İçeriğe Yönlendir

9 Kg Lık Çamaşır Makinası

Mehmet Ali Koç

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

boshta bildiğim kadarı ile çamışır makinası alana kurutma makinası % 40 indirimli diye biliyorum...

ben de çamaşır makinasını değiştirmek istiyorum hem çok eski hem de kapağın kapandığını algılamıyor makina...

sert bir şekilde kapağı (aduket yaparak) itmem gerekiyor :)

kurutma makinaları çamaşırların ömrünü %50 azaltıyor dite bişeyler duydum ama ne derece doğru emin değilim...

arkadaşım kaptan haftanın 6 günü denizde sürekli kurutucu kullandıklarındançamaşırların daha kısa sürede mort olduğunu söylüyor :(

Kurutucu kullanılcaksa çamaşır makinasının da en az 1200 devir olmasına dikkat edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evde bosch var. Allah'tan 7 senelik garantisi var. 2 senede bir pompası değişiyor...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Samsung'un yıkama makinalarını (çamaşır, bulaşık) tavsiye etmiyorlar ama lg olabilir. bosch'ta 1500 liradan başlayan inverter motorlar lg'de çok daha ucuza bulunuyor. Ben 4 aydır lg 7 kg, 1200 devir olan 1248 modelini kullanıyorum, yorum yapmak için erken.

Samsung konusunda haklı olabilirsin, Lg iyi ama, Direct Drive a gelince, bosch boş kardeşim, çamaşır makinasında eh işte, gerçi diğer şeyleride öyle ya neyse, direct drive 10 sene önce arçelikte vardı, Lg teknolojisi, 0 sorunla hala faal ve ses yok alette, alacaksanız direct drive dan şaşmayın bence.

Bosch= Boş, tırt marka. :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Samsung konusunda haklı olabilirsin, Lg iyi ama, Direct Drive a gelince, bosch boş kardeşim, çamaşır makinasında eh işte, gerçi diğer şeyleride öyle ya neyse, direct drive 10 sene önce arçelikte vardı, Lg teknolojisi, 0 sorunla hala faal ve ses yok alette, alacaksanız direct drive dan şaşmayın bence.

Bosch= Boş, tırt marka. :)

Zaten çamaşır makinasına 1500+ para verilecekse miele almak en iyisi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

1500 tl. mi :shok: Hiç gerek yok, extrem özellikli olmadıktan sonra alayı hikaye, Miele de dahil, zaten atıyorsun çamaşırı, açıyorsun mini programı, çevirip duruyor, yok perdeymiş narin yıkamaymış, motor sessiz ve güçlü olsun, sorunsuz olsun yeter, gerisi tamamen pazarlama tekniği ve süsleme, bulaşık makinalarında da durum aynı, buzdolaplarında da :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ee bocsh WAS serisi, yani fırçasız motor, dd olan modelleri kaçtan başlıyor bak bakalım. Aynısı lg de 1000 lira.

Hatta bosch'un xxl serisi buzdolaplarını da lg üretiyor. Aynı seri dolap bosch'ta 2500+ iken lg'de iki bin liranın rahat altında. Bosch artık çok kazık.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

549 Tl.ye 7 kg.lık makina 1100 TL. ye 570 L. buzdolabı almıştım. İkisi de zamzung, 2 senedir (arada bir de ev taşıma olmasına rağmen) herhangi bir şikayetim olmadı.Üstelik eskilerin yerine bunları alınca elektrik faturam % 30 azalmıştı. Anneme 19 sene önce AEG almıştım. Halen haftada en az 3 kez çalışır, bir kez kapak kilidi bozuldu, bunun dışında sapasağlam ve banyoda durur. Makinaların motorları çokca sağlam oluyor. Bence büyük ölçüde şans işi.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

549 Tl.ye 7 kg.lık makina 1100 TL. ye 570 L. buzdolabı almıştım. İkisi de zamzung, 2 senedir (arada bir de ev taşıma olmasına rağmen) herhangi bir şikayetim olmadı.Üstelik eskilerin yerine bunları alınca elektrik faturam % 30 azalmıştı. Anneme 19 sene önce AEG almıştım. Halen haftada en az 3 kez çalışır, bir kez kapak kilidi bozuldu, bunun dışında sapasağlam ve banyoda durur. Makinaların motorları çokca sağlam oluyor. Bence büyük ölçüde şans işi.

O yıllarda ki AEG hatta arçelikler şimdi yok ama abi.

Yorum bağlantısı
Misafir

O yıllarda ki AEG hatta arçelikler şimdi yok ama abi.

Haklısın.

Ayrıca, sen niye Tahir'in yatak konusundaki mesajını sadece beğenip geçtin de cevap yazmadın? Kamuoyu merak içinde, belki yeni yatak alacak arkadaşlar var?

Yorum bağlantısı
Misafir

Annemlerde arçelik 2200 var. Yanlışım yoksa 20 yıllık belki daha eski makine. Eskiler başka bozulacak bir yeri de yok zaten. 2 senede bir kapak menteşesi kopar o kadar.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Haklısın.

Ayrıca, sen niye Tahir'in yatak konusundaki mesajını sadece beğenip geçtin de cevap yazmadın? Kamuoyu merak içinde, belki yeni yatak alacak arkadaşlar var?

Vallahi haklısın abi, aha da gidip yazıyorum.

