İçeriğe Yönlendir

Beyaz Eşya - Ankastre Set Marka Yardımı

Eray Sireli

Recommended Posts

Eray Sireli

Merhaba,

Ortalıkta evlilik gibi bir gelişme olmadığı halde şuan boş boş duran evimi dizmeye karar verdim. İlk aşamada doğalgazın açılabilmesi için ankastre set almam gerekiyor ve ankastre almışkende aynı markadan komple beyaz eşyayı alayım diyorum. Bugün Siemens'e gittim. 507 lt A+++ ankastre bzdolabı, ankastre 5 programlı bulaşık makinesi, 7kg 1200 devir A++ ankastre çamaşır makinesi ve ortanın az üstü seviyede üçlü ankastre sete 6250 TL fiyat aldım. Ürünlerin hepsi made in germany. Motorları 10 yıl garantili vs vs.

Konu açmamın sebebi bu konuda hiçbir bilgiye sahip olmamam. Konu hakkında pek bilgim olmadığ için benim dikkat etttiğim şeyler tüm ürünlerde dijital göstergeler olması, hepsi parmak izi bırakmayan gri metal olması ve enerji tasarrufu. Sizin deneyimleriniz ve gözlemlerinize istinaden bu konuda beni yönlendirmenizi rica ederim.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

O kadar meblağı, 3 parçaya yatırmazdım

Üç değil 6 parça

Dijital göstergeye kapılmayın derim.

Çevremde binlerce liralık dijital makinelerden illallah edip gidip 500 liraya altus alıp çok memnun olanlar var.

Dijital gösterge istememin sebebi estetik dursun istiyorum. Yoksa bana göre dediğiniz gibi makine makinedir :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ocak ve davlumbazı saymadım da, beyaz eşya asıl meblağ tutar malum.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Doğalgaz ın açılması için beyaz eşyanın olup olmaması ilgili gaz firmasını enterese etmez,kombi nin olması ve doğalgaz ın yetkili firma tarafından standartlara uygun yapılması yeterlidir...

Gaz firmasını tabi enterese etmez. Usta kombi ve şofbenden sonra ankastre setide bağlayıp öyle açalım diyor, abonelik vs konusundan bahsetmedim.

Yorum bağlantısı
Şaban Arhan

Üstadım benyazayım da sen yine de kendin bil..Ben 3 yıl önce ev aldığımda fiyatları araştırmıştım, bütçe de sınırlı olunca biraz da çekinerek Silverline marka 4 parça ankastre set aldım..Mikrodalga, fırın, setüstü ocak, davlumbaz.. Alırken Türk malı olduğu ve yaygın servis ağı olduğu ve tabii uygun fiyatlı olduğu için tercih ettim..Eşim hepsinden , özellikle fırınından çok memnun..Aklının bi köşesinde kalsın bence Silverline..Beyaz eşyada ise bence Bosch ya da Samsung..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ürünlerin montajını yaptırdığınız anda garantisi başlayacak ve daha tam anlamı ile kullanmaya başlamadan garantisi dolabilir, bence evlilik arifesinde almak daha mantıklı, yada alın aldığınız yerin deposunda dursun Arçelik vs. sizin için saklarlar yada ödemenizi yaparsınız o mamülün atıyorum birkaç yıl sonra en son versiyonunu alırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Daha yeni simfer inox ankastre set aldım 1.100 +140 garanti uzatma toplam 1.240

5 yıl garantili oldu

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

altus candır

piyasada o kadar iyi markalar varken altus a nasıl candır yazarsınız çağlar bey şöyle bir ikinci el dükkanlarına bakın satılık olanlar ya altus yada vestel gurubu sizin gibi bir uzmana yakışmadı kusuruma bakmayın saygılar

buzdolabı olarak sharp ı tavsiye ederim sebze yi koyuyorsunuz mesala ıspanağı 20 gün aynı şekilde kalıyor kesinlikle solma yok benden söylemesi

ankestra içinde silverline yi inceleyin derim

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
Hüseyin Yergin

Bende olsam beyaz eşyada alman malından şaşmam. A+ olsa süperde olur + ne kadar çok olursa da o kadar güzel olur.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Buzdolabını bilmem ama fırınımız vestel, gayet güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Buzdolabı samsung ; çalıştığını anlamak için kulağı dayamak gerekiyor o derece sessiz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Buzdolabını bilmem ama fırınımız vestel, gayet güzel.

