(düzenlendi)

arçelik.in 7kg.lık çamaşır makinesini kullanıyorum 7 yıldır, tık demedi (3 yıla+4 yıl da ek garantili almıştım)!..

biraz da şans işi galiba! :)

tarihinde Selçuk Özmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Beyaz eşya şans işi biraz. Ben bosch almıştım sorun yok ama, biraz pahalı oluyor.

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu
Mehmet Ali Koç

Çamaşır makinalarında kullanılan motorlar hakkında bilgisi olan var mı hangisi tercih edilmelidir.Bazı sitelerde direct drive motorları övüyor bazıları daha sesli çalıştığının iddia ediyor.Kimisi de en iyisinin fırçasız motor lu ve kayışlı olanların olduğunu iddia ediyor.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Benim kartlı diye tabir ettiğim elektronik beyinli makinelerin en büyük problemi rutubet/nem... 20 yıllık vestel mekanik(kurmalı saat gibi çalışıyor) kayış değişimi dışında tık demezken 6 yıllık (yine) vestel makinem kart değişimiyle sorunlarını hallettik. Makinenizin markası çok iyi, ablamda Aqualtis seri var ve çalıştığını duymak için içindeki çamaşıtın metal bir parçasının kapak camına çarpması gerekiyor, ve sorunsuz çünkü mutfakta çalışıyordu. Size şiddetle tavsiyem ariston'un aqualtis serisinin 8-9 Kg'lik herhangi bir modelidir:

http://www.hepsiburada.com/liste/hotpoint-ariston-aq93f-29-eu-aqualtis-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotaq93f29eu&categoryId=155121

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

vestelden biz memnun değildik hiç ama gerçi annem faktörü önemli. :)

adamlar a sınıfı enerji yapmışlar tasarruflu şeklide az suyla çamaşırları temizliyor. annem ise adamlarla aynı fikirde olmayıp bu kadar az suyla çamaşır mı temizlenir deyip makina su almaya ve durulamaya başlayınca annem ketılda su ısıtıp deterjan bölmesinden her yıkamada 2 lt su ilave ediyordu . . .:D

yahu anne yapma etme derken makina 1 yıl sonra tırt oldu servis geldi şok oldu bu makina nasıl bu hale geldi diye. . .:) şimdi allaha emanet gidiyor 2 yıl oldu ama son demleri. . . :D

Yorum bağlantısı
Misafir

2 resistans 1 kayis daha ne olsun. 10 yillik vestel tik demedi. Elektriklerin cok asiri gidip gelmesinden kalbi dayanamadi en sonunda gecenlerde sizlere omur :D 1000 liralik makine diye yola ciktik 1750 lik Bosch u dovus kavga 1550 ye aldik. Araba alirkende oyle 20 olsun dersin 25 lik alirsin. Hanimin gazina geldik aldik :D aman siz gaza gelmeyin. :) Biz 3 kisiyiz 8 kg aldik acaba gereklimi diye dusunuyorum hala. 9 kg kalabalik ailelere gore, degilseniz bence fazla. Makine sans isi bence en ucuzu neyse onu almali :p

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

2 resistans 1 kayis daha ne olsun. 10 yillik vestel tik demedi. Elektriklerin cok asiri gidip gelmesinden kalbi dayanamadi en sonunda gecenlerde sizlere omur :D 1000 liralik makine diye yola ciktik 1750 lik Bosch u dovus kavga 1550 ye aldik. Araba alirkende oyle 20 olsun dersin 25 lik alirsin. Hanimin gazina geldik aldik :D aman siz gaza gelmeyin. :) Biz 3 kisiyiz 8 kg aldik acaba gereklimi diye dusunuyorum hala. 9 kg kalabalik ailelere gore, degilseniz bence fazla. Makine sans isi bence en ucuzu neyse onu almali :p

Keşke 2000 liraya miele falan baksaydınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

İsmi hikaye nereden alırsanız alın, ne marka alırsanız alın şansınız kötüyse servisle akraba olursunuz. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Bütçe maalesef sıkıntılı belki biraz daha olabilir ama çok yukarısına çıkamam.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Zamzung ve Lg yabana atılır gibi değiller, özellikle Lg süpürgeler fena oldu artık, nerdeyse Dyson a tercih edecğim, bence bu markalarada bakın, bu arada 10 senedir harbi Arçelik Orbital Direct Drive kullanıyorum, tık demedi, ısı ve ses yalıtımına sahip, ayrıca yazılım güncelleme özelliğide var, eski darçelikler olsa dikkate alın derdim ama eskisi gibi değil artık.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Samsung'un yıkama makinalarını (çamaşır, bulaşık) tavsiye etmiyorlar ama lg olabilir. bosch'ta 1500 liradan başlayan inverter motorlar lg'de çok daha ucuza bulunuyor. Ben 4 aydır lg 7 kg, 1200 devir olan 1248 modelini kullanıyorum, yorum yapmak için erken.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Biz Ariston'un 10 kiloluk makinesini kullanıyoruz gayet memnunuz şimdilik. 10 yıl motor garantisi var. Yıkamasından yana bir şikayetimiz yok. Yani şimdilik güzel. Kayınpederim samsung aldı, çok memnun değil.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

boshta bildiğim kadarı ile çamışır makinası alana kurutma makinası % 40 indirimli diye biliyorum...

ben de çamaşır makinasını değiştirmek istiyorum hem çok eski hem de kapağın kapandığını algılamıyor makina...

sert bir şekilde kapağı (aduket yaparak) itmem gerekiyor :)

kurutma makinaları çamaşırların ömrünü %50 azaltıyor dite bişeyler duydum ama ne derece doğru emin değilim...

arkadaşım kaptan haftanın 6 günü denizde sürekli kurutucu kullandıklarındançamaşırların daha kısa sürede mort olduğunu söylüyor :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...