Annemlerde arçelik 2200 var. Yanlışım yoksa 20 yıllık belki daha eski makine. Eskiler başka bozulacak bir yeri de yok zaten. 2 senede bir kapak menteşesi kopar o kadar.

Bizde neredeyse benimle yaşıt buzdolabı var, kasabadaki evde duruyor. Biraz karlama yapıyor sadece. Babam kasabaya götürmeden önce boyatmak istemişti, dünyanın parasını istemişler. Babam da tepesi atmış, yağlı boyayla boyamış. Hala çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Eskiden şirketler evladiyelik makine yapıyorlardı.

Şimdi öyle değil. Bizim evdeki beko buzdolabı 3 senede 2 kez garantiden değişti. Sağ olsunlar şirkete lafım yok ama bu kadarda eften püften yapılmaz ki. İç kabin çatlatması sıkıntı. Arıyorum çatladı diyorum yenisini getirip eskiyi alıyorlar direk :)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bazı arkadaşların dediği gibi bu iş tam bir şans meselesi, 17 yıl önce aldığım Arçelik marka çamaşır makinesinin Motor ve kazan bilyaları, Motor kömürleri, bir defa da rezistans ve kazan amortisörlerini kendim değiştirdim :nazar: Maşallah hala koç gibi çalışıyor valla. Eski mallar şimdikilere göre daha kaliteli ve sağlamlar. ( Bazılarınız diyecek daha ne kaldı ki değiştirecek diye ama 17 yılda bir defa değişmiş olması önemli diye düşünüyorum )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bizde neredeyse benimle yaşıt buzdolabı var, kasabadaki evde duruyor. Biraz karlama yapıyor sadece. Babam kasabaya götürmeden önce boyatmak istemişti, dünyanın parasını istemişler. Babam da tepesi atmış, yağlı boyayla boyamış. Hala çalışıyor.

Bu mesaj 37. iletide alıntı olacaktı karıştı :)

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Eski arçelikler zaten bosch motor kullanıyordu sanırım. Annem ve kayınvalidem 20 yıldır kullanıyorlar maşallah. Bence şimdiki arçelikler tırt. Lg de kayış olmadığından sessiz çalışıyormuş. Manyetikmiymiş neymiş.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bendeki Lg direct drive motorlu, eski orbitaller bir başkaydı, adam baya ses yalıtımı yapmış, tam güç sıkmada hafiften bir fiii diye ses geliyor o kadar, motor zaten sessiz :) ahh nerde o eski Darçelikler ah...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Çamaşır makinemin derdi ihtiyarlıktan kaynaklanan prostat mış. Şimdilik küçük bir operasyonla günlük yaşamına devam ediyor. Ancak ufukta yeni makine gözüküyor hanım oklavayı gösterdi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Forum lardan edindiğim bilgilere göre profilo siemens ve bosch aynı fabrikada imal ediliyormuş. Samsung ve ariston arasında tercih yapacağım galiba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç
(düzenlendi)

Hepsiburada com da Samsung WF9902LWW/YAH 9 Kg 1200 Devir A++ bu makine için yorumu olan var mı.Bu gece kampanyada var kaçırmazsam makine 750 tl ye gelecek.

tarihinde Mehmet Ali Koç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çamaşır makinasında Direct Drive yoksa almayın, benden söylemesi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alkan Koca

vestelden biz memnun değildik hiç ama gerçi annem faktörü önemli. :)

adamlar a sınıfı enerji yapmışlar tasarruflu şeklide az suyla çamaşırları temizliyor. annem ise adamlarla aynı fikirde olmayıp bu kadar az suyla çamaşır mı temizlenir deyip makina su almaya ve durulamaya başlayınca annem ketılda su ısıtıp deterjan bölmesinden her yıkamada 2 lt su ilave ediyordu . . . :D

yahu anne yapma etme derken makina 1 yıl sonra tırt oldu servis geldi şok oldu bu makina nasıl bu hale geldi diye. . . :) şimdi allaha emanet gidiyor 2 yıl oldu ama son demleri. . . :D

Arkadaşım arçelik çamaşır makinası argede çalışıyor makinada yazan derecelerin 20 C altında ayarlıyoruz Türk milleti birtürlü tatmin olmuyor ellerinde olsa 100 c de yıkayacaklar çamaşırları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Deterjanlar çok etkili artık, ben hep minimum ısıda çalıştırın derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Samsung ve ariston arasında karar aşamasındayım. Samsung un WF9902LWW modeli direct drive motorlu magaza fiyatı 1000 lira hepsiburada da 900 tl

Ariston AQ93F 297 modeli 10 yıl motor garantili ve kuru temizleme özelliği var. Mağazada 1320 lira hepsiburada da 1400 lira ve TÜMEV diye bir sitede 1100 lira.Firma Darıca Gebze Kocaeli nde. Bu magazadan alışveriş yapan veya bilen var mı.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Başka konuda yazmıştım buraya yazayım bizde makine araştırıyoruz bu ara. Bir LG bayisine girin ondan sonra diğer çamaşır makinelerine bakmazsınız. :) O kadar ekonomik ve sessiz ki çalıştığını mümkün değil anlayamazsınız. Fişi çekili olduğu halde tamburu döndürdüğünüzde makine elektrik üretiyor yani bir yandan elektrik harcıyor bir yandan üretiyor. 8 Kg 1300 tl idi dün bayiide. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...