Rezistansını ben gönderiyordum, ondan olsa gerek abi :)

Buzdolabı samsung ; çalıştığını anlamak için kulağı dayamak gerekiyor o derece sessiz..

Aynı şeyi amcamlarda ben de yaptım, çok sessiz çalışıyor Samsung buzdolapları.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Vestel ve tüm yan ürünlerinden uzak durun derim. Kendim ve çevremdeki insanlar çok çekti o markadan. Aman derim..

Aktif olarak kullanılmayacaksa bence de almakta acele etmeyin. Evlenince eşiniz zevkine göre seçer ;)

Yorum bağlantısı

Vestel marka öneririm o kadar para da vermezsiniz yetkili bayi ve servis sıkıntısı çekmezsiniz.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bendeki Vestel, uçak geçmediğini anlatmam için mutfağa davet ediyorum misafirlerimi... :biggrin:

Ama hakkını yemeyeyim elektrik sarfiyatı ve soğutması/derin dondurucusu muazzam. :nazar:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Çamaşır makinesi kesinlikle LG alınmalı. O kadar tasarruflu ki tamburunu döndürünce ekran ışığı yanıyor fişe takılı olmasa dahi. Elektriğinin çoğunu kendi üretiyor ve hayatımda gördüğüm en sessiz makine. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Markalar hakkında yorum yapmayacağım ama beyaz eşya evlenme zamanına yakın bir tarihte alınmalıdır. Nedeni, genelde bayan dünyasına hitap eden modeller çabuk form değiştirir. İçeriği aynı olsa bile dış görünüşü genelde her yıl değişir. Evlilik süreci uzayacaksa modelin demode olma ihtimali de yüksek. 3-4 sene sonra yenge hanım beğenmeyecektir modelleri.

Bu nedenle 92-93 model Mazda 323 parasını mutfağa yatırmasan daha iyi olur kanımca.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Alkan Koca

Fırında arçelik bosh simens iyidir aşçı olduğum için biliyorum okulumdada arçelik kullanıyorum hergün durmaksızın çalışıyor bozamadık :) Rezistansı gizli olanı ve turbo fanlı olan modelleri tercih edin. Bir fırını en iyi pasta ve kek yaparak anlarsınız iyi kabarıyor ve yakmıyorsa her yemeği yapabilir demektir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çamaşır makinası (kesinlikle direct drive olmalı gerisi yalan çünki) ve süpürgede LG, bosch-siemens alman grubu hikaye, buzdolabında yine koreli samsung diyebiliriz, diğer davlumbazdı, ocaktı kasmaya gerek yok, rastgele birşey alın geçin, darçeliklerin ocak ve fırınları iyidir bu arada, ayrıca bulunsa eski ilk çıkan arçelik orbital serisini tercih edin derdim ama bulunmuyor artık, bulursanız çamaşır makinasında direct drive arçelik ömürlüktür, bendeki 10 seneyi geçti tık yok,ses yalıtımlı yazılım güncellemeli ve sıkmada dahi sessiz :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Eray bence de evleneceğin zaman al, yeni yeni modeller çıkıyor.

eğer alacak olursan da tek markaya odaklanma, ankastre fırın, ocak, damlumbaz icf 50 tl. ye almıştık, hanım çok memnun, buzdolabı samsung ondanda memnunuz, ankastre mikrodalga simfer oda çok güzel, bulaşık makinası siemens inox süper sessiz. çamaşır makinası vestel çok uyguna aldık problem yok, çamaşır kurutma indesit oda çok güzel, çoğu bir yıl oldu alalı hiç problem çıkmadı. bilgine.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...